Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 28 Mar 2003, 18:46   #21
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
dictionar : circiuma = orice loc unde unde se poate bea ceva. Mie-mi place cuvintul, de-aia il folosesc. Locuri ar fi destule, important e sa stabilim locatia si sa face eventuale rezervari. Anul trecut am fost intr-un loc numit Bar Bar, pe Dorobanti vizavi de ASE. A venit si Ricutza. Nu e singurul loc, mai exista o circiuma pe Caderea Bastiliei unde mai am niscaiva pile, daca mai exista M24 putem merge acolo....important e sa fie in Bucuresti, de preferat vineri sau simbata seara...si cam atit.
Nu vreau sa iasa flame ca vreau in Buc, dar cred ca cei mai multi sint din zona...
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Mar 2003, 21:42   #22
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by toni:
dictionar : circiuma = orice loc unde unde se poate bea ceva. Mie-mi place cuvintul, de-aia il folosesc.

Stiu la ce te refereai Toni. Numai ca la fel ca in cazul tau...mie imi place cum suna bodega.
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Mar 2003, 14:02   #23
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
..nu-i corect...

..pai nu e corect...voi bucureshtenii nu va facetzi probleme...numa` sa prindetzi tramvaiu` shi dupa aia metrou` shi dupa aia autobuzu`...nu de alta da` "je" shtie cat e Bucureshtiu` ...ca doar m-am pierdut de cateva ori prin el, dar nu asta e "the issue"...intrebare : G&G-ul mai exista?! .... Uhm...de ce nu ne intalnim in Cafeneaua Actorilor...acolo shiu s-ajung shi e shi loc...cel putzin era ultima data cand am fost eu! ..so EMANUEL...any ideas. Nu de alta...da`..."mamaaaaaaaa...I'm comin` homeeeeeeeeee...!"
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Mar 2003, 23:08   #24
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
hmmm...Cafeneaua Actorilor...nu stiu daca acolo o sa fie loc pentru toata lumea...adica nu stiu daca sunt mese suficient de mari...
oricum daca cineva nu va sti sa ajunga la locul stabilit (eu ma voi incadra probabil in aceasta categorie) banuiesc ca se poate intalni inainte intr-un loc cunoscut, cu cineva care stie sa ajunga acolo...
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Mar 2003, 02:05   #25
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by ricutza:
hmmm...Cafeneaua Actorilor...nu stiu daca acolo o sa fie loc pentru toata lumea...adica nu stiu daca sunt mese suficient de mari...

Mda..plus ca e aglomerat mai tot timpul...
Eventual..pentru cei din tara..care banuiesc ca nu sunt f. multi..se poate organiza un "comitet de intampinare" iar aici rolul Ricutzei este deja binecunoscut. O s-o recunoasteti ushor..va fi imbracata in rosu..si nu va sta intr-un loc nici in ruptul capului.
Acum serios vorbind..trebuie mai intai gasita o perioada, data care sa convina cat mai multor persoane.
Si anuntata din timp...
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Mar 2003, 21:48   #26
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Pe mine nu ma deranjeaza nici un local din cele propuse - adica imi convine oriunde. Daca se va face seara as prefera totusi Backstage Club - e misto si cunosc destula lume de-acolo, inclusiv unul dintre patroni si DJ-ul

Cit despre perioada... sint 2 optiuni: inainte sau dupa sesiune. Eu as prefera inainte - adica cel mai tirziu 15 mai, ca dupa aia incepe agitatia cu examenele. Dupa sesiune va fi mai greu - concediu, mare, soare, etc.
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2003, 10:23   #27
MihaiD
Novice
 
MihaiD
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
Posts: 20
Send a message via ICQ to MihaiD Send a message via Yahoo to MihaiD
backstage suna bine - insa problema e ca e destul de multa galagie acolo.
Doar daca - cunoscand lumea pe acolo aranjezi sa ne dea muzica mai incet sus, pt discutii, si mai apoi sa trecem jos pt party-ul de final.
__________________
To know that you do not know is the best.
To pretend to know when you do not know is a disease.
MihaiD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2003, 14:07   #28
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
danny : ricutza nu se imbraca tot timpul in rosu
all: nu sint convins ca backstage e o idee buna; argumentez: e aglomerat, fum, sus nu sint foarte multe locuri. Ar fo idee buna daca ne-am vedea dupa masa, dar in backstage nu cred ca poti intra inainte de 22:00 ....sau n-am incercat eu..
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2003, 15:25   #29
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
lol...vad ca acum se discuta si hainele mele...
am fost ieri in Xenon si mi-a placut destul de mult...erau mai multe mese mari unde sa aiba loc mai multa lume...si e si foarte aproape de statia de metrou de la Universitatii...
in ceea ce priveste perioada, si eu as prefera cat mai repede cu putinta, dar imi dau seama ca aceasta hotarare depinde foarte mult de programul celor care nu stau in Bucuresti.
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2003, 18:31   #30
Demona
your Worst Nightmare
 
Demona
 
Join Date: Oct 2001
Location: Hell
Posts: 1,776
.so..

..back in the discussion...yo zic asha...pentru inceput...ne intalnim totzi la Gara de Nord ..ca acolo shtiu totzi sa ajunga...yo shiu sa ajung acolo shi din Arad ricutza o recunoashtetzi dupa imbracamintea roshie..pe mine dupa aia neagra alte culori (scuzatzi..negru nu e culoare...e o non culoare)...anyway...daca nu e cafeneau actorilor...G&G-ul mai functzioneaza?!?! sau Sovata (era parca inainte So what)...dar ala e oricum mic...damn am fost intr-un loc ultima daca cand am fost in Bucureshti shi nu mai shtiu cum de numeshte...Hanul lui...nu`sh cine...erau mese imense...shi loc gramada...shi nu era muzica prea tare...te puteai intzelege om cu persoana...parca am mers un pic shi am ajuns acolo unde intorc tramvaiele...gata...m-am pierdut...
__________________
"People say I'm a freak, dark, weird, sick and twisted person, but I actually have the heart of a young girl - in a jar, on my desk..."
Demona is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2003, 19:26   #31
christi
Guru
 
christi
 
Join Date: Feb 2002
Location: route 66
Posts: 676
Send a message via Yahoo to christi
Intrebare pentru Emanuel:

Stii cumva cind va fi avanpremiera Matrix 2 la Multiplex?
__________________
We are accidents waiting to happen...
christi is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Apr 2003, 00:10   #32
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Originally Posted by toni:
ricutza nu se imbraca tot timpul in rosu
all: nu sint convins ca backstage e o idee buna; argumentez: e aglomerat, fum, sus nu sint foarte multe locuri.

Pai ce e cum vrea ea??? Face si ea un mic sacrificiu pentru a fi mai ushor depistata.
Ai dreptate in ceea ce priveste Backstage-ul...sau orice alt club...e mult fum, aglomeratie, si galagieeeee..nu ne vom putea auzi. Un bar (circiuma, crisma, bodega sau orice alt sinonim) sau o terasa, cred ca ar fi mai indicate.
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Apr 2003, 00:17   #33
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Re: .so..

Originally Posted by Demona:
damn am fost intr-un loc ultima daca cand am fost in Bucureshti shi nu mai shtiu cum de numeshte...Hanul lui...nu`sh cine...erau mese imense...shi loc gramada...shi nu era muzica prea tare...te puteai intzelege om cu persoana...parca am mers un pic shi am ajuns acolo unde intorc tramvaiele...gata...m-am pierdut...

Din indiciile tale cred ca ai fost la "Hanul lui Manuc"..iar acolo unde intorc tramvaiele e Sf. Gheorghe.
Nu e o idee rea.
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Apr 2003, 00:27   #34
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Eu unul indraznesc sa propun si o zi...si anume 1 mai muncitoresc...ca oricum e MARE sarbatoare..cade joi..asa ca probabil va fi o mini-vacanta pana luni. Ar putea veni astfel si cei din tara..nu ar fi nevoie de concediu pentru cei care lucreaza..
Totul e sa nu aveti voi gand de duca pe la mare sau mai stiu eu unde...ca eu sigur nu am bani de asa ceva.
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Apr 2003, 08:24   #35
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Originally Posted by christi:
Intrebare pentru Emanuel:

Stii cumva cind va fi avanpremiera Matrix 2 la Multiplex?

Nu se stie exact inca. Probabil cu un week-end sau doua inaintea lansarii oficiale: 5 mai. Asta inseamna ori 9 ori 16 mai. Probabil, 16 ca doar nu iesim noi inaintea americanilor cu el, nu?
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Apr 2003, 10:21   #36
MihaiD
Novice
 
MihaiD
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
Posts: 20
Send a message via ICQ to MihaiD Send a message via Yahoo to MihaiD
Subscriu - 1 Mai (muncitoresc) mi se pare o idee buna.
Si nici Hanul lui Manuc nu mi se pare o idee rea - terasa, umbra, bere multa si ieftina (speram ca si rece), aer curat (pe cat posibil avand in vedere ca e bucuresti) pt ca noi fumatorii sa nu-i omoram pe cei nefumatori - ce sa mai - hai sa zicem:

1 Mai, Hanul lui Manuc - ora? - propun 16 - 17 sa nu fie nici cu noaptea-n cap dar sa avem totusi ceva vreme pana seara.
Cine ie de acord sa zica
__________________
To know that you do not know is the best.
To pretend to know when you do not know is a disease.
MihaiD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Apr 2003, 14:11   #37
radv
Novice
 
radv
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 5
Send a message via Yahoo to radv
vin si eu :)

salutare

ar fi ok Matrix Reloaded...despre locatie...cred ca se mai poate medita pe tema asta..
__________________
[orice iesire este o intrare in altceva]
radv is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Apr 2003, 23:49   #38
Danny
Guru
 
Danny
 
Join Date: Nov 2001
Location: six feet under
Posts: 983
Send a message via ICQ to Danny Send a message via Yahoo to Danny
Eu zic ca trebuie sa-i lasam timp lui Emanuel sa se intereseze...sa vada daca poate organiza ceva. Eu unul am facut doar unele sugestii. Perioada 1-4 mai mi se pare totusi una destul de buna. Pacat ca nu corespunde si cu avanpremiera de la Matrix.
__________________
Viitorul e in oua
Danny is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Apr 2003, 23:53   #39
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Eu unul nu mai imi permit sa visez la asta. :cry:

P.S. Have fun for me too.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2003, 01:17   #40
radv
Novice
 
radv
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 5
Send a message via Yahoo to radv
Originally Posted by Danny:
Eu zic ca trebuie sa-i lasam timp lui Emanuel sa se intereseze...sa vada daca poate organiza ceva. Eu unul am facut doar unele sugestii. Perioada 1-4 mai mi se pare totusi una destul de buna. Pacat ca nu corespunde si cu avanpremiera de la Matrix.

perioada nu mi se pare atat de bine aleasa; motivul principal ar fi ca multi vor sa petreaca altfel 1 mai-ul (mare, munte, familie, gratare, etc) propun perioada de dupa (care...corespunde si premierei filmului )..si nu cred dc ar trebui sa adoptam o atitudine "sa-l lasam pe Emanuel sa se ocupe"..
din cauza somnului si-a lipsei de idei ma retrag momentan
__________________
[orice iesire este o intrare in altceva]
radv is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 07:06.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells