Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Mar 2007, 15:25   #1101
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
oksigur voi fi in finala si voi castiga.vreau acest lucru si il doresc cu ardoare!asa ca sa ma votati si va multumesc!eu sunt optimista!speranta moare ultima
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2007, 22:46   #1102
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
mai am gresit cu ceva?sau am vorbit aiurea ,v-ati suparat?ca nu prea imi mai vorbiti.cu ce v-am dezamagit?ce-i dret daca am zis ceva ce nu trebuia treceti cu vederea doar am fost si inca mai sunt puntel cu moralul jos sa am o dispozitie mai proastra sau sa vb aiurea.ok tate bune.cat despre carte sa stiti ca odata cu apritia ei mi s-a implinit si un vis ,iar eu daca in acel moment doream atat de tare sa iese,asta e .faza e ca nu ma asteptam sa nu fie citita sau sa nu fie gasita poate in librarie etc.nu stiu voi vedea dar faza e ca pana in revelion au fost 10 in libraria eminescu,si apoi nu prea au mai fost .ma voi duce sa vad eu.dar am inteles ca s-au vandut doar doua.sper sa fie seriozitate.pt daca nu merge cu cartea pe bune e riscul meu dar altfel daca nu se ocupa nimeni de ea si am dat banuti aiurea si nici sa nu fie in librarie e si mai aiurea.dar ma voi mai convinge maine am drum spre facultate si voi intreba personal despre carte.ok nu stiu sper sa ma intelegi ca trec printr-o perioada nu tocmai buna.dar sper ca taote relele sa fi inspre bine.drept sa va spun acum daca numai lucrez ,pe de oparte e bine ca nu ma mai supara copii si personalul acolo,ca sunt cu facultatea si am o groaza de proiecte si lucrare de facut et,ca ma mai duc la cursuri etc.faza proasta este ca imi vor trebui banuti pt mine si taxa.iar daca lucram era timp suparare piersut aiurea caci cat castigam nu era suficient,dat totusi ceva sigur.eh acum numai am nici economi cum eram mai demult sa fiu asigurata cu rezerve.oricum sunt convinsa ca va fi totul ok.si sper sa imi trimita surioara niste banuti,dar si ea le cam are pe ale ei.sau sa imi pice de undeva ceva.oricum sunt convinsa ca va fi totul ok.va zic cand voi rezolva.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2007, 11:12   #1103
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by irene marlyne monroe:
mai am gresit cu ceva?sau am vorbit aiurea ,v-ati suparat?ca nu prea imi mai vorbiti.cu ce v-am dezamagit?.
Draga noastra, noi suntem alaturi de tine si iti sorbim fiecare cuvintel. Tot raul spre bine, iar ce nu te distruge te intareste.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2007, 12:03   #1104
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Carmine Galante:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
mai am gresit cu ceva?sau am vorbit aiurea ,v-ati suparat?ca nu prea imi mai vorbiti.cu ce v-am dezamagit?.
Draga noastra, noi suntem alaturi de tine si iti sorbim fiecare cuvintel. Tot raul spre bine, iar ce nu te distruge te intareste.

merci esti dragut,chiar am nevoie de sustinere.uf.si sincer prefer sa fiu normala decat intarita cu riscul de a ma termina putin cate putin si sa trec printre atatea.chiar trebuie sa ne otelim prin bataia nenu,marata a fierului.e atat de aiurea.cand putem sa traim daca se poate normal fara astfel de perioade,de ce avem nevoie daca am mai avea nevoie daca ar fi totul frumos si noi nu ne-am mai face sa suferim.dar poate inca nu e si trebuie sa ne modelam dupa treptele viatii.uf.nu mai vreau sa sufar ,numai vreau sa trec prin situati si situati,nu stiu cat le voi mai face fata.etc vreau sa fiu fericita si sa fiu si eu recompensata cat mai repede prin implinirea viselor si sa am sanatate si sa fie toate bune.nu imi imai place duritatea a acestei lumi,vreau sa ma bucur decat de ceea ce este frumos!sper sa fie posibil.ok
AM FOST LA LIBRARIA EMINESC SI AM INTREBAT SI INTR-ADEVAR CARTEA MEA INCA MAI ESTE LA ACOLO,MAI SUNT VREO TREI SI S-AU DAT DOAR DOUA.AU INTRAT DOAR CINCI DAR NICI ASTEA NU S-AU DAT INCA.DAR CINE STIE POATE SE VOR DA IN CURAND.DAR SE PARE CA M-AM INSELAT/.FAZA ESTE CA NU IMI VENEA SA CRED CA DOAR DOUA AU FOST DATE.SI ASTEA LE-A LUAT CINEVA DIN GASCA DE PRIETENI.SPER SA FIE MAI CAUTATA DE ACUM INAINTE SI TOATE SA SE DEA CAT MAI REPEDE.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2007, 13:38   #1105
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by irene marlyne monroe:
prefer sa fiu normala decat intarita cu riscul de a ma termina putin cate putin si sa trec printre atatea.
Azi, în piatä, erau câteva sute de persoane, si am trecut printre ele. Simteam cum mä începeam mult câte mult, si mä întäream.
Tu printre câte ai trecut?
Originally Posted by irene marlyne monroe:
chiar trebuie sa ne otelim prin bataia nenu,marata a fierului.
Da, dar trebuie si sä ne înfieräm prin caftul necâ,ntärit al otelului.
Odatä, când bäteam fierul, am încercat sä-i nu,mär bätaia, si n-am putut - cä era doar una, iar eu stiu sä nu,mär doar din doi în doi pân-la trei. Asa cä de-atunci, când mai bat pe cineva, nu mai nu,mär bätaia, ci o da,pär, o poate,prun, o uneori,cais si o eventual,corcodus - de la caz la caz.
Originally Posted by irene marlyne monroe:
trebuie sa ne modelam dupa treptele viatii.
Nu stricä nici sä ne plämädim dupä balustradele moartii.
Originally Posted by irene marlyne monroe:
nu mai vreau sa sufar ,numai vreau sa trec prin situati si situati
Nici eu nu mai vreau sä sufär, dar niciodatä n-am reusit sä trec prin situati si situati. Tot încerc - asa: iau cinci de-un fel si-i situez, pe urmä iar trei de altfel si-i situez si pe ei. Deci, toti sunt situati în douä grupuri. Numai cä, atunci când încerc sä trec prin ei, nu pot - trebuie sä-i ocolesc, sä-i dau la o parte sau sä-i rästorn. O datä, pe doi situati i-am ränit, iar altä datä un situat a si murit, cä l-am cälcat în picioare.
Cum sä fac, ca sä trec si eu prin situati si situati? :?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2007, 16:08   #1106
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
prefer sa fiu normala decat intarita cu riscul de a ma termina putin cate putin si sa trec printre atatea.
Azi, în piatä, erau câteva sute de persoane, si am trecut printre ele. Simteam cum mä începeam mult câte mult, si mä întäream.
Tu printre câte ai trecut?
Originally Posted by irene marlyne monroe:
chiar trebuie sa ne otelim prin bataia nenu,marata a fierului.
Da, dar trebuie si sä ne înfieräm prin caftul necâ,ntärit al otelului.
Odatä, când bäteam fierul, am încercat sä-i nu,mär bätaia, si n-am putut - cä era doar una, iar eu stiu sä nu,mär doar din doi în doi pân-la trei. Asa cä de-atunci, când mai bat pe cineva, nu mai nu,mär bätaia, ci o da,pär, o poate,prun, o uneori,cais si o eventual,corcodus - de la caz la caz.
Originally Posted by irene marlyne monroe:
trebuie sa ne modelam dupa treptele viatii.

hi 5 carti ai ca esti glumet!auzi pitbul mai mie parca mi-a spus ca au intrat 10 carti la librarie,iar acum mai sunt 3 .deci ori 10 ori 5?sunt dezamagita pitb.imi trebuiesc banuti si nu stiu cum sa fac.sapt asta ar cam trebui sa platesc taxa la facultate.adica niste banutri urgenti ,iar daca ar fi sa imi dau masina ceea ce nu prea vreau inca,decat ceva mai intemewiat care sa se merite.etc.sau eventual sa o schimb cu una mai buna.dar sper sa imi acorde totusi cineva un imprumut.chiar si surioara daca vrea etc.
Nu stricä nici sä ne plämädim dupä balustradele moartii.
Originally Posted by irene marlyne monroe:
nu mai vreau sa sufar ,numai vreau sa trec prin situati si situati
Nici eu nu mai vreau sä sufär, dar niciodatä n-am reusit sä trec prin situati si situati. Tot încerc - asa: iau cinci de-un fel si-i situez, pe urmä iar trei de altfel si-i situez si pe ei. Deci, toti sunt situati în douä grupuri. Numai cä, atunci când încerc sä trec prin ei, nu pot - trebuie sä-i ocolesc, sä-i dau la o parte sau sä-i rästorn. O datä, pe doi situati i-am ränit, iar altä datä un situat a si murit, cä l-am cälcat în picioare.
Cum sä fac, ca sä trec si eu prin situati si situati? :?
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Mar 2007, 16:11   #1107
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by irene marlyne monroe:
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
prefer sa fiu normala decat intarita cu riscul de a ma termina putin cate putin si sa trec printre atatea.
Azi, în piatä, erau câteva sute de persoane, si am trecut printre ele. Simteam cum mä începeam mult câte mult, si mä întäream.
Tu printre câte ai trecut?
Originally Posted by irene marlyne monroe:
chiar trebuie sa ne otelim prin bataia nenu,marata a fierului.
Da, dar trebuie si sä ne înfieräm prin caftul necâ,ntärit al otelului.
Odatä, când bäteam fierul, am încercat sä-i nu,mär bätaia, si n-am putut - cä era doar una, iar eu stiu sä nu,mär doar din doi în doi pân-la trei. Asa cä de-atunci, când mai bat pe cineva, nu mai nu,mär bätaia, ci o da,pär, o poate,prun, o uneori,cais si o eventual,corcodus - de la caz la caz.
Originally Posted by irene marlyne monroe:
trebuie sa ne modelam dupa treptele viatii.

hi 5 carti ai ca esti glumet!auzi pitbul mai mie parca mi-a spus ca au intrat 10 carti la librarie,iar acum mai sunt 3 .deci ori 10 ori 5?sunt dezamagita pitb.imi trebuiesc banuti si nu stiu cum sa fac.sapt asta ar cam trebui sa platesc taxa la facultate.adica niste banutri urgenti ,iar daca ar fi sa imi dau masina ceea ce nu prea vreau inca,decat ceva mai intemewiat care sa se merite.etc.sau eventual sa o schimb cu una mai buna.dar sper sa imi acorde totusi cineva un imprumut.chiar si surioara daca vrea etc.
Nu stricä nici sä ne plämädim dupä balustradele moartii.
Originally Posted by irene marlyne monroe:
nu mai vreau sa sufar ,numai vreau sa trec prin situati si situati
Nici eu nu mai vreau sä sufär, dar niciodatä n-am reusit sä trec prin situati si situati. Tot încerc - asa: iau cinci de-un fel si-i situez, pe urmä iar trei de altfel si-i situez si pe ei. Deci, toti sunt situati în douä grupuri. Numai cä, atunci când încerc sä trec prin ei, nu pot - trebuie sä-i ocolesc, sä-i dau la o parte sau sä-i rästorn. O datä, pe doi situati i-am ränit, iar altä datä un situat a si murit, cä l-am cälcat în picioare.
Cum sä fac, ca sä trec si eu prin situati si situati? :?
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Mar 2007, 15:55   #1108
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
GATA MI-AM PLATIT TAXA LA FACULTATE!OF CE BINE ACUM SUNT MAI LINISTITA!100 SURIOARA SI 200 O ALTA PERSOANA DIN ITALIA!ACUM IMI MAI TREBUIE BANUTI PT MICILE TAXE /DATORI PT SUPRAVIETIURE SI INTRETINERE.DAR SPER SA FIE TOTUL BINE TERMIN CU SUDIILE ASTEA LA FACULTATE,SI APOI Sa vad ce pot face.si mai minunat ar fi ca pana atunci pe 2 aprilie sa fiu in finala la concurs si sa castig ,sa am contracte de munca in televiziune ,filmetc.si sa obtin acel contract si sa ma si plimb in excursie.ca e mai ok cand e totul organizat.adica sa nu suport eu cheltuielile pe vacanta si toate cele de cazare etc.vom vedea.si sper sa fiu eu cea fericita.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2007, 09:42   #1109
alessandra
Junior
 
alessandra
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 25
draga irene, cum reusesti tu sa fii tot timpul optimista si sa nu te lasi doborata de greutatile vietii?
admiratia mea fata de atitudinea asta a ta nu mai are nici o limita.
nu vrei sa organizezi niste seminarii sau conferinte, sa mai dai si la altii?
eu m-as inscrie.
alessandra is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2007, 12:31   #1110
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by alessandra:
draga irene, cum reusesti tu sa fii tot timpul optimista si sa nu te lasi doborata de greutatile vietii?
admiratia mea fata de atitudinea asta a ta nu mai are nici o limita.
nu vrei sa organizezi niste seminarii sau conferinte, sa mai dai si la altii?
eu m-as inscrie.

DAR DE SUFERIT SUFAR,mi se raneste uneori inimioara si apoi imi trece,se reface putin.cand am una calda cand una rece.si aseara m-am suparat de ceva dar asta e voi incerca sa tratez sa nu ma mai afeceze daca se poae asa tare.sau sa ma descarc intr-un fel etc.nu stiu.descarcandu-te verbal sau in jurnal se zice ca te debarasezi de trecut si e un capiol incheiat.sau sa fim efectivi optimisti si uneori ne influentam in bine viitorul,iar speranta moare ultima ,poate chiar atunci cand esti la limita se intampla in asa fel sa fie bine primim ajutor.nu stiu nici eu.dar de ce sa ne fac niste greutati ale vietii care suntnimicuri pe langa importanta noastra ca oameni.suntem prea importanti sa dam atentie la toate nimicurile,desi ne afecteaza .nu stiu poate meritam sa fim mai fericiti.si un trai mai decent.la oa adica ar trbui sa se asigure niste bani pt fiecare,salariu etc nu stiu dar toata lumea sa aive bani atat pt intretinere-sanatate taxe ,mancare ,rasfat -un trai decent si ba sa mai ramana pt calatori
adica sa fie o suma care sa le includa pe astea toate asA AR fi normal.de ce sa ne epuizam fizic psihic pt lucruri care pot fi mediat in spre bine.etc habar nu am dar sper sa fie bine.eu inca mai am nevoie de banui dar suntsigura ca se va intampla in asa fel incat sa fie totul bine si voi avea.
e bine cel putin ca am reusit sa imi platesc taxa la facultate.acum sper sa vina acel ceva,o activitate ceva o ofrta un ajutor banesc etc sa ma descurc si cu facultatea si ev sa am si o activitate banoasa care nu imi necesita mult timp.ok sa fie bine va pup.si sper sa fim bine!
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2007, 13:07   #1111
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Mäi Irinucä, tu le zici ASA DE BINE, c-ar merge sä te punem ministru, mäi fatä - cä uite, tocmai schimbä Puliceanu guvernu'!
Ai putea lua trei portofolii - toate în acelasi timp:
- Ministrul de Finante
- Ministrul Muncii si al Asistentei Sociale
- Ministrul Culturii.
Ia du-te tu la Cäcälin si zi-i cä - nu cä te-am trimis eu, c-atunci nu te mai pune. Zi c-ai vorbit cu Geoanä, si cä te sustine si Patriciu. Si se rezolvä.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2007, 13:57   #1112
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Pitbull:
Mäi Irinucä, tu le zici ASA DE BINE, c-ar merge sä te punem ministru, mäi fatä - cä uite, tocmai schimbä Puliceanu guvernu'!
Ai putea lua trei portofolii - toate în acelasi timp:
- Ministrul de Finante
- Ministrul Muncii si al Asistentei Sociale
- Ministrul Culturii.
Ia du-te tu la Cäcälin si zi-i cä - nu cä te-am trimis eu, c-atunci nu te mai pune. Zi c-ai vorbit cu Geoanä, si cä te sustine si Patriciu. Si se rezolvä.
mai lasati gluma
a dar cum e si ministerul muncii si asistentei sociale?este exact pe profilul meu eu sunt cu asistenta sociala.chiar pe bune au nevoie de persoane?as fi si calificata.un job bun mai merge daca nu este cel din tv/film atunci cel social dar saq fie cel mai bun cum de ex.minist muncii si asistentei sociale.ia dati-mi mai multe detali si numere de contact etc sau daca au nevoie de personal acolo.ca ma bag.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2007, 14:36   #1113
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
De fapt, e Ministerul Muncii si PROTECTIEI Sociale (am avut un lapsus).
Da' nu-i nimic.
Dacä vrei detali, singurul detal pe care ti-l pot da, este:
ACOLO E DE TINE!
Imediat ce te angajeazä, trimitem la "Atac" numärul din "Libertatea" cu pozele tale în costumasu' de nastere. Il compromitem pe Puliceanu', cade guvernu', Bäsi bagä alegeri anticipate, câstigä PD-u' si PLD-u', inträ prim ministru Stolojan sau Boc, vine Monica Macovei înapoi la Justitie, îi leagä pe toti cäcänarii si-i bagä-n puscärie, facem reforma justitiei, legea lustratiei, ridicäm nivelul economic, ajungem cea mai mare putere în Europa, reformäm U.E. dupä model mioritic, ne-mpäcäm cu arabii, trimitem înapoi toti imigrantii musulmani din vest da-i ajutäm si economic sä nu le parä räu, retragem trupele din Irak, asteptäm sä dea Ahmadinejad cu atomicele de sä radä Tel Avivu', pe urmä Bush sä fie reales pentru al III-lea mandat, model Iliescu, si sä radä Teheranu', teroristii au sä radä Washingtonu', japonezii au sä radä Phenianu', chinezii au sä-i radä pe japonezi, Putin (si el la al III-lea mandat) o sä-i radä pe chinezi, Uniunea Carpato-Europeano-Ponticä îl rade pe Putin, si-ncepe o mie de ani de pace.
Deci, Irinucä: fuga-mars la Ministerul Muncii si Protectiei Sociale! Viitorul omenirii depinde de tonul pe care-i vei zice lu' dom' ministru "ok pupici merci"!
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2007, 17:45   #1114
Andy69
Junior
 
Andy69
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 35
Originally Posted by Pitbull:
De fapt, e Ministerul Muncii si PROTECTIEI Sociale (am avut un lapsus).
Viitorul omenirii depinde de tonul pe care-i vei zice lu' dom' ministru "ok pupici merci"!
haha. asta kiar e sedinta de brainhurricaining.
__________________
Be you.
Andy69 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2007, 20:15   #1115
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Pitbull:
De fapt, e Ministerul Muncii si PROTECTIEI Sociale (am avut un lapsus).
Da' nu-i nimic.
Dacä vrei detali, singurul detal pe care ti-l pot da, este:
ACOLO E DE TINE!
Imediat ce te angajeazä, trimitem la "Atac" numärul din "Libertatea" cu pozele tale în costumasu' de nastere. Il compromitem pe Puliceanu', cade guvernu', Bäsi bagä alegeri anticipate, câstigä PD-u' si PLD-u', inträ prim ministru Stolojan sau Boc, vine Monica Macovei înapoi la Justitie, îi leagä pe toti cäcänarii si-i bagä-n puscärie, facem reforma justitiei, legea lustratiei, ridicäm nivelul economic, ajungem cea mai mare putere în Europa, reformäm U.E. dupä model mioritic, ne-mpäcäm cu arabii, trimitem înapoi toti imigrantii musulmani din vest da-i ajutäm si economic sä nu le parä räu, retragem trupele din Irak, asteptäm sä dea Ahmadinejad cu atomicele de sä radä Tel Avivu', pe urmä Bush sä fie reales pentru al III-lea mandat, model Iliescu, si sä radä Teheranu', teroristii au sä radä Washingtonu', japonezii au sä radä Phenianu', chinezii au sä-i radä pe japonezi, Putin (si el la al III-lea mandat) o sä-i radä pe chinezi, Uniunea Carpato-Europeano-Ponticä îl rade pe Putin, si-ncepe o mie de ani de pace.
Deci, Irinucä: fuga-mars la Ministerul Muncii si Protectiei Sociale! Viitorul omenirii depinde de tonul pe care-i vei zice lu' dom' ministru "ok pupici merci"!

MAI TU VORBESTI SERIOS SAU FACI GLUME?cum sa o iau?ok dar cum procedez daca e pe bune?cautati pe net un numar de contact pt resurse umane sau acolo unde trebuie sa imi depun cv etc.si pasi urmatori.
eu oricum sunt convinsa ca voi intelege pe toata lumea,pt ca am trecut prin atatea atat in lumea oamenilor cu probleme cat a celor insariti,adiuca am trait pe pielea mea cum e cand ai bani si cand nu poate deabia pt a supravietui deci sigur ca inteleg nevoile tuturora ca stiu cum e.desi mi-ar placea sa am numai momente bune si frumoase cu toate cele,fara acele momente de nevoi.si as spera sa se adopte masuri pt mediarea problemelor.dar cine stie.depine de noi toti cum interactionam si ne acceptam lucrurile noastre.oricum sa speram ca va fi bine sau cel putin noi insine fara a ne mai face rau fara a mai suferi .cine stie sa fie totul ok
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2007, 20:18   #1116
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by irene marlyne monroe:
Originally Posted by Pitbull:
De fapt, e Ministerul Muncii si PROTECTIEI Sociale (am avut un lapsus).
Da' nu-i nimic.
Dacä vrei detali, singurul detal pe care ti-l pot da, este:
ACOLO E DE TINE!
Imediat ce te angajeazä, trimitem la "Atac" numärul din "Libertatea" cu pozele tale în costumasu' de nastere. Il compromitem pe Puliceanu', cade guvernu', Bäsi bagä alegeri anticipate, câstigä PD-u' si PLD-u', inträ prim ministru Stolojan sau Boc, vine Monica Macovei înapoi la Justitie, îi leagä pe toti cäcänarii si-i bagä-n puscärie, facem reforma justitiei, legea lustratiei, ridicäm nivelul economic, ajungem cea mai mare putere în Europa, reformäm U.E. dupä model mioritic, ne-mpäcäm cu arabii, trimitem înapoi toti imigrantii musulmani din vest da-i ajutäm si economic sä nu le parä räu, retragem trupele din Irak, asteptäm sä dea Ahmadinejad cu atomicele de sä radä Tel Avivu', pe urmä Bush sä fie reales pentru al III-lea mandat, model Iliescu, si sä radä Teheranu', teroristii au sä radä Washingtonu', japonezii au sä radä Phenianu', chinezii au sä-i radä pe japonezi, Putin (si el la al III-lea mandat) o sä-i radä pe chinezi, Uniunea Carpato-Europeano-Ponticä îl rade pe Putin, si-ncepe o mie de ani de pace.
Deci, Irinucä: fuga-mars la Ministerul Muncii si Protectiei Sociale! Viitorul omenirii depinde de tonul pe care-i vei zice lu' dom' ministru "ok pupici merci"!

MAI TU VORBESTI SERIOS SAU FACI GLUME?
M-ai stiut tu vreodatä pe mine sä nu fiu SERIOS???
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2007, 20:52   #1117
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by irene marlyne monroe:
dar cum procedez daca e pe bune?
Faci cum a zis Pitbull si o sa fie bine.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2007, 20:57   #1118
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Asa este...
Oops :oops: I mean:

ASA E
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2007, 21:14   #1119
irene marlyne monroe
Guru
 
irene marlyne monroe
 
Join Date: Dec 2004
Location: bucuresti
Posts: 1,006
Send a message via AIM to irene marlyne monroe
Originally Posted by Carmine Galante:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
dar cum procedez daca e pe bune?
Faci cum a zis Pitbull si o sa fie bine.

pai uite ce zice pitb."Imediat ce te angajeazä, trimitem la "Atac" numärul din "Libertatea" cu pozele tale în costumasu' de nastere. Il compromitem pe Puliceanu', cade guvernu', Bäsi bagä alegeri ..........."pai e de bine sau de rau?de unde nu stiu ca ma ataca cu pozele la atac sa ma compromita?oricum nici nu vreau sa ma gandesc la asa ceva doar voi sunteti cu mine si tineti cu mine .pai acum ce sa zic habar nu am cum sa procedez dar astept sa sun luni la vreun numar de contact poate iese ceva.desi mie mi-ar fi placut sa fiu un star in lumea show-bizzului,etc,dar si asa suna interesant si frumos .dar cine stie.oricum mie imi trebuie o activitate,caci am scapat de taxa dar imi trebuie bannuti pt mine sa supravietuiesc cu taxe cu tot si sper si cu mici distracti rasfaturi etc.daca se poate si calatori etc.dar sa fiu in finala pe 2in libertatea si apoi sa castig si sper ca se va schiba in bine ceva,cine sie.ok acum astept cu multa nerabdare sa vina 2 aprilie si sa vedem ce si cum.
__________________
irene marlyne
irene marlyne monroe is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2007, 21:20   #1120
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by irene marlyne monroe:
Originally Posted by Carmine Galante:
Originally Posted by irene marlyne monroe:
dar cum procedez daca e pe bune?
Faci cum a zis Pitbull si o sa fie bine.

pai uite ce zice pitb."Imediat ce te angajeazä, trimitem la "Atac" numärul din "Libertatea" cu pozele tale în costumasu' de nastere. Il compromitem pe Puliceanu', cade guvernu', Bäsi bagä alegeri ..........."
Ai înteles PERFECT!
Gata, asa facem!
Pe bune!
ok pupici merci
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 20:47.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells