Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Ce fel de votant esti in 2012
Uslas 8 25.00%
Pedeu 5 15.63%
Domnu' Dan 2 6.25%
Altceva, oricum nu prea stiu cum merge treaba 7 21.88%
Iresponsabil, apolitic, vreau "sa mi se dea" 10 31.25%
Voters: 32. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Jul 2012, 22:29   #501
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
e ca la meciurile alea de fotbal cu mentii, muti dintre voi sunteti tineri si nu stiti, dadeau gol todeauna in ultimul minut sau prelungiri de unde a iesit vorba, nu poti fi sigur ca i-ai batut pana nu ii vezi urcati in autocar.

pana nu vezi rezultatele finale nimeni nu poate fi sigur.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2012, 22:34   #502
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
@reivan, imi bagi cam multe cuvinte in gura.

Originally Posted by victor:
pana nu vezi rezultatele finale nimeni nu poate fi sigur.

51-52%.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2012, 22:53   #503
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
vorbeste hunor la televizor. a uite macar in asta sa poata ROMANII sa se uneasca fie ca sunt cu basescu fie impotriva, sa nu mai vedem unguri in guvern 100 de ani. sa isi faca onguri, sa intre in parlament dar in guvern nu. NOI si nu ei trebuie sa guvernam. hunor la cultura a fost o palma pe fata romanilor. este un om cult, chiar imi place de el, dar CULTURA e a romanilor.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2012, 23:36   #504
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Estimare BEC: 45.92% la final de vot

E game over suspendare, Basescu revine la Cotroceni. Nu e un moment fericit, dar USL e cazul sa inteleaga ca nu au destul voturi pentru a controla totul, asa cum isi doresc. Practic 40% din numarul total alegatori au votat pentru demitere si acestia nu sunt toti alegatori USL, unii erau pur si simplu impotriva lui Basescu. E o infrangere usturatoare pentru USL si e timpul sa se revina la dialog si negocieri si sa se termine circul de pana acum.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2012, 23:37   #505
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
gata e clar. 46%. ungurii au stat acasa. deci ei nu vin decat daca se voteaza un membru al lor. asa incat, asa cum am spus mai sus nu ii intereseaza problemele romaniei. sa nu ii mai vad in probleme unde se decide prezentul sau viitorul romaniei.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2012, 23:39   #506
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
46% marja de eroare 3%. Adio.

Bravo. 17% au votat impotriva demiterii lui Basescu.

Ma bucur sa vad ca tara asta inca are o majoritate care realizeaza ce reprezinta USL, Ponta si Antonescu, cat si oamenii din spatele lor.

Asteptam anticipatele sa-i scoatem de tot din ecuatie pe acesti hoti nenorociti.

victor prietene. daca ungurii veneau la vot (si voturile erau toate pentru demitere) si cei 17% care au votat impotriva nu veneau... tot dracu ala era... in loc de 46% aveam 46,5 sau 47%.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2012, 23:43   #507
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Repet, nimeni nu are motive sa fie bucuros de rezultatul de azi. Sa intelegem ca suntem doua tabere mari, mult prea mari ca sa ne anihilam unii pe altii. Toti suntem romani si trebuie sa se ajungem la un compromis pentru Romania.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2012, 23:50   #508
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
"Ma bucur sa vad ca tara asta inca are o majoritate care realizeaza ce reprezinta USL"

eu am baut un pic cam mult, tu ? care e majoritatea aia ? orice vot din romania sau aiurea inregistrat in istorie arata ca exista un procent de oameni pe care ii doare in cur de vot. altii sunt indecisi si din cauza asta nu voteaza. si atunci care e majoritatea ? ai baut apa dupa basescu ?

"Asteptam anticipatele sa-i scoatem de tot din ecuatie pe acesti hoti nenorociti"

aici mi-e frica ca gresesti. pdlul va suferi grav daca ramane basescu la cotroceni. e omul care a aratat ca trebuie sa controleze totul, asa incat vei avea surpriza ca va dori sa impuna, acum mai mult ca oricand oamenii pe care ii vrea el, nu neaparat oamenii pe care ii vrei tu.

la acest referendum s-au exprimat cei care au avut ceva de spus. cei ce nu au avut ceva de spus au stat in casa. presedintele JUCATOR a sus sa nu se voteze. adica a decis sa nu mai joace.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2012, 23:52   #509
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
"Bravo. 17% au votat impotriva demiterii lui Basescu"

iti urez sa obtii in viata peste tot 17 %. pentru ca aceasta cifra te va multumi.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2012, 23:58   #510
rifa
Guru
 
rifa
 
Join Date: May 2010
Posts: 338
Originally Posted by Twinsen:
Repet, nimeni nu are motive sa fie bucuros de rezultatul de azi. Sa intelegem ca suntem doua tabere mari, mult prea mari ca sa ne anihilam unii pe altii. Toti suntem romani si trebuie sa se ajungem la un compromis pentru Romania.
Corect. Sunt doar "bucuros" ca s-a ales raul mai mic.

Victor bati campii grav.
rifa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jul 2012, 23:58   #511
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
In momentul asta exista 3 persoane care ar trebui sa-si dea demisia. Mie mi se pare amuzant ca toata lumea vede o victorie cand toti au pierdut.
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2012, 00:11   #512
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Originally Posted by Twinsen:
Repet, nimeni nu are motive sa fie bucuros de rezultatul de azi. Sa intelegem ca suntem doua tabere mari, mult prea mari ca sa ne anihilam unii pe altii. Toti suntem romani si trebuie sa se ajungem la un compromis pentru Romania.

Eu sunt bucuros.

Tu esti in tabara decedatilor si invalizior care nu au putut ajunge la vot. Singura diferenta e ca aia nu au putut sa se ridice din cimitire. Esti intr-o companie care iti face onoare, mult mai mica insa decat cea care a iesit azi sa voteze impotriva lui Basescu.

Originally Posted by Twinsen:
E o infrangere usturatoare pentru USL si e timpul sa se revina la dialog si negocieri si sa se termine circul de pana acum.

In ce univers este o infrangere usturatoare ? De ce este usturatoare ? 86% vs 14% sau cat o fi e ustorator ? Mortii nu aveu cum sa iasa la vot iar lobotomizatii nici pe atat. Si asa a iest un numar impresionant la vot, orice s-ar intampla zilele urmatoare.

Stai putin, ai folosit cumva cuvantul dialog sugerand ca Basescu a fost in stare de asa ceva ? Dementa totala, pacat ca pe cei din "tabara" ta ii ia de la varste fragede.

Originally Posted by rifa:
46% marja de eroare 3%. Adio.

Bravo. 17% au votat impotriva demiterii lui Basescu.

Ma bucur sa vad ca tara asta inca are o majoritate care realizeaza ce reprezinta USL, Ponta si Antonescu, cat si oamenii din spatele lor.

Asteptam anticipatele sa-i scoatem de tot din ecuatie pe acesti hoti nenorociti.

victor prietene. daca ungurii veneau la vot (si voturile erau toate pentru demitere) si cei 17% care au votat impotriva nu veneau... tot dracu ala era... in loc de 46% aveam 46,5 sau 47%.

Pe Marte e frig. Sa nu uiti sa iti iei haine groase dupa votul parlamentar.
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 30 Jul 2012 at 00:20.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2012, 00:18   #513
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Adecarat , Antonescu si Ponta trebuie sa-si dea demisia , nu Basescu.
Bai oamenilor voi realizati ca in Romania nu exista 18 milioane de oameni in tara acum ?Astia viseaza 18 cu drept de vot.Daca sunt 14-15 milioane de romani cu drept de vot e bine.Basescu a zis ca nu vrea sa iasa castigator la masa verde dar topaia ca Geoana de bucurie.A iesit cum am vrut , umilit Basescu dar ce conteaza?
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2012, 00:20   #514
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
rifa, tot nu mi-ai dat cateva nume de la pdl.

bat campii ? cat crezi tu ca are acum pdl ? zi sa inregistram si sa vedem cat va lua in toamna cu basescu in ceafa.

sau scuza-ma bateam campii cu ungurii ?
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2012, 00:22   #515
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
E noapte, moment propice pentru continuarea votului. Pana maine poate se face 51% prezenta si aveti toate motivele sa fiti bucurosi.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2012, 00:23   #516
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
Pai ce nume sa iti dea. Da si el cu copy-paste de unde poate si apoi se intoarce si il acuza pe Ponta.

In mintea lui la parlamentare o sa castige PDL-ul pentru ca acum nu s-au prezentat la vot si pentru ca 8 milioane de romani au votat impotriva. Vezi cum totul are o logica, lol. Ce sa-i ceri.

Originally Posted by Twinsen:
E noapte, moment propice pentru continuarea votului. Pana maine poate se face 51% prezenta si aveti toate motivele sa fiti bucurosi.

Aoleo, vrei sa spui ca o sa fie frauda ? Ca la Paris in 2009 ? Dumnezeule NU ! Altfel cum ar putea sa continue cel mai bun presedinte al Romaniei ever ?
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 30 Jul 2012 at 00:31.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2012, 00:24   #517
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
scuzati-ma dar cum sa spui ca e o infrangere usturatoare pt USL?In primu rand ca 8 milioane de oameni e evhivalentul a jumatate din romanii ce traiesc aici si vreo 60 la suta din cei cu drept de vot.
Si de cand mortii ei ca ma si enervez cand vad atata prostie e usturator sa castigi cu 84 la suta din voturi?Pedeleaci si CCR vroiau sa voteze si mortii .
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2012, 00:26   #518
victor
Guru
 
victor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 648
videanu vorbeste acum si zambeste. spune ca 87% au spus da demiterii lui basescu. adica asta e un rezultat care merita un zambet. la locale nu l-am vazut. asta arata ce spuneam mai sus e adevarat. miza pastrarii lui basescu e netrimiterea la rahova a oeamnilor pdl.
__________________
And in the morning of my time
I'll try to understand
I learn by what I find
And love you if I can
Renaissance
victor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2012, 00:27   #519
Redy
Guru
 
Redy
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 676
86% e usturator. 50.2% nu e. Te bagi tu in matematica zombiilor ? Aia nici daca pun 3 creiere impreuna nu rezolva o ecuatie de gradul 1.

Unde ati invatat mah voi ca 5 milioane e mai putin de 8 milioane ?
__________________
Cook Pass Babtridge

Last edited by Redy : 30 Jul 2012 at 00:30.
Redy is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jul 2012, 00:31   #520
reivan
Veteran
 
reivan
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 311
Twinsen ma jur sunt socat.
Eu te respectam ca nu bateai campii grav dar...serios tu chiar crezi ca in Romania sunt 18 milioane de oameni cu drept de vot?Nu cred ca suntem 18 cu tot cu copii.
Infrangere usturatoare 84-16?Sa mor eu deja delirezi.Da se paote face niscaiva frauda si aici ,dar ce a facut Basescu in 2009 ar trebuii scris in manuale de frauda la capitolul legende.
reivan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:40.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells