Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Dec 2006, 22:13   #1
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Deja vu

Pentru cei ce folosesc netu sau chiar merg la cinema.....merita sa dau banii?
ma bate gandu sa ma duc, asa ca dati-mi de veste.

urmaresc forumul si ca sa imi fac o opinie, pana acum pot spune ca nu am dat gres pe ce ati spus, dar ce ma nedumereste este ca la "acum pe ecrane" nu prea se discuta ce este pe ecrane, de ex la babel e deschis un sbiect desi e dat ca apare in februarie.

nu dati in mine ca nu sunteti platiti de cei ce aduc filme, nu e nimic rau in a da un imbold celor indecisi.

recunosc, nu am deschis un subiect cu propunerea, un film care mi-a placut foarte mult(cine sunt eu sa-mi dau cu parerea ?)pe care il recomand, nu o capodopera dar un film pentru care merita sa iti pierzi timpul si banii, dar sunt mai mult un vizitator decat un forumist versat cu o mie+ de meaje, sau un avid de filme.

asa ca trageti in mine....
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Jan 2007, 13:46   #2
Gloria
Super Moderator
 
Gloria
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,342
E un film foaret bun, un thriller -SF bine scris, o poveste de dragoste salvata prin incursiiuni in trecutul recent; ce mai, merita vazut!
Gloria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Jan 2007, 11:14   #3
norina
Veteran
 
norina
 
Join Date: Aug 2006
Location: wonderland
Posts: 219
Send a message via Yahoo to norina
daca-ti place genul asta de film, adica thriller-sf du-te sa-l vezi neaparat; mie mi-a placut
norina is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jan 2007, 23:40   #4
KORBEN
Guru
 
KORBEN
 
Join Date: Nov 2003
Location: deeper underground
Posts: 1,428
domino se merita (din plin) banii
deja vu merita numa suturi, tony scrott a luato pe ulei
sincer filme cu special agents that travel in time mult mai coerente si mai suportabile sunt
time cop (cinstit si decent)
butterfly efefct (cu finalul corect)
deci deja-vu e o voma
__________________
If I was not me, I would hate me too
Just like you do
I don't need to need you
Tell me what to do, tell me what to say
KORBEN is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2007, 21:04   #5
Yugo
Novice
 
Yugo
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3
Bill Marsili si Terry Rossio astia au luat-o pe ulei rau de tot...
ei cred ca deja-vu este un fel de calatorie in trecut si confunda de la inceput totul.

p.s. povestea americanilor cu terorismul e pe ordinea de zi (desi aici cade aiurea) dar ideea cu "in memoriam New Orleans" e .....
Yugo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jan 2007, 18:34   #6
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
Am vazut filmul si pot spune ca nu e nici foarte bun(Gloria) dar nici voma(KORBEN).

Cred ca se inscrie in tipicul Hollywoodian, dezastru, actiune, good guy, fanatic bad guy, cu scenarii cat mai incalcite care au si gauri negre dar in ritm alert trec neobservate iar dupa film la o bere nici nu te mai intereseaza si evident linistitorul happy end.

Daca filmul asta ar fi foarte bun ar insemna ca nu e nimic mai presus decat reteta hollywoodiana iar daca ar fi voma ar insemna ca trebuie sa mergem doar de cateva ori la cinema, sau ma rog sa vedem doar cateva filme pe an la tv sau PC.

E doar o modalitate de a-ti petrece doua ore fara sa te plictisesti si apoi sa-ti vezi de drum fara a fi nevoit sa-ti bati capul cu intrebari de genul de ce dracu nu s-a stins lumina pe intreg continentul american cand l-au trimis inapoi in timp pe Denzel(ca nu mi-a ramas in minte nici macar numele personajului).

In alta ordine de idei face front comun cu porcarioarele ca The Prestige si multe altele de anul trecut ca uite ce greu se face un top pe 2006.
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jan 2007, 04:08   #7
bellhop
Guru
 
bellhop
 
Join Date: Feb 2004
Location: The Natural City
Posts: 491
toate bune pana cand oachesul Denzel a inceput sa se dea cu masina timpului, then it kinda sucked.. :hmm: ;
__________________
A little less conversation
bellhop is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jan 2007, 12:47   #8
grafico
Novice
 
grafico
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti
Posts: 18
Din cite vad aici, pare un film interesant cred ca am sa ma duc sal vad si pe urma comentez.. 8)
__________________
Pentru mamici si tatici.
Onyxkids.trei.ro

Grafica si photoshop, tutoriale in limba romana.
Grafiks.ro
grafico is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2007, 00:55   #9
Viotrinitatea
Novice
 
Viotrinitatea
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti
Posts: 17
filmul asta ar fi avut ceva succes acum vreo 6-7 ani,dar deja povestea nu e noua si ori eu ma mai protejez prin lipsa de interes la unele filme,ori tipica reteta hollywoodiana imi cam cade greu la stomac:se iau 2 linguri de cacao detectiva,se bat cu niste albus de nationalist sarit de pe fix,punem si un praf de metisa blanda si nestiutoare si le punem pe toate intr-un mare bol cosmic de interfete paralele si nederulabile in timp.Finalul este previzibil din primele 15 minute ale filmului.
Viotrinitatea is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2007, 20:51   #10
derzelas
Novice
 
derzelas
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 10
Nu e cel mai bun film al lui Tony Scott cu siguranta.Cand am inceput sa inteleg cum sta treaba cu masina timpului am fost foarte dezamagit de poveste.Am stat insa sa-l vad pana la sfarsit pentru cei 2 actori principali si pentru maniera caracteristica lui Scott de a filma si monta.E o lectie ptr cai care tind sa miste camera numai ca sa para mai interesant
derzelas is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Feb 2007, 02:07   #11
ShitRocks
Novice
 
ShitRocks
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 13
e cretin filmul asta!nu mi-a placut deloc... :hmm: el moare in trecut dar traieste in viitor...mdea... :sleep: HATE it!Pacat ca a jucat danzel in el..
ShitRocks is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:30.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells