Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 11 Aug 2011, 17:01   #21
me84
Novice
 
me84
 
Join Date: May 2005
Location: bucuresti
Posts: 9
Originally Posted by danonino:
Originally Posted by me84:
Parerea mea sincera e ca filmul e foarte prost gandit. Este un film cu si despre copii deci intitulat "film de familie".


WTF?
Ce rahat de argument e asta?

Si Chucky e un film cu o papusa, e tot "de familie"? Si ce inseamna de familie? Comedie cretina plina de clisee?


Nu eu am facut clasificarea. Asa ii zice aici - FILM DE FAMILIE. Asta NU e un film de famile. Daca nu intelegi ce am zis, mai citeste o data, si inca o data, pana ajunge mesajul. Film de familie e ala fara extraterestri urati, sange si impuscaturi. Cel putin asta e parerea mea. Am voie?
me84 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Aug 2011, 21:48   #22
me84
Novice
 
me84
 
Join Date: May 2005
Location: bucuresti
Posts: 9
Sa scriu mai mare, mai rar, mai romaneste, mai cum...? Unde am preluat eu informatia asta? Tocmai am reluat si am re-explicat ca eu NU sunt de acord cu aceasta categorisire. Hai ca umplem thread-ul de off topice.
me84 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Aug 2011, 19:36   #23
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Eh, da, copiii sunt simpatici si tot ce vreti voi. Ba chiar joaca si bine. Dar de aici pana la a considera acest film unu bun, e cale lunga!! Este neverosimil cap'coada, insa cea mai tare gluma mi se pare transportarea dragutului extraterestru intr'un asemenea tren. Lasand la o parte ca nu avea cum, ca de ce, ca nu era pazit, ca nu stiu ce, eu'mi pun intrebarea: Cum avea loc extraterestru intr'un asemenea loc? Statea la orizontala?!
Si cum e posibil ca dupa o asemenea coliziune dintre tren si masina, cea din urma sa pateasca doar ce'a patit asta din film?? Si, mai ales, ca soferul sa traiasca?? E posibil sa fie film de familie din moment ce numai niste copilasi ar putea inghiti asemenea galuste.
Am auzit ca exista tensiune pe tot parcursul filmului. Adevarul este ca nici n'am clipit, nu cumva sa pierd ceva. Not!
Efectele speciale sunt intr'adevar bune, la fel si sunetul.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Aug 2011, 11:16   #24
zelisca
Novice
 
zelisca
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 10
am fost ieri sa vad acest film... nu-mi s-a parut un film urat dar nici frumos ...intre ele nota 6-7
zelisca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Aug 2011, 22:27   #25
Shemaia
Junior
 
Shemaia
 
Join Date: Apr 2004
Location: Cluj
Posts: 69
Orice asteptari nu ti-ar satisface, comparat cu alte SF-uri de pe piata, Super 8 chiar e de bun simt si bine realizat. Si intr-adevar, jocul copiilor-actori ridica stacheta, si poate de aceea, per ansamblu, filmul pare ca putea fi mai bun.
Shemaia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Aug 2011, 03:16   #26
freackboy
Veteran
 
freackboy
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 162
Kriss_Kringle am spus Spoiler inainte sa zic ceva despre film
__________________
Life stinks if you don't have fun
freackboy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:46.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells