Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 08 Mar 2004, 10:32   #41
nookie
Senior
 
nookie
 
Join Date: Feb 2004
Location: any place
Posts: 104
Send a message via Yahoo to nookie
F1 a ajuns un mare circ acum, nu in sensul in care se doreste. L-au scos pe Schumi in fata si-l tin pe post de exemplu si asta ii inspira pe copii (role model) care ii roaga pe tati sa le construiasca piste de curse (dupa punga, aia mai idealisti) si viseaza sa ajunga intr-o zi ca el. Insa nu se spune ca el (in ultimii 3 ani), ca si Hakkinen, a fost un campion de conjunctura. Cand jumatate din piloti sunt cvasinecunoscuti/debutanti, o treime sunt pusi pe bani, si cam tot atatia nu fac decat sa se bucure de viata de pilot de curse (si eu m-as da pilot pentru o tura cu Jordan), nu prea ai alte alternative decat sa castigi.
nookie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2004, 10:37   #42
Ping
Veteran
 
Ping
 
Join Date: Jul 2003
Posts: 160
Formula Juan este un microb care nu te paraseste asa usor. Daca imi spune cineva ca pana in octombrie or sa fie numai curse ca astea de duminica tot am sa ma uit.

Si filmul este un microb. Daca imi spune cineva ca Brad Pitt, Jack Nicholson, Robert de Niro, Edward Norton, etc vor juca numai in filme proaste in anul asta tot ma voi duce sa le vad.

In orice domeniu se potriveste : "ou sont les neige d'antan ?". Probabil Benny cand va avea 40-50 de ani va spune, cand eram eu tanar se batea Schumi cu Monty cu Halfy sau cu Iceman. Acum....

La filme ce sa mai vorbim, luati pe net orice clasament mai serios al filmelor din toate timpurile si nu prea gasiti filme dupa 90. ( iar aici pe forum se nominalizeaza Equilibrium si Final destination)

Eu unul ador motoarele alea care fac ca toti dracii, ador startul care mi se pare cel mai misto lucru posibil unde tensiunea este fantastica si se lupta din greu pentru cateva pozitii mai ales pe la jumate sau coada unde nu prea se uita nimeni. Ce daca Schumi se duce glont. Sunt batalii pe la mijloc si la coada cat sa-ti satisfaca pofta. Monty i-a depasit duminica pe rand pe Halhy pe Trulli si pe Button. A facut cat o cursa.

Miky, va zic eu de bou' de Micky Alexandrescu, ca m-am saturat de cate ori am scris la TVR despre gafele monumentale ale celor doi comentatori. Se batea Heifeld cu Fisichela si ii incurca de zor. Dupa ce mai pe la inceputul cursei ne-a anuntat ca cei doi au schimat echipa, a uitat si tot zicea ca Fisichela a gresit si nu l-a depasit pe Heifeld. Iar acesta era bine mersi in fata si se distanta. Bun Micky ca Micky dar celalalt care nu stiu cum il cheama de ce nu l-a corectat?
__________________
A date is a job interview that last all night - Seinfeld
Ping is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2004, 13:31   #43
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Inca nu "'v-au inchis"??? Shi eu sunt un fan F1, dar exemplarul asta, Schumacher, a distrus farmecul acestei competitzii. In F1 se shi mai moare, pentru ca se joaca pe sume enorme. Cceea ce face Schumi e respingator. A cashtigat multe curse pentru ca locotenentul sau (adica prezervativul) Barrichelo a cedat la ordinele echipei. Shi dupa asta se mai considera cel mai bun pilot in istorie. O iluzie. Cel mai bun ramane Ayrton Senna. Senna a fost un artist, un posedat, pe cand Schumacher este un contabil, care aduna victorii gretzoase, fiind ajutat shi de fratele sau, Ralf, o mediocritate...
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2004, 15:45   #44
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Faza cu ordinea in echipa este clara, s-a polemizat in jurul ei, dar a castigat destule curse Schumacher si fara Barri, care, sinceri sa fim, ar trebuie sa poata mult mai mult considerand ca si el conduce aceeasi masina precum Schumi.
Micky e simpatic de prost, dar alalalt e mortal cand chiar are intentia sa-l corecteze. Sa vezi ce firav e! "Vai, Micky...stii, nu cumva...?" :lol:
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2004, 19:18   #45
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Originally Posted by marcu:
Inca nu "'v-au inchis"??? Shi eu sunt un fan F1, dar exemplarul asta, Schumacher, a distrus farmecul acestei competitzii. In F1 se shi mai moare, pentru ca se joaca pe sume enorme. Cceea ce face Schumi e respingator. A cashtigat multe curse pentru ca locotenentul sau (adica prezervativul) Barrichelo a cedat la ordinele echipei. Shi dupa asta se mai considera cel mai bun pilot in istorie. O iluzie. Cel mai bun ramane Ayrton Senna. Senna a fost un artist, un posedat, pe cand Schumacher este un contabil, care aduna victorii gretzoase, fiind ajutat shi de fratele sau, Ralf, o mediocritate...


mai multa dreptate nu am cum sati dau. AYRTON SENNA ramane cel mai bun pilot indiferent ca schumi are 7,8 sau 9 titluri.
Dupa cum a zis si alain prost cand a luat premiul pt cel mai bun sportiv la sectiunea sporturilor cu motor, adica " Un singur om lipseste acum dintre noi, un singur om merita cu adevarat acest premiu, AYRTON SENNA"


nu stiu daca am reprodus f. bine citatul dar cam asa e. dar oricum schumi e de tot kk. daca nu are masina nici nu castiga
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2004, 19:27   #46
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Ionutz55:
dar oricum schumi e de tot kk. daca nu are masina nici nu castiga
Din tot mesajul tau asta m-a deranjat cel mai tare... De unde oi fi tras concluzia nu stiu! :roll:
Luati spre exemplu sezonul trecut, cand a fost mare lupta mare, iar ferrariurile nu au avut cele mai bune zile/pneuri Cine a castigat? Aceelasi schumacher... Nu zic ca e cel mai bun pilot din toate timpurile dar nici de tot kk nu e el!
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2004, 19:29   #47
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Pai logic ca daca n-are masina nu o sa castige!!! Ce naiba sa faca, sa alerge pe pista?
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2004, 19:35   #48
aditza2004
Guru
 
aditza2004
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 338
Dupa cum spune un supliment de ziar...
Schumacher este scamatorul care poate scoate nu unul,ci 10 iepuri din joben...
Senna nu ar fi avut nevoie de joben.El ar fi inventat un iepure...

Deci...Senna era un geniu al F1 si nu poate fii comparat cu nici un pilot
__________________
If U have something to say ,SAY IT
aditza2004 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2004, 19:47   #49
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Originally Posted by BeNnY:
Pai logic ca daca n-are masina nu o sa castige!!! Ce naiba sa faca, sa alerge pe pista?

, mai omule tu potzi sa nu imi mai iei mesajele la misto. io ma refeream dar presupun ca ai inteles ca daca nu are o masina buna nu poate sa faca nimic, in comparatie cu senna care la monaco daca stii a ajuns pe 2, apoi s-a intrerupt cursa, dar tinand cont ca avea cea mai varza masina. deci schumi niciodata nu va face asa ceva.., dupa cum am mai zis SENNA nu va fi egalat de nimeni!!!!!!
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2004, 19:48   #50
BeNnY
Guru
 
BeNnY
 
Join Date: Feb 2004
Location: nu stiu
Posts: 3,690
Just having fun
__________________
apocalypse please
BeNnY is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2004, 20:18   #51
aditza2004
Guru
 
aditza2004
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 338
Am pus mana pe ProSportul de azi si am citit un comentariu...
"Pana la cursa din Australia , celelalte echipe veneau cu declaratii razboinice,declarandu-se hotarate si capabile sa invinga Ferarri"

Ce bine zice...unde sunt rezultatele???
__________________
If U have something to say ,SAY IT
aditza2004 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2004, 20:31   #52
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
inainte totzi comenteaza dar pe urma au cam inchis guritza
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2004, 21:51   #53
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by PoliFanAthic:
Hakinnen a fost unul dintre cei mai lamentabili campioni mondiali care au fost. A avut o masina super si trebuia sa fii prost, sau Coulthard, ca sa nu reusesti sa castigi.

Exagerezi. Eu zic ca Hill a fost cel mai slab campion mondial.

Despre cursa nu prea am ce sa zic...plictisitoare. Montoya s-a mai agitat cat de cat, a reusit 2-3 depasiri, dar cam atat. Pacat ca a ratat startul. Ar fi putut probabil termina pe podium. Ata ete.

Benny, te iertam ca nu l-ai prins pe Senna. Nu de alta dar cred ca aveai cam 3 ani pe atunci :lol:
Nici eu nu l-am prins cum trebuie. Am inceput sa ma uit la F1 doar cu un sezon inainte de tragicul eveniment...
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Mar 2004, 22:07   #54
marcu
Veteran
 
marcu
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 288
Ionutz ai dreptate! Senna forever!!! Hai sa facem un fan club Senna. Depisteaza pe totzi fanii brazilianului de pe acest forum cinefil shi pe urma o contactam pe sora lui Senna, pe care am intalnit-o de cateva ori. Poate iese de o deplasare gratis Romanian fans Senna la o cursa de F1.
__________________
"Literatura(poezia) si filmul constituie cea mai convingatoare dovada ca pentru noi viata si moartea nu-s suficiente" (Fernando Pessoa)
marcu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2004, 10:05   #55
aditza2004
Guru
 
aditza2004
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
Posts: 338
Chestii noi aflate:
Temperatura scazuta avantajeaza pneurile Bridgestone..unul dintre motivele pt care Ferrari a facut ce a vrut in Australia
__________________
If U have something to say ,SAY IT
aditza2004 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2004, 18:42   #56
PoliFanAthic
Guru
 
PoliFanAthic
 
Join Date: Oct 2002
Location: Timisoara
Posts: 1,434
Send a message via ICQ to PoliFanAthic Send a message via AIM to PoliFanAthic Send a message via MSN to PoliFanAthic Send a message via Yahoo to PoliFanAthic
Corect, si Hill a fost unul lamentabil. Dar pe Hakinnen l-am prins in "floarea varstei" si din plin.
PoliFanAthic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2004, 18:46   #57
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Originally Posted by marcu:
Ionutz ai dreptate! Senna forever!!! Hai sa facem un fan club Senna. Depisteaza pe totzi fanii brazilianului de pe acest forum cinefil shi pe urma o contactam pe sora lui Senna, pe care am intalnit-o de cateva ori. Poate iese de o deplasare gratis Romanian fans Senna la o cursa de F1.

la asta ma gandeam si io , daca ai si tu minte nu ti-ai mai bate joc totusi
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2004, 09:16   #58
raikko
Novice
 
raikko
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 7
raikkonen ia titlul anul asta. La fel de bine au inceput si Mclaren anul trecut si n-au castigat nimic, asa ca schumacher sa nu-si faca probleme ca va lua titlul, ca nu-l ia deloc.
raikko is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2004, 14:37   #59
Ionutz55
Guru
 
Ionutz55
 
Join Date: Jan 2004
Location: Dado Club
Posts: 979
Send a message via Yahoo to Ionutz55
Originally Posted by raikko:
raikkonen ia titlul anul asta. La fel de bine au inceput si Mclaren anul trecut si n-au castigat nimic, asa ca schumacher sa nu-si faca probleme ca va lua titlul, ca nu-l ia deloc.

, esti comic nu gluma
Ionutz55 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2004, 15:42   #60
raikko
Novice
 
raikko
 
Join Date: Mar 2004
Posts: 7
daca sunt comic atunci negatia aia la gluma nu isi mai are rostul, nu crezi?
raikko is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 15:57.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells