Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Jun 2010, 14:30   #2661
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Mie-mi spui?
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 14:33   #2662
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Ghiceste ultimele doua optimi :

Brazilia -Spania

Brazilia -Chile

Brazilia -Elvetia


Portugalia -Spania

Portugalia -Chile

Portugalia - Elvetia

Eu merg pe :Brazilia -Spania & Portugalia -Elvetia
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 14:36   #2663
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
N-am să cobor la nivelul tău. Eu ți-am spus niște lucruri de la obraz fără să te jignesc, așa cum faci tu. A fi european nu e echivalent cu a susține niște echipe anti-fotbal, ca Italia sau ca Franța, Elveția etc.

Am cunoscut și eu destui „cetățeni slovaci” dar care se recomandau drept „maghiari”... Așa că nu-mi spune tu mie că ești „însurat” cu o slovacă și totuși „filomaghiar”!
Dacă ți-aș copia modul de gândire și de exprimare intolerant, xenofob și rasist, aș numi Naționala Slovaciei „echipă ariană 100%”. („Arian” = ființă umană de orice origine etnică sau rasială care simte și se exprimă într-o limbă indo-europeană) Pentru că nu gândesc ca tine, eu îi admir „chlapci” pe pentru că și-au depășit condiția de echipă mică: s-au calificat dintr-o grupă în care aveau șansa a treia, eliminând Italia, după ce în preliminarii au câștigat o grupă la stabilirea căreia fuseseră în a patra urnă valorică, eliminând Cehia și Polonia și trimițând Slovenia la baraj.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 14:36   #2664
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Brazilia -Chile
Portugalia -Spania
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 14:46   #2665
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by bremen1980:
Ghiceste ultimele doua optimi

Ai uitat Brazilia - Honduras și Portugalia - Honduras, ca să nu mai vorbesc de combinațiile cu Coasta de Fildeș și Chile, Spania, Elveția.

Originally Posted by bremen1980:
Eu merg pe :Brazilia -Spania & Portugalia -Elvetia

Brazilia - Spania și Elveția - Portugalia sau

Portugalia - Elveția și Spania - Brazilia?

(Portughezii vor juca în tricouri roșii în optimi?)
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 14:56   #2666
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Originally Posted by Ipu:

Ai uitat Brazilia - Honduras și Portugalia - Honduras, ca să nu mai vorbesc de combinațiile cu Coasta de Fildeș și Chile, Spania, Elveția.


Eu am mers pe scenarii verosimile nu pe sf-uri .Pai tu crezi ca o sa mai incaseze Coreea de Nord inca 7 boabe ??Sau crezi autobaza Hondurasului n-o sa cedeze in fata vajnicilor luptatori elvetieni ??
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 15:01   #2667
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Elvetia nu bate Hondurasul stati voi linistiti
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 15:11   #2668
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
@Ipu

Ai inteles totul ca cucu-n gura.
Eu rasist??? Tu ce rasa esti?
Si daca-ti spun ca mi se rupe de Coreea de Sud - chiar, de ce ar trebui sa ne pese? - te-apuci sa miorlai iar ca ti-am jignit familia.
Hai Coreea de Nord!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 16:10   #2669
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by bremen1980:
Originally Posted by Ipu:

Ai uitat Brazilia - Honduras și Portugalia - Honduras, ca să nu mai vorbesc de combinațiile cu Coasta de Fildeș și Chile, Spania, Elveția.


Eu am mers pe scenarii verosimile nu pe sf-uri .Pai tu crezi ca o sa mai incaseze Coreea de Nord inca 7 boabe ??Sau crezi autobaza Hondurasului n-o sa cedeze in fata vajnicilor luptatori elvetieni ??

Eu am alt profil psihologic. Am văzut multe și nu fac speculații. Vorbesc numai de chestii certe.

Hondurasul n-are ce face cu autobaza. Ei au nevoie să învingă la diferență mare de scor, n-au ce face cu un egal. Bineînțeles că dacă Spania e stăpână pe situație în celălalt meci, centramericanii vor pierde motivația luptei.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 16:38   #2670
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Originally Posted by Judex:
Eu rasist??? Tu ce rasa esti?
Si daca-ti spun ca mi se rupe de Coreea de Sud - chiar, de ce ar trebui sa ne pese? - te-apuci sa miorlai iar ca ti-am jignit familia.

Semeni cu un huligan sentimental care după ce i-a pierdut echipa favorită adoptă un comportament de vandal și trebuie calmat cu bastonul forțelor de intervenție.
Cine e de vină că ai ținut tu cu perdanții (Franța, Grecia, Italia, Danemarca), pe considerente de geopolitica fotbalului, de rasă etc.? Ce ai fi vrut? Să se dea japonezii la o parte ca să marcheze vechii noștri rivali fotbalistici? Un suporter civilizat lasă capul în pământ atunci când echipa favorită pierde pentru că a jucat slab și acceptă înfrângerea cu demnitate.

Nu am coreeni în familie și nu am miorlăit - nu îl confunda pe Ipu cu una dintre gagicile tale! - ci ți-am atras atenția pe un ton ferm dar civilizat că ai folosit o exprimare inacceptabilă în legătură cu oamenii din estul Asiei.

Originally Posted by Judex:
Hai Coreea de Nord!
Ești nebun! Nu numai că-mi sunt simpatici, dar pe unii dintre ai lor i-am văzut și susținut vocal chiar pe stadion...
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.

Last edited by Ipu : 25 Jun 2010 at 16:42.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 16:58   #2671
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Pai n-am intentionat sa-ti fac in ciuda tie, egocentricule!
Pur si simplu as vrea sa-i bata pe ivorieni.

In rest, habar n-ai ce vorbesti. Esti atat de urat indoctrinat, incat ti-ai pierdut identitatea europeana. Invoci fair-play-ul de suporter in detrimentul traditiei, al normalitatii. Nu, n-as fi vrut sa se dea japonezii la o parte, ci doar sa bata Danemarca, sa fie mai buni, asa cum era NORMAL!!! Bineinteles ca ma dezgusta calificarile in fazele eliminatorii ale unor petarde artificiale.
Hooligan? Thanks, mate!

Revenind la lucruri mai serioase - p-asta ati auzit-o?
Cica Nilmar a inscris 11 goluri in Serie A, in sezonul sau de debut in campionatul spaniol.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 17:05   #2672
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Ce blat nesimtit fac Brazilia si Portugalia.
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 17:58   #2673
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Sublim!
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 17:58   #2674
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Si cel mai urat meci.
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 18:11   #2675
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Lăsați în ofsaid...

(Pentru cine nu și-a dat seama, în imaginea de mai sus coreenii sunt cei care aleargă.)

N-a fost blat la celălalt meci. Pur și simplu nimeni nu a vrut să piardă (măcar pentru moral), dar nici n-au prea luptat pentru victorie, pentru că nu se știe ce are de gând Spania diseară. Oricum, locul 2, pe care a terminat Portugalia, asigură un adversar mai accesibil în sferturi și poate chiar și în optimi...
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 18:33   #2676
bremen1980
Guru
 
bremen1980
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 2,355
Coincidente ciudate :trage Ronaldo la poarta si comentatorul TVR exclama ;''cred ca sutul asta n-ar fi fost gol nici daca in poarta era Stevie Wonder ''.Nu era in poarta dar era pe teren Raul Meirelles .Comentatorul ar fi trebuit insa sa faca referire la Fernando Meirelles regizorul filmului ''Blindness''.Film facut dupa cartea lui Salamandra mort acum citeva zile .
Portughez la brazlian nu-i scoate ochiul.

http://www.observatorcultural.ro/De-...s_details.html
bremen1980 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 18:54   #2677
Ipu
Discipolul Diavolului
 
Ipu
 
Join Date: May 2009
Posts: 1,980
Portugalia e câștigătoarea morală a acestei grupe.
Contra Coastei de Fildeș:
- portughezilor li s-a anulat un gol pe care unii arbitri l-ar fi validat;
- brazilienilor li s-a validat un gol pe care marea majoritate a arbitrilor l-ar fi anulat.
__________________
„Iubirea" e un cuvânt şi-atât. Există şi cuvinte care nu au un sens anume, ci reprezintă numai o alăturare de sunete.
Ipu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 19:29   #2678
moltisanti88
Guru
 
moltisanti88
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucuresti
Posts: 360
Originally Posted by Ipu:
Portugalia e câștigătoarea morală a acestei grupe.
Contra Coastei de Fildeș:
- portughezilor li s-a anulat un gol pe care unii arbitri l-ar fi validat;
- brazilienilor li s-a validat un gol pe care marea majoritate a arbitrilor l-ar fi anulat.
Nu pot fi de acord cu tine, chiar in prezenta acelor argumente pe care le sustin si eu.

In primul rand nu poti aduce in discutie moralitatea cand ai jucatori precum C.Ronaldo si Pepe in echipa. In al doilea rand Portugalia, in meciurile 1 si 3, au practicat un anti-fotbal total. Sau mai bine zis, un refuz de a juca sau de a ataca in dorinta de a nu pierde. Nu merita sa castige grupa prin acest joc plictisitor. De bine, de rau, Brazilia a avut o jumatate de ora impresionanta cu africanii.
moltisanti88 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 20:09   #2679
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Lui Razvanel nu i-o fi rusine sa comenteze acum la TVR? Jucatorii fac reclama la bere, antrenorul comenteaza mondialul la tv. Muie nationala Romaniei!
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2010, 22:53   #2680
SoX
Miserupist
 
SoX
 
Join Date: Nov 2009
Location: Miserupia
Posts: 1,366
Originally Posted by SoX:
Brazilia -Chile
Portugalia -Spania

Bremen, multumit?
__________________
Prefer sa degust un film de post decat unul facut de oaie si apreciat de un prost!
SoX is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:37.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells