Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Interactiv > Oscar > Oscar 2009

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Mar 2009, 21:31   #741
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
@ Gloria,
Uitasem sa mai adaug ca din cele 4 filme primite nu se afla cel castigat la Concursul cu previziuni la premiile Oscar. Toate cele 4 filme sunt de la Dragobetic. Nu detaliez, sper sa nu fie nevoie sa spun mai multe, sunt satul de razboaie pe acest forum.
Cu "Lolita" am inteles. Nu se poate si gata, ar trebui penalizat distribuitorul.
Mai vreau odata lista cu filmele puse la Concurs-Oscar, n-o gasesc. A fost un singur dvd amarat - cel castigat de Neuptolem - , de care nu am avut parte, altii au luat 7 si probabil au primit cam ce isi doreau, inechitabil dar nu comentez asta caci nu ma priveste modul de organizare al concursului. Ma leg doar de ce-i al meu.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2009, 22:04   #742
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Neuptolem:
@ Gloria,
Uitasem sa mai adaug ca din cele 4 filme primite nu se afla cel castigat la Concursul cu previziuni la premiile Oscar. Toate cele 4 filme sunt de la Dragobetic. Nu detaliez, sper sa nu fie nevoie sa spun mai multe, sunt satul de razboaie pe acest forum.
Cu "Lolita" am inteles. Nu se poate si gata, ar trebui penalizat distribuitorul.
Mai vreau odata lista cu filmele puse la Concurs-Oscar, n-o gasesc. A fost un singur dvd amarat - cel castigat de Neuptolem - , de care nu am avut parte, altii au luat 7 si probabil au primit cam ce isi doreau, inechitabil dar nu comentez asta caci nu ma priveste modul de organizare al concursului. Ma leg doar de ce-i al meu.

:lol: Propun ca dvd-urile alea sa fie inapoiate si date altcuiva,care stie sa aprecieze un gest frumos.

Last edited by Pauline Kael : 20 Mar 2009 at 22:08.
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 20 Mar 2009, 22:06   #743
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Asta am sa si fac. Dar nu stiu de ce te priveste pe tine asta, vezi-ti de-ale tale.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 13:49   #744
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Pai la 7 DVD-uri castigate e si normal sa primeasca ceea ce si-au dorit. Ar fi si culmea ca tu cu un singur DVD castigat,sa ai dreptul sa ti-l alegi inaintea tuturor. Stocul n-avea cum sa fie nelimitat... Uite,eu nu am primit Singin' in the Rain si nici City Lights la concursul cu Luna Indragostitilor,ci alte doua filme,dar m-am bucurat de ele la fel de mult cum m-as fi bucurat daca as fi primit titlurile mele "most wanted". Idem si cu posterele...simplul fapt ca am castigat si eu in sfarsit la ceva m-a bucurat chiar mai mult decat premiul in sine,care daca tragi linie si faci socoata,n-a fost totusi de 2 lei.Cel putin in cazul meu, daca iei in considerare filmele + posterele + transportul,se ridica la cateva milioane. Multumesc din suflet Cinemagiei pentru aceasta sansa. Inca sunt fericita, in extaz,multumita...tot pachetul ! La viata mea,singurele premii castigate au fost cele de la concursurile scolare...ba nu, am castigat o data la Loto 200. 000 lei (vechi ),dar nu se pune. Noroc cu Cinemagia . In plus,mai rar concursuri unde iti poti alege premiile si chiar mai rar concursuri unde se premiaza TOTI PARTICIPANTII, asa ca nu ar trebui sa fiti prea nemultumiti pentru ca nu ati primit ceea ce va doreati .

Poate te rezolva si ti-l trimite ulterior. Daca s-a incurcat, la peste 40 de colete cate are/a avut de trimis,se intelege. Ar trebui sa iti revizuiesti atitudinea, pozitia ta de atac e chiar nefondata, avand in vedere ca la ambele concursuri ai postat dupa data limita initiala. Ar trebui sa le multumesti ca te-au luat in considerare, nu sa ii critici. Data viitoare poate se vor premia doar primele locuri, sa nu mai fie atatea nemultumiri ca x si-a dorit filmul y,dar a primit altul.

Odata si odata tot o sa se mai posteze iar filmele disponibile...
Bine,hai,fie...aici e lista:

DVD-urile sunt urmatoarele:

English Patient / Pacientul Englez
Pulp Fiction
A River Runs Trough It / Candva Pe Aici Trecea Un Rau
Good Will Hunting
After Glow / In Amurg
The Shawshank Redemption / Inchisoarea Ingerilor
Godsford Park
What?s Eating Gilbert Grape / Arnie
Lonely Hearts/ Dragostea ucide
Home of the Brave/ Acasa printre cei curajosi
Where the truth lies/ Aparente inselatoare
Captain Alatriste / Capitanul Alatriste
A Bronx Tale / Poveste De Bronx
The Don Is Dead / Razboiul Mafiei
Carlito?s Way / Carlito

Insa probabil mai sunt foarte putine titluri available. Pulp Fiction s-a epuizat cu siguranta...
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>

Last edited by buticut : 21 Mar 2009 at 13:53.
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2009, 13:58   #745
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Extraordinar,Buti!O propun...moderatoare! E inteligenta si stabila psihic
Da,asa e ,a cheltuit mult Cinemagia,plus deranjul,timpul pierdut...dar asa sunt romanii,niste clontzopisti,speculanti,monopolisti...Fata,ce postere ai primit?
Pauline Kael is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Mar 2009, 21:41   #746
andreinic
Novice
 
andreinic
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 13
Azi am ajuns si eu la sediul Cinemagia si mi-am ridicat DVD-urile. Totul este ok. Mersi mult.
andreinic is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2009, 19:49   #747
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Nu inteleg ce se intampla...nu stiu astia de la curier adresa? Uita sa treaca prin Iasi? Ce exact se intampla? Niciun telefon...nada. A trecut mai bine de o luna de cand au fost Oscarurile...vreo 2-3 saptamani de cand am stabilit ce dvd-uri imi vin...Cred ca veneau pana acu de vreo 4-5 ori.

P.s. Nu vreau sa sun ca fiind obsedat de chestia asta, da...
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Mar 2009, 20:42   #748
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Am zis eu ca au ceva cu moldovenii Si eu sunt in aceeasi situatie, inca... Nici macar un semn
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Mar 2009, 20:47   #749
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Acum jucam jocul ignorarii? Gloria...te rog eu, daca vine pachetul inapoi la sediu, trimite-l prin posta (platesc taxele postale daca e nevoie)...
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2009, 12:26   #750
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Cum a zis si M0n0, nu vreau sa par obsedat/nerecunoscator, dar au trecut 4 saptamani si nu stiu nimic de premiu. Orice mic semn e bine venit...
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2009, 12:34   #751
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
Poate cei de la firma de curierat sunt neseriosi si cam lenesi.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2009, 21:08   #752
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Liviu-:
Cum a zis si M0n0, nu vreau sa par obsedat/nerecunoscator, dar au trecut 4 saptamani si nu stiu nimic de premiu. Orice mic semn e bine venit...

All good things come to those who can...wait!
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2009, 22:05   #753
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Sper ca asa va fi
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 31 Mar 2009, 23:39   #754
M0n0
Guru
 
M0n0
 
Join Date: Sep 2004
Location: Iasi...in spatele garii
Posts: 1,490
Send a message via Yahoo to M0n0
Originally Posted by buticut:
Originally Posted by Liviu-:
Cum a zis si M0n0, nu vreau sa par obsedat/nerecunoscator, dar au trecut 4 saptamani si nu stiu nimic de premiu. Orice mic semn e bine venit...

All good things come to those who can...wait!

I'll answer (chiar daca nu mi-a fost adresata mie) to this later (adica cand o sa vina DVD-urile) so I can't screw up my karma :w00t:
__________________
Adevarul nu insulta, ci ofera dusuri reci prostiei calde...

M0n0's blog

Last edited by M0n0 : 05 Apr 2009 at 22:34.
M0n0 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 02 Apr 2009, 18:26   #755
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Maine se implineste exact o luna de cand au fost trimise DVD-urile? As fi bucuros sa primesc si cea mai mica informatie cu privire la starea lor pentru a sarbatori aceasta data

PS: Am cumparat ceva prin curier (alt curier) si a ajuns in 18 ore...
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2009, 22:20   #756
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Mai am si eu de primit dvd-ul de la Oscar.
Si din ce-mi aduc aminte din ultimele saptamani, eram "in tratative" pt "Dr. Zhivago" (legat de 14.02). Am inteles ca l-a primit Buticut care nu-l dorea, in schimb ea dorea "Signing in the Rain". Pe asta il am eu si as vrea sa-l retrimit la redactie. Nu ma incita ABSOLUT DELOC sa-l vizionez (nu suport muzicalurile, pt mine ala nu e cinema, e altceva) si ma gandesc ca fac un bine, poate ajunge la somebody mai fanatic care il vrea in varianta originala.
Eu o inteleg poe Gloria, probabil toti au capiat-o: "Il vrea p-asta! Il vreau p-asta! Eu p-asta! etc.".
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2009, 22:49   #757
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
Sacrilegiu.Nu ai vazut "Singin in the rain" si nu vrei sa il vezi cand ai ocazia cea mai buna ? Go away bad dream
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2009, 23:13   #758
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Poate am sa-l vad pe viitor la tv dar nu vreau sa am dvd cu el pt ca sunt SIGUR ca n-am sa-l revad. Nu ma intelege gresit, percep greutatea clasicelor dar am ceva cu muzicalurile.
Neuptolem is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 03 Apr 2009, 23:25   #759
redmen
Old School Hollywood
 
redmen
 
Join Date: Mar 2006
Location: Ramnicu Valcea
Posts: 3,221
M`ai lamurit ... atunci sper sa il trimiti sa il primeasca cineva care merita sa il vada
__________________
I had some problems with my screenplay so I bought that book .. "How to Write a Movie in 21 Days".That was a year ago. (Christopher Moltisanti)
redmen is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 04 Apr 2009, 15:25   #760
buticut
Guru
 
buticut
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,282
Originally Posted by Neuptolem:
Mai am si eu de primit dvd-ul de la Oscar.
Si din ce-mi aduc aminte din ultimele saptamani, eram "in tratative" pt "Dr. Zhivago" (legat de 14.02). Am inteles ca l-a primit Buticut care nu-l dorea, in schimb ea dorea "Signing in the Rain". Pe asta il am eu si as vrea sa-l retrimit la redactie. Nu ma incita ABSOLUT DELOC sa-l vizionez (nu suport muzicalurile, pt mine ala nu e cinema, e altceva) si ma gandesc ca fac un bine, poate ajunge la somebody mai fanatic care il vrea in varianta originala.
Eu o inteleg poe Gloria, probabil toti au capiat-o: "Il vrea p-asta! Il vreau p-asta! Eu p-asta! etc.".

Eu am primit chiar codasele din lista mea,insa nu e suparare. Am "The Women" si "Elegy".
__________________
"En el teatro se hace lo que se debe, en el cine se hace lo que se quiere y en la televisión se hace lo que se puede">>
buticut is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:37.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells