Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 31 Jan 2012, 22:23   #3981
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Si ce gol frumos.Foarte bun Bellamy asta.Pai Chelsea e pe 4,nu-i chiar asa rau.Se axeaza ei pe tineri da' si aia sunt cumparati.Deci cam same shit..Vezi,de aia e un campionat atat de frumos PL,sunt meciuri relativ echilibrate si surpriza poate sa apara oricand.In schimb,in Primera Division,tre sa te gandesti la cate goluri diferenta bate Real si eventual,cine se mai bate cu Valencia pentru locul 3.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jan 2012, 22:31   #3982
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Cel mai mult imi place Bundesliga.Acolo e total imprevizibil campionatul pentru ca oricand poate sa piarda Bayern in fata unor echipe de la coada clasamentului.Pe langa asta,campionatul a crescut in ultimii ani datorita academiilor de juniori de unde se promoveaza o gramada de tineri talentati la prima echipa.Nu se cheltuie o gramada de bani,doar Bayern ce-si mai permite dar e echilibrat din punct de vedere financiar campionatul si creste de la an la an.E cea mai pura liga din punct de vedere fotbalistic la ora actuala dupa parerea mea.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jan 2012, 22:45   #3983
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Da,Bundesliga s-a ridicat extrem de mult in ultimii ani.Auzisem undeva,cred ca la comentatorii de pe Eurosport,ca fiecareechipa din prima si a doua liga,erau obligate sa investeasca 10 milioane de euro in academii de copii si juniori,din cauza dezastrului de la Euro 2000 (ia ghici cine i-a scos acolo ).Daca nu se conformau,pierdeau licenta de participare.Si uite rezultatul.Ce generatie au nemtii,absolut extraordinar:Götze,Hummels,Schmelzer,Großkreutz, Muller,Kroos,Schurrle,Reus,Holtby etc etc.Eu o vad favorita,daca nu acum la Euro,atunci la CM din Brazilia.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jan 2012, 22:55   #3984
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Si eu tot de la comentatorii de pe Eurosport 2 am auzit(ii consider cei mai buni comentatori de fotbal).Asa ceva ar trebui sa se faca obligatoriu in toate ligiile importante ca sa fie cat mai echilibrate si sa aiba sanse si echipele mici.
Eu sunt mare fan al Mannschaft-ului si sper sa ii calce in picioare pe spanioli daca mai dau de ei.
Au cel mai bun lot de departe si de data asta cred ca o sa castige Euro si Mondialul din 2014.

Hahahaha,Everton a batut-o pe City! Get in!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jan 2012, 23:12   #3985
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Bai sincer nu prea ma mai bucur pentru infrangerile lui City.Pana mea,decat United mai bine iau astia campionatul.Adica oricine mai bine decat United.
Si eu tineam cu Germania la fiecare campionat european sau mondial.Si de cand ma uit la fotbal,tot timpul erau cel putin prin semifinale,in ciuda faptului ca nimeni nu le dadea nicio sansa.Spania nu imi place de fel,Spania inseamna Barca+Real la urma urmei.Cred ca la finala campionatului mondial din Africa,numai eu tineam cu Olanda in finala din tot barul ala la care eram.Si cred ca simpatia asta de moment fata de Spania s-a propagat in toata masa cetatenilor tarisoarei noastre.Si stii care era explicatia?Barcelona ii cea mai tare
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Jan 2012, 23:21   #3986
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Pai normal ca toata lumea tine cu cei care joaca cel mai bine pe moment.
Si eu tineam cu Olanda in finala desi nu mi-a placut foarte mult cum au jucat de-a lungul turneului.Daca nu ar fi fost asa pragmatici nu ar fi ajuns in finala si m-a scos din sarite Robben cu ratarile alea care le-a avut.
Ar fi de-a dreptul caraghios dupa atatia bani investiti la City si sa ia tot United cu cel mai slab lot si joc pe care l-au avut in ultimii ani.Ii urasc cu o pasiune extraordinara dar nici pe City nu-i am la suflet iar n momentul de fata parca cetatenii sunt raul mai mare din fotbalul englez/european.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2012, 00:00   #3987
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Aici tind sa te contreazic.Raul mai mic,in ciuda prostituei de care tot vorbeam,reprezinta Manchester City.Ca si cum as tine cu Dinamo,vine cefere si desi baga bani in prostie,niciodata,niciodata nu as ura-o mai tare decat pe Steaua.Si viceversa.Si-n plus,ar putea sa mai ia United o pauza,ca se obisnuiesc cu trofeele si ala nu-i lucru bun.Ie-te Liverpool pe locul 5.Pana Maine.Tre sa fac un screenshot .

Last edited by ghost90 : 01 Feb 2012 at 00:04.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2012, 10:28   #3988
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ce aude mandea , cica a dat marica 2 goluri.... ahahahaha acum parca iar aud stiri de genu : " Marica noul Mutu " , "Marica renaste " "Marica la nationala" . , " Marica ofertat de nu stiu cate cluburi din west! " etc.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2012, 12:42   #3989
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by iiii:
ce aude mandea , cica a dat marica 2 goluri.... ahahahaha acum parca iar aud stiri de genu : " Marica noul Mutu " , "Marica renaste " "Marica la nationala" . , " Marica ofertat de nu stiu cate cluburi din west! " etc.

Eu am vazut meciul si in prima repriza nu i-a iesit nimic.In a 2a insa a fost alta mancare de peste.A dat 2 boabe si a facut un 1-2 sublim cu Draxler care a destabilizat apararea Koln-ului si a fost trantit in careu pentru penalty-ul transformat de Huntelaar.Deci cu alte cuvinte,Marica a fost omul meciului pentru Schalke!
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Feb 2012, 12:57   #3990
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
aaaa ca era sa uit
am mai auzit una buna... jiji vrea sa joace national arena si dupa twente...
e nebun
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Feb 2012, 09:45   #3991
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
deschid astazi gsp si ce vad... shock! la un meci din egypt, violentele generate after meci, s-au terminat cu 73 de morti. gizz
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2012, 00:01   #3992
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Originally Posted by iiii:
aaaa ca era sa uit
am mai auzit una buna... jiji vrea sa joace national arena si dupa twente...
e nebun

e nebun el ca da 25000 de euro pe meci in conditiile in care stadionul a costat cat a costat iar gazonul e de rahat?! sa nu mai punem la discutie si faptul ca in cei 25000 nu ti se ofera si o baza de pregatire...iar antrenamentele tot prin Berceni le faci ca sa nu strici minunatia de gazon.

Ma bucur sa aud ca s-au inteles, se pare, cu cei din MAPN pt intoarcerea pe Ghencea...
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Feb 2012, 09:13   #3993
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
pai lui ii convine sa dea o suma mica, si sa scoata din vanzarea de bilete de 4-5 ori mai mult.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2012, 12:27   #3994
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
dinamo a castigat primul trofeu european
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Feb 2012, 14:53   #3995
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
finala cupa africii pe natiuni Zambia - Coasta de Fildes ...

daca ia Zambia... deci wow pt acestea.... dar mai mult ca sigur CdF o sa ia trofelul
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2012, 09:28   #3996
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
si zambia a luat trofeul....
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2012, 11:04   #3997
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
eram sigur. n-am reusit sa vad decat prima repriza, sper sa vad azi restul.

Sunt singurul caruia fotbalul africat i se pare amuzant?
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2012, 14:37   #3998
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by chuckyfan:
eram sigur. n-am reusit sa vad decat prima repriza, sper sa vad azi restul.

Sunt singurul caruia fotbalul africat i se pare amuzant?

La faza cu Mweene si Drogba cand iesise portarul din careu cu mingea,comentatorul a spus: O faza 100% africana.Usor rasista afirmatia lui dar totusi amuzanta.
A mai fost faza dupa ce-a ratat Drogba penalty-ul si tot Mweene s-a dus la el si i-a facut "You can't see me" John Cena style.
E amuzant fotbalul african datorita lipsei de sustinere,campionatele interne sunt foarte slabe,drept urmare comportamentul jucatorilor si lipsa de cunostinte tactice sunt inevitabile.Totusi sunt niste atleti desavarsiti,dar de cand mai e asta o surpriza?
Cam acelasi lucru se aplica si la campionatul nostru cand vine vorba de jucatori.Lipsiti de cultura,poker,club,masini,manele etc.Toate astea au scazut calitatea fotbalului romanesc in ultimii 10 ani.De aia nu-i mai vezi pe ai nostri transferati la echipe bune in Europa.
99% din cei care pleaca nu reusesc sa faca purici tocmai din cauza motivelor enumerate mai sus.
Imi aduc aminte de Moti cand ajunsese la Siena si il intrebau reporterii de ce nu reuseste sa se integreze iar el a raspuns ca nu intelegea ce-i cerea antrenorul in materie de cerinte tactice.Pai scuza-ma dar daca nu esti in stare macar de atata lucru atunci esti menit pentru lucruri mediocre.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2012, 14:48   #3999
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
la echipa zambiei nu era nici o vedeta.... am inteles ca cel mai bun de la ei, joaca undeva in china...
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Feb 2012, 14:54   #4000
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Originally Posted by iiii:
la echipa zambiei nu era nici o vedeta.... am inteles ca cel mai bun de la ei, joaca undeva in china...
Da,e vorba de Chris Katongo,desemnat cel mai bun jucator al turneului,care joaca la Henan Construction.
De vina e Drogba pentru nepasarea cu care a executat penalty-ul din timpul regulamentar.La 1-0 pentru Coasta de Fildes era in sac trofeul,nu mai revenea Zambia.Pe tot parcursul meciului s-a simtit ca cine marcheaza prima va si castiga dar cum n-a facut-o nici una...
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells