Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 12 Jun 2009, 17:09   #841
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
dar suspect nu te-a jignit pe tine, Hale.


dar vad ca la tine e o conditie vitala sa ai pata pusa pe cate cineva: pe mine vad ca m-ai slabit, cu dragomara parca esti mai rezonabil, trebuia sa vina randul cuiva, nu?


in plus omu' si-a primit pedeapsa. daca cineva face puscarie pt un furt de o gaina timp de un an, nu-l mai poti pedepsi dupa ispasirea pedepsei.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 17:16   #842
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Originally Posted by illotempore2002:
dar suspect nu te-a jignit pe tine, Hale.

adik, ma-ntelegi, e mai putin grav...

ps vreau sa spun aici, in ceasul al 12-lea, k am apreciat f mult 'dezlantuirea' halebardului impotriva acelui lumpen bizonian - era EXACT ce merita! mai ales k anumite fiinte neevoluate cerebral n-ar intelege limbajul decent, k sa nu mai vbim dspr aluzii subtile, apropouri fine etc
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 17:27   #843
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down mea maxima cupla!

Originally Posted by Alex Leo Serban:
Originally Posted by illotempore2002:
dar suspect nu te-a jignit pe tine, Hale.

adik, ma-ntelegi, e mai putin grav...

ps vreau sa spun aici, in ceasul al 12-lea, k am apreciat f mult 'dezlantuirea' halebardului impotriva acelui lumpen bizonian - era EXACT ce merita! mai ales k anumite fiinte neevoluate cerebral n-ar intelege limbajul decent, k sa nu mai vbim dspr aluzii subtile, apropouri fine etc

ăăăăă... io cred că sunt neevoluată cerebral pentru că nu găsesc nimic decent în mai bine de 75% din ce postezi tu pe acest forum. nici măcar despre părerile legate de filme nu pot spune că sunt 100% decente, cât priveşte discuţiile tale cu ceilalţi useri nu pot decât să afirm că sunt continue injurii evidente, sau camuflate! din păcate nu ai evoluat încă suficient cerebral, permite-mi, te rog, să-ţi promovez expresia, pentru a fi măcar ironic, şi/ sau sarcastic. autoironia în cazul tău este exclusă din start.

să sperăm că după ce voi evolua cerebral am să descopăr şi apropouri fine, şi aluzii subtile.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 17:28   #844
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
@ als

ok.

dar chiar si asa, pedeapsa a fost aplicata. povestea se termina aici. vinovatul a fost pedepsit.
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 17:38   #845
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Originally Posted by illotempore2002:
in plus omu' si-a primit pedeapsa. daca cineva face puscarie pt un furt de o gaina timp de un an, nu-l mai poti pedepsi dupa ispasirea pedepsei.

Da, dar daca recidiveaza, pedepsele sunt mai aspre.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 17:41   #846
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
asta e alta poveste.

deocamdata a jignit - a primit ban.
ce faceti atata istorie in jurul lui?
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 18:25   #847
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
@illo
toate afirmatiile bizarului ca sunt in slujba lui als, ca sunt sluga sau servitorul lui supus, ca el e zeul meu si celelalte aberatii le consider jigniri personale. Ca il jigneste pe als (alta varsta, cu TOTUL alta liga, etc, nici nu-i nevoie sa explic) ma enerveaza de principiu si mi se face rusine cu mine sa nu reactionez. Si cred ca ar trebui sa faceti la fel mai multi daca forumul asta e cine-magia si nu cine-mahalaua. Nu neaparat cu als, cu oricine reprezinta o valoare a forumului si un nume in breasla asta.
odata intelese aceste lucruri, va fi inteleasa si reactia mea impotriva suspectului, care nu se va schimba, oricat bann mi-as lua. Iar la capitolul fantezie erotica - debordez.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 18:36   #848
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Originally Posted by Dragomara:
ăăăăă... io cred că sunt neevoluată cerebral (...)

din păcate nu ai evoluat încă suficient cerebral (...) pentru a fi măcar ironic, şi/ sau sarcastic

să sperăm că după ce voi evolua cerebral am să descopăr şi apropouri fine, şi aluzii subtile.

q.e.d. in 3 simple steps:

1 she admits being stupid
2 nay, the other one is stupid, coz she misses the ironies!
3 she hopes to become less stupid so she can get the ironies & subtleties that she missed @ point 1, coz the other one is stupid as stated @ point 2, although missing them coz she's stupid is already stated @ point 1 & missing them coz they can't be there, the other one being also stupid, is stated @ point 2
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 18:36   #849
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Thumbs down

Originally Posted by halebardul:
@illo
toate afirmatiile bizarului ca sunt in slujba lui als, ca sunt sluga sau servitorul lui supus, ca el e zeul meu si celelalte aberatii le consider jigniri personale. Ca il jigneste pe als (alta varsta, cu TOTUL alta liga, etc, nici nu-i nevoie sa explic) ma enerveaza de principiu si mi se face rusine cu mine sa nu reactionez. Si cred ca ar trebui sa faceti la fel mai multi daca forumul asta e cine-magia si nu cine-mahalaua. Nu neaparat cu als, cu oricine reprezinta o valoare a forumului si un nume in breasla asta.
odata intelese aceste lucruri, va fi inteleasa si reactia mea impotriva suspectului, care nu se va schimba, oricat bann mi-as lua. Iar la capitolul fantezie erotica - debordez.

acum am să-ţi spun ce m-am abţinut să-ţi spun când ai postat din contul clonă, tu cel mai corect user CineMagia: tu ai tupeu, nu glumă! scuze pt sinceritate, mi-e foame şi nu am timp de fineţuri.

nu prea am înţeles io faza aia cu jignirile personale, dacă omul chiar e o valoare, părerea mea e că dimpotrivă ar tb să fii onorat de-a fi servitorul lui supus. aş da juma de viaţă să-l pot "servi" şi numai prin cuvinte pe G. Garcia Marquez.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 18:40   #850
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Pai uite, e foarte simplu: nu-l idolatrizez. Si nu sunt supusul nimanui.
Bine?
E simplu.
Dar respect cred ca trebuie sa i se arate.
Cand sare si el calul, ca si el e om, poate fi bannat ca oricare dintre noi.
E limpede acum, drago?
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 18:40   #851
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
... prin 'cuvinte', putin probabil k ga.ga. marquez s-ar lasa servit; mai degraba la masa?
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 18:41   #852
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by Alex Leo Serban:
Originally Posted by Dragomara:
ăăăăă... io cred că sunt neevoluată cerebral (...)

din păcate nu ai evoluat încă suficient cerebral (...) pentru a fi măcar ironic, şi/ sau sarcastic

să sperăm că după ce voi evolua cerebral am să descopăr şi apropouri fine, şi aluzii subtile.

q.e.d. in 3 simple steps:

1 she admits being stupid
2 nay, the other one is stupid, coz she misses the ironies!
3 she hopes to become less stupid so she can get the ironies & subtleties that she missed @ point 1, coz the other one is stupid as stated @ point 2, although missing them coz she's stupid is already stated @ point 1 & missing them coz they can't be there, the other one being also stupid, is stated @ point 2

Q.E.D. -- "Quod erat demonstrandum", o expresie latină utilizată la sfârşitul unei demonstraţii complete.

în rest rămâne cum am spus mai sus.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 18:44   #853
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Originally Posted by Dragomara:
Q.E.D. -- "Quod erat demonstrandum", o expresie latină utilizată la sfârşitul unei demonstraţii complete.

... she's too hilarious to be true!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 18:45   #854
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Talking

Originally Posted by halebardul:
Pai uite, e foarte simplu: nu-l idolatrizez. Si nu sunt supusul nimanui.
Bine?
E simplu.
Dar respect cred ca trebuie sa i se arate.
Cand sare si el calul, ca si el e om, poate fi bannat ca oricare dintre noi. (LOL)
E limpede acum, drago?

nu. nu e deloc limpede. atâta vreme cât nu suntem cu toţii trataţi la fel.
io zic să studiezi un pic mai temeinic problema, de mare folos ţi-ar putea fi şi citirea topicelor vechi în care a postat marele critic.
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 18:50   #855
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by halebardul:
@illo
toate afirmatiile bizarului ca sunt in slujba lui als, ca sunt sluga sau servitorul lui supus, ca el e zeul meu si celelalte aberatii le consider jigniri personale. Ca il jigneste pe als (alta varsta, cu TOTUL alta liga, etc, nici nu-i nevoie sa explic) ma enerveaza de principiu si mi se face rusine cu mine sa nu reactionez. Si cred ca ar trebui sa faceti la fel mai multi daca forumul asta e cine-magia si nu cine-mahalaua. Nu neaparat cu als, cu oricine reprezinta o valoare a forumului si un nume in breasla asta.
odata intelese aceste lucruri, va fi inteleasa si reactia mea impotriva suspectului, care nu se va schimba, oricat bann mi-as lua. Iar la capitolul fantezie erotica - debordez.


Hale, si als (si oricine altcineva) este un user ca toti ceilalti. cum am mai spus, el este Alex Leo Serban in viata reala, in presa, media, la tv. aici suntem cu totii niste useri (cam tampiti e drept).

esti de acord cu mine?


@ Stefan & Gloria - als este Alex Leo Serban sau un user ca toti ceilalti?

a nu se intelege ca am ceva cu ceea ce reprezinta el, are o meserie misto, e pasionat, face treaba buna, scoate carti misto, il apreciez pt ceea ce produce in viata reala - dar aici este, repet, un user.

de ce faceti confuzii atat de crase?
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 18:51   #856
Dragomara
Banned
 
Dragomara
 
Join Date: Dec 2007
Location: Axiopolis
Posts: 2,871
Send a message via Yahoo to Dragomara
Originally Posted by Alex Leo Serban:
Originally Posted by Dragomara:
Q.E.D. -- "Quod erat demonstrandum", o expresie latină utilizată la sfârşitul unei demonstraţii complete.

... she's too hilarious to be true!

de ziua ta o să-ţi cumpăr 2 dicţionare, unul de expresii celebre, şi unul de latină. dacă vrei putem şi exersa folosirea lor. ai toată compasiunea mea, cu vârsta oamenii mai uită.

aaa... ştiam deja că eşti ploiglot, da'dacă tu insişti să-mi reaminteşti asta din 2 în 2 postări, io chiar nu mă supăr!
Dragomara is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 18:52   #857
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by Dragomara:
Originally Posted by halebardul:
Pai uite, e foarte simplu: nu-l idolatrizez. Si nu sunt supusul nimanui.
Bine?
E simplu.
Dar respect cred ca trebuie sa i se arate.
Cand sare si el calul, ca si el e om, poate fi bannat ca oricare dintre noi. (LOL)
E limpede acum, drago?

nu. nu e deloc limpede. atâta vreme cât nu suntem cu toţii trataţi la fel.
io zic să studiezi un pic mai temeinic problema, de mare folos ţi-ar putea fi şi citirea topicelor vechi în care a postat marele critic.
da, stiu ca nu va aveti ca fratii.
stiu si hachitele tale si slabiciunile lui als in privinta celor ca tine (pe-afariste dar amatoare, autobagatoare in seama dar monologiste, deprimate deci simpatice)
si iata ca el cere banarea ta, eu nu.
(am cerut-o alta data, cand chiar erai enervanta foc)

cred ca ati putea ajunge la un consens, tu nu esti suspect de pizdar, ai un fond bun dar e bine protejat de platosele cu care te-ai inconjurat (si uita-te la avatarul meu, stiu ce e aia platosa). Nu prea ai treaba cu filmul, dar nu-i problema, mai sunt multi ca tine pe aici si o duc bine mersi, avand alt comportament.
Think about it.
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 18:54   #858
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
desfid PE ORICINE sa gaseasca limbaj suburban in postarile mele!!
eu nu injur, nu folosesc cuvinte 'interzise' etc
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 18:56   #859
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
io cred ca la cat v-ati pocnit pe aici aveti cucuie si-n cur....
illotempore2002 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 12 Jun 2009, 18:59   #860
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by illotempore2002:
Originally Posted by halebardul:
@illo
toate afirmatiile bizarului ca sunt in slujba lui als, ca sunt sluga sau servitorul lui supus, ca el e zeul meu si celelalte aberatii le consider jigniri personale. Ca il jigneste pe als (alta varsta, cu TOTUL alta liga, etc, nici nu-i nevoie sa explic) ma enerveaza de principiu si mi se face rusine cu mine sa nu reactionez. Si cred ca ar trebui sa faceti la fel mai multi daca forumul asta e cine-magia si nu cine-mahalaua. Nu neaparat cu als, cu oricine reprezinta o valoare a forumului si un nume in breasla asta.
odata intelese aceste lucruri, va fi inteleasa si reactia mea impotriva suspectului, care nu se va schimba, oricat bann mi-as lua. Iar la capitolul fantezie erotica - debordez.


Hale, si als (si oricine altcineva) este un user ca toti ceilalti. cum am mai spus, el este Alex Leo Serban in viata reala, in presa, media, la tv. aici suntem cu totii niste useri (cam tampiti e drept).

esti de acord cu mine?

foarte de acord.
de aia am si zis - dar frecventa postarilor e mult prea mare - ca daca merita banat, sa fie banat.

Dar nu ti se pare ca tratamentul pe care i-l aplica suspect de toatebolilemintale e cumva preferential;? Ca dupa o bannare de 2 saptamani vine, tace un timp apoi ataca cu acelasi text: als ii un c..." ? Mie mi se pare ca pentru suspinatul, als nu "ii" un user ca toti ceilalti. E o tinta.

esti de acord cu mine?
halebardul is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:34.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells