Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 15 Feb 2012, 23:11   #4041
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Mai degraba a fost auto-sabotaj.Daca avea vreo idee mosu' si nu trimitea echipa ca mielu' la taiat un rezultat pozitiv era foarte usor de atins pentru ca mie Milan nu mi se pare cine stie ce.Bine,acum dupa reprezentatia lui Arsenal din seara asta,Milan arata world class dar cred ca am vazut echipa asta de destule ori ca sa-mi dai sau seama ca nu-i asa.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2012, 01:14   #4042
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Heh, am avut un pronistic bun. Aproape ca am nimerit si X-ul, dar a mai trebuit Zenitul sa mai dea un gol pe final .
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2012, 08:03   #4043
Flavio
Senior
 
Flavio
 
Join Date: May 2010
Posts: 104
Originally Posted by buticut:
Heh, am avut un pronistic bun. Aproape ca am nimerit si X-ul, dar a mai trebuit Zenitul sa mai dea un gol pe final .

da, am vazut. azi este de pariat pt amatorii de pariuri sportive
Flavio is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2012, 08:56   #4044
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Originally Posted by ghost90:
vave tu te referi la o echipa de fatbal ca la un club adica:FC Steaua Bucuresti,FC Universitatea Cluj,Kolozsvári Vasutas Sport Club?Sau te referi la echipa strict prin componenta ei reprezentata de jucatori?Ca aci nu inteleg eu .

Păi eu asta încercam să aflu. Cum percepeți voi o echipă? Mie mi s-a creat impresia că pentru unii, echipa reprezintră strict tricourile purtate de jucători. Adică azi îl poartă unul, mâine îl poartă altul. Ceea ce am spus făcea referire la faptul că se fac o grămadă de transferuri, iar întrebarea mea era ții cu omul sau cu echipa? Iar de aici dilema cu echipa... dacă ții cu echipa, echipa nu e făcută din oameni? Ugh... nu mai prea fac sens. Scuze, da' nu știu cum să explic mai bine dilema mea. De aia dădusem exemplul din F1.

Cât despre meciul de ieri, la fel ca data trecută tot finalul l-am prins. În timp ce ei se "zdrobeau" pe teren, eu eram preocupată de terenul efectiv. De ce arăta așa (adică de la careu până la tușă părea uscat)? (știu, știu... întrebare de ne-inițiat) Am prins totuși ultimul gol... și cam atât.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2012, 09:13   #4045
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
vave... daca stai sa te gandesti ca exista echipe fondate inainte de 1900 , mai ales in anglia. think la echipele acelea cati jucatori s-au perindat... ce zici tu de jucatori favoriti... daca favoritul tau azi joaca la echipa ta de suflet, si maine se transfera la rivala de moarte...si mai si da gol impotriva echipei tale
?
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2012, 09:21   #4046
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Originally Posted by iiii:
daca favoritul tau azi joaca la echipa ta de suflet, si maine se transfera la rivala de moarte...si mai si da gol impotriva echipei tale
?

Exact la asta mă refeream! Cu cine ții: cu echipa sau cu jucătorul?
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2012, 09:25   #4047
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
jucatorul poate schimba multe echipe in cariera lui... dar echipa ramane in suflet.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2012, 09:56   #4048
AndreiStefan
Guru
 
AndreiStefan
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 325
Arsenal la pamant! Am vazut doar a 2-a repriza dar a fost de ajuns sa ma conving cam cum a decurs tot meciul...

Insa, am stat dupa meci si am urmarit rezumatul de la Zenit cu Benfica si am ramas stupefiat de golul 2 al celor de la Zenit. Printre cele mai frumoase goluri(in opinia mea) vazute vreodata, ca faza lucrata+finalizare de exceptie. Pana si Ahile ar fi gelos pe cele 2 calcaie

Fantastic Goal Sergei Semak
__________________
But I, being poor, have only my dreams. I have spread my dreams under your feet. Tread softly because you tread on my dreams.
AndreiStefan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Feb 2012, 12:14   #4049
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Da,am prins meciul dintre Zenit si Benfica in a 2a repriza si toata faza care a dus la golul lui Semak a fost world class.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 09:28   #4050
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
deci ... pastele masii!!!!

dupa prima repriza am zis ca da! steaua poate sa treaca peste twente.... chiar mi-a placut jocul stelei din prima repriza... dar dezastru! sa pierzi acasa, in fata suporterilor tai, pe o vreme de cacat cu 1-0 e rusinos.
ma bucur ca nu am fost la meci, ca muream de nervi!!!

oricum sansele de calificare sunt foarte mici... damn life and all
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 10:58   #4051
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
EBA se intreabă cum de se cheamă ăştia TWENTE, că sînt decît 11, nu 20!

http://www.catavencii.ro/Live-text-s...te_0_3090.html
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 12:51   #4052
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
M-am uitat si eu putin la prima repriza dar devenise insuportabil datorita comentatorilor.Cei mai incompetenti si subiectivi comentatori din istorie.N-ai sa vezi la englezi sau in alte tari lipsa de profesionalism ca aici.

Cateva din care-mi amintesc:
"Daca trece Tatu acum e mare!"
"Tatuuuuuuuuuuu,Tatuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,Tatuuuuuuu uuuuuuuu" si el a intarziat sutul cu vreo ora iar aia mai ceva sa aiba orgasm live.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 14:26   #4053
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Originally Posted by Kriss_Kringle:
M-am uitat si eu putin la prima repriza dar devenise insuportabil datorita comentatorilor.Cei mai incompetenti si subiectivi comentatori din istorie.N-ai sa vezi la englezi sau in alte tari lipsa de profesionalism ca aici.

Cateva din care-mi amintesc:
"Daca trece Tatu acum e mare!"
"Tatuuuuuuuuuuu,Tatuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu,Tatuuuuuuu uuuuuuuu" si el a intarziat sutul cu vreo ora iar aia mai ceva sa aiba orgasm live.

te mai mira costi mocofanu'?
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 14:35   #4054
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Da dintotdeauna a fost un idiot subiectiv care n-are nici o treaba cu comentariul.Sa le fie rusine celor de la PRO TV ca nu-s in stare sa angajeze pe cineva care e in stare sa trateze ambele echipe la fel fara sa ia partea vreuneia.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 14:45   #4055
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Dar macar astia de la ProsTeVe te tin in priza prin modul cum comenteaza. Aia de la TVR sunt absolut jalnici. Iti trebuie 2 kile de cafea ca sa nu adormi cand comenteaza ei.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 14:57   #4056
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Originally Posted by iiii:
deci ... pastele masii!!!!

dupa prima repriza am zis ca da! steaua poate sa treaca peste twente.... chiar mi-a placut jocul stelei din prima repriza... dar dezastru! sa pierzi acasa, in fata suporterilor tai, pe o vreme de cacat cu 1-0 e rusinos.
ma bucur ca nu am fost la meci, ca muream de nervi!!!

oricum sansele de calificare sunt foarte mici... damn life and all

mai au sanse, nu fi pesimist. ii pot bate cu 2 - 0

cei de la unguru bulan descriu perfect comentatorii de la prOTV
http://www.trilulilu.ro/muzica-folk/...te-17-feb-2012
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 15:02   #4057
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
da ceachi... sanse sunt.... 2%
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 15:03   #4058
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Numai mie mi se pare ca aia de la Twente n-au fortat deloc?Adica mi s-a parut ca se multumesc cu atat si nici nu trebuie sa forteze.In retur cred ca o sa vedem o alta Twente.Luuk De Jong a fost ca si inexistent,rar se intampla chestia asta.Vorba cretinului de comentator:"De Jong iubeste fotbalul,dar se pare ca nu asa mult dupa evolutia sa".Te doare capu'.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 15:17   #4059
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Te tin in priza prin prostia lor ca tipa la orice atingere de minge de parca o sa vada vreun gol a la Van Bronkhorst ca la Cupa Mondiala.
Cei mai buni comentatori sunt pe Eurosport,care comenteaza Bundesliga si acum 2 ani comentau Premier League.Lista e alcatuita din Emil Gradinescu,Ioan Viorel,Manolo Terzian(nu l-am halit niciodata dar fata de restul,merge),Bogdan Nevel si Cristi Petre parca,dar am impresia ca mai sunt cativa pe care ii omit.
Mai imi place si Olaianos pentru ca e decent si nu are iesiri de handicapat,ceea ce nu pot spune despre Mironica care parca se transforma din Jekyll in Hyde cand mai comenteaza meciurile Romaniei.Tin minte si acum cand facea spume la gura in meciul dintre noi si Franta si a dat Remy gol din offside.
Probabil si Cosmescu ar intra la comentatori buni pentru ca are o voce inconfundabila si stie ce zice de cele mai multe ori.
Favoritul meu e Ioan Viorel pentru ca stie sa explice si schimbarile tactice din timpul meciului si e bine informat de obicei,cum sunt toti de la Eurosport de fel.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Feb 2012, 16:39   #4060
t0nka
Veteran
 
t0nka
 
Join Date: Apr 2011
Posts: 234
Originally Posted by Kriss_Kringle:
Te tin in priza prin prostia lor ca tipa la orice atingere de minge de parca o sa vada vreun gol a la Van Bronkhorst ca la Cupa Mondiala.
Cei mai buni comentatori sunt pe Eurosport,care comenteaza Bundesliga si acum 2 ani comentau Premier League.Lista e alcatuita din Emil Gradinescu,Ioan Viorel,Manolo Terzian(nu l-am halit niciodata dar fata de restul,merge),Bogdan Nevel si Cristi Petre parca,dar am impresia ca mai sunt cativa pe care ii omit.
Mai imi place si Olaianos pentru ca e decent si nu are iesiri de handicapat,ceea ce nu pot spune despre Mironica care parca se transforma din Jekyll in Hyde cand mai comenteaza meciurile Romaniei.Tin minte si acum cand facea spume la gura in meciul dintre noi si Franta si a dat Remy gol din offside.
Probabil si Cosmescu ar intra la comentatori buni pentru ca are o voce inconfundabila si stie ce zice de cele mai multe ori.
Favoritul meu e Ioan Viorel pentru ca stie sa explice si schimbarile tactice din timpul meciului si e bine informat de obicei,cum sunt toti de la Eurosport de fel.

cel mai "tare" e cel dupa digi...e fenomenal omu, zici ca el joaca. tipa la fiecare faza de ai impresia ca se da 1 gol la 20 de secunde
__________________
Care e aspirina bogatului?
t0nka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:21.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells