Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 16 May 2006, 20:30   #21
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
pai da, s-ar putea spune ca tematic filmul nu e original, dar abordarea e cat de cat originala...nu-l bagam la filme speciale, dar are un loc bun la filme placute
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2006, 11:07   #22
marian predescu
Novice
 
marian predescu
 
Join Date: May 2006
Posts: 8
de ce nu mia placut acest film .pentru ca nam inteles nimic de exemplu cine le trimitea casete cine la rapit pe fisu de ce sa taiat ala si la sfirsit ii arata pe aia la scoala si credeam co sa se mai intimple ceva dar a aparut genericul .adica parca a ramas neterminat si am crezut prima data ca ma este o parte .poate o sa mai fie dar eu nu ma mai uit la sa ceva nam rabdare.la film trebuie sa te distrezi nu sa fi mai mirat la sfirsit
marian predescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2006, 11:25   #23
raptor
Leprechaun
 
raptor
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 2,535
.trimiterile erau evident la biblie, ma mir ca nu ti-ai dat seama, doar esti crestin.
__________________
absolutely, mr president, absolutely

http://www.youtube.com/watch?v=81bQJGafcjU
raptor is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2006, 11:41   #24
marian predescu
Novice
 
marian predescu
 
Join Date: May 2006
Posts: 8
poate sa fie asa dar in film sunt multe simboluri foarte simbolice pe care nu toata lumea le intelege.eu nam facut religia in scoala si deci nam studiat din biblie sau alte carti religioase .nu sint o persoana foarte religiosa dar oricine ma cunoaste poate sa spuna despre mine ca sint un om foarte bun la suflet si nu atac pe nimeni fara un motiv.
nam nici o legatura cu peter jackson doar imi plac unele filme carei plac lui dar poate ca codul lui davinci osa mi place nam de unde sa stiu pina nul vad .eu mam revoltat doar pentru ca omu a fost dat afara de niste talibani fascisti care nu lau lasat sa exprime.
alt exemplu filmul titanic a fost cea mai mare capodopera a luat parca 16 oscaruri dar mie mi sa parut cam lung .acum eu nu pot sa zic cai o porcarie dacai o capodopera si un film foarte bun dar si foarte lung.cui ii place ii place dar mie imi placea daca era cam cu o ora mai scurt si nu era asa de trist.la un film trebuie sa te relaxezi la sfirsit si sa te simti cit mai bine.
oricit astept sa vad si partea a doua ca sas se aude ca se mai face una.
si astept si partea treia din misiune imposibila si sper sa nu fie o porcarie ca ultimele doua din matrix.
marian predescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2006, 12:01   #25
drudu
Veteran
 
drudu
 
Join Date: Jan 2006
Location: tolintesac
Posts: 244
trecand peste faptul ca "simboluri foarte simbolice" si "talibani fascisti" just made my day, pot sa te intreb si eu ce te-a facut sa te duci la Cache daca tot ce cauti intr-un film e distractie? Nu ca n-ai putea gasi placere si in Cache, dar trebuie sa fi putin masochist (ca mine ) ca sa gusti sadismul regizorului (si nu ma refer la taiatul gaturilor), sau macar sa te fi antrenat cu Magicianul inainte...
drudu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2006, 12:13   #26
marian predescu
Novice
 
marian predescu
 
Join Date: May 2006
Posts: 8
lam tras de net si am vazut ca avea o nota mare pe imdb dar miam luat teapa .pai chir ma ofticam daca ma duceam pinan mal sal vad si sa dau si bani pe el.
marian predescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 May 2006, 12:25   #27
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Originally Posted by marian predescu:
la film trebuie sa te distrezi nu sa fi mai mirat la sfirsit

asta a-i mai spuso baii peter jeackson! te repetii
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2006, 10:32   #28
marian predescu
Novice
 
marian predescu
 
Join Date: May 2006
Posts: 8
ok gata cu joaca.eu nu sunt peter jackson doar am s(t)imulat un pic .persona lui bergman a fost de vina.am preluat si dus mai departe aberatiile lui.sper sa nu fi suparat pe nimeni.sorry.
cache este un film extraordinar insa cred ca merge foarte departe(in timp) atunci cand construieste totul pe o greseala din copilarie.
filmul este totusi RE:GAL (si REUBLIK este o revista regala ).
pupat piata 'ndependentei.
marian predescu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 May 2006, 12:08   #29
drudu
Veteran
 
drudu
 
Join Date: Jan 2006
Location: tolintesac
Posts: 244
and so they kissed and made up ??! unde-i spranceana ridicata cand ai nevoie de ea?
anyway, nu cred ca poate merge prea departe in timp daca te gandesti ca orice intamplare, cat de mica (si ce-a facut George in copilarie nu e tocmai neinsemnat) nu te influenteaza numai pe tine... si-n plus episodul e definitoriu pentru egoismul personajului, e daca vrei o mica crima pe care indepartarea in timp a facut-o si mai neinsemnata in ochii vinovatului, si tocmai aducerea ei brusca in prezent face amenintarea la adresa personajului si mai derutanta.
drudu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:57.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells