Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 23 Jun 2011, 01:55   #1761
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
ah, m-am precipitat... imi cer scuze. asa e cand vorbesc cu gura deschisa...

P.S.eu cred ca pana la urma voi doi v-ati intelege bine la o bere mai ales dupa ce beti vreo 4, 5
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 02:00   #1762
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
hai ca din lupta intre "pasarele" am dat in dragoste de "cocosi"

Ma retrag cat mai pot...Noapte buna!
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 08:01   #1763
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,622
Originally Posted by AndreiStefan:
De asta duceam lipsa pe forum...sa se "tavaleasca" si domnisoarele/doamnele. Si totusi bine ca avem domni culti si cu aere de "civilizati" ca sa intervina si sa "salveze" situatia.

Ne numim "indiferenti" si "imaculati"...prestam roluri de domni...ce sa mai, dam pe din-afara de atata educatie. Si ce poate fi mai frumos si mai demn pentru un barbat fara ocupatie, cu dexonline pastrat in TAB, decat sa-si puna "barbatia" pe masa si sa intervina intr-o disputa feminina.

Adica, daca nu poti presta ca arbitru sau simplu spectator...este obligatoriu sa intervii si sa iei partea uneia dintre ele...altfel cum sa-ti faci prieteni...sau cine stie...poate-poate?!

Penibilul si ipocrizia de care dati dovada uneori...e substituentul perfect al "unui deget pe gat" Sunte-ti de vis!
Uite, ce n-a reusit Cristina reusesti tu. O sa las rolul de domn la o parte (ca poate autoironia nu era destul de clara). Esti un retardat cu aere de superioritate gretoase. In orice disputa nu rezisti fara sa iti etichetezi "adversarul" si apoi arunci ironii ieftine la adresa lui. Asta cand nu arunci cu insulte, asa cum fac eu acuma, boule!
Gata, inapoi la rolul de domn. Poate nu ati obervat praestimabile coleg de forum, dar am intervenit doar ca pentru ca, comportamentul Cristinei a fost de-a dreptul deplasat. Ma bucur ca ai observat fatpul ca m-am bagat intre doua domnisoare, lucru care ti-a deranjat enorm bunul simt atat de sensibil de care tot dai dovada. Dar ma intristez ca nu ai observat aberatiile debitate de o minte putin mai ingusta decat a ta. Si tocmai tu te gasesti sa vorbesti despe ipocrizie.
Acum, referitor la DEX-ul pastrat in TAB. Daca pana si faptul ca incerc sa ma exprim intr-un mod mai..ingrijit e un aspect pe care tu nu te poti abtine sa il critici esti un mare idiot (dammit, si tot in rolul de domn eram, imi cer mii de scuze).
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 08:45   #1764
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Originally Posted by indiferrent:
Originally Posted by danonino:
Cojones, buy some, might get useful from time to time.
daca nici tu nu imi mai intelegi ironiile inseamna ca sunt praf.

Aaa, ok. Daca o faceai si tu mai evidenta, in cazul de fata, ar fi fost mai bine.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 09:33   #1765
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ma enerveaza ingrozitor statul dupa RATB , seara la 23:00
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 17:53   #1766
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Din nou ma enerveaza Basescu de data asta pentru declaratiile de ieri la adresa Regelui.
Basescu - o secatura ordinara!
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 18:04   #1767
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by Gebeleizis:
Din nou ma enerveaza Basescu de data asta pentru declaratiile de ieri la adresa Regelui.
Basescu - o secatura ordinara!
Mai da-l in cacat si pe Mihai , ca mare om nu e.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2011, 19:49   #1768
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Originally Posted by iiii:
Originally Posted by Gebeleizis:
Din nou ma enerveaza Basescu de data asta pentru declaratiile de ieri la adresa Regelui.
Basescu - o secatura ordinara!
Mai da-l in cacat si pe Mihai , ca mare om nu e.
Ba e un MARE OM! Un om echilibrat, rational, inteligent, fara fite si care niciodata nu s-a dat in spectacol si nu a umplut paginile ziarelor de scandal!
Un MARE ROMAN care mereu a promovat imaginea Romaniei in exterior!
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2011, 09:49   #1769
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Originally Posted by Gebeleizis:
Originally Posted by iiii:
Originally Posted by Gebeleizis:
Din nou ma enerveaza Basescu de data asta pentru declaratiile de ieri la adresa Regelui.
Basescu - o secatura ordinara!
Mai da-l in cacat si pe Mihai , ca mare om nu e.
Ba e un MARE OM! Un om echilibrat, rational, inteligent, fara fite si care niciodata nu s-a dat in spectacol si nu a umplut paginile ziarelor de scandal!
Un MARE ROMAN care mereu a promovat imaginea Romaniei in exterior!
uite... tu sa il vezi asa. eu il vad cum vreau eu, si nu sunt de acord cu faptul ca a revendicat castelul peles. nu avea acest drept. singuri regi care romania i-a avut, dupa parerea mea au fost Carol 1 si Ferdinand. pe acestea ii consider adevarati regi. Ai habar cati mari regalisti am cunoscut eu in viata mea? oameni care sustineau monarhia in romania, Mihai in sus, Mihai in jos, dar e gresit believe me. Am avut onoarea sa dau noroc cu regele Mihai , si a fost o mare onoare pentru mine.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2011, 17:13   #1770
Gebeleizis
Guru
 
Gebeleizis
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 640
Originally Posted by iiii:
Originally Posted by Gebeleizis:
Originally Posted by iiii:
Originally Posted by Gebeleizis:
Din nou ma enerveaza Basescu de data asta pentru declaratiile de ieri la adresa Regelui.
Basescu - o secatura ordinara!
Mai da-l in cacat si pe Mihai , ca mare om nu e.
Ba e un MARE OM! Un om echilibrat, rational, inteligent, fara fite si care niciodata nu s-a dat in spectacol si nu a umplut paginile ziarelor de scandal!
Un MARE ROMAN care mereu a promovat imaginea Romaniei in exterior!
uite... tu sa il vezi asa. eu il vad cum vreau eu, si nu sunt de acord cu faptul ca a revendicat castelul peles. nu avea acest drept. singuri regi care romania i-a avut, dupa parerea mea au fost Carol 1 si Ferdinand. pe acestea ii consider adevarati regi. Ai habar cati mari regalisti am cunoscut eu in viata mea? oameni care sustineau monarhia in romania, Mihai in sus, Mihai in jos, dar e gresit believe me. Am avut onoarea sa dau noroc cu regele Mihai , si a fost o mare onoare pentru mine.
Nu trebuie sa uiti cati ani avea Mihai I in 1944 - 23 de ani. Nici nu avea putere si influenta pe atunci, nu il poti compara cu Carol I, care a fost un rege "jucator".
Referitor la Castelul Peles, nu vad unde este problema. Castelul apartine si a apartinut de jure Familiei Regale, asa ca mi se pare normal ca l-a primit inapoi.
Gebeleizis is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2011, 21:08   #1771
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
castelul Peles a fost lasat prin testament de Carol 1 STATULUI ROMAN. De ce crezi ca Ferdinand a construit Peliosorul langa? ca sa fie doua palate unu langa altul????? Nu uita ca dupa moartea lui Carol 1, la Peles se tineau numai sedinte, consilii de coroana and stuff, pt ca era domeniu public. Mihai 1 , marele voevod nu avea nici un drept sa il revendice. Sper sa ma intelegi. daca nu stiai astea si nu ma crezi draga Gebeleizis te poti interesa.
+ cum pizda masii sa accepti un ginere, pe nume radu duda!!! un actos esuat, care scopul lui inainte de 89 era sa se infiltreze si sa monitorizeze familia regala , de viitoarele ei pretentii? adica printesa Margareta, de sange nobil.... sa se marite cu un actoras esuat???


rog a intelege ca stiu ce zic si stiu de ce am anumite reticente fata de familia regala.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona

Last edited by iiii : 25 Jun 2011 at 00:36.
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2011, 16:08   #1772
Anna-Maria
Veteran
 
Anna-Maria
 
Join Date: Feb 2010
Location: Targu Jiu
Posts: 298
Send a message via Yahoo to Anna-Maria
Originally Posted by iiii:
castelul Peles a fost lasat prin testament de Carol 1 STATULUI ROMAN. De ce crezi ca Ferdinand a construit Peliosorul langa? ca sa fie doua palate unu langa altul????? Nu uita ca dupa moartea lui Carol 1, la Peles se tineau numai sedinte, consilii de coroana and stuff, pt ca era domeniu public. Mihai 1 , marele voevod nu avea nici un drept sa il revendice. Sper sa ma intelegi. daca nu stiai astea si nu ma crezi draga Gebeleizis te poti interesa.
+ cum pizda masii sa accepti un ginere, pe nume radu duda!!! un actos esuat, care scopul lui inainte de 89 era sa se infiltreze si sa monitorizeze familia regala , de viitoarele ei pretentii? adica printesa Margareta, de sange nobil.... sa se marite cu un actoras esuat???


rog a intelege ca stiu ce zic si stiu de ce am anumite reticente fata de familia regala.

Total de acord cu tine iiii - mie chiar imi place tot ce tine de Casa Regala si pana la un moment chiar credeam ca "Monarhia salveaza Romania!", dar am ajuns la concluzia ca nu e chiar asa... Pana la urma, mie mi-a placut perioada aia numai pana in 1927, cand a murit saracu' Ferdinand. Carol al II-lea a fost oarecum ratat si spun oarecum pentru ca a mai facut si el pe ici pe colo cate ceva, dar Mihai a fost un LAS LAS LAS!!! Eu inteleg ca l-au amenintat aia ca omoara nu stiu cati oameni, dar stii care e chestia? Daca iti iubesti poporul suferi tu pentru el. :-j Ma rog, cat despre Radu Duda, sa nu-l vad, sa nu-l aud... Principesa Margareta nu a mai gasit si ea un print prin Danemarca lu' maica'sa, l-a gasit pe Dudu' asta, care de multe ori abereaza, dar ma rog... :-j
__________________
Loverless nights they seem so long
I know that I'll hold you someday
But till you come back where you belong
It's just another lonely Sunday.
Anna-Maria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2011, 16:16   #1773
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by Anna-Maria:
Originally Posted by iiii:
castelul Peles a fost lasat prin testament de Carol 1 STATULUI ROMAN. De ce crezi ca Ferdinand a construit Peliosorul langa? ca sa fie doua palate unu langa altul????? Nu uita ca dupa moartea lui Carol 1, la Peles se tineau numai sedinte, consilii de coroana and stuff, pt ca era domeniu public. Mihai 1 , marele voevod nu avea nici un drept sa il revendice. Sper sa ma intelegi. daca nu stiai astea si nu ma crezi draga Gebeleizis te poti interesa.
+ cum pizda masii sa accepti un ginere, pe nume radu duda!!! un actos esuat, care scopul lui inainte de 89 era sa se infiltreze si sa monitorizeze familia regala , de viitoarele ei pretentii? adica printesa Margareta, de sange nobil.... sa se marite cu un actoras esuat???


rog a intelege ca stiu ce zic si stiu de ce am anumite reticente fata de familia regala.

Total de acord cu tine iiii - mie chiar imi place tot ce tine de Casa Regala si pana la un moment chiar credeam ca "Monarhia salveaza Romania!", dar am ajuns la concluzia ca nu e chiar asa... Pana la urma, mie mi-a placut perioada aia numai pana in 1927, cand a murit saracu' Ferdinand. Carol al II-lea a fost oarecum ratat si spun oarecum pentru ca a mai facut si el pe ici pe colo cate ceva, dar Mihai a fost un LAS LAS LAS!!! Eu inteleg ca l-au amenintat aia ca omoara nu stiu cati oameni, dar stii care e chestia? Daca iti iubesti poporul suferi tu pentru el. :-j Ma rog, cat despre Radu Duda, sa nu-l vad, sa nu-l aud... Principesa Margareta nu a mai gasit si ea un print prin Danemarca lu' maica'sa, l-a gasit pe Dudu' asta, care de multe ori abereaza, dar ma rog... :-j


Aha..de la tine sa inteleg ca Regele Mihai este un las si tradator.Atunci cum sunt politicienii din ziua de azi? Cum ii cataloghezi? Am vrut sa mai zic ceva despre tine dar m-am oprit deoarece oricum nu ai intelege.No offence Anna-Maria.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2011, 17:09   #1774
Anna-Maria
Veteran
 
Anna-Maria
 
Join Date: Feb 2010
Location: Targu Jiu
Posts: 298
Send a message via Yahoo to Anna-Maria
Cristina_, sa stii ca eu nu am zis altceva decat ceea ce crede lumea si adevarul adevarat. Regele Mihai a renuntat la tron in loc sa zica "Arestati-ma!" cum a zis Antonescu. Antonescu a refuzat sa faca cerere de gratiere - el a zis ca moare pentru poporul lui... Si, draga mea... Poti sa imi spui ce vrei tu... Eu te ascult si chiar daca ti se pare ca nu inteleg, voi incerca sa inteleg :-j
__________________
Loverless nights they seem so long
I know that I'll hold you someday
But till you come back where you belong
It's just another lonely Sunday.
Anna-Maria is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2011, 17:17   #1775
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Originally Posted by Cristina_:
Originally Posted by Anna-Maria:
Originally Posted by iiii:
castelul Peles a fost lasat prin testament de Carol 1 STATULUI ROMAN. De ce crezi ca Ferdinand a construit Peliosorul langa? ca sa fie doua palate unu langa altul????? Nu uita ca dupa moartea lui Carol 1, la Peles se tineau numai sedinte, consilii de coroana and stuff, pt ca era domeniu public. Mihai 1 , marele voevod nu avea nici un drept sa il revendice. Sper sa ma intelegi. daca nu stiai astea si nu ma crezi draga Gebeleizis te poti interesa.
+ cum pizda masii sa accepti un ginere, pe nume radu duda!!! un actos esuat, care scopul lui inainte de 89 era sa se infiltreze si sa monitorizeze familia regala , de viitoarele ei pretentii? adica printesa Margareta, de sange nobil.... sa se marite cu un actoras esuat???


rog a intelege ca stiu ce zic si stiu de ce am anumite reticente fata de familia regala.

Total de acord cu tine iiii - mie chiar imi place tot ce tine de Casa Regala si pana la un moment chiar credeam ca "Monarhia salveaza Romania!", dar am ajuns la concluzia ca nu e chiar asa... Pana la urma, mie mi-a placut perioada aia numai pana in 1927, cand a murit saracu' Ferdinand. Carol al II-lea a fost oarecum ratat si spun oarecum pentru ca a mai facut si el pe ici pe colo cate ceva, dar Mihai a fost un LAS LAS LAS!!! Eu inteleg ca l-au amenintat aia ca omoara nu stiu cati oameni, dar stii care e chestia? Daca iti iubesti poporul suferi tu pentru el. :-j Ma rog, cat despre Radu Duda, sa nu-l vad, sa nu-l aud... Principesa Margareta nu a mai gasit si ea un print prin Danemarca lu' maica'sa, l-a gasit pe Dudu' asta, care de multe ori abereaza, dar ma rog... :-j


Aha..de la tine sa inteleg ca Regele Mihai este un las si tradator.Atunci cum sunt politicienii din ziua de azi? Cum ii cataloghezi? Am vrut sa mai zic ceva despre tine dar m-am oprit deoarece oricum nu ai intelege.No offence Anna-Maria.
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2011, 20:44   #1776
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
ce destepti va dati voi cu istoria asta.... (ca sa fiu on: ma enerveaza ingrozitor cei care se dau ca stiu istorie si de fapt nu stiu)

iiii are dreptate. la fel si Anna-Maria. Mihai intradevar e un las si un tradator de patrie. ziceti ce vreti, pupati-l unde vreti, da el tot asta ramane. Pana de curand eram de acord cu Monarhia... si cu Mihai. Acum, dupa ce m-am interesat putin, sunt de acord doar cu Monarhia. Pacat ca nu avem rege...


@iiii... te certai cu mine la un moment dat ca Moldova nu-i a noastra. SI te durea. Uite unde ii doare pe moldoveni de noi: http://www.moldovenii.md/

Cand am citit, m-au cuprins ororile dar asta e un fapt istoric: MOLDOVENII NU NE VOR SI NU O SA NE VREA VECI!!!
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2011, 21:00   #1777
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
@dragonfly_drk nu trebuie sa te superi pe mine dar nu pot sa inteleg cum gandesti asa de prost.Imi pare foarte rau ca suntem din Cluj atat eu cat si tu.Ma asteptam sa fi mai dezghetata la minte dar nu esti.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2011, 21:18   #1778
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
te-ai oprit doar la afirmatia ca politicienii de azi sunt asa cum sunt... de acord. da ce legatura are asta cu istoria?

am zis ca vreau monarhie ca m-am saturat de minciunile handicapatilor care ne conduc. asta inseamna ca nu gandesc bine?

am zis ca nu il vreau pe Mihai pentru ca nu e potrivit in momentul asta (si cred ca niciodata) sa conduca tara. iar argumentele le-ai primit mai sus de la altii asa ca prefer sa nu ma repet.

Sincer, Cristina, tu ce vrei de la tara asta? sa se afunde mai mul in cacat sau sa se ridice pe linia de plutire?...
deci, revin... zi-mi cu ce gandesc eu prost?
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2011, 21:24   #1779
indiferrent
Guru
 
indiferrent
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 536
Originally Posted by Cristina_:
@dragonfly_drk nu trebuie sa te superi pe mine dar nu pot sa inteleg cum gandesti asa de prost.Imi pare foarte rau ca suntem din Cluj atat eu cat si tu.Ma asteptam sa fi mai dezghetata la minte dar nu esti.
ma cris, ce naiba, incearca sa fii tu mai dezghetata. la minte stiu ca esti, doctorita noastra, dar incearca sa fii si la atitudine.
indiferrent is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2011, 21:26   #1780
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
@ dragonfly_drk Decat PSD ori PNL sau PDL , DA vreau Monarhie.Deoarece ar fii altceva,nu as mai vedea la TV tot acelasi fete de multi ani de care m-am saturat.Dar ce nu pricep eu , este ca vrei Monarhie dar fara Mihai.Aici se bat cap in cap lucrurile.Nu poate sa existe familia regala fara regele Mihai.Romania are un singur rege,pe Mihai.Tu ai zice acelas lucru de UK dar fara regina.Am vazut ca alti useri faceau referire de Mihai ca ar fi fost las ca a abdicat.Ce soarta a avut tarul Rusiei ,asa ar fi patit si familia regala cu siguranta.

Last edited by Cristina_ : 25 Jun 2011 at 21:29.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells