Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Nov 2011, 16:06   #2221
robbiex2
Guru
 
robbiex2
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 340
Ce de modalitati seriose si inutile pentru Bucuresti se vorbesc aici

Mersul pe bicicleta ?
E bun in timpul liber, dar nu cand muncesti si nu in Bucuresti si nu pe timpul asta, cand...sunt 0 grade dimineata !!IVrei sa mergi la munca , cu bicicleta ? fa-ti rugaciunea inainte, fa-ti cruce si apoi spune-ti in minte "Am sa ajung intreg, am sa ajung intreg ! "

Mersul cu taxiul ??

La munca ?sa mergi cu taxiul la munca ?hai ma...really ? oricum transportul in comun este amuzant dar chinuitor in orele de varf.si ca tot vorbeam de taxi, vara asta mergeam des cu taxiul si nu va pot spune cati nespalati, cati mosi si cat de "cersetori" pe fata pot fi unii.Asa ca nu mai ridicati in slavi taximetria ca nu merita, sau nu o mai ridicati pentru ca nu este un moft.Si oricum, la cursele mici taximetristii care o freaca la marginea strazii stramba din nas.

Transportul in comun. tu ? mereu?da!

Intradevar, transportul in comun ma uimeste de fiecare data.Lumea tinde ca dimineata sa se grabeasca, sa ajunga cat mai la timp la munca si deodata...vezi cum sta pe scaun batrana super machiata cu buzele alea stafidite dar date cu grija cu cel mai rosu ruj al ei, primit de la vreo nepoata si culmea, ca pe statie ce pleaca tramvaiul, ele se inmultesc si se misca greu, si sunt stresante, si aaaaaa !!! iti vine sa inebunesti !
Cei care vand servetele umede, servete parfumate si brichete sunt si ei stresanti atat pentru nas cat si pentru fizic pentru ca....atunci cand este mega plin tramvaiul, ei trebuie sa-si faca loc!!
robbiex2 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2011, 16:51   #2222
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Originally Posted by iiii:
Liviule, sa inteleg ca te-a atras zona Titan nu?

Ceva mai aproape, tot la Dristor si pana acum sunt multumit de zona. Cel putin mi se pare mult mai curat fata de Lujerului si sincer la o prima vedere nu pare cine stie ce chestie cu drogatii, dar poate e pentru ca stau aici de doar vreo 2 luni si n-am avut timp sa "ma acomodez". Si eu prefer Drumul Taberei fata de Militari, chiar daca metroul e sfant (mai ales pentru ca ma plimb prin mai multe locuri cu facultatea).
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Nov 2011, 16:53   #2223
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
lasa Liviule, ca lucrarea de metrou in drumul taberei a inceput, prima parte a magistralei o sa fie pana la erorilor . se estimeaza data finalizarii in 2014, dar nu cred ca o sa fie gata.
oricum daca traiesti acolo de o viata, ajungi sa te obisnuiesti
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2011, 14:03   #2224
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
ma enerveaza ca, pe masura ce imbatranesti, nu mai gasesti prieteni cu care sa iesi in club!!! eu cum imi consum acum energiile negative?! urasc timpul!
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2011, 14:24   #2225
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Originally Posted by aniela07:
eu cum imi consum acum energiile negative?!

http://vimeo.com/15252531
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2011, 14:31   #2226
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
he he. frumos asta! numai ca par mai mult pozitive. negativele sunt o problema...
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2011, 14:34   #2227
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Ca te bâțai in pat ori pe o scena, nu-i tot dracu' ala? Mecanismul a acelasi, functioneaza la fel de bine pt ambele tipuri de energii. Garantat Vanghelie!
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2011, 14:42   #2228
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
nu stiu exact cum sa explic, dar nu e acelasi lucru. daca te batai in pat, vrei mai mult sa primesti senzatii (placute, neaparat). daca te batai pe scena, vrei sa scapi de senzatii (de obicei neplacute, ca esti egist/a, deh)
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2011, 14:48   #2229
omudindulap
Long Distance Dreamer
 
omudindulap
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 4,157
Da, am inteles ce zici, dar cred ca poti primi si scapa deopotriva, simultan, depinde de context, dar si de alti factori. Dar te poti batai si singura, in camaruta ta, e musai sa fie si alti indivizi?
Bine, e cam trist asa , dar daca n-ai cu cine?!

Last edited by omudindulap : 04 Nov 2011 at 14:52.
omudindulap is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2011, 15:17   #2230
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
vorba lui bremen, pt fetele care nu primeste ce are ele nevoie (clubbing mates)
http://www.youtube.com/watch?v=CcNo07Xp8aQ&ob=av2e
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2011, 19:43   #2231
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Originally Posted by aniela07:
ma enerveaza ca, pe masura ce imbatranesti, nu mai gasesti prieteni cu care sa iesi in club!!! eu cum imi consum acum energiile negative?! urasc timpul!
Gasesti.Trebuie doar sa cauti
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2011, 19:46   #2232
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
am cautat: una e racita, una e depresiva, 2 pleaca acasa si una nu da nici un semn de viata. in rest, nimeni nu mai merge in club
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2011, 19:52   #2233
Cristina_
Guru
 
Cristina_
 
Join Date: Mar 2011
Posts: 753
Dar nici eu nu am mai fost de ceva timp in club.Poate cum a inceput iarasi facultatea mi-a pierit cheful.
Cristina_ is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2011, 22:58   #2234
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Amu-i mai fain dupa ce a inceput facultatea....sa mergi la laborator direct din Janis..faine vremuri
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Nov 2011, 23:11   #2235
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Eu unul urasc cluburile! Nu ma simt in largul meu,e lumea prea falsa si numai tutzi tutzi se baga,dupa 2 ore deja te intristeaza muzica aia.Daca mai erau discoteci eram prezent,sa aud muzica ca lumea si sa ma distrez cu lume fara basini.Acum toata lumea se duce in club ca sa fie vazuta si ca sa se laude ca au baut: Am baut o sticla de Jack de unu' singur aseara in club!M-am facut cacat! Fantastic de cool
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2011, 06:31   #2236
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
trebuie sa gasesti un club si fara tutzi tutzi si fara oameni cu fitze. eu am gasit. si chiar mai multe. am gasit un club unde odata au pus chiar si pink floyd! pink floyd in club... ca pe vremuri, dom'le. si nici macar nu era another brick in the wall... am fost impresionata. nu e lumea cluburilor chiar asa pierduta. mai gasesti si cluburi macar cu red hot, chemical brothers sau faithless. tot e bine. si bautul cu prietenii e bun, da' parca ai nevoie si de putina zbantuiala in aglomeratie cu alcool. cere sistemul...
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2011, 08:47   #2237
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by ghost90:
Amu-i mai fain dupa ce a inceput facultatea....sa mergi la laborator direct din Janis..faine vremuri

Been there, done that. Of... ce faaain. Chiar zicea un coleg că el o să rămână la facultate toată viaţa. Prea e frumoasă viaţa de student.

Aniela, fă-ţi prieteni din rândul studenţilor. Nu ştiu câţi ani ai (oricum mulţi înainte) dar eu am (sau cel puţin am avut) mulţi prieteni de 30 (şi) de ani care mergeau fără probleme cu noi, ăştia mai piticii în club. Şi o să te miri cât de fain se pot distra dacă sunt în compania unor nebuni (în sensul bun al cuvântului). Bine, că mamei nu-i convine şi zice că mă plimb cu pensionari, asta e partea a doua. Dar mie îmi place aşa. E un fel de ritual. Întâi ne întâlnim, discutăm chestii filosofice, de viaţă, filme, literatură, etc, apoi hop în club şi de acolo, revenim la aceleaşi discuţii ca să ne refacem după beţii. E o alternare foarte mişto şi măcar rămâi ceva după ce te-ai distrat. (sau cel puţin făceam treaba asta că acu s-au cam tirat toţi în lumea dură a joburilor sau pur şi simplu s-au evaporat din cine ştie ce motive străine de mine.)
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2011, 09:27   #2238
aniela07
Guru
 
aniela07
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 656
Originally Posted by dragonfly_drk:
Aniela, fă-ţi prieteni din rândul studenţilor. Nu ştiu câţi ani ai (oricum mulţi înainte) dar eu am (sau cel puţin am avut) mulţi prieteni de 30 (şi) de ani care mergeau fără probleme cu noi, ăştia mai piticii în club.

eu nu stiu unde gasesti tu studenti dintr-astia, ca prin jurul meu studentii sunt varza. nu mai vreau sa ma enervez ca nu citesc, ca nu stiu pe ce lume se afla etc. dar nici in club nu merg, ca sunt obositi... ce sa zic. lucreaza 8 ore pe zi (iar acest lucreaza e relativ, ca nu dau la pick hammer sau ceva si nu vreau sa comentez nivelul intelectual cerut de job-urile din ziua de azi), mai trec pe la un curs din an in paste si sunt toti extenuati (abia mai au timp de un/o prieten/a). fac maraton de uitat la seriale pe internet si cam la atat se rezuma viata lor sociala. mai bine cu old timers-ii mei. sunt ei mai ramoliti, dar cand e vorba de club oricum ies mai des decat minunatii studenti din ziua de azi... da' tot ma enervez cand nu ne sincronizam la dispozitii de iesit.
aniela07 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2011, 09:38   #2239
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Stai să îi vezi pe ăştia de la filosofie, psihologie, teatru, arte, etc. Mamă, e un real deliciu să îi ai parteneri de conversaţie.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Nov 2011, 10:25   #2240
Windom
The Ultimate Badass
 
Windom
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 4,175
Vreau sa cred ca valoarea unui individ n-a ajuns sa fie masurata prin faptul ca agreeaza sau nu iesitul in cluburi.

Si ca sa fiu on topic: ma enerveaza ingrozitor iesitul prin cluburi.
__________________
God ain’t my fucking daddy...

http://www.youtube.com/watch?v=YQiPQ...rom=PL&index=5
Windom is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:25.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells