Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 27 Aug 2012, 10:15   #2941
Medicate
Psychosocial
 
Medicate
 
Join Date: Jul 2009
Posts: 2,156
@Bremen

Same shit mi s-a intamplat si mie! Ai idee ... de ce au scos Digi Film?
__________________
"Hey, Pip! You smoke too much !"
Medicate is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2012, 11:13   #2942
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by Medicate:
@Bremen

Same shit mi s-a intamplat si mie! Ai idee ... de ce au scos Digi Film?
Am gasit si raspunsul :
http://forum.softpedia.com/lofiversi...p/t882528.html
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2012, 19:16   #2943
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Astia chiar nu dorm vara asta deloc ???
http://www.youtube.com/watch?v=WZMIKnHhuB0
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Sep 2012, 16:18   #2944
MariaMona
Crazy Mama
 
MariaMona
 
Join Date: Feb 2010
Location: Timisoara
Posts: 1,541
Ma enerveaza la culme babele (si nu numai) care vin cu tot felul de sfaturi si idei despre nou-nascuti, superstitii si alte prostii ramase din te miri ce neguri ale veacurilor, gen "nu scoate copilul afara din casa 6 saptamani" sau "scoate-l, dar numai acoperit" sau "sa nu te uiti la un copil daca esti la menstruatie" si alte asemenea...
__________________
"Căci nu este alta, mai frumoasă și mai de folos în toată viața omului zăbavă, decât cetitul cărților". Miron Costin
MariaMona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2012, 11:27   #2945
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Toti dau in bietele fete .Unii cred ca au stil si umor :
http://www.catavencii.ro/Top-5-nesuf...le_0_3706.html
-altii sunt pur si simplu marlani
http://www.youtube.com/watch?v=hmHOAHeuP0c
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Sep 2012, 21:16   #2946
Pupaila
Senior
 
Pupaila
 
Join Date: Jun 2011
Posts: 120
Originally Posted by bremen1980:
Toti dau in bietele fete .Unii cred ca au stil si umor :
http://www.catavencii.ro/Top-5-nesuf...le_0_3706.html
-altii sunt pur si simplu marlani
http://www.youtube.com/watch?v=hmHOAHeuP0c
Esti invidios pe atentia distribuita fetelor?
P.S. Cei de la Parazitii au una si mai si.
Pupaila is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2012, 10:45   #2947
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ma irita cand televiziunile pun accentul pe lucruri marunte care nu consider ca sunt de interes national , de exemplu , nunta lui EBA !
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2012, 11:17   #2948
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by Pupaila:
Originally Posted by bremen1980:
Toti dau in bietele fete .Unii cred ca au stil si umor :
http://www.catavencii.ro/Top-5-nesuf...le_0_3706.html
-altii sunt pur si simplu marlani
http://www.youtube.com/watch?v=hmHOAHeuP0c
Esti invidios pe atentia distribuita fetelor?
P.S. Cei de la Parazitii au una si mai si.
Si unul care este batut pe strada are parte de atentie dar nu sunt invidios pe el.

iiii incerca Digi pentru ca deocamdata sunt mai curatei spre deosebire de pampersii folositi (realitatile si antenele) . Pentru manipulari si minciuni mai stilate incearca ; CNN ,Euronews ,BBC ,CCTV .
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Sep 2012, 11:31   #2949
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
prefer sa ma uit la tv numai cand e meci, mai ales ca nu am tv, dar cand intru sa citesc stirile pe net... zilele trecute numai despre nunta proastei citeam... ba ce rochie e, ba ce a zis basescu, ba cine a fost invitat, ba ce rochie a purtat mama lui eba etc...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2012, 00:05   #2950
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Originally Posted by MariaMona:
Ma enerveaza la culme babele (si nu numai) care vin cu tot felul de sfaturi si idei despre nou-nascuti, superstitii si alte prostii ramase din te miri ce neguri ale veacurilor, gen "nu scoate copilul afara din casa 6 saptamani" sau "scoate-l, dar numai acoperit" sau "sa nu te uiti la un copil daca esti la menstruatie" si alte asemenea...

Mona, treaba aia cu 6 saptamini, e o mare idiotenie, chiar am cunoscut o tipa (am nascut in aceeasi zi, acelasi spital si culmea stateam pe aceeasi strada) care parea normala la cap, dar a tinut de traditia asta si n-a scos fata din casa decit la botez si-atunci cu basma pe fata (botez facut la 6 saptamini daca nu ma insel). Dar la cealalta trebuie sa te contrazic. Nu stiu de uitat, asa e prostie. Dar emotional o femeie nu-i tot ea pe perioada ciclului, la unele poate se vede mai accentuat, la altele deloc, dar intern se petrece ceva, ce bebelusii fiind mai aproape de inocenta simt. Eu am cunoscut un nene, un fel de vraci modern, care face tincturi din plante, are afacere cu angajati in toata regula. Mi-a spus ca nu le da voie femeilor la menstruatie sa puna mina sa prepare nimic. Unele angajate se simt ofensate de asa o cerere, dar realitatea e ca in leacul ala se transmite ceva din emotia celui care-l prepara, poate de-asta in cazul aceluiasi produs unul functioneaza si altul fabricat in alta parte, nu. Ma refer doar la medicina traditionala, nicidecum la ce se face industrial, acolo ingredientele sint moarte inainte de orice preparare.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2012, 07:32   #2951
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
@ anaemona, daca nu le da voie sa prepare nimic, de ce nu le da si liber?
p.s. ma intreb ce emotie as putea eu transmite birurilor....

Last edited by rvn : 07 Sep 2012 at 07:35.
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2012, 12:21   #2952
Cmd93
Veteran
 
Cmd93
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 165
Originally Posted by iiii:
prefer sa ma uit la tv numai cand e meci, mai ales ca nu am tv, dar cand intru sa citesc stirile pe net... zilele trecute numai despre nunta proastei citeam... ba ce rochie e, ba ce a zis basescu, ba cine a fost invitat, ba ce rochie a purtat mama lui eba etc...

Si nu te-ai enervat mai tare cand ai aflat cat au costat?
__________________
Populatia planetei creste continuu, in timp ce inteligenta ei ramane constanta.
Cmd93 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2012, 12:28   #2953
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ce sa mai zic... zeci de mii de euroi...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Sep 2012, 13:25   #2954
rvn
Scorpia cinefiscalitatii
 
rvn
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 4,621
mai, sunteti culmea! la averile pe care le detin, voi va asteptati ca sa se imbrace in zdrente?
nu cat au costat hainele e relevant, ci, cum aratau nuntasele imbracate cu ele...
rvn is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2012, 13:40   #2955
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
filmele indiene. cunoașteți vreun film indian care să n-aibă dansurile și muzica lor de căcat?

sărind peste asta...cunoașteți vreun film indian care să nu fie o copie ieftină a unui alt film americant cunoscut?

dar poate nu-s eu destul de matur ca să înțeleg filozofia dansului țigănesc într-un film cu împușcături.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Sep 2012, 14:28   #2956
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
Originally Posted by chuckyfan:
filmele indiene. cunoașteți vreun film indian care să n-aibă dansurile și muzica lor de căcat?

sărind peste asta... cunoașteți vreun film indian care să nu fie o copie ieftină a unui alt film americant cunoscut?

da. satyajit ray, mani kaul, ritwik ghatak, govindan aravindan. ai auzit de ei? vezi pather panchali, pentru început. faptul că la televizor ajung numai rahaturi nu înseamnă că au numai musicaluri borîte şi pseudo-filme de acţiune cu sonorul nesincronizat.
__________________
m
Malombra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Sep 2012, 08:05   #2957
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ma enerveaza persoanele care sunt obsedate de orice e gratis.

exemple : la metrou, de foarte multe ori, persoane care iau cate 5-6 ziare ring deodata! si ma mai mir de ce naiba se termina instant. de ce dracu sa iei 5-6 ziare ? sa cureti zarzavatu' pe ele?

persoanele extra-mega-hyper credincioase, care se imping ca pe stadion sa ia pomana de la biserica, cand se aude ca se dau sarmalute undeva toata gloata e acolo.

slobozii aia care mergeau prin lipscani si dateau prezervative de la durex . vedeam fraierici pe la terase care ii strigau sa le dea si lor sau mergeau dupa ei sa ceara... ca deh, e gratis .

intr-o zi , erau cu promotie la tuc. si am vazut pe la romana parca, cum o tipa a cerut pachet. deci nu i s-a oferit, a mers si a cerut, a primit un pachet de ala mic cu 2 biscuiti si a mai cerut, si evident ca nu a primit mai mult de inca un pachet.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Sep 2012, 16:27   #2958
Mellia
Junior
 
Mellia
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 25
Cersetorii, mai ales aia mici care se agata de tine si nu te lasa in pace chiar daca le zici sa plece, si mai ales oamenii care dau bani cersetorilor, neintelegand ca de fapt mai rau fac.
Ca serialul meu preferat are noul sezon abia prin februarie, si pana atunci n-am la ce sa ma uit.
Ca incepe scoala si iar trebuie sa ma trezesc dimineata.

Mellia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Sep 2012, 21:02   #2959
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Originally Posted by Malombra:
Originally Posted by chuckyfan:
filmele indiene. cunoașteți vreun film indian care să n-aibă dansurile și muzica lor de căcat?

sărind peste asta... cunoașteți vreun film indian care să nu fie o copie ieftină a unui alt film americant cunoscut?

da. satyajit ray, mani kaul, ritwik ghatak, govindan aravindan. ai auzit de ei? vezi pather panchali, pentru început. faptul că la televizor ajung numai rahaturi nu înseamnă că au numai musicaluri borîte şi pseudo-filme de acţiune cu sonorul nesincronizat.


Indienii scriu , fac casting si termina de filmat un film in maxim 30 de zile.
Un film bun indian e mai greu de gasit decat .....un muc de mamut.
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Sep 2012, 23:39   #2960
Malombra
Guru
 
Malombra
 
Join Date: Feb 2012
Location: Guillaume-en-Egypte
Posts: 1,473
uitasem că le ştii tu pe toate. ce ţi-a luat atît să-i răspunzi lui chucky atunci? nici nu mai are rost să întreb dacă ai văzut ceva de la sus-numiţii, înainte să postezi aici. pentru că ştiu deja răspunsul.
__________________
m
Malombra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:36.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells