Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Horror

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Oct 2005, 02:23   #1
alex2
Veteran
 
alex2
 
Join Date: Dec 2003
Posts: 250
Saw 2

cum asa? n-a fost nimeni la premiera mondiala?
__________________
roark
alex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2005, 11:36   #2
crissy
Junior
 
crissy
 
Join Date: Aug 2005
Location: hellworld
Posts: 59
Send a message via ICQ to crissy
hhhh...n-am fost la premiera mondiala...am vazut eu premiera aseara la mine in pat..doar n-ai de gand sa lasi topicul asa...lamureste-i si tu cum o fost filmul ../ca mie mii lene...dar nu le zice finalul
__________________
Nu Fii Prost Cum ai Mai Fost;Fii Destept Cum N-ai Mai Fost !!!
crissy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Oct 2005, 21:14   #3
bellhop
Guru
 
bellhop
 
Join Date: Feb 2004
Location: The Natural City
Posts: 491
vazut la matineu, ca la premiera era sold out :hmm:

o yes, there wuz blood!

cam borish si flawish in the beginning with all those cliches si no-name actors, finalul mai salveaza cate ceva dupa twistul cu "it's no live feeds!"

ma asteptam sa-i vina de hac detectivului, la cat de arogant era, gagica cu the hoggy mask cam poor solution for the next sequel..maybe ;
__________________
A little less conversation
bellhop is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2005, 00:10   #4
Black Rose
Novice
 
Black Rose
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 10
Am ratat premiera,dar nu as fi indraznit sa merg fara sa stiu la ce faze sa-mi acopar ochii. Il voi vedea maine de Halloween, sper sa nu fie mai infricosator decat primul.
Black Rose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2005, 09:58   #5
Crysti_91
Novice
 
Crysti_91
 
Join Date: Aug 2005
Location: Craiova
Posts: 5
Mah ziceti si mie cum a fost filmu......Eu stau in craiova si la noi nu sunt premiere ca in bucuresti.....Nu imi place cinematografia de aici.Pocestitimi si mie ceva din film.E mai tare ca primu?
__________________
M-am inscris aici pentru ca sunt pasionat de filme.
Crysti_91 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Oct 2005, 23:24   #6
Black Rose
Novice
 
Black Rose
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 10
Tocmai m-am intors de la film. Nu e asa de sangeros precum ma avertizau unii, dar mi-a placut la fel de mult ca primul, e in acelasi stil doar cu mai multe faze "greu de inghitit".

:oops: Halloween rules!
Black Rose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Nov 2005, 08:16   #7
bellhop
Guru
 
bellhop
 
Join Date: Feb 2004
Location: The Natural City
Posts: 491
pretty much not scary at all, but gore galore; probabil ca s-au gandit ca de Halloween nimeni nu se mai sperie pe bune, si ca sa nu inceapa lumea sa glumeasca la fazele horror, au dat-o in directia ab-horrence :hmm:
__________________
A little less conversation
bellhop is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2005, 18:20   #8
crissy
Junior
 
crissy
 
Join Date: Aug 2005
Location: hellworld
Posts: 59
Send a message via ICQ to crissy
Ce mi-a placut cel mai mult a fost finalul...sdar totusi alii ziceau ca nu e deloc previzil..tot a fost...sequel tot va fi dar asta e..mai avem pana atunci...merita vazut...macar pt final
__________________
Nu Fii Prost Cum ai Mai Fost;Fii Destept Cum N-ai Mai Fost !!!
crissy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2005, 20:28   #9
dolloress
Novice
 
dolloress
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 17
mie mi-a placut mult...ca prima parte...oricum, finalul primei parti nu o sa-l uit niciodata si nici nu cred ca o sa mai vad prea curand un film casa sa se termine in halul asta de misto...
dolloress is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2005, 11:36   #10
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
.cum face dujba unui nazist?
.runn-nigga'-niggga'-nigga'-rrrrunnnn.....
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2005, 16:16   #11
Black Rose
Novice
 
Black Rose
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 10
E singurul film de groaza care ruleaza la cinema, asta explica micul succes pe care-l are. Ce m-a amuzat la fazele sangeroase e ca o gramada de fete din sala se strambau, se ofticau, etc. Recunosc ca nici eu nu m-am uitat la sfarsitul primei capcane.
Black Rose is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 07 Nov 2005, 20:15   #12
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
.eu am vazut chiar unele care bagau degetlul in p. :happy: cu o asemenea fata as putea eu fi bun prieten.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Nov 2005, 15:26   #13
tornado_x
Junior
 
tornado_x
 
Join Date: Oct 2004
Location: Spaceship
Posts: 54
Send a message via MSN to tornado_x Send a message via Yahoo to tornado_x
Saw 2, super film 8/10, la fel ca si prima parte a avut un final neasteptat, au fost cateva scene sangeroase care m-au facut sa inghit in sec. :shock:
Incasarile au fost mai mari decat prima varianta, poate Saw 3 va fi mai bun decat 1 si 2 la un loc.
__________________
Run for your life!
tornado_x is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Nov 2005, 11:29   #14
El Dib
Novice
 
El Dib
 
Join Date: Aug 2005
Location: Bucuresti
Posts: 19
Ce-i prea mult strica.Cand spun asta ma gandesc ce penibil au esuat cu Alien 4(cred ca Renasterea ) era mai bine daca se opreau la 3.
Asa si cu Saw.......o sa faca si Saw 3 dar riscul sa dea rateu creste....sa nu inceapa cu fabulatiile sf(cat o sa-l mai tina in viata pe criminal...si cat o sa mai omoare ca-n codru fara ca politia-cat sant ei de "tari"acolo in State -sa-l poata prinde?!).Poate o sa vedem in partea a 3 ca se vindeca miraculos?! :alien:
__________________
Noonelivesforever
El Dib is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 26 Nov 2005, 22:08   #15
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
...So, Saw 2... Not bad, dar nici bun. Nu mi-a placut faza cu batranelu' criminal ca s-a dat pe breazda asha repede. Nu ii era in stil... Da, ok, poate s-a dat ca shtia ca moare shi trebuia sa il duca pe detectiv la locul faptei sa ishi poata incepe ucenitza lucru. But still... Second of all, the traps... were too easy, iar personajele ce cadeau in ele prea stupide. For f*** sake! Daca eshti intr-o casa, inchis(a) de un serial killer, peste tot numai boobie traps, cum dreq itzi bagi mainile in prima cutie ce o vezi cu seringa... fara sa itzi treaca prin cap ca poooooate ramai acolo... doh! And then, crizele detectivului... nelalocul lor. Intzeleg ca e fiul prins shi eshti disperat, fiecare ar fi, dar cred ca daca criminalu' itzi zice PAY ATTENTION! atunci pay attention daca in aia consta viatza fiului tau... And doh again! Era clar ca toata armata americana o sa ajunga in casa greshita... Boah! Macar a curs sange... Ah shi faza de inceput... Daca killeru' a bagat cheia la copil in ochi... de ce mai avea pupila? Sau era ochi de sticla? Sau o bagat cheia prin ureche? Sau era numai sub piele? Daca era asha, nu trebuia sa se streseze prea tare, nu de alta, dar in stadiul de ochi de sticla, durerea nu mai e demult... u just pop it out... BLOP! Shi daca era sub piele nu era mare scofala... Anyhoo... Se putea mai bine... Mult mai bine. Saw 2 doesn't beat the original... SAW still "ruleaza"...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2005, 14:04   #16
ATB4FOREVER
Senior
 
ATB4FOREVER
 
Join Date: Jun 2005
Location: Marseille / France
Posts: 124
pur si simplu grotesc, infiorator ..... :shock: :shock:
__________________
"Space, the final frontier..."
Jean-Luc Picard _ STAR TREK THE NEXT GENERATION
ATB4FOREVER is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Dec 2005, 00:38   #17
RapX
Novice
 
RapX
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 4
Am citit undeva ca regizorul Saw a murit.Se pare ca nu vor mai fi continuari. :shock:
RapX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Dec 2005, 07:35   #18
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Nu a murit nici unu din regizori...stai linistit...
nici James Wan (Saw), nici Darren Lynn Bousman (Saw 2)
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Dec 2005, 11:27   #19
alc
Veteran
 
alc
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 177
demona eu zic ca jigsaw s-a lasat prins ,planul lui era prinderea politistului, ceilalti fiind doar niste marionete prin intermediul carora el putea fi prins...da daca e asa de ce nu l-a prins pe el de la inceput totusi...poate a vrut sa-l faca sa mai sufere putin ...oricum crek asta ai zis si tu prin "Da, ok, poate s-a dat ca shtia ca moare shi trebuia sa il duca pe detectiv la locul faptei sa ishi poata incepe ucenitza lucru."
Ma indoiesc ca daca se va mai face si a treia parte jigsaw va mai trai...poate ii va prelua locul ucenica lui...ca dar de asta a antrenat-o in partea a 2-a
alc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jan 2006, 08:17   #20
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
Originally Posted by alc:
demona eu zic ca jigsaw s-a lasat prins ,planul lui era prinderea politistului, ceilalti fiind doar niste marionete prin intermediul carora el putea fi prins...da daca e asa de ce nu l-a prins pe el de la inceput totusi...poate a vrut sa-l faca sa mai sufere putin ...oricum crek asta ai zis si tu prin "Da, ok, poate s-a dat ca shtia ca moare shi trebuia sa il duca pe detectiv la locul faptei sa ishi poata incepe ucenitza lucru."
Ma indoiesc ca daca se va mai face si a treia parte jigsaw va mai trai...poate ii va prelua locul ucenica lui...ca dar de asta a antrenat-o in partea a 2-a

Gigsaw-ul american e prea "slab de inger" sa spun asha. Aia ma deranjeaza. Dupa ce in primul Saw a fost asha stilat, apoi se lasa prins asha ushor. La cat IQ avea in capul ala putea sa-l prinda pe politzai shi altfel. Da' ma rog, sa zicem ca shtia ca o sa moara foarte curand shi "trebuia" sa faca asta...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:40.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells