Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 May 2009, 21:58   #41
andre41184
Novice
 
andre41184
 
Join Date: Jun 2008
Location: Bucuresti
Posts: 1
Unhappy Concurs "Gusta distractia la pachet"

Buna!.... As avea o problema asemenatoare in legatura cu concursul "Gusta distractia la pachet" organizat de The Light Cinema din Liberty Mall. Am trimis mail de vreo 2 ori si nu i-a raspuns nimeni... .... Mi-ar fi placut sa pot beneficia de acele bilete saptamana viitoare... de ziua de nastere a unui prieten... Stiti cumva daca mai este valabil concursul...?
andre41184 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2009, 08:12   #42
irismetal
Novice
 
irismetal
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 9
Smile salutare

Vin din nou cu nemultumirile mele vis-a vis de extragerile castigatorilor de la concursurile Cinemagia, si anume: eu particip de luni de zile in fiecare zi, nu castig cu toate ca ravnesc la niste carti pe care le aveti in concurs si altii castica cate 2 invitatii in aceeasi zi....mai sa fie!??
Si ma intrebam si eu asa cat de norocos(a) poti sa fii sa castigi de 2 ori in aceeasi zi sau in feicare saptamana, ce fac aceeia care castiga?
Cu toate astea sa stiti ca nu va port pica, intru zilnic de ani de zile pe cinemagia, citesc articolele despre filme si actori si va doresc in continuare numai bine si tin sa va felicit pentru munca voastra.
irismetal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2009, 08:13   #43
irismetal
Novice
 
irismetal
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 9
scuze am vrut sa sciu
irismetal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2009, 08:30   #44
irismetal
Novice
 
irismetal
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 9
Scuze iar am mancat cateva litere....am vrut sa zic SCRIU si CASTIGA
sper ca ma puteti ierta
irismetal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2009, 09:53   #45
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
multumim pentru aprecieri, irismetal. te asiguram ca o sa castigi intr-o zi cand vei fi mai norocoasa
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2009, 11:05   #46
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Iris, folosind butonul "edit" (coltul din dreapta/jos al oricärui mesaj propriu deja postat), poti reintra în mesaj, ca sä-l corectezi, completezi, modifici în orice fel...
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2009, 17:02   #47
irismetal
Novice
 
irismetal
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 9
Originally Posted by Pitbull:
Iris, folosind butonul "edit" (coltul din dreapta/jos al oricärui mesaj propriu deja postat), poti reintra în mesaj, ca sä-l corectezi, completezi, modifici în orice fel...


Multumesc mult.
irismetal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2009, 21:00   #48
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
We are here to serve.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 May 2009, 08:25   #49
froge_2003
Novice
 
froge_2003
 
Join Date: May 2009
Posts: 1
Concurs

Am aproape un an de cinemagia.
Stiu f bine cum e sa castigi o luna apoi sa astepti vreo 3 pentru unul singur. De seriozitate nu discut, fiindca nu este cazul: promptitudine, seriozitate, amabilitate, intelegere sant cuvintele care le pot emite in cunostinta de cauza - oricine are motive de indoiala ma poate contacta si pot dovedi asta!

Dar de cand cu noul site parca s-a schimbat totul. Nu mai am noroc nici eu nici grupul de prieteni care participam. Sper , totusi, sa reincep sa mai castig cate ceva, ca altfel mai bine ma duc sa le cumpar
Problema care ma deranjeaza este ca ati dat peste cap modalitatea de vizualizare a castigatorilor, complicand-o inutil. Chiar nu cred ca intereseaza avatarele castigatorilor, mult mai ergonomic fiind ca inainte, o lista pe care s-o vizualizam direct - fie si dupa logare...
De postat nu-mi prea arde dar mai urmaresc ce se discuta si am considerat necesar sa intervin pentru a ridica aceasta problema cu afisarea castigatorilor, pe care sper s-o remediati.
froge_2003 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jun 2009, 12:10   #50
irismetal
Novice
 
irismetal
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 9
Gata, m-am prins cum se castiga la cinemagia?!?

Daca va uitati in lista castigatorilor de azi, de ieri...etc., o sa vedeti ca celor care s-au inscris recent in club li se da cate o invitatie la cinema.. vezi Doamne au castigat ...ce norocosi sunt ei, dar de fapt sunt atrasi sa faca rating pe site...

Asa ca imi pare rau pentru voi dar nu va mai cred...sau poate ca aplicatia de extragere a castigatorilor este programata in asa fel, incat sa-i ia drept castigatori pe ultimii veniti in club...si atunci voi va disculpati spunand ca sunt extrasi de calculator....

irismetal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2009, 07:10   #51
irismetal
Novice
 
irismetal
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 9
irismetal is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2009, 23:06   #52
mariang1983
Novice
 
mariang1983
 
Join Date: May 2009
Posts: 1
Cat dureaza in medie contactarea castigatorilor pentru modalitatea de ridicare a premiilor? Eu am trimis mail de confirmare inca de sambata si nici pana azi (miercuri) nu am primit reply...
mariang1983 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jun 2009, 07:10   #53
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
reply-ul se dă când se face expedierea, iar aceasta depinde de primirea premiilor de la colaboratori. Unii sunt mai lenesi (anumiți distribuitori de DVD-uri ), așa că răspunsul la mailul tău de confirmare poate veni și după câteva săptămâni.
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2009, 09:41   #54
tintin
Novice
 
tintin
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 2
Stau si eu la coada

Imi astept si eu randul la castigat, desi imi dispare inflacararea de la inceput. Nefiind din Bucuresti eu n-am castigat nici macar invitatii la film . Dupa propriile mele experiente, in Romania orice ar trebui sa primesti gratis ori nu-l primesti deloc ori se obtine dificil.
Mai sper putin. As sugera sa dam tuturor o sansa egala si sa ne putem inscrie numai o data pe concurs, dar realizez ca nu e bine ptr site, nu vor mai avea acelasi nr. de intrari.
E mai complicat de cautat castigatorii, dar imi place ca nu mai sunt afisate numele ci nickurile.
tintin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2009, 15:26   #55
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
Daca nu avem parteneriat cu cinematograful din orasul tau, astfel incat sa poti castiga invitatii, inscrie-te la celelalte concursuri- obiecte promotionale din filme, DVD-uri si carti; vei vedea, o sa castigi. Extragerile sunt facute automat, de catre soft, pana la urma vei castiga.
__________________
I am not lucky, I am good...
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2009, 14:28   #56
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
S-a incheiat concursul,dar nu vad nicaieri afisati castigatorii.Nu de alta,da am participat si eu :
http://www.cinemagia.ro/concursuri/o...salvation.html
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jul 2009, 00:11   #57
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Ciudat concursul de la Terminator:Salvation . S-a inchis,nu s-au afisat castigatorii,apoi s-a redeschis si iar s-a inchis si nici acum nu sunt afisati castigatorii.Cum e pana la urma?
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jul 2009, 08:47   #58
cornel
Veteran
 
cornel
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bucuresti
Posts: 273
Daca intr-o buna zi ar disparea toate concursurile de pe cinemagia oare traficul ar scadea la jumatate sau chiar mai mult?

Mi se confirma inca o data teoria conform careia romanul (si poate ca nu numai el) ca si consumator de presa (aici incluzand si acest site) nu poate fi fidelizat in jurul unui brand decat "mituit / ademenit" cu un cadou (un tricou, un breloc, un pix, orice colorat...). Unele ziare s-au reinventat cu anumite inserturi (carti, filme, produse promotionale) dar cat timp vor mai tine astfel de practici?

Si eu am participat vreo 3 ani la concursurile cu invitatii la cinematograf si nu am castigat (fara sa ma revolt pt asta), iar dupa un timp norocul mi-a suras de cateva ori, dar nu am revenit pe acest site doar pt ca ar fi rost de ceva de capatat. Cred ca este o problema de marketing mai profunda a carei rezolvare o vor gasi mai intai cei din vest dupa care poate ca o vom adopta si noi.

PS: Imi aduc aminte cu nostalgie de revistele PIF.
__________________
Eu, tu si ceilalti...
cornel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jul 2009, 07:04   #59
spartacus
Senior
 
spartacus
 
Join Date: Feb 2003
Location: Anitals
Posts: 123
Send a message via Yahoo to spartacus
Jalnic

In luna mai-iunie au fost mai multe concursuri ale caror premii constau in carti. Concursul s-a terminat, dar castigatorii nu au fost afisati. Asta e tot o metoda puerila de-a voastra de a atrage cit mai multi fraieri ?.. Nu de alta, dar aveti numai de pierdut dupa urma unor asemena tehnici idioate. Parerea mea!
__________________
"Cind beau ma simt ca o sugativa!"
spartacus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 11:22   #60
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
ne-ar ajuta sa dai si exemple, dar de obicei nedumerirea ta apare in cazul cinemagistilor care intra suficient de rar pe site ca anumite concursuri sa aiba timp sa dispara linistite
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:00.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells