Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 13 May 2007, 11:36   #81
Proletar
Guru
 
Proletar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,958
Originally Posted by Gloria:
eu zic asa, luand in considerare si msg anterior; ne intalnim la o cafea; neaparat o masa rotunda. Eu flancata de ALS in dreapta si de Carmine in stanga; in continuare StefDo la dreapta lui ALS si Pitbull la stanga lui Carmine. In continuare, Neuptoleum in dreapta, RIP in stanga si tot asa, pana se inchide cercu`. Stam, dezbatem, negociem si luam decizia.
De acord?

mmmm...interesant ar fi de aflat apoi cine e pe post de Iuda la aceasta cina de taina...
__________________
"Macar am incercat!" - McMurphy, "Zbor deasupra unui cuib de cuci".
Proletar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 11:39   #82
RIP
Veteran
 
RIP
 
Join Date: Mar 2007
Location: who the f**k gives a damn
Posts: 151
Originally Posted by keepwalking:
Originally Posted by Gloria:
eu zic asa, luand in considerare si msg anterior; ne intalnim la o cafea; neaparat o masa rotunda. Eu flancata de ALS in dreapta si de Carmine in stanga; in continuare StefDo la dreapta lui ALS si Pitbull la stanga lui Carmine. In continuare, Neuptoleum in dreapta, RIP in stanga si tot asa, pana se inchide cercu`. Stam, dezbatem, negociem si luam decizia.
De acord?

mmmm...interesant ar fi de aflat apoi cine e pe post de Iuda la aceasta cina de taina...

:hmm: si cine-i maria magdalena, si sfantul petru si poate sare si dan Brown cu vreun cod ceva :happy: Mai bine ar fii sa laum intalnirea asta ca pe ceva civilizat nu ca pe un prilej, de tradari, incercuiri pe flancuri, si atacuri la baioneta. Just talk!
__________________
Better rule in Hell than serve in Heaven.
RIP is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 11:44   #83
devil_doll
Veteran
 
devil_doll
 
Join Date: May 2007
Posts: 152
daca se pune intrebarea cine e Iuda..pai atunci eu as vrea sa stiu cine e Mesia la aceasta intalnire :lol:
__________________
"Face it girls, I'm older and I have more insurance."
devil_doll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 12:00   #84
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
eu in NICIUN caz!
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 12:00   #85
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by devil_doll:
daca se pune intrebarea cine e Iuda..pai atunci eu as vrea sa stiu cine e Mesia la aceasta intalnire :lol:
Unlikely Messiah.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 12:10   #86
RIP
Veteran
 
RIP
 
Join Date: Mar 2007
Location: who the f**k gives a damn
Posts: 151
nope,not me..hai sa fie un mystery guest star :lol:
__________________
Better rule in Hell than serve in Heaven.
RIP is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 12:14   #87
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by RIP:
Pana la stersul topicurilor poetice, care poate nu s-au prins multi , dar bat foarte bine apropoul despre cum sta treaba cu sfada iscata, (...)
Stiam eu de ce-o iubesc pe RIP!
Gata, propunerea Gloriei e cea mai bunä! NUMAI în urma unei astfel de cine (sau mic dejun, sau prânz, sau five o'clock beer, sau ce-o fi) de tainä, de netainä, se poate lua decizia finalä.
Pentru validarea gustärii, se impune prezenta obligatorie a urmätoarelor personaje:
- Initiatorul (A.L.S.)
- Impricinatul (Carmine Galante)
- Judecätorii (Gloria si/sau StefanDo)
si se preferä prezenta facultativä dar beneficä a tuturor celorlalti participanti la acest topic, si pe forum în general.
In eventualitatea cä gustärica nu se serveste (sau se tine în efectiv incomplet, relativ la prezenta tuturor participantilor obligatorii - indiferent dacä motivul e vreun refuz deliberat, deplasare la Cannes, treburi la Buftea, neauzit desteptätorul, motiv de boalä, etc., etc.), dezbaterea rämâne deschisä PANA la... loc comanda!
Gata. Acum e cinstit. Sär'na.
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 12:16   #88
RIP
Veteran
 
RIP
 
Join Date: Mar 2007
Location: who the f**k gives a damn
Posts: 151
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by RIP:
Pana la stersul topicurilor poetice, care poate nu s-au prins multi , dar bat foarte bine apropoul despre cum sta treaba cu sfada iscata, (...)
Stiam eu de ce-o iubesc pe RIP!
:love: , si sa ne asteptam , la o creatie astazi, inton cu tonul discutiilor din ultimele 24 de ore?
__________________
Better rule in Hell than serve in Heaven.
RIP is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 12:34   #89
devil_doll
Veteran
 
devil_doll
 
Join Date: May 2007
Posts: 152
Originally Posted by Pitbull:
si se preferä prezenta facultativä dar beneficä a tuturor celorlalti participanti la acest topic, si pe forum în general.


ar fi cu adevarat interesant de participat la o asemenea dezbatere, mai ales cand vor incepe sa zboare ochiurile de ou sau eclerurile..in functie de optiunile oaspetilor principali (sau princiari)
__________________
"Face it girls, I'm older and I have more insurance."
devil_doll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 12:45   #90
Proletar
Guru
 
Proletar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,958
Originally Posted by devil_doll:
Originally Posted by Pitbull:
si se preferä prezenta facultativä dar beneficä a tuturor celorlalti participanti la acest topic, si pe forum în general.


ar fi cu adevarat interesant de participat la o asemenea dezbatere, mai ales cand vor incepe sa zboare ochiurile de ou sau eclerurile..in functie de optiunile oaspetilor principali (sau princiari)

watch this:

http://www.youtube.com/watch?v=eYO1-gGWJyo
__________________
"Macar am incercat!" - McMurphy, "Zbor deasupra unui cuib de cuci".
Proletar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 13:19   #91
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Bravo Keep! Bine! You are genius!!!
Te pricepi la sound.
E bine ca avem si coloana sonora acum; chiar se pliaza pe tot ce se intampla pe aici. Alt sound nu aveam in cap.
Tipa ce arunca acea caracatita e Gloria, bucatarul-Pitbull iar cel ce ia ultimul tort in figura chiar tu, eu primesc la randu-mi frisca stand la masa; personajul din tablou Mistah J. etc. etc. :lol:
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 13:29   #92
Proletar
Guru
 
Proletar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,958
Originally Posted by Neuptolem:
Bravo Keep! Bine! You are genius!!!
Te pricepi la sound.
E bine ca avem si coloana sonora acum; chiar se pliaza pe tot ce se intampla pe aici. Alt sound nu aveam in cap.
Tipa ce arunca acea caracatita e Gloria, bucatarul-Pitbull iar cel ce ia ultimul tort in figura chiar tu, eu primesc la randu-mi frisca stand la masa; personajul din tablou Mistah J. etc. etc. :lol:

:happy:
__________________
"Macar am incercat!" - McMurphy, "Zbor deasupra unui cuib de cuci".
Proletar is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 14:54   #93
devil_doll
Veteran
 
devil_doll
 
Join Date: May 2007
Posts: 152
:lol: eu mai curand ma gandeam la scena din national lampoon's animal house, cu belushi ca maestru de ceremonii in the cafeteria, generand o bataie in toata regula dupa ce comite un banc celebru..
http://www.youtube.com/watch?v=qft0bdhl17c
:w00t: :lol:
__________________
"Face it girls, I'm older and I have more insurance."
devil_doll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 20:15   #94
Alex Leo Serban
Guru
 
Alex Leo Serban
 
Join Date: May 2003
Posts: 4,805
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by RIP:
Pana la stersul topicurilor poetice, care poate nu s-au prins multi , dar bat foarte bine apropoul despre cum sta treaba cu sfada iscata, (...)
Stiam eu de ce-o iubesc pe RIP!
Gata, propunerea Gloriei e cea mai bunä! NUMAI în urma unei astfel de cine (sau mic dejun, sau prânz, sau five o'clock beer, sau ce-o fi) de tainä, de netainä, se poate lua decizia finalä.
Pentru validarea gustärii, se impune prezenta obligatorie a urmätoarelor personaje:
- Initiatorul (A.L.S.)
- Impricinatul (Carmine Galante)
- Judecätorii (Gloria si/sau StefanDo)
si se preferä prezenta facultativä dar beneficä a tuturor celorlalti participanti la acest topic, si pe forum în general.
In eventualitatea cä gustärica nu se serveste (sau se tine în efectiv incomplet, relativ la prezenta tuturor participantilor obligatorii - indiferent dacä motivul e vreun refuz deliberat, deplasare la Cannes, treburi la Buftea, neauzit desteptätorul, motiv de boalä, etc., etc.), dezbaterea rämâne deschisä PANA la... loc comanda!
Gata. Acum e cinstit. Sär'na.

am impresia k eu vbesc degeaba aici-sha!
BAAAAIIIIIII! eu nu stau la masa cu nume!!!! nici nu vreau sa-l vad p nume in fata okilor! nu vreau - NU pt k pt k ar fi 'dushmanu' (e prea mic pt a fi dushmanu MEU!), ci pt k am un cod al onoarei kre nu-mi permite.

dar probabil k in tzara in kre lingi unde ai scuipat e mai greu d inteles...

n-am c va face; v-am spus k am singe d ungur & sirb
Alex Leo Serban is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 20:30   #95
RIP
Veteran
 
RIP
 
Join Date: Mar 2007
Location: who the f**k gives a damn
Posts: 151
pai propun atunci o varianta adiacenta, sa stam la o masa, mai intai noi cu dumneavoastra, ne spuneti , care sunt probleme, incercam o aplanare si mai vedem. Dupa care folosim aceeasi tehnica si cu Galante.

"Can we jut get along?" vorba lui Donkey
__________________
Better rule in Hell than serve in Heaven.
RIP is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 21:33   #96
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by RIP:
ok, pro si contra, nu sunt de acord sa fie bannat Carmine Galante. Iar off topicurile nu sunt deloc off topicuri, ci interpretari ale situatiei in care ne-am trezit cu ALS care doreste capul lui Carmine. iar faza cu doar pro sau doar contra, impusa de pastorul frumosului topic, merita dezbatuta, poate nu stim unii dintre noi, dar forumul asta nu e proprietatea ALS, nimeni, inca nu l-a vanat, cu atat mai putin cred eu, ca are de suferit din fatul ca unii dintre noi, nu sunt pe aceeasi lungime de unda ca si dumnealui, dar de aici pana a face atat tam tam , finalizand cu cereri destul de infantile gen ori eu ori tu asta nu mai merge. ori avem dreptul sa spunem ce dorim , pe forum( in limita bun simtului) ori forumul devine un loc unde doar ceicare impartasesc viziunea lui ALS coabiteaza.
Pana la stersul topicurilor poetice, care poate nu s-au prins multi , dar bat foarte bine apropoul despre cum sta treaba cu sfada iscata, sugerez un dialog intre ALS , carmine si noi toti ceilalti.
I don't now vorba aia, pana ne luam la lupta, macar sa stim exact cum stau lucrurile
Multumesc. :love:

Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by Alex Leo Serban:
c puii mei se-ntimpla acolo!? dk pitbull & co vor sa s zbenguiask poetic/ scenaristic, sa-si fak ALT topic!
Vai de mine, de ce sä väduvim bunätate de topic, si sä ne däruim talentele creatoare, poetice si scenaristice, vreunei räutäti de topic? Locul lor este AICI, în acest templu al inteligentei, culturii, rafinamentului, generozitätii, profunzimii, constructivitätii, etc., forumistice!
Apropo, omagiile mele puilor täi - spune-le cä data viitoare când ne vedem, le aduc un säculet cu seminte cu polivitamine, o sticlä cu sampon pentru penaj, si fixativ de creastä, pentru ambele sexe - cocosei si gäinuse (nu Alexandrine!)
Am ras. :lol: :lol: :lol:
@Neuptolem
Astept continuarea la bucata aia :love: , e chiar reusita. Uite ca topicul asta care nu anunta nimic a produs ceva bun pana la urma.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 22:38   #97
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Alex Leo Serban:
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by RIP:
Pana la stersul topicurilor poetice, care poate nu s-au prins multi , dar bat foarte bine apropoul despre cum sta treaba cu sfada iscata, (...)
Stiam eu de ce-o iubesc pe RIP!
Gata, propunerea Gloriei e cea mai bunä! NUMAI în urma unei astfel de cine (sau mic dejun, sau prânz, sau five o'clock beer, sau ce-o fi) de tainä, de netainä, se poate lua decizia finalä.
Pentru validarea gustärii, se impune prezenta obligatorie a urmätoarelor personaje:
- Initiatorul (A.L.S.)
- Impricinatul (Carmine Galante)
- Judecätorii (Gloria si/sau StefanDo)
si se preferä prezenta facultativä dar beneficä a tuturor celorlalti participanti la acest topic, si pe forum în general.
In eventualitatea cä gustärica nu se serveste (sau se tine în efectiv incomplet, relativ la prezenta tuturor participantilor obligatorii - indiferent dacä motivul e vreun refuz deliberat, deplasare la Cannes, treburi la Buftea, neauzit desteptätorul, motiv de boalä, etc., etc.), dezbaterea rämâne deschisä PANA la... loc comanda!
Gata. Acum e cinstit. Sär'na.

am impresia k eu vbesc degeaba aici-sha!
BAAAAIIIIIII! eu nu stau la masa cu nume!!!!
Nici o problemä. Punem mai multe mese kap la kap.
Originally Posted by Alex Leo Serban:
nici nu vreau sa-l vad p nume in fata okilor!
Se rezolvä. Vä punem unul lângä altul (la mese diferite). Ai sä-l vezi în laterala ochilor.*
Originally Posted by Alex Leo Serban:
am impresia k eu vbesc degeaba aici-sha!
Vai de mine si de mine! Se poate-asa ceva?
Nu ocservi cu câtä devotiune îti preluäm ideile, si le dezvoltäm CREATOR??? Evident, nu te poti astepta sä le aplicäm aidoma, färä discutie, întocmai si la timp, cä doar nu suntem în armatä, nici mule** nu suntem!! Noi ne punem mintea la contributie, întelegem SENSUL topicului täu, si-l ducem mai departe, si tot mai departe, asa cum scrie-n carte! Päi dac-o läsam pe-a ta, pizdai seama ce iesea? Un topic amärâc***, cäcäcios, râios, ofticos, de nici o paginä - trei mesaje jumulite, si gata, puteam sä-i punem lacätul! Pe când asa - uite-aici! Creste topicul, într-o zi, cât altele-n doospatru de ore - încä putin, si facem carte din el, ca dintr-al Imemeului!
Asa cä, bucurä-te, si ne multumeste, cä stim noi ce facem!
__________________________________________________ ____
* - "Ochilor" = citeste "okilor". (n.red.)
** - "mule" = scoici proaspete (din fr. «moules»). Apropo, când se mai räceste topicul, si va trebui sä-l revigoräm, am sä vä povestesc cum se preparä mulele - aflat de la Voicu Jorj, Dumnezeu sä-l ierte, într-o varä la 2 Mai. (n.tr.)
*** - "amärâc" = am vrut sä scriu "amärât", da' am gresit, si mi-a fost lene sä mai corectez. Oricum, "amärâc" sunä chiar interesant! (n.a.)
Pitbull is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 13 May 2007, 23:31   #98
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Pitbull:
Noi ne punem mintea la contributie, întelegem SENSUL topicului täu, si-l ducem mai departe, si tot mai departe, asa cum scrie-n carte!
Altfel cum???
Originally Posted by Carmine Galante:
@Neuptolem
Astept continuarea la bucata aia , e chiar reusita. Uite ca topicul asta care nu anunta nimic a produs ceva bun pana la urma.
Pentru fani orice! Se va rezolva, ne-am strans aici, toti: producatori (Andrew Vajna si Von Trier), regizor, 5 scenaristi, actori premiati la Cannes si Oscar, nelipsiti de pe coperta tuturor publicatiilor mondene, media, samd. castinguri peste castinguri, decoruri, efecte speciale a la NASA, oameni de stiinta adunati cu totii pentru grandioasa productie in care se va investi 500.000.000$!!!!... Nu ne vom pripi, sensul topicului trebuie sa reiese ca un gheizer tasnind din abisul cunoasterii, scenariul va fi bine gandit, fiecare cuvant fiind analizat de 40 de tehnicieni, fiecare replica reprodusa de 10.000 de fete (ce se zvapaiesc (smotocesc) sexy, salbatic si dezinvolt pentru rolul istoric al Alexandrei Galante), 20.000 de masculi luptandu-se pentru personajul Serban Carmin ce a resuscitat de la adolescentele frivole ce completeaza oracole cu poze din Libertatea, pana la ex-amantele lui Marlon Brando intinerite din azile si sanatorii!!!.. 8)
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2007, 00:08   #99
gionloc
Guru
 
gionloc
 
Join Date: Apr 2004
Posts: 1,105
nu-mi imaginam ca voi zice vreodat' ca un editorial de-al lui Cartianu e interesant... insa, no, uite unul... cumva, e la subiect

http://www.evz.ro/article.php?artid=304518
gionloc is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 May 2007, 07:50   #100
Carmine Galante
Guru
 
Carmine Galante
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,077
Send a message via Yahoo to Carmine Galante
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by Alex Leo Serban:
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by RIP:
Pana la stersul topicurilor poetice, care poate nu s-au prins multi , dar bat foarte bine apropoul despre cum sta treaba cu sfada iscata, (...)
Stiam eu de ce-o iubesc pe RIP!
Gata, propunerea Gloriei e cea mai bunä! NUMAI în urma unei astfel de cine (sau mic dejun, sau prânz, sau five o'clock beer, sau ce-o fi) de tainä, de netainä, se poate lua decizia finalä.
Pentru validarea gustärii, se impune prezenta obligatorie a urmätoarelor personaje:
- Initiatorul (A.L.S.)
- Impricinatul (Carmine Galante)
- Judecätorii (Gloria si/sau StefanDo)
si se preferä prezenta facultativä dar beneficä a tuturor celorlalti participanti la acest topic, si pe forum în general.
In eventualitatea cä gustärica nu se serveste (sau se tine în efectiv incomplet, relativ la prezenta tuturor participantilor obligatorii - indiferent dacä motivul e vreun refuz deliberat, deplasare la Cannes, treburi la Buftea, neauzit desteptätorul, motiv de boalä, etc., etc.), dezbaterea rämâne deschisä PANA la... loc comanda!
Gata. Acum e cinstit. Sär'na.

am impresia k eu vbesc degeaba aici-sha!
BAAAAIIIIIII! eu nu stau la masa cu nume!!!!
Nici o problemä. Punem mai multe mese kap la kap.
Originally Posted by Alex Leo Serban:
nici nu vreau sa-l vad p nume in fata okilor!
Se rezolvä. Vä punem unul lângä altul (la mese diferite). Ai sä-l vezi în laterala ochilor.*
Originally Posted by Alex Leo Serban:
am impresia k eu vbesc degeaba aici-sha!
Vai de mine si de mine! Se poate-asa ceva?
Nu ocservi cu câtä devotiune îti preluäm ideile, si le dezvoltäm CREATOR??? Evident, nu te poti astepta sä le aplicäm aidoma, färä discutie, întocmai si la timp, cä doar nu suntem în armatä, nici mule** nu suntem!! Noi ne punem mintea la contributie, întelegem SENSUL topicului täu, si-l ducem mai departe, si tot mai departe, asa cum scrie-n carte! Päi dac-o läsam pe-a ta, pizdai seama ce iesea? Un topic amärâc***, cäcäcios, râios, ofticos, de nici o paginä - trei mesaje jumulite, si gata, puteam sä-i punem lacätul! Pe când asa - uite-aici! Creste topicul, într-o zi, cât altele-n doospatru de ore - încä putin, si facem carte din el, ca dintr-al Imemeului!
Asa cä, bucurä-te, si ne multumeste, cä stim noi ce facem!
__________________________________________________ ____
* - "Ochilor" = citeste "okilor". (n.red.)
** - "mule" = scoici proaspete (din fr. «moules»). Apropo, când se mai räceste topicul, si va trebui sä-l revigoräm, am sä vä povestesc cum se preparä mulele - aflat de la Voicu Jorj, Dumnezeu sä-l ierte, într-o varä la 2 Mai. (n.tr.)
*** - "amärâc" = am vrut sä scriu "amärât", da' am gresit, si mi-a fost lene sä mai corectez. Oricum, "amärâc" sunä chiar interesant! (n.a.)
LOL.
__________________
Dragostea de tara naste prosti
Romania e o tara plina de banci, farmacii, cazinouri si shaormerii
E o tara de prostituate, de hoti de buzunare si portari cu simtul raspunderii
Carmine Galante is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 00:07.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells