Go Back   Cinemagia Forum > Poll-uri. De la A la Z

View Poll Results: Care-i posterul favorit al saptamanii ?
Pacific Rim 2: Revolta 0 0%
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 0 0%
Peter Iepurașul 1 20.00%
Ready Player One 1 20.00%
Eu, Tonya 0 0%
Cu drag, Van Gogh 3 60.00%
Voters: 5. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 24 Mar 2018, 17:35   #1
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Posterul săptămânii 24.03 - 31.03.2018

Haideţi la vot!

"Cetăţeanul: Vorba e... eu pentru cine votez?" - replică celebră din piesa de teatru O scrisoare pierdută, Actul I, Scena 8, scenariu de Ion Luca Caragiale (1884)

Pacific Rim 2: Revolta

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Peter Iepurașul

Ready Player One

I, Tonya

Cu drag, Van Gogh

-------------------------------------

Votarea s-a încheiat. Vă mulțumesc pentru participare!

Câștigător 48 - Cu drag, Van Gogh
------------------------------------

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Poll anterior | 48 | Urmatorul poll
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.

Last edited by Cretzulynne : 30 Jun 2018 at 11:31.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2018, 17:21   #2
klute
Guru
 
klute
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 320
Mi-e drag nealinat de titlul românesc al lui Loving Vincent - realmente inspirată traducerea lui Vincent prin van Gogh, mai ales dacă ținem cont că titlul original face trimitere (și) la felul în care-și semna artistul condamnat la glorie postumă scrisorile către cel care, antum, deținea postul de frate al său. Ăsta e și motivul pentru care am votat posterul! M-am uitat și la aka pe IMDb și am văzut că sîntem într-o companie selectă: Brazilia. Brazilia - țara visurilor și perioadelor noastre de re(a)facere. Pe amărîții de vietnamezi, deși nu doar pe ei, i-a durut în sfîrcul clopului de van Gogh. (Sincer, nu știu ce se întîmplă cu noi, cu acest popor care, odată, își făcea un titlu de glorie din cultura lui generală, și care s-ar fi prins că-i mură, și fără s-o bage-n gură! Pînă una-alta, am ratat un titlu paralel, care ar fi putut împăca și paralela, și perpendiculara: Cu drag, nea Vincent (a nu se citi Victor!). Mergea, mai ales că van Gogh era mai mare decît Theo.) P.S. Măcar de-ar fi fost van, nu Van! Era o șansă (nu de neglijat) să-mi țin limba-n gură.
__________________
Thanks to an ancient, closely guarded monastic secret, even the aged can learn to play the piano with no trouble at all.
klute is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Mar 2018, 21:44   #3
Qube86
Senior
 
Qube86
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 137
Copilul din mine nu poate alege nimic altceva decat ''Peter Iepurasul'' !
Qube86 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:11.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells