Păreri Rambo

..............ba nu apare in 2011
florinvalentin99 pe 11 iunie 2015 12:53
dark56 , iatane in 2015 si nici-un Rambo V
shooter pe 12 Martie 2010 22:56
eroul din inima oricarui soldat...superba toata seria
razvan pe 02 Februarie 2009 19:44
A omorat vreo 3 milioane de oameni in filmu asta :|
apropo... ce calibu aveau armele alea?? 850? :|

spanac2015 pe 27 octombrie 2011 12:04
esti nebun ....syl vrea sa il intreaca pe chuck ...armele aveau calibru ca la avionul ala ac130 de 105 mm :)))
Lazerson pe 7 aprilie 2012 03:24
Si acum cu un post mai serios ... filmul , desi un pic exagerat , merita vazut din toate punctele de vedere. Actori ca Stalone , Arnold , Van Damme , etc , nu o sa mai avem prea curand asa ca trebuie sa ne bucuram de ei cat mai putem :)
cezarika21 pe 31 Mai 2014 10:39
Nemuritorul Rambo
După trei filme în care a spus cam tot ce a avut de spus şi a arătat cam tot ce putea arăta, fostul soldat John Rambo trebuia lăsat să trăiască liniştit la pensie şi să rămână o legendă din trecutul războinic al omenirii. Continuarea seriei Rambo nu avea deci niciun sens pentru că era clar că nu putea să aducă nimic nou.

Nemaiavând succesul de odinioară dobândit în filme gen "Rocky" sau "Rambo", Sylvester Stallone a hotărât să readucă la viaţă cele două personaje în continuări dedicate persoanelor nostalgice. Aşa au apărut "Rocky Balboa" sau "Rocky VI" (2006) şi "Rambo IV" (2008), două filme regizate de Stallone după propriile scenarii. Ambele pelicule au avut un scop comercial, urmărind a-i captiva doar pe fanii înrăiţi ce ar fi iertat oricum derapajele scenaristice şi regizorale şi a aduce venituri care să-i aline… citeşte

inexistentus pe 8 iulie 2015 09:39
Violenta nerealista ? Ar trebui sa studiezi istoria din Burma si vei vedea ca filmul prezinta putin din ce se intampla acolo... Eroii sunt nemuritori, mafiotii omoara... si n-ar trebui apreciati. Daca te uiti la incasari, premii si nota imdb, poti spune ca atat Rambo 4 cat si Rocky 6 au fost doua filme reusite.
bizonul pe 20 noiembrie 2019 07:10
Musai trebuie sa apara si Rambo V, avand in vedere ca intre timp talibanii si-au schimbat tabara. Nu mai sunt cu americanii. Cu adevarat "John Rambo trebuia lasat sa traiasca linistit la pensie".
Pitbull pe 13 Decembrie 2010 11:07
Un fleac. I-a ciuruit.
Un fleac. I-a ciuruit. - Rambo IV
Zis-a Sly că se retrage după acest Rambo reîncălzit aidoma lui Rocky anul trecut. Ne-ar părea rău, căci deşi decăzut în comercialism superficial şi incapabil să mai fi repetat vreodată creaţiile din primele Rocky şi Rambo, Stallone rămâne totuşi unul dintre cei mai good guys de la Hollywood - are el un farmec, un inefabil, un ceva, acolo, care nu l-a părăsit treizeci de ani de-a rândul. De bună seamă, acest nu-ştiu-ce stallonian e cel care ne ajută să-l iertăm, cu un zâmbet înţelegător, pentru micuţa dambla de copil întârziat în mintea adultului, pe care şi-o face cu Rambo ăl de-al patrulea.

Rambo: First Blood era un film de acţiune bun, şi un manifest pacifist constituit cu mijloacele violenţei - arătăm dar condamnăm: "aşa nu!". Rambo II şi III nu se mai încurcau cu fineţuri - în ambele,… citeşte

Sylvester77 pe 30 decembrie 2014 17:09
...zise pedofilul Pitbull.
qqq pe 11 Ianuarie 2008 17:17
lol. Dupa ce a facut toata planeta misto de rahaturile alea de filme , dupa ce a luat zmeura pt ele, dupa ce a iesit parodie dupa porcaria de film ,ce a zis Stallone? A zis hai sa mai fac unul acum dupa 25 de ani ,cand nici manelistii cu 4 clase nu mai gusta "filmele cu carate"
catasmile17 pe 29 Aprilie 2013 23:42
Un film care nu m-a dezamagit. Foarte bine realizat. O serie de neuitat.
alex_28 pe 24 Iunie 2013 13:28
pentru mine e foarte anuzant sa ma uit la unele dintre comentari intrucat imi dau seama ca lumea n-a inteles nimic din acest film..si nici cei care administraza site-ul si care au senzatia ca sunt critici de film sau ceva nu sau descurcat mai bine in a intelege contextul filmului..sly a vrut sa arate ceva in filmul asta..mult prea putini sau obosit sa priceapa
Sylvester77 pe 19 septembrie 2013 12:01
Corect. Critici tampiti.
Sylvester77 pe 31 Iulie 2011 16:30
SIMBOLUL RAMBO
"Batranii incep razboaiele, iar tinerii le poarta.
Nimeni nu castiga. Cei prinsi la mijloc mor,
si nimeni nu ne spune adevarul..."
... - John Rambo

Simbolul soldatului Perfect

Din octombrie 1982, cand personajul John Rambo si-a facut debutul in filmul "First Blood", numele "Rambo" a devenit simbolul soldatului puternic, totusi vulnerabil, un razboinic dur care se ridica impotriva opresiunii si a nedreptatii.

In primul film, o adaptare dupa romanul cu acelasi nume al lui David Morrell, First Blood, John Rambo a fost veteranul din Razboiul din Vietnam, un soldat extrem de talentat, decorat, care se trezeste ca fiind un paria in propria-i tara, dupa un razboi care a starnit animozitate. Trei filme si doua decenii mai tarziu, "Rambo" a devenit stenografia multilingva si universala pentru eroul care lupta impotriva opresiunilor. In… citeşte

Crist11 pe 26 Iunie 2011 17:46
Seria Rambo, nu cred ca ar fi exista fara Stallone, iar acest film a fost genial.
Ioana_ngr pe 04 Decembrie 2011 15:35
un personaj cu care am crescut..pe mine nu m-a dezamagit partea asta, J.Rambo este un erou care si-ar da viata pt tara fara sa se gandeasca de 2 ori. M-am bucurat ca la varsta lui, Sly, nu se lasa si arata ca poate sa faca/sa joace un film de actiune ca acum 20-30 de ani. Eu sper sa mai faca si alte parti,sa faca pana mai poate....
xerses pe 04 Decembrie 2011 09:50
Am urmarit toata seria.Pe mine nu m-a dezamagit aceasta parte.
Dorinel_Stavre pe 31 Decembrie 2013 16:53
Live
Un film in care te incarca cu energie! Un actor care in toate filmele lui nu s-a facut deloc de ras.
claudiu-daniel-lugoj pe 08 Noiembrie 2009 11:43
claudiu-daniel lugoj
Nu a fost la ce ma asteptam eu dar nici rau nu a fost.Pentru mine rambo 2 si 3 sunt cele mai bune.
Radu1711 pe 07 Noiembrie 2009 00:23
radu1711
un film foarte bun si reusit, actiunea este mai frecventa si efectele speciale mai bune, merita vazut este un film de nota 10.
andylarchin pe 6 ianuarie 2011 12:27
esti cu capu omule..daca filmu asta nu ti'a plkt att ce plm iti plak ??filmele porno zici ca au mai multa actiune ptr tn .. ?att ramai la trb ta veche mother fucker !
Razvan97 pe 25 iulie 2011 19:39
andy , cu cn vorbesti ? radu a zis ca ia placut filmul
Infinity pe 29 Septembrie 2013 15:48
Rambo (2008)
Cel mai dur, cel mai sangeros, cel mai violent din serie. Pe de-o parte, are si realism in el. Filmul a fost reusit, oferind ceea ce ne asteptam: actiune si un Stallone care omoara totul.
ciobotaru pe 23 Februarie 2013 01:17
putin cam exagerat, dar este o continuare buna ...
SANDA45 pe 08 Noiembrie 2012 16:47
Un film fabulos,cu sloganul"sa curga sangeleee"....
Sylvester77 pe 15 aprilie 2013 22:44
Live for nothing or die for something ! TRAIESTI PENTRU NIMIC SAU MORI PENTRU CEVA !
existentus pe 5 aprilie 2015 11:51
sugestiv poate pt perioada ta rosie :))
cosmin_kedii pe 25 Martie 2012 08:40
Oamenii trebuie să vadă ce se întâmplă în lume şi acest film oferă câteva vederi bune si pentru a aduce aceste informaţii la oameni
Filmul este violent, dar real

danyx493 pe 07 August 2010 16:32
Un film bun, dar a imbatranit si Stallone, numai are aceiasi "agilitate" de razboinic din tinerete...pentru mine cel mai bun din toata seria a fost primul, deoarce este inspirat din fapte reale, toti veteranii ce se intorceau din Vietnam erau luati la misto si nu erau acceptati pe nicaieri, erau considerati un pericol pentru societate...e si uite ca Rambo le-a facut pe plac, chiar daca nu a vrut el sa inceapa, dar le-a aratat cu cine au de a face...
Gabriela Sirbu pe 29 Ianuarie 2008 19:17
Albina cu barba si furnica pitica cu trei picioare - raritati planetare - au ramas mute dupa vizionarea acestui...film, lasaind astfel un gol imens in ecosistem. Sigur urmatoarele Rambo - caci vor mai fi, natiunile o vor cere -vor fi mult, mult mai spectaculoase, iar stallone cu atit mai puternic, tinar si viguros.
claudiu_stephan pe 10 August 2023 21:17
GROZAV!
un film grozav, poveastea ok si reala, sa nu mai zic de actiune si efect...CGI din timpul de azi sunt minciuni !
GiulianoDirt pe 02 Decembrie 2021 18:05
Aceeași ciorbă reîncălzită! Nu mai spun că urmează și 5, care este penibil. Producătorii nu știu când să se oprească sau duc lipsă de idei noi. Nota 4
carmen_angelus_romila pe 10 Septembrie 2018 11:00
Un al patrulea film din seria "Rambo" aparut dupa ceva vreme, dar la fel de bun in actiune si suspans, cam pe aceeasi tema, in interpretarea aceluiasi indragit actor Sylvester Stallone.
Dragos.87 pe 03 Martie 2017 22:20
Un Rambo imbatranit un scenariu simplu si putin slabut si o regie fara prea mari pretentii.In partea a doua am vazut ceva actiune si o baie de sange dar asta nu scuza faptul ca filmul e stralucit dar nici ca ar fi slab.Stallone e un super actor si nu vrea cu nici un pret sa se lase mai prejos insa trebuie sa accepte faptul ca pentru unele filme e prea inaintat ca varsta.
Sorin87 pe 17 Aprilie 2014 18:55
Rambo IV
mi-a placut filmul, mai mult decat partea a 3-a pentru ca povestea filmului devine tot mai exploziva
Tyybi1 pe 04 Septembrie 2012 17:57
E bun, da' nu prea... Dupa parerea mea a doua parte le bate pe toate.
Cristi.V pe 17 Iulie 2012 19:20
Dupa mine Rambo 4 e cel mai bun. Mai bun ca Rambo 1/2/3. Dar cine stie poate o sal intreaca Rambo 5.
alex_il_fenomeno pe 06 Noiembrie 2011 17:40
un film putin diferit fata de cele considerate "clasice" , dar acest lucru era de asteptat , avand in vedere ca vine la douazeci de ani de la ultimul in care Rambo isi arata talentul si spiritul de lupta . in acesta , cred ca fanii adevarati ai eroului au o mica trauma , avand in vedere ca nu il mai gasesc pe acesta in putere , ci imbatranit , acest lucru fiiund usor vizibil si in faptele acestuia . eu consider ca franciza s-a terminat cu "Rambo III" , acesta de fata fiind mai mult o fita , destul de indrazneata si interesanta pe alocuri , a lui Sylvester Stallone . merita vazut daca ai urmarit indeaproape intreaga franciza cu Rambo .
Doar.Sucre pe 01 Mai 2011 23:49
Rambo.
Dupa ce am auzit de nenumarate ori expresia ,,Cine te crezi ma?! Rambo?" si o foloseam si eu si nici nu vazusem filmul , am zis ca ,,Hai mai ca il descarc , e Stallone , trebuie sa fie bun!" am descarcat toata seria si mi-au placut o gramada de chestiute din fiecare film.

In primul si al 2 lea vedem un Stallone tanar , in putere si cu o minte proaspata si totusi foarte ,,bine lucrata" ca sa fac aluzie si la masa musculara . Actiunea are un inceput , continut si un final. Superb. Al 3 lea Rambo , nu ma lasat neaparat cu gura cascata dar mi-a placut , Stallone aratand deja urme de batranete.

Ultimul Rambo (insfarsit) mi sa parut cel mai bun din toata seria , Stallone a profitat de efectele speciale de astazi si toate cele , si a contribuit mai mult la scenariu . Stallone si Rambo , ambele doua personaje batrane , dar cu o minte mult mai inteleapta decat la… citeşte

Vladut1994 pe 09 Martie 2010 09:03
OK
Filmul este ok.Stalone joaca bine ,iar de aceasta data nu mai omoara singur o armata intreaga.
mosorvlad pe 01 Ianuarie 2007 23:31
Vedeti ca a aparut si posteru la film si cateva titluri la film "Pearl of the Cobra" si "In the Serpent's Eye".
zeki pe 06 Februarie 2011 21:53
un film foarte reusit , toate partile au fost bune , Sylvester Stallone joaca nemaipomenit de bine , merita vazut ..... Nota 10 !!!
Dar_kvampire pe 06 Februarie 2011 19:47
Mie mise pare ca fost mult mai bun asta a avut mai mult bulion dar toata seria e de nota 10
Anduril pe 05 Februarie 2011 14:35
toata seria de filme Rambo a fost una de exceptie. Un adevarat erou
shogwon pe 07 August 2010 16:34
foarte bun
foarte bun filmul dar nu cred ca este capodopera ar fii capodopera daca ar avea si el macar un premiu bafta
Mihai2508 pe 05 August 2010 18:03
Un film foarte bun, chiar m-am bucurat cand am aflat ca va fi o continuare.
Ce diferenta intre cum arata Stalone in primul film si cum e in partea a 4-a.

sarge pe 09 Mai 2010 15:01
Dupa parerea mea cel mai bun din serie, chiar daca a imbatranit. In primele parca il facea sa se comporte ca un nebun scapat din spital
ooo333 pe 13 Martie 2010 11:36
E bunicel nu extraordiar mai slab decat ma asteptam ! da din atacul ala asupra satului exact pe turisti aia iau luat prizonieri si ceilalati au scapat !
ooo333 pe 27 iulie 2010 12:11
turistii , ma refeream la aia care mergeau acolo sa-i ajute .
deea9595 pe 13 Martie 2010 11:31
desi mi-a parut cam scurt a fost un film destul de bun cu un Stallone mai in forma ca oricand!:))
sly pe 26 Ianuarie 2008 05:45
ategoric cel mai bun film de actiune facut in secolul 21!!!
andreiclawhammer pe 15 Ianuarie 2007 06:05
OMFG!
legolas05 pe 05 Iunie 2010 00:12
este cel mai urat film.....nu im plac de loc filmele cu sylvester stallone
jhon91 pe 28 Decembrie 2009 20:44
asta da
un film bun care,parerea mea se ridica la nivelul celorlalte filme rambo cu stalone .incredibil in ce forma este stalone
stochita pe 06 Iulie 2009 19:38
da
bun,cel mai bun din serie..................................nota 9,5
Mosor Vlad pe 22 Februarie 2008 11:51
Cel mai bun rambo de pana acuma, nu-l ratati il recomand tuturor.
chiba_florin pe 08 Ianuarie 2011 22:39
O capodopera
un film de-a dreptu' remarcabil, Stallone este un actor remarcabil
chiba_florin pe 16 februarie 2011 14:37
mie imi place cum joaca, eu nu am ce face dak tie nuti convine de aceea avem fiecare parerea lui NU?
FreakDoll pe 20 Iunie 2009 19:30
Mi-a placut cel mai mult din seria Rambo, desi unele scene sunt foarte violente (gen: mutilarea oamenilor).