Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Film in general

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Jun 2005, 13:37   #21
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by notorious:
Originally Posted by Pitbull:
cum se numeau dinozäurasii äia mici ca gäinile, drägälasi si ai dracu'?
velociraptori. sau doar raprori. fara nici o legatura cu clujeanul nostru de paaza.
Ne, ne-ne-ne-ne-ne-neee! Raptorii erau äia mari cam cât un stat de om, si neverosimil de isteti, cu care se fugäresc amicii prin bucätärie, în primul; äia care învatä s-apese pe clantä, care unul din ei se päcäleste väzând omu' oglindit si dä cu capu-n bufet (BOINGgGgGgG :shock: ), si care la urmä vine Ty-Rexu si-i înghite pe nemestecate.
Nu, eu întrebam de gâgâlicile alea din "Lost World" mici cât puii de gäinä, care umblau doar într-un colectiv muncitoresc strâns sudat.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2005, 13:44   #22
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Denis_stelistu:
Mai e si JAWS(Falci).Primul film a avut succes cu regia lui Steven spielberg.Al doilea a avut o distributie buna,al treilea la fel de buna si a patra nu prea mi-a placut.
Al treilea a fost pe 3-D,cred ca publicul murea de frica.
P.S.Toate cele patru filme au fost horror curat.
Horror, da, dar nu tocmai "curat" - în sensul cä fac parte dintr-un sub-gen precis definit: filme-de-actiune-si-suspense-cu-animale-naspa.
Altminteri, ai dreptate: al lui Spielberg ESTE "JAWS", celelalte o freacä
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2005, 13:55   #23
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by MinRep:
"Superman" --- serie plictisitoare, parca primul mai misca ceva. Daca nu ar fi muzica nici pe asta nu l-as baga in seama. (o chestie, totusi, Christopher Reeve e perfect in rolul sau, dar seria mi se pare mai degraba salvata de Hack-Man)
Da. Iar primul are o anumitä candoare... E plin de burti si de platitudini, dar... MOR dupä secventa aia cu elicopterul, si dupä aia când întoare el timpul înapoi s-o scoatä pe Lois din groapä. Sigur cä-i de-o tâmpenie si lipsä de logicä MONUMENTALE - da-i asa de frumos...! :love:
Hälelante trei, cum ziceam: profanäri la adresa prostiei (cä si prostia poate fi desteaptä uneori)
Originally Posted by MinRep:
"The Exorcist" --- mie nici primul nu-mi place, iar continuarile (nu numai ca nu sunt scary), dar sunt tampite rau de tot... Al doilea inoata in mocirla, iar prequel-ul de anul trecut e absolut inutil...
Nu cä mä omor dupä primul (niciodatä n-a fäcut sä-mi palpite nici un fior - nici de oroare, nici de spaimä, nici de repulsie), dar dincolo de rateurile lui, e totusi un film bine lucrat. NU ca "horror" (personal, nici nu-l consider horror), ci ca poveste despre fenomenul posesiunii demonice.
Originally Posted by MinRep:
Originally Posted by Pitbull:
La fel stau lucrurile cu nu mai putin celebrul "Frankenstein"
[...]
In rest, l-au pref.utut si räsf.utut pe bietul monstru, prin jdemii de filme, ceva ce nu se poate!
Urasc filmele astea... Singurul "Frankenstein" care mi-a placut si pe care l-as vedea oricand cu placere este - evident - "Young Frankenstein"!
Ei, monser - "Youngie" e comedia mea favoritä a tuturor timpurilor!
"BLUCHER!
"Nii-hahahaha!"
Originally Posted by MinRep:
"2001: Odiseea spatiala" --- am vazut filmul, am citit cartea, in rest nu ma intereseaza... Inchid ochii, imi astup urechile si fac la-la-la-la-la de fiecare data cand vreuna dintre continuari intra in discutie... Saptamana trecuta am vazut, totusi, vreo 20 de minute din "2010" pe TCM. Nu mi s-a parut chiar un film prost, dar - Jesus Christ! - atat de mult se vorbeste. (si e muuuuuult prea politic)
Absolut: logoreic, politicoreic, hardoreic, tärägäreic...
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2005, 14:38   #24
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by Pitbull:
si dupä aia când întoare el timpul înapoi s-o scoatä pe Lois din groapä. Sigur cä-i de-o tâmpenie si lipsä de logicä MONUMENTALE - da-i asa de frumos...! :love:
Intr-adevar, zborul (invers) in jurul Pamantului pentru a intoarce timpul e o idee destul de tampita, dar 'frumoasa' in acelasi timp si bine exploatata (inclusiv din punct de vedere vizual). Pe langa zborul in doi de mai pe la inceput, acesta mi se pare scena cea mai antologica a seriei.


Originally Posted by MinRep:
Ei, monser - "Youngie" e comedia mea favoritä a tuturor timpurilor!
"BLUCHER!
"Nii-hahahaha!"
Nu prea mi-am facut eu clasamente in ceea ce priveste comediile, dar e definately best Brooks, pe langa "Silent Movie".
Wait! Where are you going? I was going to make Espresso. :lol: 8)
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2005, 15:02   #25
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by MinRep:
Originally Posted by Pitbull:
si dupä aia când întoare el timpul înapoi s-o scoatä pe Lois din groapä. Sigur cä-i de-o tâmpenie si lipsä de logicä MONUMENTALE - da-i asa de frumos...! :love:
Intr-adevar, zborul (invers) in jurul Pamantului pentru a intoarce timpul e o idee destul de tampita, dar 'frumoasa' in acelasi timp si bine exploatata (inclusiv din punct de vedere vizual). Pe langa zborul in doi de mai pe la inceput, acesta mi se pare scena cea mai antologica a seriei.)
Normal! Si lui Eminescu i-a pläcut, cum s-a si esprimat el - ia fii atent:

Un cer de stele dedesubt,
Deasupra-i cer de stele,
Pärea un fulger nentrerupt,
Rätäcitor prin ele.

Cu muschi mai tari ca de otel
- Kryptonul, batä-l vina! -
Din San Andreas o scoate el
Pe Lois Lane, cu masina.


Originally Posted by MinRep:
Originally Posted by Pitbull:
Ei, monser - "Youngie" e comedia mea favoritä a tuturor timpurilor!
"BLUCHER!
"Nii-hahahaha!"
Nu prea mi-am facut eu clasamente in ceea ce priveste comediile, dar e definately best Brooks, pe langa "Silent Movie".
Wait! Where are you going? I was going to make Espresso. :lol: 8)
Eu la Mel Brooks zic:
1) "Young Frankenstein"
2) "High Anxiety"
3) "Silent Movie"
...
4) ...
(Nu c-ar avea vreo legäturä cu sechelele, da' dacä tot veni vorba...)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2005, 15:04   #26
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by Pitbull:
Eu la Mel Brooks zic:
1) "Young Frankenstein"
2) "High Anxiety"
3) "Silent Movie"
...
4) ...
(Nu c-ar avea vreo legäturä cu sechelele, da' dacä tot veni vorba...
stai asa... sa-l integram la "Clasic"!
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2005, 15:09   #27
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Hai.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2005, 15:21   #28
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
Originally Posted by MinRep:
Intr-adevar, zborul (invers) in jurul Pamantului pentru a intoarce timpul e o idee destul de tampita, dar 'frumoasa' in acelasi timp si bine exploatata (inclusiv din punct de vedere vizual).

exploatata inclusiv de jerry seinfeld. ai vazut cumva reclama aia la nu-stiu-ce carte de credit ? stupidly funny.
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2005, 21:23   #29
Denis_stelistu
Guru
 
Denis_stelistu
 
Join Date: Apr 2005
Location: In jedi
Posts: 500
Mai sunt si doua parodii:Scary Movie si Formidabilul(parca).Scary Movie e horror 30 %,dar mori de ras.Se iau dupa filmele care au avut un succes mare si asa au si ei succes,dar oricum e destul de misto.
Mai e si o drama,nu tocmai de succes:Cruel Intentions.Primul e cel mai tare,au actori mari si mult f***.Ultimele au dezamagit.
__________________
The force be with you!
Denis_stelistu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2005, 10:45   #30
Blue
Veteran
 
Blue
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 179
Waa

Filmele astea cu super eroi de benzi desenate asa si trebuie sa fie, simple si naive! Cateodata eroul se chinuie sa opreasca nu stiu ce tren alteori are puterea sa se invarta in sensul invers al globului pamantesc si sa antreneze si globul sa se invarta in aceeasi directie!! Insasi ideea ca exista o persoana care poate zbura si are puteri extraordinare este la fel de naiva cu ceea a intoarcerii timpului in felul in care Superman a facut-o
. Eu cred ca a fost grozava scena aceea in care el a intors timpul tocmai pentru ca a fost simpla si pentru ca a aratat o anumita latura sentimentala a eroului ! Cred ca pentru a defini cat de bun este un film din aceasta categorie de filme, trebuie cautate alte calitati si defecte decat veridicitatea actiunilor. Spre exemplu formele sub care exista raul. Poate din acest motiv Batman este considerat si cel mai bun, formele sub care exista raul fiind cele mai interesante. Lupta interioara a eroului ar mai fi alt aspect de privit! Cred ca mai sunt multe altele insa am sa las pe Pitbull sa le spuna!!
Blue is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 Jun 2005, 17:23   #31
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
În fond, ai dreptate, Blue. Comicsurile cu super-eroi nu sunt altceva decât BASME CONTEMPORANE, si ca atare folosesc "logica" fantasticä a povestilor pentru copii, extrem de simplistä si conventionalä. În SF nu se pot încadra decât la nivelul de "hyper-soft". Atâta vreme cât suntem constienti de acest lucru, le putem accepta si savura.
Dar, desigur, asta nu scuzä prostia. Chiar si fantasy-ul are nevoie de inteligentä. Am sä dau douä exemple antitetice din "Superman".
Mult dezbätuta fazä cu "întorsul timpului înapoi". Mie, unul, mi-a pläcut, desi logica îi lipseste. ATENTIE! Nu e vorba de "puterile" eroului - pe acelea le acceptäm, ca pe o conventie a basmului. E minunat cä poate inversa miscarea Pämântului pe axä. Dar... CE ANUME face ca acest fenomen pur mecanic sä determine si INVERSAREA TIMPULUI...?
Un interlocutor propunea o explicatie mai sofisticatä: "a zburat cu vitezä mai mare decât a luminii, deci S-A ÎNTORS EL ÎN TIMP". Bine, hai... treacä-meargä. Dar... nimic, în felul cum e filmatä secventa, nu sugereazä acest lucru!
Din fericire, încärcätura ei emotionalä o salveazä. Suntem atât de miscati sä-l vedem pe Superman îndurerat cä i-a murit iubita, încât bucuria si spectaculozitatea salvärii ei ne fac sä iertäm inadvertentele.
Exemplul negativ e doar UNA dintre nenumäratele ineptii din "Superman II": momentul când cei "trei drace si toti trei" încep sä sufle pe sträzi, dând masinile de-a bâldâbâca. Din nou, sä zicem cä acceptäm conventia "super-puterilor" - dar logica o zbârceste iar: DE UNDE ATÂTA AER ÎN PLÄMÂNII LOR? Sau aveau niste rezerve impresionante de aer hiper-comprimat, sau initial AU TRAS AER ÎN PIEPT, la fel de intempestiv! Numai cä... nu l-au tras! Suflä pur si simplu. Numai Fleischer s-a tras singur în piept, crezând cä ne va trage pe noi. Si, în lipsa altor justificäri estetice sau morale sau mäcar hazlii, trântitä în mijlocul unui film searbäd, trenant si prost lucrat, secventa nu face decât sä irite.

Altminteri, färä îndoialä, "Batman" e si favoritul meu dintre super-eroi. As zice cä e singurul care, dincolo de sub-genul benzii desenate, face ARTÄ. Universul sumbru din Gotham are inefabil. Melancolia si pesimismul lui amar impresioneazä si conving. Serialul are cea mai accentuatä componenä psihologicä din toate - schizofrenia. TOTI sunt schizofreni - începând cu Batman însusi. Toti au personalitäti dedublate. Si nu e o lipsä de imaginatie, ci un argument substantial, suficient de puternic pentru a impune o viziune asupra lumii.
Acceasi stare se regäseste si în tratarea stilisticä (liniile grafice de o suplete crudä, conceptia cromaticä) si, din fericire, în cele câteva filme bune ale serialului (evident, sub bagheta lui Tim Burton). Secventa mea favoritä: criza lui Catwoman, când sparge literele inscriptiei de neon din camerä, transformând cuvintele automincinoase "Hello there!" în nemilosul "Hell here!"
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jun 2005, 20:25   #32
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
si sa nu uitam si de ciclul fenomenal Godzilla, care ramane pana in zilele noastre unu' dintre cele mai iubite SF-uri.
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2005, 16:55   #33
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
well, not by me. :hmm:
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2005, 17:09   #34
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by notorious:
well, not by me. :hmm:

that was very dumb and offensive. Gojira rules.
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jun 2005, 21:47   #35
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Originally Posted by Nae:
si sa nu uitam si de ciclul fenomenal Godzilla, care ramane pana in zilele noastre unu' dintre cele mai iubite SF-uri.
:lol: Am vazut unul singur, "Gojira vs. Megalon" si ala in cadrul MST3K... Nu stiu cum sunt celelalte, dar asta mi-a taiat pofta sa le vad. Nu ca nu ar putea fi distractive, in eventuala companie a catorva cinefili pusi pe senzatii tari.
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2005, 00:52   #36
Nae
Dead Man Walking
 
Nae
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 1,985
Send a message via Yahoo to Nae
Originally Posted by MinRep:
Nu ca nu ar putea fi distractive, in eventuala companie a catorva cinefili pusi pe senzatii tari. :D

crede-ma ca sunt foarte distractive. in companie cinefila sunt delicioase, dar si noaptea tarziu, dupa o zi proasta, iti fac somnul dulce si usor, and you percieve life totally different. razi, plangi (nu din cauza actorilor sau a emotilor, ci din cauza effectelor speciale), si te mai ia si cu ameteala din cand in cand.
it's a lot to be seen MinRep:

Godzilla (1998)

Gojira (1954)
aka "Godzilla" - USA
Gojira (1984)
aka "Godzilla: 1985" - USA
aka "Godzilla 1985: The Legend Is Reborn" - USA
Gojira ni-sen mireniamu (1999)
aka "G2K: Godzilla 2000" - Canada
aka "Godzilla 2000" - USA
aka "Godzilla 2000: Millennium" - Japan
aka "Godzilla Millenium"
Bambi Meets Godzilla (1969)
Gojira VS Mekagojira (1993)
aka "Godzilla vs. Mechagodzilla" - USA
aka "Godzilla vs. Mechagodzilla II" - USA
aka "Godzilla vs. Super-Mechagodzilla"
Gojira VS Desutoroia (1995)
aka "Godzilla vs. Destroyer"
Gojira tai Biorante (1989)
aka "Godzilla vs. Biollante"
Mosura tai Gojira (1964)
aka "Godzilla Fights the Giant Moth"
aka "Godzilla vs. Mothra"
aka "Godzilla vs. the Thing"
aka "Mothra vs. Godzilla"
aka "Godzilla vs. the Giant Moth"
Gojira tai Mosura (1992)
aka "Godzilla vs. Mothra"
aka "Godzilla and Mothra: The Battle for Earth" - USA (video title)
Godzilla, King of the Monsters! (1956)
aka "Godzilla the Sea Beast" - USA
Gojira, Mosura, Kingu Gidorâ: Daikaijû sôkôgeki (2001)
aka "Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack" -
aka "Godzilla, Mothra, King Ghidorah: Daikaiju Sogougeki"
aka "Godzilla, Mothra, King Ghidorah: The Giant Monsters' General Offensive"
Gojira tai Mekagojira (1974)
aka "Godzilla vs. Cosmic Monster" - USA
aka "Godzilla vs. Mechagodzilla" - USA
aka "Godzilla vs. Bionic Monster" - USA
Gojira tai Megaro (1973)
aka "Godzilla vs. Megalon" - USA
Chikyû kogeki meirei: Gojira tai Gaigan (1972)
aka "Earth Assault Order: Godzilla vs. Gigan"
aka "Godzilla on Monster Island"
aka "The Earth Destruction Directive: Godzilla vs. Gigan"
aka "Godzilla vs. Gigan"
Gojira tai Hedorâ (1971)
aka "Godzilla vs. the Smog Monster" - USA
aka "Godzilla vs. Hedorah" - UK
aka "Godzilla vs. Hedora"
Kaijû daisenso (1965)
aka "Godzilla Vs. Monster Zero" - USA
Kingukongu tai Gojira (1962)
aka "King Kong vs. Godzilla"
Gojira-Minira-Gabara: Oru kaijû daishingeki (1969)
aka "Godzilla, Minilla, Gabara: All Monster's Attack"
aka "Minya: The Son of Godzilla" - USA
Gojira tai Kingu Gidorâ (1991)
aka "Godzilla vs. King Ghidorah" - USA
Gojira, Ebirâ, Mosura: Nankai no daiketto (1966)
aka "Godzilla Versus the Sea Monster" - USA
Kaijûtô no kessen: Gojira no musuko (1967)
aka "Son of Godzilla" - USA
Gojira: Fainaru uôzu (2004)
aka "The Godzilla" - Japan
aka "Godzilla: Final Wars"
Mekagojira no gyakushu (1975)
aka "The Terror of Godzilla" - USA
aka "Mechagodzilla vs. Godzilla"
Gojira tai Megagirasu: Jî shômetsu sakusen (2000)
aka "Godzilla Vs. Megaguirus: The G Annihilation Strategy"
aka "Godzilla X Megaguirus: The G Extermination Command" aka "Godzilla vs. Megaguirus"
Gojira VS Supesugojira (1994)
aka "Godzilla vs. Space Godzilla"
Godzilla vs. the Netherlands (1996)
Gojira no gyakushû (1955)
aka "Godzilla Raids Again" - USA
aka "The Return of Godzilla"
Gojira tai Mekagojira (2002)
aka "Godzilla Against MechaGodzilla" - Hong Kong
aka "Godzilla X Mechagodzilla" - Japan
Gojira tai Mosura tai Mekagojira: Tôkyô S.O.S. (2003)
aka "Godzilla: Tokyo S.O.S."
aka "Godzilla, Mothra, Mechagodzilla: Tokyo S.O.S."
Godzilla Versus Disco Lando (1998)
Gojira Fantajî: SF Kôkyô Fantajî (1984)
aka "Godzilla Fantasia"
Godzilla 2001 (2001)
Godzilla and Other Movie Monsters (1998)
Gorgo Versus Godzilla (1969)
"The Godzilla Power Hour" (1978)
aka "The Godzilla Show" - USA
aka "Godzilla Super 90" - USA
Godzilla: On Assignment with Charles Caiman (1998)
Godzilla, King of the Monsters (1998)
Gojira: Kaijû dai rantô (2002)
aka "Godzilla: Destroy All Monsters Mêlée"
Gojira torêdjingu batoru (1998)
aka "Godzilla Trading Battle"
Gojira (1988)
aka "Godzilla: Monster of Monsters" - USA
"Godzilla: The Series" (1998)
Godzilla2: War of the Monsters (1991)
Godzilla: Save the Earth (2004) (VG)
The Slammie Bros. vs. Godzilla and Gamera (1992)
Son of Bambi Meets Godzilla (1999)
Super Godzilla (1993) (VG)


cum zicea Nightwane: GOJIRA RULZ.
Nae is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2005, 00:59   #37
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
:w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t: :w00t:
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2005, 11:04   #38
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by Nae:
cum zicea Nightwane: GOJIRA RULZ.

i'm always right.
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2005, 14:12   #39
notorious
NBK
 
notorious
 
Join Date: Sep 2003
Location: The Selznick Studio
Posts: 1,971
vedeti-mi comentariul de acum vreo doua luni de pe 'ultimul film vizionat', acolo am explicat de ce gojira stinks. acuma, de ce 'rules' ?
__________________
"That's one thing about intellectuals: they've proved you can be brilliant and have no idea what's going on."
(Woody Allen)
notorious is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Jun 2005, 14:19   #40
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by notorious:
vedeti-mi comentariul de acum vreo doua luni de pe 'ultimul film vizionat', acolo am explicat de ce gojira stinks. acuma, de ce 'rules' ?

pt. ca e campy, pt. ca e plin de oameni in costume de cauciuc ce portretizeaza diferiti monshtrii, pt. ca e GOJIRA, pt. ca e MOSURA, pt. ca e japonez.
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:09.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells