Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Cinematografia romaneasca

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 29 Jun 2007, 11:16   #201
lady_mystyque
Veteran
 
lady_mystyque
 
Join Date: Feb 2007
Location: iasi
Posts: 266
Send a message via Yahoo to lady_mystyque
Originally Posted by gionloc:
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by andrei-gl:
este cel mai mare regizor roman, este?
Nu.

cum nu!??
e cel mai mare!
stii tu vreunul mai in virsta?
varsta nu este egala cu calitatea :lol:
__________________
"tainic trezind complexul organic
albe starnind instinctul satanic"
G. Bacovia
lady_mystyque is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2007, 11:18   #202
ulrich
Guru
 
ulrich
 
Join Date: Feb 2004
Posts: 430
singurele lucruri ptr. care ma uit la filmele lui sunt locatiile(a filmat foarte mult in bucurestiul vechi,cel daramat de ceausescu;e un bun material de arhiva)si muzica lui richard oschanitzky.
__________________
Our lives begin to end the day we become silent about things that matter.
ulrich is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2007, 11:38   #203
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Bump de vizualizat.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2007, 11:47   #204
Proletar
Guru
 
Proletar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,958
Originally Posted by Pitbull:
Bump de vizualizat.
ce-i aia "bump de vizualizat"?
__________________
"Macar am incercat!" - McMurphy, "Zbor deasupra unui cuib de cuci".
Proletar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2007, 11:58   #205
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Forumul ästa are un bug. La unele pagini mai înaintate ale unor topicuri, când sunt doar 1-2 mesaje sus, din afarä vezi numärul corect de pagini (sä zicem, 9), si ultimul user (sä zicem, Ulrich), da' când clichezi, te duce la pagina anterioarä jos; deci, nu vizualizeazä ultima paginä, cu ale ei 1-2 mesaje; o face doar de la al treilea, asa cä postezi un "Bump", ca sä le vizualizezi p-alea douä dinainte.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2007, 12:02   #206
Proletar
Guru
 
Proletar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,958
Originally Posted by Pitbull:
Forumul ästa are un bug. La unele pagini mai înaintate ale unor topicuri, când sunt doar 1-2 mesaje sus, din afarä vezi numärul corect de pagini (sä zicem, 9), si ultimul user (sä zicem, Ulrich), da' când clichezi, te duce la pagina anterioarä jos; deci, nu vizualizeazä ultima paginä, cu ale ei 1-2 mesaje; o face doar de la al treilea, asa cä postezi un "Bump", ca sä le vizualizezi p-alea douä dinainte.

Da, pai chiar mai devreme vedeam ca ultimul mesaj postat era al lui ulrich, dar cand dadeam click, vizualizam doar pagina 8.
Bun bumpul!
__________________
"Macar am incercat!" - McMurphy, "Zbor deasupra unui cuib de cuci".
Proletar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2007, 12:02   #207
klein
Guru
 
klein
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 850
nu ca ar fi locul acestei informatii la "Sergiu Nicolaescu..." dar cum aici se incinge discutia, va trimit link-ul unui colocviu despre filmul politist organizat la Paris, in care este si o comunicare despre filmele lui SN: a mea.
bineinteles sa nu va asteptati la o abordare cinefilica ci la una "stiintifica"
http://www.pec5.info/
klein is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2007, 16:41   #208
Pashpix
Guru
 
Pashpix
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 559
Originally Posted by keepwalking:
Trappatoni a mai castigat si el niste campionate in peninsula si cupe europene, dar Nicolaescu ce performante are?

Din punct de vedere artistic, nu contest ca ultimele lui creatii, in special cele de dupa Revolutie (Oglinda, Punctul Zero, Triunghiul Mortii, Orient Express, 15) nu se ridica la valoarea celorlalte....dar...revin si spun ca a adus spectatori, a vandut DVD-uri....fapt ce reprezinta totusi o performanta...Nu e vorba ca vreau neaparat sa-i tin partea, dar imi place sa privesc lucrurile obiectiv. Si asta este pana la urma adevarul.
Eu sper sincer ca si Mungiu (abia astept sa-i vad filmul), Nemescu (i-am cumparat deja DVD-ul) sa aduca oamenii in salile de cinema...si de ce nu?poate "432" sau "California Dreamin" sa ajunga in competitia pentru Oscar...Dar asta e deja alta discutie.
Pe de alta parte, sunt convins ca "Supravietuitorul" nu va fi un esec. Daca este posibil ca artistic filmul sa mai scartzaie, este foarte probabil ca destui spectatori sa vina ca sa vada noile aventuri ale lui Moldovan&Limba. Cel putin eu unul sunt destul de curios.
Pashpix is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2007, 11:57   #209
andrei-gl
Novice
 
andrei-gl
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 4
trecutul. adica firma.
andrei-gl is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jul 2007, 12:24   #210
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
prezentul. adicä täblia.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Jul 2007, 08:22   #211
cornel
Veteran
 
cornel
 
Join Date: Jun 2007
Location: Bucuresti
Posts: 273
Oare merita atat de mult omul asta ?
Ma refer la faptul ca s-au scris peste 9 pagini la acest subiect.
Aici e ca la fotbal poti avea favoriti, poti avea dusmani sau pur si simplu poti sa fii indiferent si sa savurezi spectacolul sau poti sa te duci la teatru
__________________
Eu, tu si ceilalti...
cornel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2007, 00:02   #212
sergiu puiu
Guest
 
sergiu puiu
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 132
unde-s haiducii din filmul romanesc?

ok, Sergiu face filme imbecile. De acord. Are sutinere politica?Are. A fost preferatul unui anume partid?NU! A primit finantare indiferent de guvernare.
Impostura nu are culoare politica.

Talentat sau nu ... la CNC fara proptele nu se poate.
Jos palaria in fata lui Porumboiu dar citi isi permit sa faca lung metraj cu bani de la parinti?

Din pacate REGULAMENTUL dupa care se impart finantarile CNCului a fost negociat chiar si de catre cei tineri(Mungiu,Puiu,Giurgiu,Muntean).Tot ei cazut la pace cu reprezentantii "batrinilor"(Dragan,Nicolaescu etc). Pt. ca Nicolaescu(si altii ca el) nu au avut succes in festivaluri internationale a fost lasata o portita pentru ei. Adica daca ai avut incasari mari cu un film primesti o nota similara unui regizor care a cistigat un pogon de premii.

Deci sa iesi apoi in presa(Puiu,Mungiu) si sa pozezi in victima a sistemului este cam prea mult.
Recapitulare
Puiu-cind a primit finantare pentru lung metraj ... nimic nu-l recomanda ca fiind un regizor care sa merite sprijinul CNC(sucrt metraje premiate nu avea in rucsacul lui de haiduc mioritic).Mai mult, nici nu a reusit sa terminte filmul cu banii primiti de la CNC.Cine a sarit in ajutorul lui Puiu?Pintilie. De ce? Doar pentru ca cel ce semna imaginea filmului(Stavila) era fiul directorului studioului cinematografic din ograda Ministerului Culturii. Studiou unde Pintilie functioneaza dupa bunul lui plac.

Mungiu-pina la OCCIDENT(primul sau lung metraj) a fost finantat de catre CNC pentru realizarea a 3(trei) scurt metraje. Deci pe banii CNCului a facut pina acum 3 scurt metraje si 2 lng metraje.

in rest numai de bine
sergiu puiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2007, 00:09   #213
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Adevärat, partial tezist, si aproape total off-topic (mai putin amorsa). Avem topicuri despre finantärile C.N.C., tot în sectiunea asta.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2007, 09:16   #214
sergiu puiu
Guest
 
sergiu puiu
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 132
off topic?:)

servus,
off topic nu este. nu stiu daca te referi la ce-am postat eu.
pai sergiu era crucificat in ovatiile celor ce-i slavesc pe rasfatatii CNCului de acum.
de aici si veninul impotriva lor. cum am spus, nicolaescu a facut si face doar filme mediocre.

ti-am postat un alt topic despre CNC ca ma doare tare.
sergiu puiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2007, 11:09   #215
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Servus back,
N-o sä ne certäm acum; ti-am scris în al doilea topic nou (äla de nu l-am blocat), câte ceva despre cum obisnuim sä ne organizäm pe-aici. Esti încä foarte nou (apropo, welcome to CineMagia!), deci e firesc sä nu fii încä familiarizat cu unele obiceiuri ale casei. Nu-i nimic, în scurt timp se va rezolva de la sine.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 08 Jul 2007, 15:56   #216
sergiu puiu
Guest
 
sergiu puiu
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 132
ok, am prins ideea.o sugestie insa am.:)

pitbull,
daca topicul referitor la CNC ar fi avut un alt titlu ... ar fi avut un mai mare succes.
asa pare menit doar sa "promoveze" o stire preluata fie de pe siteul cncninema.ro fie din presa.

desi nou aici pot sa remarc un lucru.
nimeni nu pune accent pe modul cum se obtin banii de la CNC.
se critica doar filmele rezultate. X e mai timpit de Y, Z este mai talentat decit T.

daca se repara soseaua injuri apoi doar groapa aparuta la 1 luna de la reparatie? nu injuri siiiii muncitorii ce si-au sprijinit falca in lopata? nu injuri siiiiii firma? dar licitatia? dar primaria?

ok,iti sugerez un nou topic.alege tu un titlu dar care sa fie mai general. ceva de tipul ... "despre CNC", "CNC,cine cu cine si dece?" etc

bafta
un fost proprietar de dobermani
sergiu puiu is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2007, 12:46   #217
Pashpix
Guru
 
Pashpix
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 559
Nicolaescu: „Un fleac, nu m-au finantat“Gabriela Lupu, Alexandra Olivotto
--------------------------------------------------------------------------------

Aparut in editia din 2 Octombrie 2007
Printre perdantii notabili ai concursului de scenarii CNC s-au numarat Sergiu Nicolaescu, Ioan Carmazan si Mircea Daneliuc. In topul cistigatorilor conduc Nae Caranfil, Radu Jude si Cornel Mihalache.

Per total, opt milioane de lei au fost acordati ieri cistigatorilor de la sectiunea de lungmetraj fictiune de la concursul de scenarii organizat de Centrul National al Cinematografiei.

Cel mai mare credit, in valoare de 1.920.000 de lei, l-a obtinut regizorul Nae Caranfil pentru coproductia “Alice in tara tovarasilor”, notata cu punctajul total de 68,95. Insa, in functie exclusiv de scenariu, cea mai mare nota si-au adjudecat-o regizorul Calin Netzer si scenaristul Tudor Voican - 9,00 in comparatie cu 8,73 al lui Caranfil - pentru lungmetrajul “Medalia de onoare”. Cineastul considera ca punctajul sau total este mai mic din cauza faptului ca are drept producator o firma mica si recent infiintata, Scharf Advertising, cea a directorului de imagine Liviu Marghidan. Netzer s-a declarat surprins si deoarece suma obtinuta in urma concursului este aproximativ jumatate din aceea pe care o cerusera. “Medalia de onoare” este, potrivit regizorului, un film despre batrinete si singuratate, a carui actiune se petrece in 1995. Al doilea cistigator de la sectiunea de lungmetraj este “Sint o baba comunista”, cu scenariul semnat de Lucian Dan Teodorovici dupa romanul omonim al lui Dan Lungu, in regia lui Stere Gulea. Printre cineastii care au primit credite la aceasta sectiune se numara Adrian Istratescu-Lener, Dan Pita, Ovidiu Georgescu si Alexa Visarion.

Marii perdanti ai acestei categorii sint Ioan Carmazan, cu patru proiecte respinse, Mircea Daneliuc, care a obtinut un punctaj total de 41,54, dar si Sergiu Nicolaescu, al carui proiect “Poker”, cu un scenariu de Adrian Lustig, a luat nota 3,73 si, per total, 40,29 din 100 de puncte. Regizorul a declarat ca nu va depune nici o contestatie: “A fost un juriu care din capul locului mi s-a parut subiectiv. La o nota de trei nu se mai poate depune nimic, e o prostie. Astea sint note care sa nu iti dea nici o sansa. Am un aport, am o cariera, filmele cele mai de succes, ca «Orient Expres». Eu nu am facut nici un film slab in ultima vreme”, a afirmat Sergiu Nicolaescu. “Anul trecut, scenariul de la «Poker» era primul sub linie. Este o piesa dupa Lustig care a avut un succes deosebit si, asa cum era conceput, putea fi o comedie de succes”, a detaliat regizorul. Printre perdanti s-au numarat si Marius Moga si Mihaela Radulescu, dar si Dan Puric. La aceeasi categorie li se alatura Nicolae Margineanu, Geo Saizescu, Horatiu Malaele si Marius Barna.

La sectiunea de debut in lungmetraj au existat doar patru cistigatori: “Cea mai fericita fata” al lui Radu Jude, cu scenariul scris de acesta si de Augustina Stanciu, “Cealalta Irina (Alegerea)”, de Andrei Gruzsniczki, al carui script are trei autori, “Eu cind vreau sa fluier, fluier”, cu un scenariu de Catalin Mitulescu si avindu-l drept regizor pe Florin Serban. Locul patru l-a ocupat “Periferic”, cu un scenariu de Cristian Mungiu si Ioana Uricariu, iar autorul peliculei va fi Anatol Reghintovschi. Cineastul cistigator de Palme d’Or a semnat si scenariul unei alte pelicule premiate de CNC, si anume scurtmetrajul “Baia Mare - Constanta si retur”, in regia lui Constantin Popescu. Igor Cobileanschi, un autor cunoscut de scurtmetraje, nu isi va face debutul in lungmetraj, cel putin nu in urma acestui concurs CNC. Tot pe lista perdantilor de la aceeasi sectiune figureaza Razvan Radulescu si Stefan Peca.

Proiectul cu care Radu Jude a cistigat un credit de un milion de lei este dezvoltarea in format de lungmetraj a unui scurtmetraj care fusese respins la concursul CNC de anul trecut, potrivit declaratiilor regizorului. Filmul este inspirat de o intimplare reala la care Jude a participat in calitate de martor ocular. “Actiunea se petrece aproape in timp real. O fata, in timp ce filmeaza un testimonial, vorbind despre masina pe care tocmai a cistigat-o la un concurs, incepe un diferend cu parintii ei, care au propriile planuri in ceea ce priveste vehiculul proaspat obtinut”, a rezumat scenariul Radu Jude.

Cornel Mihalache va face trecerea de la filmul documentar la acela de fictiune, el primind cel mai mare punctaj la categoria scurtmetraj de fictiune pentru scenariul “Capsuni in aprilie”. “Ma bucur ca am spart in sfirsit gheata si ca voi face un film de fictiune. E o poveste simpla si scurta, filmul va avea 15 minute, foarte emotionanta despre relatia tata-fiu”, considera Mihalache. La categoria scurtmetraj, printre cistigatori se numara si Hanno Hofer, in dubla calitate: regizor si scenarist. La perdanti apar si nume grele precum Iulia Rugina, Philip O’Ceallaigh si Hanno Hoffer, cu proiectul “Nu-i chiar asa de cald”, dar si Cristian Nemescu. Un personaj iesit din comun pe aceasta lista este compozitorul Marius Moga, in calitate de regizor al “Licuriciului” de Lia Bugnar.

Tinarul scenarist si regizor Adrian Sitaru, detinatorul Trofeului Leopardul de Aur pentru scurtmetraj, la Festivalul de film de la Locarno din anul curent, a ratat la mustata aceasta sesiune a concursului CNC. El a primit pentru scenariul scurtmetrajului “Pechinezul” nota 8,66, cu un punctaj total de 48,85, iar pentru cel intitulat “Colivia”, 7,26, cu un punctaj total de 41,85. “Eu am intrat ca independent in acest concurs, asa mi-am si dorit de altfel si nu am avut in spate o casa de productie de renume. Printre scenariile cistigatoare se numara si doua care au primit note mai mici decit ale mele, dar ele au avut un punctaj total mai mare pentru ca aveau producatori puternici, Domino Film si MediaPro Pictures. Calculele par a fi corecte, nu cred sa se fi facut vreo magarie. E totusi frustrant pentru ca in sesiunea din 2005 am cistigat concursul chiar fara un producator de renume. Probabil ca atunci au fost mai multi bani alocati proiectelor”, a declarat Adrian Sitaru, care nu va depune nici o contestatie.

La documentar si animatie, locul intii a revenit colaborarii dintre Andrei Ujica si Razvan Radulescu, coproductia intitulata “Autobiografia lui Nicolae Ceausescu” obtinind un credit de 550.000 de lei si nota 9,08. Printre cistigatorii acestei sectiuni s-au numarat si Constantin Popescu si Dumitru Budrala. Singura animatie care s-a ales cu fonduri a fost aceea intitulata “Cernozaurii”, de Radu Dinulescu. La perdanti apar insa numele Radu Muntean si Gheorghe Preda. Cit priveste categoria dezvoltare de proiecte, printre cistigatori s-au numarat Radu Potcoava (25.000 de lei), dar si Iulia Rugina, Razvan Radulescu, Alexandru Solomon, Gabriela Adamesteanu si Radu Gabrea.

Printre scenariile intrate in concursul CNC au fost multe care trateaza realitatile societatii romanesti de azi, cum e cazul copiilor de capsunari, dar si unele care se intorc spre perioada comunista, dar nu cu incrincenare, ci cu mult umor, cum e cazul proiectelor “Alice in tara tovarasilor”, scenariul lui Nae Caranfil si “Sint o baba comunista”, scenariul lui Lucian Dan Teodorovici, regia Stere Gulea, potrivit Magdei Mihailescu, membra a juriului.


IATA CA S-A INTAMPLAT SI ASTA PANA LA URMA!
Pashpix is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2007, 12:50   #218
Pashpix
Guru
 
Pashpix
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 559
Nicolaescu a picat examenul cu nota 3,73
de Nicoleta Zaharia (Adevarul)

Concursul de finanþare al Centrului Naþional al Cinematografiei a fãcut dreptate tinerilor cineaºti

Regizorul Nae Caranfil este primul pe lista câºtigãtorilor concursului de finanþare al Centrului Naþional al Cinematografiei, cu "Alice în þara tovarãºilor".

La coada clasamentului se aflã însã câºtigãtorul de anul trecut, Sergiu Nicolaescu, al cãrui proiect a fost notat cu 3,73. Dupã ce ani la rând controversatul regizor obþinea crema finanþãrilor, la ediþia din acest an s-a fãcut dreptate tinerei generaþii, care a dovedit cã face faþã provocãrilor festivalurilor internaþionale.

Proiectul de film al lui Nae Caranfil, "Alice în þara tovarãºilor", a obþinut cea mai mare finanþare - 1,92 milioane de lei - la prima sesiune a concursului organizat de Centrul Naþional al Cinematografiei.

Pe lista premianþilor se aflã ºi câºtigãtorul de anul acesta al Palme d’Or de la Cannes, Cristi Mungiu, care a intrat în cursã cu douã scenarii, "Periferic" ºi "Baia-Mare-Constanþa ºi retur" (singurul din concurs notat cu 10).

Vor mai primi finanþare alte ºase lungmetraje: „Sunt o babã comunistã" de Stere Gulea, un proiect în regia lui Cãlin Netzer, „Medalia de onoare", „Domniºoara Cristina" ale regizorului Adrian Istrãtescu Lener, „Ceva bun de la viaþã" dupã un scenariu de Rãzvan Rãdulescu, în regia lui Dan Piþa, „Acvariul domnului «U»", regia Ovidiu Georgescu ºi „Recviem pentru un evreu", o peliculã despre Mihail Sebastian, dupã un scenariu de Adrian Lustig, în regia lui Alexa Visarion.

Sergiu Nicolaescu, câºÂ*tigãtorul de anul trecut al concursului, a pierdut în faþa tinerei generaþii ºi spune cã nu are de gând sã depunã contestaþie. Proiectul sãu, "Poker", a fost notat cu 3,73. "Nu am fost anunþat de nimeni. Anul trecut am câºtigat, anul acesta, nu... Se întâmplã", ne-a declarat scurt regizorul.

Marius Moga ºi Mihaela Rãdulescu, printre perdanþi

Pe lista perdanþilor se gãsesc ºi compozitorul Marius Moga, vedeta tv Mihaela Rãdulescu ºi regizorul Dan Puric. Marius Moga a picat cu proiectul de scurtmetraj de ficþiune "Licuriciul", iar "Zaraza" Mihaelei Rãdulescu, care semneazã scenariul ºi regia, a primit doar nota 2. Nici proiectul "Metropolis, my love", scenariul ºi regia Dan Puric, nu a avut mai mult succes. A ocupat locul 40 la secþiunea Debut ºi a primit nota 2 pentru scenariu.
Pashpix is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2007, 16:33   #219
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by Pashpix:
dar si Sergiu Nicolaescu, al carui proiect “Poker”, cu un scenariu de Adrian Lustig, a luat nota 3,73 si, per total, 40,29 din 100 de puncte.
:lol: :lol: :lol:
Originally Posted by Pashpix:
Regizorul a declarat ca nu va depune nici o contestatie: “A fost un juriu care din capul locului mi s-a parut subiectiv. La o nota de trei nu se mai poate depune nimic, e o prostie. Astea sint note care sa nu iti dea nici o sansa. Am un aport, am o cariera, filmele cele mai de succes, ca «Orient Expres».
Yeah right, BOB, mata vrei mazare?
Originally Posted by Pashpix:
Eu nu am facut nici un film slab in ultima vreme”, a afirmat Sergiu Nicolaescu. ».
Ce nesimtit. Sa speram ca biologicul il va impiedica sa incerce sa mai faca film ever.

Originally Posted by Pashpix:
“Printre perdanti s-au numarat si Marius Moga si Mihaela Radulescu, dar si Dan Puric. La aceeasi categorie li se alatura Nicolae Margineanu, Geo Saizescu.
Adevarate valori, mai ales nea geo.

Ma intreb ce o fi cu astia de la CNC, care or fi dedesubturile ?
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Oct 2007, 17:17   #220
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Interesantä întrebare. Un posibil räspuns ar fi: sacrificarea câtorva oi. In ultimii ani, si mai ales de când a intervenit si Cristi Puiu, scandalurile deveniserä prea violente; era fatal ca, într-un viitor palpabil, cineva sä dea drumul anchetelor pentru fraude. Prin urmare, au înteles pânä si ei cä era cazul sä lichideze cele mai flagrante si monstruoase imposturi.
Oricum, preväd cä-n curând vor începe sä transpire si date concrete.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:29.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells