Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Vreau sa stiu

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Nov 2010, 00:26   #1
bogdi_07_yo
Junior
 
bogdi_07_yo
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 25
Send a message via Yahoo to bogdi_07_yo
Cum se numeste filmul...

Era un film cu 3 surferi, si unul moare , altul vrea sa mearga la facultate, dar cand ajunge acolo fratele lui ii da foc (facultatii) si nu mai stiu . Daca va suna cunoscut spune-ti-mi va rog. Multumesc!
Aaa si era comedie si era cu Jack Black
__________________
Bogdi
bogdi_07_yo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2010, 01:11   #2
anaemona
Guru
 
anaemona
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 2,704
Orange county, tin minte ca m-a cam enervat filmul cel putin baiatul lui Tom Hanks.
__________________
"Bravery is by far the kindest word for stupidity."
anaemona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Nov 2010, 11:24   #3
bogdi_07_yo
Junior
 
bogdi_07_yo
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 25
Send a message via Yahoo to bogdi_07_yo
multumesc
__________________
Bogdi
bogdi_07_yo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Dec 2010, 16:00   #4
Dadala
Novice
 
Dadala
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 4
un film ce'l caut de mult

L'am vazut acum in jur de 4 ani la protv si era vorba despre un hot care fura dintr'un magazin....in el era o fata blonda care facea cumparaturile si pe care o rapeste.... cam tot filmul se petrece in incercarea politiei de a'l prinde el fugand cu masina.... cei doi se indragostesc si finalul nu'l mai retin...inca putine detalii stiu ca mama ei era recasatorita cu un om important de afaceri sau ceva de genu...un moment care mi'l aduc aminte e faptul ca mama si tatal ei vitreg impreuna cu alti cativa oameni cautau pe posturi probabil stirile sa vada ce s'a intamplat si nimeresc pe un post cu animale iar tatal striga foarte entuziastmat "monkeys".... multumesc anticipat!
Dadala is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Dec 2010, 22:56   #5
cataradu
Novice
 
cataradu
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 7
Talking zeu atotcunoscator raspunde-mi la intrebarea mea umila

actorul principal mosteneste o casa imensa.. si se muta cu prietena lui dar nu isi permit sa o intretina din venitul lor..asa ca iau doi colegi de camera.. pe un tip care in fiecare seara se culca cu alta..si pe o alta tipa foarte usuratica.. si se ajunge la ce ziceai tu.. proprietaru vroia sex oral.. viitoarea sotie nu vroia.. dar pana la urma ajunge sa ii faca lu tipul ala care sta in chirie in urma unei petreceri
+
ea e roscata, sunt un cuplu si el vrea ca ea sa ii faca sex oral dar ea nu vrea pana nu se casatoresc, intr-o zi se hotarasc sa caute o colega de camera si gaseste una petrecareata, intr-o seara ea se intoarce si gaseste un mare party si se enerveaza, urmatoarea secventa--- el ajunge acasa si gaseste poze cua ea at cand ii face sex oral unuia si de aici se despart, iar la sf filmului ea este intr-un bar si el la tv, isi lansa cartea ....el vb despre pov lui cu ea si ea plange
=.......????????????
cataradu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Dec 2010, 14:59   #6
princess_peach
Guru
 
princess_peach
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 335
Am vazut la TV un film...pe HBO Comedy...acum ceva timp...cu un tip pe care toti il considerau fraier...si il luau la mishto. Este un elev de liceu pe care toti smecherii din scoala il chinuiat (in film il legau de un scaun, in mijlocul scolii, il imbracau in femeie, il machiau...si tot asa)
Ajunge sa invete de la un detinut cum sa se impuna si cum sa devina popular. Se pare ca il ajuta...face in asa fel incat sa fie exmatriculat de la scoala in care invata. Petrece catva timp cu detinutul si intr-un final, dupa ce isi schimba look'ul, se muta la o alta scoala. Aplica tot ce invatase de la tipu' din inchisoare dar, la inceput nu iese totul ca la carte. Dup'aia ajunge cel mai popular din scoala...si reuseste sa ii schimbe pe toti!...O refuza pe cea mai frumoasa fata, se bate cu cel mai tare tip si ajuta echipa de rugby a liceului sa castige un meci dupa 5 ani.
Nu mai stiu exact cum se termina...?...si nici cum se numea......pentru ca nu am prins de la inceput filmul si nu m-am uitat in program dup'aia...
Daca stie cineva de ce film e vorba......spuneti-mi si mie...mersi!
princess_peach is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Dec 2010, 15:12   #7
manatsuia
Novice
 
manatsuia
 
Join Date: Apr 2005
Location: sibiu
Posts: 25
http://www.hbo.ro/movie/tipul-cel-nou_250812
pe romaneste titlul este "tipul cel nou" - si THE NEW GUY original...
manatsuia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Dec 2010, 15:15   #8
manatsuia
Novice
 
manatsuia
 
Join Date: Apr 2005
Location: sibiu
Posts: 25
stiu si cum se termina dar poate ai cum sa-l vezi si atunci nu mai e misto sa-ti spun eu ...
ps scuze ... m-am grabit si am trimis prea repede prima parte.
manatsuia is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Dec 2010, 16:29   #9
princess_peach
Guru
 
princess_peach
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 335
Originally Posted by manatsuia:
stiu si cum se termina dar poate ai cum sa-l vezi si atunci nu mai e misto sa-ti spun eu ...
ps scuze ... m-am grabit si am trimis prea repede prima parte.
mersi.....nu-i nimic! da...o sa ma uit la el... si intr-adevar, nu mai e fain dak imi spui...mersi mult oricum
princess_peach is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2010, 11:17   #10
princess_peach
Guru
 
princess_peach
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 335
Aaa...si inca o problema...sper sa ma ajute cineva cu toate ca imi amintesc destul de putine......
Era un film, o comedie, cu un tip negru, un pitic, pe care l-a imbracat prietenul lui in copil si l-a pus la usa la o familie, ca sa fure ceva de la tipa din geanta...si s-au atasat de el....Astea se intamplau la tatal fetei acasa....Bunicul (tatal fetei) si-a dat seama ca e ceva in neregula cu "copilul" dar nimeni nu il asculta...
Imi amintesc ca, in timp ce sotul tipei care l-a gasit incerca sa-i dea de mancare, l-a lovit cu o tigaie in cap...si a lesinat si l-a pus pe canapea dup-aia....Cand s-a intors sotia lui, a crezut ca doarme....
Hm.......nu mai stiu mare lucru...Ah, bunicul statea la masa si piticu' era intr-un leagan. Fata ii pregatise de mancare tatalui ei, care citea ziarul, si cand nu era atent, copilu ii fura toata mancarea...Si iarasi nu-l credea nimeni...
S-au dus la culcare si pe la miezu' noptii piticu' s-a dus in pat cu noii lui parinti...si de dimineata...tipa era super obosita si replica ei a fost "Doamne, nici nu imi mai amintesc de cand nu am mai facut-o de doua ori intr-o noapte"...sotu ei a ramas ...si cand a dat patura la o parte the dwarf was there!....cam atat mai stiu...
Cine imi zice si mie cum se numea filmul?
princess_peach is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2010, 11:25   #11
Ra7ul
Novice
 
Ra7ul
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 5
Little Man (2006) cumva ?
Ra7ul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Dec 2010, 13:23   #12
princess_peach
Guru
 
princess_peach
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 335
Da...asta e! Mersi!..
princess_peach is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:50.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells