Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Interactiv > Oscar > Oscar 2009

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 19 Mar 2009, 20:07   #1
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Thumbs up Multumiri,Cinemagia

Dragii mei,
Stati linistiti,va vor sosi posterele si dividelele.Multumesc foarte mult ,adica nelimitat Gloriei,lui StefanDo si Cinemagiei.Am primit ieri TREI afise senzationale,uriase,colorate:unul cu Curierul3,unul cu Desperaux si unul cu Madagascar.
Cel cu Desperaux are autografe si dedicatii din partea Gloriei,a lui StefanDo,Pitbull si Illustra.film.Le multumesc tuturor si le promit un pahar ,o sticla,un butoi din bauturica preferata din parte-mi la primul forumeeting estival.
Cand timpul imi va permite ,voi posta poze cu frumoasele si uriasele afise de film pe care le voi inrama(I'm so happy) si cu mine langa ele.
Cum am putea multumi Cinemagiei? Nu doar cu un simplu thx aruncat in graba ci cu idei pentru promovarea forumului,revistei,socializarii,si mai ales schimbului de idei cinefile.

Last edited by Pauline Kael : 19 Mar 2009 at 20:09.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 20:14   #2
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
De aceea va propun,sa invite fiecare user amicii din lista de mess,sau cunostintele preferate de pe diferite alte forumuri si bloguri.Eu am invitat pe Bre si Ratattouille,si nu mai stiu.
Puteti afisa linkul Cinemagia pe toate forumurile si bloagele cunoscute,exista de altfel o sectiune dedicata promovarii altor forumuri.Asta e cea mai slaba din incercari,va trebui sa trimiteti PM,mesaj privat cunostintelor,sau sa insistati in 5,10 minute incantatoare pe mess.
Ce spuneti?Sigur ati putea invita fiecare cate o persoana,si atmosfera ar fi mai cosy,mai vesela,mai interesanta,mai constructiva.

Last edited by Pauline Kael : 19 Mar 2009 at 20:22.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 20:26   #3
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Quote:
Cum am putea multumi Cinemagiei? Nu doar cu un simplu thx aruncat in graba ci cu idei pentru promovarea forumului,revistei,socializarii,si mai ales schimbului de idei cinefile.

Eu inca il astept cu sufletul la gura...probabil cand voi avea pachetul in mana o sa fac snoopy dance-ul si o sa se auda iu-huuuuu-urile mele de la o mila departare.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Mar 2009, 20:47   #4
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Fii linistita,le vei primi,le meriti.Dar trebuie sa inviti si tu prospaturi pe urma
:cool:
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 13:15   #5
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Nerecunoscatorilor si degraba uitatorilor ,Suspectule,Liviu,Buticut ,Cori,ce DVD-uri ati primit?Le-ati vizionat?
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 13:25   #6
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Eu la concursul cu Oscaruri am primit filmele dorite:
- Pulp Fiction
- The English Patient
- Good Will Hunting
- Gosford Park

si sunt foarte happy

Evident ca inca nu le-am vizionat,numai ieri ce mi-au sosit. Dar cat de curand o sa fac un movie night - in pat,cu popcorn si cu telecomanda de la DVD langa mine . Lui Suspy tre eu sa ii trimit unul,dar vad ca tot amana sa imi dea adresa.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 13:34   #7
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
O sa ti-o dea ,bien sur.
Stiu ca ai o colectie maricica de dividele,poate de ne vom intalni prin vara(faci si tu un efort de venit la Bucuresti,sau venim a te lua,nu te manca nimenea),iti dau si eu cateva.Eu ma multumesc si cu copiile lor.
Ziceai ca inviti pe cineva pe forum.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 13:49   #8
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Inca nu am primit, dar nu imi fac griji. Vor ajunge in cele din urma si probabil imediat ce vor ajunge o sa revad Pulp Fiction ca au trecut cel putin 3 ani de la ultima vizionare... Mai mult ma bucur ca pot sa-mi maresc colectia de DVD-uri si in cazul unor filme nu voi mai fi nevoit sa apelez la metode mai putin ortodoxe pentru a le vedea
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 13:50   #9
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
@Buticut,Ii dai Pulp Fiction?Ce afise ai primit? Sau iti da la schimb?iar nu raspunzi.:confused: :rolleyes:
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 13:52   #10
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Liviu-:
Inca nu am primit, dar nu imi fac griji. Vor ajunge in cele din urma si probabil imediat ce vor ajunge o sa revad Pulp Fiction ca au trecut cel putin 3 ani de la ultima vizionare... Mai mult ma bucur ca pot sa-mi maresc colectia de DVD-uri si in cazul unor filme nu voi mai fi nevoit sa apelez la metode mai putin ortodoxe pentru a le vedea
Super,sa ne zici ce ai primit.Si intra si tu mai des,ca alte forumuri nu prea exista oricum.Ai vazut "Watchmen"?
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 13:56   #11
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Pauline Kael:
@Buticut,Ii dai Pulp Fiction?Ce afise ai primit? Sau iti da la schimb?iar nu raspunzi.:confused: :rolleyes:

Nu pot, ca ala mi-l doream si eu si ma gandesc ca nu ma lasau sa iau de doua ori acelasi film . Mi-a pus Gloria in pachet un film extra pt Suspy, "Lonely Hearts", o sa i-l trimit de indata ce imi da adresa.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 14:00   #12
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Vezi,poate se indragosteste Suspy de tine...
De afise nu ziceti nimic,copii...Cat sunt de mari,frumoase si originale...asa va laudati?
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 14:04   #13
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Nu am vazut Watchmen. Locuiesc intr-un oras mai mic si sarac si in ciuda faptului ca este cinema, filmele cam lasa de dorit... Singura modalitate e sa ma folosesc de internet, dar pentru ca filmul e destul de recent mai am de asteptat pana il pot vedea cu o imagine mai de calitate...
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 14:09   #14
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Pauline Kael:
Vezi,poate se indragosteste Suspy de tine...
De afise nu ziceti nimic,copii...Cat sunt de mari,frumoase si originale...asa va laudati?

Sunt mai mari decat toate celelalte pe care le am de prin reviste,exceptand 3. Majoritatea sunt mai frumoase,mai grozave si mai originale chiar decat filmele in sine, de aia mi le si plac . Cred ca acest concurs mi-a trezit spiritul de colectionar de postere, pe bune ca imi place treaba asta .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 14:16   #15
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
@Liviu,eu nu am rezistat,l-am vazut.Noi n-avem Cinema,si eu stau la tara, unde mori de urat si plictiseala,vorba cantecului.Premiul e super,asa ca enjoy the moment.
@Buticut,da,eu am fost f bulversata,in sens pozitiv,n-am primit niciodata nimic pe degeaba.sunt senzationale premiile,sper sa se inscrie cati mai multi useri pe Cinemagia si pe forum.Cum se cheama posterele tale?Eu aveam dreptul la unul,dar mi-au trimis trei,fabuloase,am zis care.daca tratam si eu concursul cu seriozitate...dar sunt super multumita,va multumesc tuturor,si tie buti,ai ajutat mult.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 14:17   #16
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
@buticut
poate stabilim ceva si pentru Public Enemies
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 14:37   #17
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Uhuuuu.....daca este, stabilim <3 <3 <3 <3 <3 .


Zilele astea au aterizat cam multe vesti bune,parca e prea frumos sa fie adevarat . Nu merit bunatatea voastra!Ma faceti sa strig aici in camera ca nebuna de una singura :-D :-D :-D
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 15:20   #18
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Am Lonely Hearts pe DVD original.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 15:23   #19
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Poate gasesti atunci o modalitate de a-l vinde .Afis ai primit?Daca da,cel mai corect ar fi sa il pastrezi.
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 15:36   #20
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Slabe şanse să-l vând.Nu cunosc pe nimeni care cumpără filme,toţi le piratează.În plus se găseşte filmul la Auchan cu 5,9 RON.Poster n-am primit şi nici nu-mi trebe,să ţi-l trimită ţie Gloria dacă nu ţi l-o trimis, .Nu de lata,da' pur şi simplu n-aş avea unde să-l pun.
Suspect de bizar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:12.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells