Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Mar 2011, 22:15   #981
aliku23
Novice
 
aliku23
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 17
-Faptul ca multi nu se mai pot mandri ca sunt romani
-Faptul ca orasele romanesti duc lipsa de spatii verzi
-Faptul ca Bucuresti este una din cele mai scumpe capitale
-Television romana (nu numai tvr 1 , 2 , 3 si cultural , ci toate : Pro Tv , Prima , Antena 1 , Realitatea etc.)
-Mtv (cu exceptia serialului South Park)
-Promovarea prostiei si a inculturii
-Poluarea fonica
-Presa romana (de orice fel)
-Politicienii(in general)
-Sistemul de invatamant
-Strategiile adoptate de parintii romani pentru a-si educa odraslele
-Drogatii
-Pupincuristii(http://www.123urban.ro/def/pupincurist)
-Parvenitii
-Homosexualii
-Diversitatea religioasa
Ultimul dar nu cel din urma : Traian Marinaru' Basescu aka Chioru'.
etc.
P.s.:Am scris tot ce mi-a trecut prin minte .
aliku23 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2011, 22:55   #982
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
Originally Posted by aliku23:
-Homosexualii

de ce?
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2011, 23:00   #983
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Drogatii de ce?Sunt niste persoane foarte calme si bine dispuse
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2011, 23:00   #984
aliku23
Novice
 
aliku23
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 17
Originally Posted by klaudya_e:
Originally Posted by aliku23:
-Homosexualii

de ce?
Pentru ca nu cred ca exista un lucru ca homosexualitatea . E doar nevoia de a fi altfel si a pretinde altceva . Unii se obisnuiesc si cred ca chiar sunt ceea ce pretindeau ca sunt , altii continua doar sa pretinda .
Este doar filosofia mea .
aliku23 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2011, 23:03   #985
aliku23
Novice
 
aliku23
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 17
Originally Posted by ghost90:
Drogatii de ce?Sunt niste persoane foarte calme si bine dispuse

Cate familii si vieti sunt distruse de droguri ?
Prea multe .
Bineinteles ca sunt de acord cu cei care consuma ocazional , dar nu ar fi mai simplu sa nu consume nimeni deloc ?
aliku23 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2011, 23:19   #986
Ami85
Junior
 
Ami85
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 69
Si pe mine ma enerveaza foarte tare pupincuristii, am ajuns sa fac alergie la ei la cati colegi d-astia am.
Si ma mai enerveaza babele care traverseaza intotdeauna prin locuri nepermise, iar apoi, daca le spui ceva, tot ele au gura mare.

Si apropo, homosexualitatea exista de cand lumea. Ca nu vrem sa o acceptam e una, dar nu o putem nega.
Ami85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Mar 2011, 23:31   #987
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by aliku23:
Originally Posted by klaudya_e:
Originally Posted by aliku23:
-Homosexualii

de ce?
Pentru ca nu cred ca exista un lucru ca homosexualitatea . E doar nevoia de a fi altfel si a pretinde altceva . Unii se obisnuiesc si cred ca chiar sunt ceea ce pretindeau ca sunt , altii continua doar sa pretinda .
Este doar filosofia mea .

este o filosofie gresita... homosexualitatea este o boala, nu un moft... e ca si cum ai spune ca te enerveaza persoanele care au cancer... think again...
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 00:17   #988
Ami85
Junior
 
Ami85
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 69
Mda, dragonfly_drk, asta ar fi definitia majoritatii - ca este o boala. Dar eu am prietene lesbiene, femei perfect normale, educate, scolite etc, si niciodata nu le-am privit cu mila sau cu vreo alta prejudecata. A, ca nu le inteleg cum de nu le poate atrage un barbat bine, e una ( ), dar nu le consider a fi bolnave. Pana la urma, sunt doar diferite de majoritatea femeilor, iar deosebirea asta nu inseamna neaparat ceva urat sau de condamnat.
Ami85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 00:31   #989
klaudya_e
Guru
 
klaudya_e
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 759
utilizatorii care au profil privat si au zeci sau sute de prieteni in lista
klaudya_e is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 01:09   #990
aliku23
Novice
 
aliku23
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 17
Originally Posted by Ami85:
Si pe mine ma enerveaza foarte tare pupincuristii, am ajuns sa fac alergie la ei la cati colegi d-astia am.
Si ma mai enerveaza babele care traverseaza intotdeauna prin locuri nepermise, iar apoi, daca le spui ceva, tot ele au gura mare.

Si apropo, homosexualitatea exista de cand lumea. Ca nu vrem sa o acceptam e una, dar nu o putem nega.

Oricat de multe cercetari ar mai face psihologii si doctorii sa arate ca homosexualitatea e genetica , eu raman la vorbele mele : " Ce-ai Ioane , te-a trasnit prea tare ? " ; " Faci pe prostu' si ramai asa ! "
Sper ca iti dai seama la ce ma refer .
aliku23 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 01:10   #991
aliku23
Novice
 
aliku23
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 17
Originally Posted by Ami85:
Mda, dragonfly_drk, asta ar fi definitia majoritatii - ca este o boala. Dar eu am prietene lesbiene, femei perfect normale, educate, scolite etc, si niciodata nu le-am privit cu mila sau cu vreo alta prejudecata. A, ca nu le inteleg cum de nu le poate atrage un barbat bine, e una ( ), dar nu le consider a fi bolnave. Pana la urma, sunt doar diferite de majoritatea femeilor, iar deosebirea asta nu inseamna neaparat ceva urat sau de condamnat.

La femei nu !
aliku23 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 10:37   #992
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
homosexualitatea nu este o boala!!!! este o dereglare pe plan hormonal.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 10:45   #993
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
depinde din ce punct privesti lucrurile... poate fi atat o dereglare hormonala, cat si una psihica... sau poate fi o mostenire ereditara patologica.

exista mai multe tipuri de homosexualitate... iar subiectul este atat de vast, incat am preferat sa rezum totul la cuvantul "boala". pentru ca daca stai sa te gandesti, si dereglarea aia hormonala fiind o anomalie prin definitie, poate fi caracterizata ca un tip de boala.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 10:49   #994
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
daca stam sa o dam asa... orice deviatie de la "normal" e o boala psihologica (in special) ori biologica ori mai stiu eu, lasati oamenii sa traiasca cum vor atata timp cat nu fac rau la urma urmei.

ps.: n-am inteles niciodata homosexualii gagicile lesbi merg (numai bine)
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 10:50   #995
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by dragonfly_drk:
depinde din ce punct privesti lucrurile... poate fi atat o dereglare hormonala, cat si una psihica... sau poate fi o mostenire ereditara patologica.

exista mai multe tipuri de homosexualitate... iar subiectul este atat de vast, incat am preferat sa rezum totul la cuvantul "boala". pentru ca daca stai sa te gandesti, si dereglarea aia hormonala fiind o anomalie prin definitie, poate fi caracterizata ca un tip de boala.


perfect de acord, dar ai omis ceva... de unde apare? ce cauzeaza? intreb acest lucru deoarece am zarit mai sus, ca cineva a zis ca e genetica..
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 11:11   #996
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
din cate stiu, homosexualitatea autentica e prezenta inca de la nastere...unele caracteristici ale homosexualitatii pot fi mostenite (genetice), in timp ce altele pot fi cauzate de "mediul intrauterin" (hormoni)... cu toate acestea, nu asta cauzeaza homosexualitatea... un baiat care se remarca printr-o fire sensibila, o inclinatie foarte creativa, un anumit simt estetic. (ereditare, de altfel), poate, cu timpul, sa isi creeze o perceptie gresita asupra mediului inconjurator, si invers... fiind o fire sensibila, efeminata, respinge masculinitatea celor din jur, si intra astfel, intr-un cerc vicios... insa, nu e neaparata nevoie sa devina homosexual... cunosc multi baieti efeminati care nu sunt homosexuali... iar, aici, depinde de mediul in care a crescut baiatul respectiv.

tot asa si la fete... unele sunt mai baietoase, altele mai feminine... cele baietoase, ajung sa fie respinse de societate si de baieti in general... asa ca, se refugiaza in bratele unei fete...

totul depinde de raportul masculinitate-feminintate... indiferent natura unei relatii, in toate relatiile exista o persoana feminina si una masculina... astfel, baietii mai femini e normal sa isi caute jumatatea masculina... si cum nu exista femei barbati, ei ghici la cine apeleaza? tot la barbati...

nu stiu daca am explicat bine... sper sa fi inteles.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 11:18   #997
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
cum mai sus ai spus , conteaza modul in care a crescut, lucru care eu il consider cel mai important. dar uite ca sunt unii, care inainte erau atrasi de femei, si apoi dupa o cadere nervoasa, sau o deceptie ajung homosexuali.
oricum , eu nu sunt de acord cu homosexualitatea, si nu am sa pot fi vreodata.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 11:33   #998
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
defapt, persoanele alea de care spuneai tu, intradevar erau atrase de femei inainte, insa nu asta ii caracteriza... simteau ca ceva nu e in regula insa nu au bagat de seama pentru ca nu isi cunosteau adevarata identitate...

cat despre faptul ca nu esti de acord cu homosexualitatea, ei... nu pot sa te contrazic. iti respect opinia chiar daca, pentru mine, un homosexual e un om... eu nu am nimic impotriva nici cu homosexualii nici cu drogatii... fiecare om e capabil si responsabil de viata pe care o duce... fiecare are dreptul de a alege la un moment dat... un om nu devine homosexual din obligatie (bine, si aici sunt exceptii, insa pana la urma, oricat de traumatizanta ar fi copilaria unui barbat, daca are tarie de caracter, va stii sa decida ce e bine si ce nu pentru el) la fel cum nici drogurile nu ii sunt nimanui bagate in vena cu forta... ii respect pe acesti oameni pentru ca la fel ca si mine si ca si tine... sunt fiinte rationale si nu am dreptul sa judec pe nimeni... si uneori, diversitatea chiar e buna in lumea asta. daca nu ar exista drogati, daca nu ar exista homosexuali, toti am fi la fel... (creeati pe acelasi principiu) iar lumea ar fi foarte boring... pentru ca gasesc destul de interesant sa citesc intr-o parte si alta despre cauze, efecte... etc (ale anomaliilor din ziua de azi)... si in plus, gandeste-te... eu consider ca multe dintre operele de arta din ziua de azi (indiferent de tipul de arta) au iesit tot din niste homosexuali... si asta pentru ca ei au un plus fata de noi, restul... au o fire foarte artistica.

cat despre drogati, sa ne gandim numai la unii scriitori care erau alcoolici... si mama, ce a iesit din ei. deci, nah... is multe.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 16:45   #999
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Eu nu sunt nici pro, nici contra.De ce trebuie sa ma intereseze pe mine cum isi traieste X viata?Fiecare ia ce decizie doreste, nu trebuie sa ma preocupe capra vecinului.Atata timp cat pe mine nu ma lezeaza cu nimic libertatea celor din jur, go ahead.Vad ca tot spuneti ca la femei e altfel, ca niste lesbiene ar putea fi acceptate mai usor de catre voi.Nu va convine cand barbatii sunt misogini, sau societatea face discriminari pe baza unor criterii aberante, dar exact asta faceti si voi acum, desi sub alta forma.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 18:13   #1000
Ami85
Junior
 
Ami85
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 69
Originally Posted by FreakDoll:
Vad ca tot spuneti ca la femei e altfel, ca niste lesbiene ar putea fi acceptate mai usor de catre voi.Nu va convine cand barbatii sunt misogini, sau societatea face discriminari pe baza unor criterii aberante, dar exact asta faceti si voi acum, desi sub alta forma.


De acord cu tine. Eu sunt sigura ca nimanui nu i-ar placea sa vada live, in fata ochilor lor, doua femei sarutandu-se sau facand alte lucruri. Din punctul meu de vedere, ambele tabere - si femeile, si barbatii - sunt cam la fel, la niciuna nu as vrea sa vad live anumite treburi intime. Pana la urma, de ce lesbienele au parte de mai multa intelegere? Ca doar nu le intalnim pe toate drumurile, chestie care nici cu barbatii gay nu se intampla.
Ami85 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:39.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells