Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Filme la TV

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 14 Jan 2003, 17:50   #21
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Vaaaaaaaaaaai ce vremuri !!!!!
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2003, 17:56   #22
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Originally Posted by NoOne:
Vaaaaaaaaaaai ce vremuri !!!!!
Da' de arabela iti mai aduci aminte?..Am inteles ca e acum in reluare pe nu-stiu-ce-post....Si mai erau niscaiva filme cehesti, unu' cu un cal, da' nu mai stiu cum ii zice
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2003, 18:01   #23
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Tu-tzi dai seama ca te-ai prapadi de ras daca ai incerca sa te uitzi la Arabela acum ??? Insa atunci... picau bine.

Pentru mine nici macar "Star Trek - The Next Generation" nu mai are acelashi farmec ca ATUNCI.
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2003, 18:07   #24
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Mda, star trek nu m-a pasionat niciodata.....ZI-mi despre filmul ala cu calu' Sigur stii despre ce film vorbesc, era cu un cal campion l acurse; tot film cehesc, ca d-astea aveam atunci..Si cel mai tare film, ala de pe bulgari, "Zack si nu-stiu-cine", un sf super tare pentru copii, cu un robotel care zbura si cu un ciine...mai stii??
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Jan 2003, 18:21   #25
NoOne
Guru
 
NoOne
 
Join Date: Aug 2002
Posts: 709
Send a message via Yahoo to NoOne
Singurul serial cu cai de care imi mai aduc aminte este... "Black Beauty" dar ala era american... parca. De restul nu-mi aduc aminte. Ori nu eram fan bulgari... ori nu sunt destul de "batran" :lol:
__________________
To be number one you need two things: attitude and brains. I can fake them both.
NoOne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2003, 05:11   #26
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
intamplator am prins si eu "Salvati de Clopotel"...si si "Arabella"! si imi placeau foarte mult!
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2003, 09:31   #27
Semaca
Veteran
 
Semaca
 
Join Date: Sep 2002
Location: Pamant, Calea Lactee
Posts: 194
Toni, nici nu credeam ca exista oameni pe forum care-si amintesc de vremurile alea... da.. ce frumos... era un armasar negru... cu o doctorita blonda care avea grija de el ... si-si rupea el picioru' .... foarte emotionant!

Iar serialu' de pe bulgari cred ca se numea "Benji, Zack & The Alien Prince"!

He, he .. ce vremuri !

Cred ca chiar si NoOne e prea "proaspat" pt. asta, nu numai ricutza!
__________________
"It's not that I'm afraid to die. I just don't want to be there when it happens."

Woody Allen
Semaca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2003, 09:46   #28
Semaca
Veteran
 
Semaca
 
Join Date: Sep 2002
Location: Pamant, Calea Lactee
Posts: 194
Da... ce mesaj nostalgic am postat. Adevarul e ca nu mai am timp pentru serialele curente.

Am vazut asa:

Primele 3 episoade din ED (la prima difuzare, cand le dadeau seara pe la zece; apoi le-au reluat sambata dupa amiaza si-au sarit din schema) - mi-a placut foarte mult si sunt de acord cu cei care il apreciaza!

ALIAS cand il dadeau la o ora normala pentru oamenii care a doua zi merg la servici - mi-a placut si serialul in general si actrita principala in special -si eu ii doresc Golden Globe!


A mai fost un serial dragut pe PROTV: nu mai stiu cum se numea era cu o familie: tatal - dr. veterinar, fata cea mare - dr. de oameni, fata cea mica - casnica, cu un bebe fara tata, mama - moarta, dar cu aparitii in visele fetei cele mari! Ma relaxa enorm si era difuzat si la o ora acceptabila!

OOO! Si nu pot sa cred ca nu s-a pomenit aici de MASH (sau cel putin asa mi se pare mie)! MASH si SEINFELD mi se par cele mai bune sitcomuri posibile! Am ras enorm la MASH si cand l-a reluat Prima (ma rog, cand apucam sa-l vad)!

As vrea sa vad si eu WEST WING, dar cred ca va mai dura!
__________________
"It's not that I'm afraid to die. I just don't want to be there when it happens."

Woody Allen
Semaca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Jan 2003, 19:59   #29
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
M.A.S.H. mi s-a parut unul dintre cele mai bune seriale care au fost realizate, si pe care l-am urmarit cu placere si cand s-a reluat (la Pro TV si Prima).
Seinfeld ramane insa preferatul meu. Nu poti sa nu te amuzi la cat de ridicole sunt situatiile prezente in fiecare episod... Chiar daca unii spun ca este un serial despre "nimic". Poate nu o sa ma credeti, dar deseori mi se intampla si mie sa port astfel de discutii "cretine si despre nimic" cu prietenii sau cu fratele meu...
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2003, 15:16   #30
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
Mesaj pentru cei trecuti de 25 de ani : Ce ziceti de Nori negri?...Mai tineti minte?..un serial polonez de capa si spada, sa zic io ca se difuza miercuri seara...Asteptam seara de miercuri cu infrigurare, ca altceva oricum nu era pe tvr...Si mai am o doza de nostalgie : un serial american, despre razboiul de secesiune, cu niste tineri rebeli..cred ca ceva de genul " tineri in lupta"...sau vorbesc prostii...hai, va astept....
ps : asta nu mai stiu in ce zi a saptaminii se dadea...:-))
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2003, 15:23   #31
Semaca
Veteran
 
Semaca
 
Join Date: Sep 2002
Location: Pamant, Calea Lactee
Posts: 194
Coreeeeeeect!

Marfa de serial ala cu tineri in lupta (Parca Yankee Doodle era in original)!! Da' de Poldark, de Forsythe Saga va mai amintiti?

Da' ce ziceti de serialul ala revolutionar cu o tanara in locul Pistruiatului, tanara care ascundea multiplicatoru', iar Virgil Andriescu saracu' trebuia sa raspunda la vestita intrebare cu lampa-n ochi: "Unde-i multiplicatoru', Vasile?".

Asta nemaipomenind de prima telenovela difuzata-n Romania joi seara - Sclava Isaura - ce furori a facut!
__________________
"It's not that I'm afraid to die. I just don't want to be there when it happens."

Woody Allen
Semaca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2003, 15:28   #32
elend
Novice
 
elend
 
Join Date: May 2002
Posts: 9
A propos de nostalgii (frustrari):
Stie cineva cum se termina "Omul din Atlantis"?
elend is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Jan 2003, 15:29   #33
Semaca
Veteran
 
Semaca
 
Join Date: Sep 2002
Location: Pamant, Calea Lactee
Posts: 194
Probabil ii intra nisip la branhii si se-neaca....
__________________
"It's not that I'm afraid to die. I just don't want to be there when it happens."

Woody Allen
Semaca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2003, 15:51   #34
Poison
Veteran
 
Poison
 
Join Date: Jan 2002
Location: Bucuresti
Posts: 196
Originally Posted by Semaca:

A mai fost un serial dragut pe PROTV: nu mai stiu cum se numea era cu o familie: tatal - dr. veterinar, fata cea mare - dr. de oameni, fata cea mica - casnica, cu un bebe fara tata, mama - moarta, dar cu aparitii in visele fetei cele mari! Ma relaxa enorm si era difuzat si la o ora acceptabila!
Era Providence si era la Prima. Da' de Linia maritima Onedin va mai amintiti? Cum a venit actorul ala in Romania si l-au imbatat bine cu tuica si l-au pus de-a jucat perinita... :lol: :lol: :lol:
Poison is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2003, 16:19   #35
theo
Guru
 
theo
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 406
Originally Posted by Poison:
Originally Posted by Semaca:

A mai fost un serial dragut pe PROTV: nu mai stiu cum se numea era cu o familie: tatal - dr. veterinar, fata cea mare - dr. de oameni, fata cea mica - casnica, cu un bebe fara tata, mama - moarta, dar cu aparitii in visele fetei cele mari! Ma relaxa enorm si era difuzat si la o ora acceptabila!
Era Providence si era la Prima. Da' de Linia maritima Onedin va mai amintiti? Cum a venit actorul ala in Romania si l-au imbatat bine cu tuica si l-au pus de-a jucat perinita... :lol: :lol: :lol:

Bun serial a fost "Linia maritima Onedin". Ma surprinde ca si-a amintit cineva de el (pe actor il chema parca Peter Gilmore, dar de faza cu perinita chiar ca nu-mi amintesc). Banui ca cei mai multi membri ai forumului erau pe atunci "soimi". Nu stiu de ce am senzatia ca pe vremea aceea se faceau seriale mai bune, sau poate le vedeam cu alti ochi, avand un orizont mult mai limitat (si alta varsta...). Dar de Colombo ce ziceti? Pe asta cred ca l-au vazut mai multi, ca a mai fost difuzat in reluare relativ recent.
theo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jan 2003, 16:45   #36
patch4all
Veteran
 
patch4all
 
Join Date: Jan 2003
Location: by the chance
Posts: 150
Send a message via ICQ to patch4all
E adevarat ca multe seriale sunt realizate pur si simplu ca niste imagini ce se succed fara sa tina seama de puterea de digerabilitate a multimii.....
Asta este, sunt de acord cu ricutza cand spunde despre "in familie" ca este o tampenie si totusi trebuie apreciat macar efortul idiot de a realiza o concurenta pala telenovelelor........
In alta ordine de idei cred ca sitcom-ul Taxi, desi cam tampitel, mi-a placut....
patch4all is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2003, 08:45   #37
Semaca
Veteran
 
Semaca
 
Join Date: Sep 2002
Location: Pamant, Calea Lactee
Posts: 194
Daaa.. si mie mi-a placut Taxi, am si niste argumente: DeVito si Kaufman..... a trebuit sa apara Man of the Moon ca sa aflu cum ca Andy Kaufman a urat rolul respectiv... ce chestie... n-as fi zis!

Referitor la linia lui Onedin, mi-aduc si eu aminte de venirea lui Gilmore la noi... daca nu ma-nsel a si filmat un gag pentru revelion cu Puiu Calinescu... sau era din montaj, nu mai stiu!
__________________
"It's not that I'm afraid to die. I just don't want to be there when it happens."

Woody Allen
Semaca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 27 Jan 2003, 17:22   #38
toni
Guru
 
toni
 
Join Date: Apr 2002
Location: si cu dehashelul se ajunge greu acilea
Posts: 493
taxi a fost super misto.....parca totusi serilele de pe vremuri erau facute mai cu suflet.....Bulevardul Paulista va trezeste fiori?..
__________________
sint prea batrin pe forumul asta ca sa am rank
toni is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2003, 10:18   #39
Semaca
Veteran
 
Semaca
 
Join Date: Sep 2002
Location: Pamant, Calea Lactee
Posts: 194
Daaa... cred ca BP a fost prima telenovela sud-americana difuzata pe ecranele romanesti!!

Alta mentiune... Mostenirea familiei Guldenburg, cu cheliosul ala antipatic, un fel de JR neamt.
__________________
"It's not that I'm afraid to die. I just don't want to be there when it happens."

Woody Allen
Semaca is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 28 Jan 2003, 11:05   #40
emanuel
Maestrul
 
emanuel
 
Join Date: Aug 2001
Posts: 1,579
Send a message via Yahoo to emanuel
De Mostenirea Familiei Guldenburg imi aduc si eu aminte cu placere.
Pentru nostalgici iata o adresa unde puteti afla mai multe despre acest serial nemtesc. Aici
emanuel is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:59.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells