Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Star-uri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 03 Jun 2005, 10:51   #1
jediklaus
Senior
 
jediklaus
 
Join Date: May 2005
Location: arad
Posts: 78
Dakota Fanning

De ceva vreme am vazut aproape toate filmele cu noul copil-minune al Hollywood-ului, Hannah Dakota Fanning. Ma incumet sa deschit un subiect de discutzie despre ea. Cine ridica manusha?? Categoric, doresc pareri pertinente shi critici constructive! Va multzumesc anticipat!!
jediklaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2005, 11:14   #2
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
L-am mutat aici...
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2005, 18:02   #3
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
Actrita e inca mica,dar s-a si pus pe actorie.Joaca bine,pitica.
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2005, 23:10   #4
jediklaus
Senior
 
jediklaus
 
Join Date: May 2005
Location: arad
Posts: 78
Dakota Fanning

Pentru MinRep ºi Dennis Stelistu': Vã mulþumesc cã aþi ridicat manuºa!!
jediklaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jun 2005, 23:19   #5
GhitzaCartitza
Guru
 
GhitzaCartitza
 
Join Date: Apr 2005
Location: BUCURESTI
Posts: 716
Send a message via Yahoo to GhitzaCartitza
Astept cu nerabdare sa o vad in War of the Worlds. Mi-a placut foarte mult in Man on Fire alaturi de Denzel. Supertalentata fetita.
__________________
I play to win
GhitzaCartitza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Jun 2005, 16:45   #6
touchpoet
Novice
 
touchpoet
 
Join Date: May 2005
Posts: 21
Send a message via Yahoo to touchpoet
Dakota

Nu numai ca este foarte talentata si extrem de matura pentru virsta ei, dar toate interviurile pe care le-am vazut la TV cu starurile cu care au jucat au fost foarte laudative la adresa ei... iar ea inca de acum citiva ani oferea interviuri care te lasa cu gura cascata... cred ca lansarea pe piata a unui DVD cu interviurile ei de la cea mai frageda virsta si pina azi ar fi un super-hit... la cei 11 ani ai sai a facut de ja peste 15 filme... si ce-i bun abia de acum urmeaza...
touchpoet is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2005, 16:45   #7
BLACK-SPIDER
Guru
 
BLACK-SPIDER
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 366
In Man on Fire i-a dat relica lcu mult talent lui Denzel washinton,promite mult in viitor
__________________
fii intotdeauna tu insuti si daca nu este indeajuns pentru cineva atunci acel cineva nu este indeajuns pentru tine
BLACK-SPIDER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jun 2005, 23:48   #8
jediklaus
Senior
 
jediklaus
 
Join Date: May 2005
Location: arad
Posts: 78
Despre Dakota Fanning

Sunt sigur cã fiecare dintre voi aþi auzit de Oprah Winfrey, una dintre cele mai bogate vedete media din SUA, care are un talkshow care þine de ani de zile (numai cã nu ºtiu pe ce post din SUA, cred cã NBC). La talkshow-ul realizat de ea dupã premierea filmului „The Cat in the Hat” (cu Mike Meyers, Spencer Breslin ºi Dakota Fanning), toþi invitaþii de pe platou au putut savura replicile pe care Dakota i le dãdea lui Oprah. ªi nu a fost vorba deloc de aroganþã (la 10 ani???), ci de naturaleþe.
Sã nu uitãm cã Dakota (care a învãþat sã citeascã la vârsta de 2 ani!) a avut un rol dificil în serialul „Taken”, pe când avea 7 ani, înainte de a filma pentru „I am Sam”, un alt film, pe cât de emoþionant, pe atât de superb.
Deºi, personal, am o oarecare reþinere în ceea ce priveºte cariera cinematograficã a copiilor-actori (nu pot sã uit exemplele negative ale lui Drew Barrymore ºi, apoi, Macaulay Culkin), cred cã Dakota, alãturi de AnnaSophia Robb (o altã speranþã), Taylor Momsen ºi Emily Osment, ca sã nu mai vorbesc de Spencer Breslin, deci toþi aceºtia pot avea succes pe viitor, dacã vor dori, bineînþeles, sã continue cariera cinematograficã. Dakota a ºi spus cã deºi ar vrea sã urmeze colegiul, actoria este viaþa ei. Salutare tuturor!!!
jediklaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jul 2005, 18:01   #9
wellington
Senior
 
wellington
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 83
dakota a dovedit ca e geniala in "I am sam" (2001). in "man of fire" mi-a parut singura care era pe val. denzel mi-a parut plat, shi chiar tony scott mi-a parut la jumatate. a reusit sa refoloseasca toate cliseele pe care le-a descoperit pana acum. abia mi-a amintit aici de ceea ce a facut in "spy game", caci a "the hunger " nu mai miroase de mult. cred ca au mizat absolut tot pe dakota, iar fetita a shters cu toti pe jos pentru ca era singura care nu era constienta ca lucreaza la un film care nu v-a conta in timp. poate ca va conta doar pentru ea.
__________________
http://tinypic.com/8xiwet.gif
wellington is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jul 2005, 20:23   #10
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by wellington:
dakota a dovedit ca e geniala in "I am sam" (2001). in "man of fire" mi-a parut singura care era pe val. denzel mi-a parut plat, shi chiar tony scott mi-a parut la jumatate. a reusit sa refoloseasca toate cliseele pe care le-a descoperit pana acum. abia mi-a amintit aici de ceea ce a facut in "spy game", caci a "the hunger " nu mai miroase de mult. cred ca au mizat absolut tot pe dakota, iar fetita a shters cu toti pe jos pentru ca era singura care nu era constienta ca lucreaza la un film care nu v-a conta in timp. poate ca va conta doar pentru ea.

sa vezi ce-a sters Spielberg cu ea pe nervii nostri in War of the Worlds
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jul 2005, 21:25   #11
jediklaus
Senior
 
jediklaus
 
Join Date: May 2005
Location: arad
Posts: 78
Nu ascund faptul cã Dakota Hannah este febleþea mea, încã de la „partitura” ei din filmul I AM SAM, unde a fãcut un rol excelent pentru vârsta ei. Am vrut sã vãd WAR OF THE WORLDS numai pentru Dakota ºi mãrturisesc faptul cã am fost dezamãgit de film. Nu mã aºteptam la cine ºrie ce acþiune ºi scene de luptã (am fost avertizaþi sã nu ne aºteptãm la aºa ceva), dar, totuºi, ceva-ceva nu a mers în acest film. ªi, bineînþeles, istericalele lui Rachel (Dakota) sunt de neînþeles pentru mine, de parcã ar fi suferit de vreo boalã depresivã. Am citit ºi alte pãreri care „ºtergeau pe jos” cu Spielberg, Cruise ºi Fanning, dar eu nu pot fi chiar aºa de dur, deºi ar fi fost loc de mai multã acþiune, chiar dacã subiectul filmului s-a axat exclusiv pe o goanã disperatã pentru supravieþuire. Mã amãgesc cu faptul cã în octombrie va apãrea DREAMER, un alt film în care joacã Dakota (alãturi de Kurt Russell), iar acela este un film-dramã care meritã vãzut (eu am vãzut trailer-ul filmului ºi mi-a plãcut). Oricum, vã mulþumesc pentru pãrerile voastre!!
jediklaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jul 2005, 21:46   #12
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by jediklaus:
Nu ascund faptul cã Dakota Hannah este febleþea mea, încã de la „partitura” ei din filmul I AM SAM, unde a fãcut un rol excelent pentru vârsta ei. Am vrut sã vãd WAR OF THE WORLDS numai pentru Dakota ºi mãrturisesc faptul cã am fost dezamãgit de film. Nu mã aºteptam la cine ºrie ce acþiune ºi scene de luptã (am fost avertizaþi sã nu ne aºteptãm la aºa ceva), dar, totuºi, ceva-ceva nu a mers în acest film. ªi, bineînþeles, istericalele lui Rachel (Dakota) sunt de neînþeles pentru mine, de parcã ar fi suferit de vreo boalã depresivã. Am citit ºi alte pãreri care „ºtergeau pe jos” cu Spielberg, Cruise ºi Fanning, dar eu nu pot fi chiar aºa de dur, deºi ar fi fost loc de mai multã acþiune, chiar dacã subiectul filmului s-a axat exclusiv pe o goanã disperatã pentru supravieþuire. Mã amãgesc cu faptul cã în octombrie va apãrea DREAMER, un alt film în care joacã Dakota (alãturi de Kurt Russell), iar acela este un film-dramã care meritã vãzut (eu am vãzut trailer-ul filmului ºi mi-a plãcut). Oricum, vã mulþumesc pentru pãrerile voastre!!

cu privire la War of the Worlds, Dakota a avut ghinionul sa incapa pe mana lui Spielberg...asta nu a vrut sa-i scoata in evidenta talentul, ci a folosit-o in scopuri de "prostituare" cinematica

nu e cazul sa-i sarim in cap la varsta asta...vorba aia: e mica si nu stie ce face

iti recomand filmul Uptown Girls din 2003. Filmul nu e nu stiu ce, dar rolul Dakotei e mai potrivit pentru ea
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2005, 07:24   #13
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Mu*e Dakota! Mori fa!
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2005, 09:25   #14
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
mori supta de extraterestri
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2005, 11:26   #15
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Mai bine sä moarä extraterestrii supti de ea, si pe urmä sä nu-i lase singuri.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Jul 2005, 12:08   #16
wellington
Senior
 
wellington
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 83
Originally Posted by Cinemania:

cu privire la War of the Worlds, Dakota a avut ghinionul sa incapa pe mana lui Spielberg...asta nu a vrut sa-i scoata in evidenta talentul, ci a folosit-o in scopuri de "prostituare" cinematica

nu e cazul sa-i sarim in cap la varsta asta...vorba aia: e mica si nu stie ce face

iti recomand filmul Uptown Girls din 2003. Filmul nu e nu stiu ce, dar rolul Dakotei e mai potrivit pentru ea

am citit articolul unui psihiatru cinefil care exemplifica (bineinteles cu partituri din filmele respectivului) o presupusa copilarie grea la spielberg. coerenta shi umorul articolului ma fac sa-i acord implicit un oarecare credit. numai ca pe masura ce inainteaza in varsta domnul steven, apare o rautate, un cinism ciudat. i-as spune un santaj emotional: ceva de genul copiii jupuiti de piele sunt mai interesanti decat adultii in aceeasi postura.
exista vreun film de spielbeg ce sa nu aiba macar un copil intr-o situatie ciudata? (cred ca pânä si-n "Amistad" e o patanie de gen, dar nu-mi amintesc pe moment). sunt eu ciudat, sau mai simt si altii chestia asta?

ma simt din ce in ce mai tentat sä amân întâlnirea cu War of the Worlds pânä iese dvd-ul.
__________________
http://tinypic.com/8xiwet.gif
wellington is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2005, 01:21   #17
jediklaus
Senior
 
jediklaus
 
Join Date: May 2005
Location: arad
Posts: 78
Nightwane, m-ai „lovit” rãu de tot cu acel cuvânt folosit des pe stadioanele noastre. Nu crezi cã ne puteai scuti de acel cuvânt? Apreciez pãrerile fiecãruia, dar nu aºtept decât ca ele sã fie pertinente ºi cât de cât respectuoase. Nu-s eu venit de la mãnãstire, dar, crede-mã, cã n-am chef sã citesc cuvinte obscene! Acum cã te voi înfuria sau nu, asta e!
Pentru Cinemagia: Am vãzut filmul UPTOWN GIRLS. Într-adevãr, Dakota face un rol miºto de tot, dar nici prestaþia lui Brittany Murphy nu este de ici, de colo. Rolurile de comedie o prind bine pe Dakota. Chiar ºi cele din MAN ON FIRE sau chiar HIDE AND SEEK. Sã vedem celelalte filme anunþate: DREAMER ºi CHARLOTE'S WEB (una dramã, alta comedie).
jediklaus is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2005, 10:15   #18
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by jediklaus:
Nightwane, m-ai „lovit” rãu de tot cu acel cuvânt folosit des pe stadioanele noastre. Nu crezi cã ne puteai scuti de acel cuvânt? Apreciez pãrerile fiecãruia, dar nu aºtept decât ca ele sã fie pertinente ºi cât de cât respectuoase. Nu-s eu venit de la mãnãstire, dar, crede-mã, cã n-am chef sã citesc cuvinte obscene! Acum cã te voi înfuria sau nu, asta e!
Pentru Cinemagia: Am vãzut filmul UPTOWN GIRLS. Într-adevãr, Dakota face un rol miºto de tot, dar nici prestaþia lui Brittany Murphy nu este de ici, de colo. Rolurile de comedie o prind bine pe Dakota. Chiar ºi cele din MAN ON FIRE sau chiar HIDE AND SEEK. Sã vedem celelalte filme anunþate: DREAMER ºi CHARLOTE'S WEB (una dramã, alta comedie).

ti-am zis io
clar ca Brittany e buna rau in film...adica buna as in HOT si buna as in face un rol fain

btw...Cinemania it is, not Cinemagia (ca ma acuza astia de plagiat)
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2005, 10:20   #19
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by jediklaus:
Nu-s eu venit de la mãnãstire, dar, crede-mã, cã n-am chef sã citesc cuvinte obscene!

Stimate Arsenie Papacioc, nu citi daca nu vrei sa vezi cuvinte obscene (!!!!11!!!OMFG!!!111!!!LOL!!11!!!L337!!!111!!!).

Revenind la sloboaza asta mica de Dakota: si urata si proasta si joaca prost. O sa fie the next Ioana Moldovan in re-make-ul american la Orient Sexpress.
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 19 Jul 2005, 17:04   #20
wellington
Senior
 
wellington
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 83
cÃ*t despre ingrijorarea pentru viitoru copiilor actori, dakota nu-mi pare in pericol. cred ca este mai degraba genu responsabil, stilul jodie foster, decat copilu cascat, talentat, dezordonat, care a fost shi ramane drew barrimore.
tony scott zice ca intrebarile piticei cu privire la personaj l-au lasat cu gura cascata. zacamantu de inteligentza fiind mare. (cred ca mult mai mare decat l-a avut vreodata ioana moldovan, asha ca hai sa separam borcanele! )
__________________
http://tinypic.com/8xiwet.gif
wellington is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:52.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells