Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 18 Jul 2003, 15:25   #21
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
sad spot (apropos de "spotul" ala de pe fata "ta")
ai auzit vreodata de sex orbital? :o
mi se pare mie sau il cam practici...................... 8)
no offence
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2003, 16:35   #22
SadSpot
Junior
 
SadSpot
 
Join Date: Jul 2003
Location: Siria
Posts: 53
Rusine sa-ti fie, ca am vazut ca esti barbat casatorit. Nevasta-ta stie la ce te gandesti tu, saracuta.
SadSpot is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jul 2003, 12:50   #23
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
e constienta, da' tace!!!!!
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jul 2003, 20:13   #24
sparky
Novice
 
sparky
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 13
cinste voua cetateni romani

uite-asa se duce totul la vale in tara asta cand se-apuca oamenii sa scoata ce-i mai bun in ei adica drame personale care nu intereseaza pe nimeni dar care pun in umbra adevaratele probleme care in loc sa ajunga sa fie solutionate sau cel putin intampinate cu entuziasm de catre cei adanciti in viata lor plictisita din care in nici un caz nu vor sa iasa si tocmai d'aia nici nu mai conteaza daca are logica ce spun eu aici in calitate de protestatar intr-un sistem in care nimeni nu are de gand sa faca dracului ceva in loc sa se tot planga pana cand vor fi cu adevarat impiedicati sa mai faca ceva de 2 metri de pamant nemilos si rece si foarte bine ca asa face...si ce daca...mai zise romanul si se intoarse la ale lui ii i
unde-i vremea in care dacului nu-i era frica decat sa nu-i cada cerul in cap bai traco-geto-dacilor
ce-ati facut azi sa va simtiti mandri ca ocupati spatiul carpato-meridiano-pontic cu kg voastre de drame in plus baaaaaaaaaaaaaaaaaaiiiiiiiiiiiiiii????????????
__________________
bamse mai lua o gura din mierea puterii...
sparky is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jul 2003, 23:00   #25
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
bey, patapievicy, tu inca te mai resimti dupa abuzurile din copilarie!
mare pacat... 8)
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jul 2003, 01:00   #26
eliza
Senior
 
eliza
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 100
sadspot, you RULE! :wink:
__________________
oamenii vii oricat se spala put
eliza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Jul 2003, 22:36   #27
LeonardPiron
Veteran
 
LeonardPiron
 
Join Date: May 2003
Posts: 267
Beeeei, Sparky, pune laba si mai ia o gura dar, apuca-te si scrie corect ca pana si pe mine m-au pus la punct , asa ca sunt primul care ma iau de agramaticalitati. Sau te pregatesti sa dai la Univ Media?
LeonardPiron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2003, 23:10   #28
sparky
Novice
 
sparky
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 13
si uite-asa...

e clar...e sparta ...
ce-o fi zicand saraca ana a lui manole de gestul ei devenit penibil din cauza unora care nu se opresc decat sa contemple si-atat...depasita, ana se hotari sa nu mai bantuie nici macar nimic
ramaneti fara un precedent
exact asa cum sunteti voi
cinste voua soimi ai patriei
__________________
bamse mai lua o gura din mierea puterii...
sparky is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2003, 11:52   #29
expi
Novice
 
expi
 
Join Date: Aug 2003
Location: bucuresti
Posts: 6
Send a message via MSN to expi Send a message via Yahoo to expi
voi ati cam deviat de la subiect iar eu vreau sa va spun ca am fost la mare iar unul dintre prietenii mei (care este dan popa) a venit impreuna cu irina dinescu pe care eu ce-i drept pana acum nu o cunosteam si despre care imi formasem o alta impresie decat ar fi trebuit....asa ca vreau sa va spun si voua ca e o tipa super si ca nu a facut nimic pe spatele tatei...pe bune e o tipa de milioane
__________________
don't drink and drive just drink!
expi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Aug 2003, 12:52   #30
Leonard Piron
Junior
 
Leonard Piron
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 33
Nici nu putea sa faca prea multe pe spatele lui tasu pentru ca tipule poet si deci e cam ingust in spate pentru ca lucreaza mai mult cu neuronul. Ca sa revenim, nu poti tu sa afli pe plaja, la o bere cat a facut fata pe spatele eisi cat pe al lui tasu ba se poate sa nu stie nici ea cat ii datoreaza cu adevarat lui taticul Si apropos ce ziceai ca afacut in definitiv fata asta pana acum?
Leonard Piron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2003, 01:04   #31
blitz43
Guru
 
blitz43
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti, 22 Acacia Avenue
Posts: 747
Originally Posted by expi:
voi ati cam deviat de la subiect iar eu vreau sa va spun ca am fost la mare iar unul dintre prietenii mei (care este dan popa) a venit impreuna cu irina dinescu pe care eu ce-i drept pana acum nu o cunosteam si despre care imi formasem o alta impresie decat ar fi trebuit....asa ca vreau sa va spun si voua ca e o tipa super si ca nu a facut nimic pe spatele tatei...pe bune e o tipa de milioane

in parai sau leuti? sau e secret? 8)
__________________
Well that was back in the day
And if you weren't there
It doesn't matter anyway
Because you wouldn't understand
blitz43 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2003, 07:31   #32
expi
Novice
 
expi
 
Join Date: Aug 2003
Location: bucuresti
Posts: 6
Send a message via MSN to expi Send a message via Yahoo to expi
eu chiar credeam ca se poate vorbi cu voi dar se pare ca ideile voastre preconcepute nu vi le poate scoate nimeni din cap...asta e...poate la un moment dat incepeti si voi sa vedeti sau mai bine zis sa apreciati ce e bun!!!
__________________
don't drink and drive just drink!
expi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2003, 11:28   #33
Leonard Piron
Junior
 
Leonard Piron
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 33
Si ce propuneai, de fapt ?
Leonard Piron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2003, 13:58   #34
Alice_Fluture
Guru
 
Alice_Fluture
 
Join Date: Aug 2003
Location: Home is where your heart is
Posts: 545
Fellini a spus ca o femeie este suficient sa fie frumoasa, ca o face regizorul sa fie si desteapta si talentata.
Sper ca asta sa devieze discutia inspre calitatile fizice ale fetelor din dubluve.
Altfel, spuneti-mi si mie un film romanesc (nu spun scurt metraj) care sa aiba asa site?
Ce nu ne-au zis astia cu "projectul" lor secretos este daca replicile sunt in romana sau engleza. Ca la capitolul asta din ce-mi amintesc eu "Cadere libera" era film fara replici.
Alice_Fluture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Aug 2003, 17:07   #35
catallin
Veteran
 
catallin
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 298
Nu e de ajuns ca bucata de carne feminina sa fie frumoasa asa cum nu e strict necesar sa fie desteapta. E obligatoriu, insa, sa fie talentata si maestrul Fellini se distra cand declara altceva, el care a lucrat doar cu super-talente. Ca site-ul e cool nu c5red ca conteaza foarte mult mai ales ca obiectul sau lipseste inca cu desavarsire, deci e un sie la nimic. Ce site au cartile lui Merquez? Tare? Beton?
Replicile din W amauzitca nuprea exista, asa cum nici scenariul nu prea exista si e doar un pretext pentru a ase desfasura efectele matrixiene.
Gagicile din film? Care, ca e doar una pana acum? Caltati fizice? Are tatele cam lasate pentru o varsta asa de frageda. Si tot asa. De ce sunt asa de virulent? Pentru ca nu asta e calea normala de a faceun film. nU se face un film pe cerseala si nici fara a sti ce urmeaza sa se intample cu el odata realizat, pentru ca piata de desfacere pentru filmul de scurt-metraj nu exista in Romania. Unde poti vedea un scurt-metrajin Romania? Odata pe anla Dakino? Haida-deh !
catallin is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2003, 12:16   #36
Alice_Fluture
Guru
 
Alice_Fluture
 
Join Date: Aug 2003
Location: Home is where your heart is
Posts: 545
Are u trying to pick a fight?
Citatu' cu pricina era la misto, ca un fel de argument pt distributie. Da' tu macar ai fost pe site-ul ala?
Alice_Fluture is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Aug 2003, 19:19   #37
Leonard Piron
Junior
 
Leonard Piron
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 33
Fluturas, ce te-ai urzicat asa? Eu am citit mesajul baiatului si nu gasesc ca a exagerat cu nimic. Care-i problema? Si tu te-ai iomprietenit cu Dineasca pe Plaja sau ai depus economiile bunicii de ingropaciune pentru projectW???
Leonard Piron is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2003, 10:21   #38
CIPRYX
Veteran
 
CIPRYX
 
Join Date: May 2003
Posts: 209
Send a message via Yahoo to CIPRYX
Cinci stele

Am vazut ca exista tot felul de pareri despre Project W.O sa vin si eu cu parerea mea...Nu cred ca ar trebui sa veniti cu mesaje rautacioase la adresa acestui proiect.Project W nu cred ca se refera strict la un scurt-metraj.E o lectie data de niste tineri care vor sa munceasca in aceasta tara umila din care mai toate talentele pleaca.E momentul sa veniti in sprijin macar cu o vorba buna...acesta ar putea fi un inceput.E foarte usor sa critici si sa arunci cu vorbe rele...nu mai bateti campii pe seama Annei Lesko si a lui Bogdan Stelea.Nu cred ca i-au ales degeaba.Incercati sa priviti dincolo de aparente.Realizand un film care copncureaza cot la cot cu o productie SUA...realizand acest film in Romania...realizand acest film intr-o tara in care putini mai viseaza si fac ceva sa-si implineasca visurile...cred ca merita macar sa ajutam cu o vorba buna.Proiectul se va realiza. (*) (*) (*) (*) (*)
CIPRYX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2003, 15:14   #39
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Aproape ca mi-au dat lacrimile. Da' m-am uitat pe geam si mi-a trecut. Inainte.
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Aug 2003, 23:45   #40
expi
Novice
 
expi
 
Join Date: Aug 2003
Location: bucuresti
Posts: 6
Send a message via MSN to expi Send a message via Yahoo to expi
parerea mea e ca ar trebui sa incercati si voi sa treceti peste ideile preconcepute si sa incepeti sa vedeti ceea ce intr-adevar incearca sa fie facut cu suflet...criticile voastre oricum nu sunt constructive asa ca mai bine va vedeti de treburile voastre si eventual intrati pe alte site-uri pe care se combat teme ce va intereseaza pe voi
cu bine :wink:
aaaa....si era sa uit....project w (*) (*) (*) (*) (*)
__________________
don't drink and drive just drink!
expi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:24.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells