Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 04 Apr 2013, 00:42   #1461
mebubu2007
Novice
 
mebubu2007
 
Join Date: Mar 2013
Posts: 3
sunt nefericita pt ca... sunt mai mult singura, ca sotul meu lucreaza foarte mult si pt ca...am senzatia ca nu am realizat nimic in ultimii 5 ani
mebubu2007 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2013, 11:52   #1462
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by mebubu2007:
sunt nefericita pt ca... sunt mai mult singura, ca sotul meu lucreaza foarte mult si pt ca...am senzatia ca nu am realizat nimic in ultimii 5 ani
Pai si ce ar fi trebuit sa realizezi ??? Esti in viata si asta conteza . Trebuie sa te bucuri de ce ai , nu de ce ai fi putut avea .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2013, 07:47   #1463
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Nu am mai dormit de 4 zile.Am ochii injectati cu bautura, cola si energizanta.Am ramas fara bani.Nu am facut un proiect pentru o materie cretinoida.Mi s-a spart conducta de apa calda asa ca de o saptamana ma rasfat cu dusuri scotiene.Am pierdut la pariuri 1 milion jumate pe nenorocitii de la City.Am intrat in starea de depresie caracteristica doar perioadelor de sesiune/examene si zilelor in care sunt lipsit de doza de pc/internet.Ma plang pe forum.My life sucks .

iiii esti prin Harley azi?

Last edited by MikkaelWolfganger : 29 Oct 2013 at 07:49.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2013, 09:02   #1464
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pffff eu zic ca ai o pasa destul de nasoala dar trece.
azi nu ies, am iesit aseara , dar putina lume .

on topic. sunt nefericit pentru ca iar e intuneric la 17:30
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2013, 09:19   #1465
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Am pierdut la pariuri 1 milion jumate pe nenorocitii de la City.
Invata poker. Sau mai bine lasa-te de astea.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2013, 10:35   #1466
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Nu-s parior inrait.Pun rar si castig des.Nu bag sume mari si nici nu ma entuziasmez fenomenal cand iau.De altfel, dupa ce castig, am tendinta sa nu mai bag cu sapta-lunile.Ma oftic, ce-i drept ,daca pierd la un meci, dar nu ma ambitionez sa bag din nou.Altfel spus, nu prea le am cu pariurile in sensul de dependenta sau manie a jocului.E fun sa bagi asa la plesneala cate 2-5 lei si sa vezi daca ies au ba.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2013, 11:11   #1467
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
mikkael, hai sa iti zic ultima patanie... ajung intr-un local , duminica pe la 12 noaptea si asteptam niste amici, si aveau aparate .

de curiozitate si din plictiseala am bagat 5 lei. am citit regulamentu si am jucat la bet 10. apoi cand amicii mei terminara treaba, mi-au zis sa ne grabim si mi-a bagat unu bet 90. am dat de 2 ori si am castigat 40 ron. asta in mai putin de 5 minute amarate.
pt prima data am jucat la pacanele si am castigat.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2013, 12:21   #1468
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Begginer's luck.Eu prima data cand am bagat, a fost la pariloto cu un leu pe o seara de CL, cand juca Man U cu Wolfsburg in grupe.Am pus pe toate meciurile soliste si era sa iau 8 milioane, am pierdut decat de pe descutii astia.Au facut parca x si eu pusesem pe Man U.

Hai sa ma laud si eu cu sumele acumulate.In jur de 14 milioane si nu cred ca am bagat mai mult de 1-1,5 milioane pana acum.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2013, 12:56   #1469
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Hai sa ma laud si eu cu sumele acumulate.In jur de 14 milioane si nu cred ca am bagat mai mult de 1-1,5 milioane pana acum.
Good for you, dar nu prea ai cu ce sa te lauzi. Ai avut noroc. In general cand joci impotriva casei, doar norocul te mai scoate. Eu joc poker online de ceva ani, avantajul fiind ca ma lupt cu alti jucatori, nu cu agentia de pariuri. E mai mult o provocare intelectuala decat o chestie de bani, desi nu joc pe sume tocmai mici.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2013, 13:19   #1470
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
Noroc, skill, undeva la jumate.De obicei le gandesc.Evident ca e si norocul un factor in aceeasi masura in care e la poker.Nu prea vad sincer provocarea intelctuala la poker, scuza-mi ignoranta.Chiar nu pricep mecanismele jocului, desi am jucat si eu la o bere cu amicii sau pe net, dar fara bani.Am spus, nu sunt un impatimit al niciunui joc de noroc.Pariurile le pun doar pentru distractie si poate senzatia ca mai am ceva de tinut minte pe ziua aia.
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2013, 14:03   #1471
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by MikkaelWolfganger:
Nu prea vad sincer provocarea intelctuala la poker, scuza-mi ignoranta.
http://www.youtube.com/watch?v=8SNMXVGBx3I
Sincer n-o sa intelegi aproape nimic, dar iti arata cat de complex gandeste un jucator bun.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Oct 2013, 16:19   #1472
MikkaelWolfganger
Guru
 
MikkaelWolfganger
 
Join Date: Aug 2011
Location: Shivering Isles
Posts: 507
De fapt am inteles in proportie de peste 60% ce vrea nenea ala sa explice acolo.Tutorialele de gaming fac minuni cand e vorba de intelegerea unor mecanici de joc,chiar si in cazul unui joc de poker profesional, din care in mod normal nu prea as intelege mare lucru.E si o chestie, nu stiu cat de intelectuala,cat mai ales de experienta si de intelegere a unor procese matematice.Trebuie sa ai si ceva in tartacuta, dar inteligenta e departe de a fi factorul hotarator.Asa mi se pare mie, in fine, nu vreau sa ma bag in discutii despre un subiect care nu prea ma intereseaza si cu care nu prea am tangente .

O mica mentiune: 1 milion jumate era castigul...3 lei suma pariata.Nu de alta, dar a nu se intelege ca o ard ca un bastan.Dimpotriva
MikkaelWolfganger is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2013, 13:24   #1473
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
Ziua este foarte scurta si nu pot sa imi termin treaba pe langa casa, tot cate putin dar mai "slow"
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Nov 2013, 13:40   #1474
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
Originally Posted by Sorin87:
Ziua este foarte scurta
ar trebui sa te bucure lucrul asta, tinand cont de alte chestii, mult mai interesante, care se pot face noaptea!
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Nov 2013, 08:39   #1475
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
nu știu de ce, dar m-am trezit nefericit. și cu o mahmureală cruntă. dar foarte nefericit. nu cred că-i de la mahmureală.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Nov 2013, 21:16   #1476
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
E astenia de toamna chucky sau lipsa soarelui sau lipsa miscarii. Iesi afara si alearga jumate de ora chiar daca e urit si o sa te simti mai bine. Si nu cred ca-i acelasi lucru sa faci exercitii de forta intr-o sala.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Dec 2014, 13:21   #1477
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Ieri în Australia , azi în Pakistan :


http://www.bbc.com/news/world-asia-30491435
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2015, 19:39   #1478
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Am dat peste textul asta si am intrat la banuieli . Ce fel de om am fost eu ,daca n-am gasit o femeie dispusa sa-mi dea ultimii banuti din portofel ??? Ce fel de om au crescut parintii mei ??
Incotro se indreapta societatea cu asemenea exemplare ???

http://webcultura.ro/scrisoare-catre-un-cunoscut/
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Mar 2015, 22:53   #1479
Sorin87
Guru
 
Sorin87
 
Join Date: May 2011
Posts: 730
pentru ca in tara aceasta totul merge din incet in foarte incet...
Sorin87 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Dec 2015, 22:12   #1480
Sylver Cheetah 53
Banned
 
Sylver Cheetah 53
 
Join Date: Feb 2008
Location: Milky Way
Posts: 87
Send a message via ICQ to Sylver Cheetah 53 Send a message via AIM to Sylver Cheetah 53 Send a message via MSN to Sylver Cheetah 53 Send a message via Yahoo to Sylver Cheetah 53 Send a message via Skype™ to Sylver Cheetah 53
Sînt nefericit deoarece "domnişoara" Cristina Bob din Dej nu mă iubeşte.
Sylver Cheetah 53 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:27.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells