Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Apr 2010, 09:18   #1
Callan
Novice
 
Callan
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 7
In functie de ce?

Pentru o biografie adaugata sau modificata primesti 1 - 20 puncte. La fiecare 100 puncte primesti bonus inca 100 puncte. Cu punctele primite pentru contributii la wiki filme si actori vei castiga DVD-uri!

Cand primesc 1 si cand 20 ? am completat cateva biografii (nu vreau sa ma laud sau sa fac pe grozavul) dar m-am asteptat la mai mult de un punct....adica, in ce consta punctarea? (am uitat sa pun "punct" la final si pt asta am fost depunctat? ) ...
Callan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Apr 2010, 19:37   #2
Callan
Novice
 
Callan
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 7
Originally Posted by Kuhaylan:
tu chear speri sa primesti ceva .... nu teai prins ca astia vor sasi mareasca baza de date gratis .... 2000 de puncte sa fim seriosi in conditiile in care la noi astia fraieri ne dau cate 1 p ... si marele premiu la final 1 DVD pe care poti sal dai jos de pe net in 10 min ... nu e vb de bani sau premii... daca esti cinefil o faci oricum ... si la concursuri daca urmaresti cine castiga sunt uni proaspat logati care nau contribuit niciodata cu nimic la baza de date ...doar intrat si ei probabil zilnic 3 min si bifeaza 3 rah.... acolo

se acorda tot felul de puncte unele pentru commentarii ...deja sa umplut saitul de commentarii bizare gen : naspa film , mega film , actorul joaca prost ..... lasa si ei ceva doar sa primeasca puncte..... alti bifeaza ca au vazut si lasa commentarii la alte filme care apar debea in 2012 probabil sunt clarvazatori

E doar parerea mea ....
1. ar trebui sa se acorde puncte doar celor care fac ceva constructiv pentru sait ....si pentru toti sa se acorde aceasi numar de puncte nu de la 1 la 20
2. sa fie un total de puncte general pe toata perioada de activitate si un total de puncte saptamanal pe baza caruia sa se acorde premiile respective ( carti , invitatiile la film etc ) .... nu pe 3 bifari banale
3. sa fie mai multe nivele de acces ..... nu oricine isi face un cont in 5 min poate sa injure pe oricine ....am intalnit de foarte multe ori persoane care jignesc alte persoane ... de exemplu la un film sa zicem fara commentariu incepe primul si scrie naspa film nu mia placut mai ales de actrita x ..... dupa el incepe potopul ... toti distrusii incep sa se certe intre ei ... pe ce a scris cel precendent ... fara a mai avea ceva deaface cu filmul ( sa nu mai zicem ca primesc si puncte ) sau toti bifeaza ca au vazut milioane de filme din care 500.000 sunt favorit dar nu au nici o parere despre vrun film ..sau vreo contributie ....carei faza ce urmaresc sa ne arate ca au televizor ( sau iar puncte multe puncte )
4. o modalitate mai simpla de a reclama un abuz ..... cum ar fi limbaj necorespunzator ... sau commenturii care nu aduc nimic progresiv .... sa fie sterse ....si eventual la cateva astfel de greseli sa li se stearga contul .... dupa mine nu conteaza numarul userilor sau a commnetariilor ci calitatea lor

Eu unul mai am foarte multe ideei ....poate ca nu toate se pot realiza sau pot parea interesante .... dar ar fi bine daca si restul usarilor sar implica mai mult .....daca tot ai ales sa fi membrul al aceastei comunitati ...macar fa ceva progresiv .... nu incerca sa te remarci doar prin scandaluri .... nu mai raspundeti la o mitocanie cu alta mitocanie .... nu le mai dati satisfactie ... mai bine ajuti sa scapam de ei .... reclamand un abuz .

O zi buna va doresc si imi cer scuze celor care leam mancat din timp cu cititul unei simple pareri

Perfect deacord cu ce ai spsus

Eu m-am inregistrat pe Cinemagia in primul rand pentru ca vroiam sa vad programul de la cinema din orasul meu ,in al doilea rand pentru ca vroiam sa fiu informat ce filme apar si ce cred altii despre anumite filme,si in al treilea rand pt a imi spune si eu parerea despre filme

Am ajutat la biografia unor actori,sincer sa fiu nu datorita faptului ca voriam sa ajut...ci datorita punctelor...vroiam sa am si eu ceva puncte si sa fiu umpic mai cunoscut ,dar nu recurg la minciuni pt a face rost de ele...(comenturi la filme pe care nu le-am vazut,favorite,etc)

Cred ca am sa ma opresc din adunat de puncte ...am sa ma uit doar la program si la ce filme apar
Callan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:55.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells