Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Apr 2003, 15:41   #1
Ade
Novice
 
Ade
 
Join Date: Apr 2003
Location: bucuresti
Posts: 2
Nedumerire

Daca poate sa-mi raspunda cineva, m-am inregistrat de curand si nu am rabdare sa citesc chiar toate explicatiile de pe aici. Nu inteleg ce e cu clasificarea asta, guru, senior, novice etc. Mi se pare aiurea de tot. Cuvinte prea mari care arata ce? De cate ori ai intrat pe forum, faze de-astea. La prima vedere am avut impresia ca arata cunostintele logatilor in materie de filme.
Ade is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Apr 2003, 16:25   #2
daniel
Administrator
 
daniel
 
Join Date: Jul 2001
Posts: 202
Categorisirea asta, in termeni forumistici, se numeste "rank" si, in cazul site-ului nostru, se acorda pe baza numarului de mesaje.
Este un soi de recompensa (nu radeti) pentru membrii vechi si activi ai forumului.

Cam astea sunt rank-urile la noi pe site:
Novice, 0 - 25 mesaje
Junior, 25 - 75
Senior, 75 - 150
Veteran, 150 - 300
Guru, peste 300


Numai bine,
Daniel
daniel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2003, 09:46   #3
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Re: Nedumerire

Originally Posted by Ade:
Nu inteleg ce e cu clasificarea asta, guru, senior, novice etc. Mi se pare aiurea de tot. Cuvinte prea mari care arata ce? De cate ori ai intrat pe forum, faze de-astea. La prima vedere am avut impresia ca arata cunostintele logatilor in materie de filme.

Dap... arata adancimea cugetarilor legate de a saptea arta care este ea... (la fel e si pe www.fotbalsipolitica.ro ) sau timpul liber pe care il are respectivul forumist de a bantui pe site!
Mai bine guru (rimeaza, asta e) pa forum decat junior in lumea rea de afara! :wink:
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Apr 2003, 14:50   #4
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
eu personal sunt guru aici pentru ca am vrut sa fiu novice, sau bebelus sau copil sau cum vreti voi sa-i spuneti, in lumea filmului...Cinemagia a fost prima mea legatura cu cinematografia romaneasca...daca nu veneam aici, si nu scriam mesaje nu as fi putut vorbi cu anumiti useri si as fi ramas mereu la stadiul de "om caruia ii plac filmele" si atat...asa macar am o sansa!
asta e povestea mea...sunt sigura ca nu e valabila pentru toti userii care intra in categoria: "guru" sau care tind spre acest calificativ...depinde de fiecare persoana in parte cum foloseste avantajele pe care le ofera acest site!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Apr 2003, 23:59   #5
Oribilul Mosh
Novice
 
Oribilul Mosh
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 23
Send a message via MSN to Oribilul Mosh Send a message via Yahoo to Oribilul Mosh
Eu am o alta nedumerire. Chiar nu ne putem uploda avatare de pe propriile harduri ? Eu nu am gasit aceasta optiune.

Imi place avatarul care il am in prezent....dar l-am observat si la alta persoana..si ma gandesc sa nu se supere pe mine...ca el e guru..iar eu abia sunt intrat pe site...si mi-am pus acelasi avatar ca el.

Ce am acum..seamana cu Uma Thyrman in Pulp Fiction. D'asta l-am ales. Desi l-ash fi preferat pe Samuel L. Jackson.
__________________
Elen sila lumen omentielvo
Oribilul Mosh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2003, 11:29   #6
snatchro
Guru
 
snatchro
 
Join Date: May 2002
Posts: 308
Send a message via MSN to snatchro Send a message via Yahoo to snatchro
Nu prea semana cu Uma, dar in fine...
De pe hard nu se poate upload-a. Doar cele de pe cinemagia.ro sau o imagine de pe un site. O solutie: fa-ti un site, pune o poza si pentru avatar fa un link catre poza postata pe site.
snatchro is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2003, 12:14   #7
Oribilul Mosh
Novice
 
Oribilul Mosh
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 23
Send a message via MSN to Oribilul Mosh Send a message via Yahoo to Oribilul Mosh
Mai bine il rog pe administratorul acestui site..sa faca posibil sa ne uplodam avatare de pe hard....asa cum este posibil pe toate forumurile intalnite de mine !

Adminule , te rugam ! Please with sugar on top ! 8)
__________________
Elen sila lumen omentielvo
Oribilul Mosh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2003, 20:42   #8
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by Oribilul Mosh:
Imi place avatarul care il am in prezent....dar l-am observat si la alta persoana..si ma gandesc sa nu se supere pe mine...ca el e guru..iar eu abia sunt intrat pe site...si mi-am pus acelasi avatar ca el.


Guru nu se supara dar, intr-adevar, cu multe luni in urma, el isi alesese papusica aceasta dulce ca avatar. Crezi ca i-o poti inapoia pe Uma Thurman neatinsa, draga domnule Travolta?
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Apr 2003, 21:02   #9
Oribilul Mosh
Novice
 
Oribilul Mosh
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 23
Send a message via MSN to Oribilul Mosh Send a message via Yahoo to Oribilul Mosh
Gata. T-am inapoiat papushica. Poate intre timp ne satisface problema si domnul administrator. Asta daca nu o fi plecat in vacanta de Paste.
__________________
Elen sila lumen omentielvo
Oribilul Mosh is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Apr 2003, 11:28   #10
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Originally Posted by Ambra Blu:
Guru nu se supara dar, intr-adevar, cu multe luni in urma, el isi alesese papusica aceasta dulce ca avatar. Crezi ca i-o poti inapoia pe Uma Thurman neatinsa, draga domnule Travolta?

Hmm, daca aia e Uma Thurman, atunci poza de mi-am ales-o io e un D'Artagnan care a facut baie la cap. Si pa vremea aia se facea destul de rar.
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 May 2003, 19:10   #11
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by crydead:

Hmm, daca aia e Uma Thurman, atunci poza de mi-am ales-o io e un D'Artagnan care a facut baie la cap. Si pa vremea aia se facea destul de rar.

Aha, si nici chiloti nu se purta pe dedesubt.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 May 2003, 20:42   #12
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Adica cum nu se purta pe dedesupt? Se purta p-afara ca tricou' sau n-avea? :oops:
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2003, 13:32   #13
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Deci iei nu avea chiloti. Cind se babardea oameni dupe acele tinpuri direct is ridica fustele si sieo vira, dupa cum am vazu io in "Quills".
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 May 2003, 23:46   #14
crydead
Guru
 
crydead
 
Join Date: Jun 2002
Posts: 940
Pai daca nu se inventasera chilotzi cand mergea la plaja unde isi tinea mobilele ca probabil pe vreamea aia nu erau asa de mici ca acum? :roll:
crydead is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2003, 11:26   #15
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Originally Posted by crydead:
Pai daca nu se inventasera chilotzi cand mergea la plaja unde isi tinea mobilele ca probabil pe vreamea aia nu erau asa de mici ca acum? :roll:

Le purtau pe post de vibratoare. :lol:
PAREREA MEA!!!
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 May 2003, 12:44   #16
Ambra Blu
Banned
 
Ambra Blu
 
Join Date: Mar 2002
Location: Bucuresti
Posts: 3,292
Originally Posted by crydead:
Pai daca nu se inventasera chilotzi cand mergea la plaja unde isi tinea mobilele ca probabil pe vreamea aia nu erau asa de mici ca acum? :roll:

Naaaaa, mobililii erea mai mari si mai groase si si le purta intr/o desaga speciala, pe la spate, pe la spate, alaturi de muschete, archebuze, arbalete si tunuri.
Ambra Blu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:24.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells