Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Video/DVD

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 22 May 2005, 11:26   #1
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Aparitii DVD in Romania

Salut Emanuel, nu ne-ai mai dat de foarte mult timp informatii cu privire la viitoarele aparitii pe DVD, e drept ca nici noi nu am mai intrebat...
Se mai aude ceva de The Fellowship of The Ring - Extended Edtition, dar de Gladiator extended Edition?
Kingdom of Heaven este planiut pt lansare?

Personal, sunt foarte interesat de piata DVD din Romania si de aceea mi-ar placea sa existe pe sit-ul Cinemagia in cadrul sectiunii Video/DVD o rubrica de viitoare aparitii pe DVD, paginile din revista Cinemagia mi se par insuficiente iar intervalul la care apar mult prea mare...

Emanuel, daca ai informatii si despre alte filme ce or sa apara pe DVD, nu ezita sa le impartasesti cu noi...
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2005, 08:53   #2
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
Re: Aparitii DVD in Romania

nu stiu exact ce ne pregatesc ProVideo sau Prooptiki, dar deja au aparut mai toate filmele lui tarkovski cam la 700 Oglinda, Copilaria lui Ivan, cam la 900 Solaris si Rubliov.

zilele trecute am intrat pe saitul revistadesunete.ro ca auzisem ca aolo apare stirea ca Depeche Mode is pntru primadata in Romania... intr-adevar, is pentru prima data, dar numai pe coperta unei reviste - a lor. faza e ca in revista e comentat dvdul Devotional al englezilor, iar pretul concertului, dupc cum il dau ei, e de 800demii! unde naiba l-as putea gasi la pretu ala, ca la diverta e 1,7 millioane!
gionloc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 May 2005, 22:26   #3
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
In legatura cu Depeche Mode si eu m-am lasat pacalit de reclama celor de la Rsvista Sunete si sunt si eu curios de unde au luat DVD-ul cu 800.000.

Apropos de preturi la www.dol.ro se gaseste varianta extinsa a Lord of The Rings - The Two Towers cu doar 600.000 lei. Pot sa cofirm ca nu este vorba de o gresala pentu ca eu l-am cumparat.

In asteptarea informatiilor de la Emanuel mai vin cu o intrebare: cam care este piata de DVD din Romania, cam cate exemplare se vand dintr-un film, care este cel mai bine vandut DVD in Romania?
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2005, 09:31   #4
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Astept informatiile de la distribuitori si le voi publica pe site. In cateva zile.
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 May 2005, 09:51   #5
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
Originally Posted by dode:
In legatura cu Depeche Mode si eu m-am lasat pacalit de reclama celor de la Rsvista Sunete si sunt si eu curios de unde au luat DVD-ul cu 800.000.

pe amazonu nemtesc costa 21 de euro; asadar, daca ar fi sa fie onesti ai nostri, ar trebui sa nu fie mai mult de 1 milion dvdu... dar ca la noi la nimeni, din pacate.

eu mi-am comandat de pe amazonu britanic 4 lynchuri, m-au costat 300mii lei/bucata cu tot cu taxe postale. Eraserheadu pe care io am dat 300mii, la noi in magazine e 900!! exact aceeasi varianta!

@emanuel - daca afli ca e pe undeva Devotional la 800mii, sa ne spui negresit!
merci
gionloc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2005, 10:59   #6
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Vad acum pe sit-ul Cinemagia ca o sa apara Enemy of the State si Con Air doar pe caseta video???
De ce nu se lanseaza si pe DVD?
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2005, 11:22   #7
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Deocamdata nu exista subtitrare pentru ele pe DVD... La fel s-a intamplat si cu Pirates of Caribbean...

Iata si o prima transa de noutati, venite de la Pro Video:

IUNIE:
*,,CRIMINAL"
* ,,EXORCIST: THE BEGINING "(HARLIN VERSION)
*,,YU GI OH"

IULIE
* ,,AFTER THE SUNSET"
* ,,CONSTANTINE"
* ,,MISS CONGENIALITY 2: ARMED & FABULOUS"
* ,,GETAWAY"- SPECIAL EDITION 2005
* ,,BULLITT" - SPECIAL EDITION 2005
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 May 2005, 19:46   #8
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Un alt DVD care as dori sa apara este Black Hawk Down - Special Edition, DVD care stiu ca a aparut in Romania in varianta pe 2 discuri dar care nu mai este la vanzare pt ca nu are subtitrare in limba Romana.
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 May 2005, 10:22   #9
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Stie cineva daca pachetul The Matrix Trilogy 4 Pack contine doar DVD-urile cu filmele sau si extras-urile pt fiecare film?
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 01 Jun 2005, 19:20   #10
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Emanuel, mai ai si alte noutati?
__________________
http://www.intervocative.com/dvdcollection.aspx/dode

www.mymovie.ro
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2005, 16:52   #11
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Euro Entertainment si Prooptiki au refuzat sa-mi dea noutatile pe un an intreg din motive de marketing. Intr-un fel ii inteleg. Nu vor sa stie si ceilalti ce lanseaza ei si cand.
Sorry...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2005, 19:00   #12
dode
Junior
 
dode
 
Join Date: Oct 2004
Location: Bucuresti
Posts: 66
Oarecum, mi se pare diudat ca nu se fac publice astfel de informatii gandindu-ma numai la doua sit-uri: www.thedigitalbits.com si www.dvdtimes.co.uk care asta fac, bineinteles in SUA, respectiv in Marea Britanie.
Este o intreaga industrie, se prezinta copertile viitoarelor aparitii, meniurile DVD-urilor, continutul extras-urilor, pretul recomandat de producator, samd.
De ce la noi trebuie sa fie secrete? Oricum Prooptiki si Euro Entertainment distribuie case de film diferite...
__________________
http://www.intervocative.com/dvdcollection.aspx/dode

www.mymovie.ro
dode is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 06 Jun 2005, 19:39   #13
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
Pai tocmai de-aia! ca distribuie case diferite...
Probabil ca nu vor sa stie pe ce conteaza fiecare, ce editii speciale o sa scoata, nu stiu... ma gandesc...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:42.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells