Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 01 Jun 2011, 07:35   #1
danonino
Guru
 
danonino
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 1,123
Priest

123

Last edited by danonino : 15 Mar 2012 at 23:21.
danonino is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2011, 09:59   #2
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
L-am vazut eu, desi doar o varianta pe calc. Dar nu merita sa-l vezi la 3d. Jumatate din batai sunt pe intuneric, bataile sunt bune dar simple, iar filmul a fost filmat in stil 2d si apoi convertit.

Tipul asta, Scott Charles Stewart, regizorul lui Legion si al filmului Priest, cred ca este gay pentru Paul Bettany. Ca altfel nu-mi explic. Cand si cum a ajuns Paul Bettany asa mare erou de actiune? Imi vine greu sa cred ca slabanogul din A Knight’s Tale, halucinatia din Beautiful Mind si cercetatorul din Creation, a ajuns acum sa bata la ingeri si vampiri fara probleme. Nu zic ca Bettany nu s-ar pricepe, doar ca misterioase sunt caile Hollywood-ului. Si in ambele cazuri (Legion si Priest) este un erou de actiune… cu legaturi religioase.

Scott Charles Stewart… you are a kinky dude.

Anyway, cum se compara Priest cu Legion (sau si cu Daybreakers s-ar putea spune, pentru ca este vorba tot de vampiri care incearca sa fie din nou ceva de speriat, nu de ras ca in Twilight). Este mai bun ca Legion, dar nu are o viziune creativa la fel de buna precum Daybreakers. Cand incepe filmul, universul in care are loc actiunea are potentialul de a fi cel putin la fel de impresionant precum cel din Daybreakers.

Review intreg pe popcult.ro
__________________
Tis better to be brief then tedious.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2011, 19:30   #3
rc-st.
Senior
 
rc-st.
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 91
Originally Posted by Lady_Skar:
L-am vazut eu, desi doar o varianta pe calc. Dar nu merita sa-l vezi la 3d. Jumatate din batai sunt pe intuneric, bataile sunt bune dar simple, iar filmul a fost filmat in stil 2d si apoi convertit.
Review intreg pe popcult.ro
imi pare rau sa te dezamagesc dar filmul e realizat 3d si nu e nici o batalie pe intuneric
l-am vazut la the light si a fost unul dintre cele mai bine realizate vizual filme pe care le-am vazut in 3d
povestea insa lasa de dorit
rc-st. is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2011, 21:10   #4
Lady_Skar
El Chewbaccabra
 
Lady_Skar
 
Join Date: Sep 2002
Location: it looks like a room but i'm not sure.
Posts: 996
Send a message via Yahoo to Lady_Skar
Nici o bataie nu are loc pe intuneric? How about the one cu Priest, Priestess si the hive guardian? Era in stup doar si este cea mai mare bataie din film. Ce+i drept poate cand am zis pe intuneric s-a inteles PE INTUNERIC, unde voiam sa se inteleaga ca nu este out in the daylight.

Priest technical specs:
Camera
Panavision Anamorphic Zoom Lenses
Panavision C Series Anamorphic Lenses
Panavision E Series 135mm & 180mm Anamorphic Lenses
Panavision Platinum
Panavision XL2

Film length (metres)
2392 m (Portugal, 35 mm)

Film negative format (mm/video inches)
35 mm

Cinematographic process
Digital Intermediate (4K) (master format)
Panavision (anamorphic) (source format)

Printed film format
35 mm
D-Cinema (also 3-D version)

Aspect ratio
2.35 : 1

vezi tu pe undeva 3d in afara de printed film format?
Eu am zis ca filmul a fost filmat cu camere normale si apoi a fost convertit in 3d . Daca tie ti-a convenit 3d-ul asta e o faza, dar pe viitor nu mai corecta oamenii daca nu stii toate detaliile. Filmul NU a fost filmat in 3d (adica nu cu echipamentul care trebuia, ci cu camere si film standard).
__________________
Tis better to be brief then tedious.

Last edited by Lady_Skar : 06 Jun 2011 at 21:21.
Lady_Skar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jul 2011, 21:36   #5
Vorador
Junior
 
Vorador
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 51
Un film bazat pe o carte de bezi desenate,care dupa ce ca dureaza putin se incheie cu un final care ne duce cu gandul ca povestea este neterminata si ar trebui sa mai urmeze o parte.Nu stiu daca va mai urma inca o serie avand in vedere ca deja a primit multe pareri negative.
Vorador is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Jul 2011, 21:38   #6
Vorador
Junior
 
Vorador
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 51
,,Daca esti impotriva bisericii,inseamna ca esti impotriva lui Dumnezeu''
Vorador is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 05 Jul 2011, 14:01   #7
brutus17
Novice
 
brutus17
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 1
Thumbs down

Salut,
Filmul nu e rau. Ideea filmului este slab dezvoltata si putin aiurea.
Adica, creezi o fortareata impotriva vampirilor, sub un nor de umbra, pretutindeni in jurul tau fiind lumina (zi/noapte, ofc. ). Adica toti locuitorii sunt tampiti sau ce?
la sfarsit se lasa loc si e o posibila parte a 2-a desi, cu greu cred ca se vor gasi fonduri, la ce incasari anticipez eu pentru acest film.
Poate ca ar fi fost mai bun sfarsitul daca trenul ajungea pana la portile orasului si acolo avea loc o batalie intre preoti si vampiri (+efecte speciale). Asa mai aveam parte si de ceva actiune.
brutus17 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:58.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells