Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Premii, festivaluri

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 20 Mar 2003, 19:44   #1
Frodo
Senior
 
Frodo
 
Join Date: Feb 2003
Location: Shire
Posts: 90
Send a message via Yahoo to Frodo
Barfe despre Oscar

Am deschis acest subiect sa discutam de barfe de la Oscar! As vrea aici sa se discute despre ce stiti voi despre Oscar, ce se petrece in spatele lui, intamplari inedite de la Oscar, curiozitati, etc.. De exemplu o curiozitate : pana acum s-au acordat 1576 de premii!!! Sau daca stiti actori care au refuzat Oscarul, sau ce credeti voi, razboiul din Irak va afecta Decernarea de anul acesta?(am auzit pe la televizor ca cica DA), sau ce stiti despre juriu, cum se alege, cine sunt oamenii din spatele Oscarului........
Frodo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2003, 01:28   #2
Hell_Girl
Veteran
 
Hell_Girl
 
Join Date: Feb 2003
Posts: 225
Da, din pacate si cu mare parere de rau tre sa spun razboiul va afecta Oscarurile! Am auzit si la radio/Tv mai intai ca s-ar putea sa nu se desfasoare( :cry: ), dupa aia ca sa desfasoara, dar nu va fi covor rosu, nu se vor mai da atatea interviuri si totul va fi mult mai rezervat si mai restrans. Si ceremonia s-ar putea sa fie mai scurta!
Asa e anuntat si pe site-ul de la Empire, deci din pacate s-ar putea sa fie chiar adevarat. Urasc razboiul!

"Because God forbid in the week we go to war anyone should think a bunch of actors meeting up to pat each other on the back should seem at all trivial....(whoops, is that too heavy?)" :cry: :cry: :cry:
Hell_Girl is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2003, 08:05   #3
Frodo
Senior
 
Frodo
 
Join Date: Feb 2003
Location: Shire
Posts: 90
Send a message via Yahoo to Frodo
Oscarul fara covorul rosuuuuuu.....??? :cry: :cry: :cry:
Frodo is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2003, 10:07   #4
Bogie
Guru
 
Bogie
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 630
Mi se pare ca Marlon Brando a refuzat Oscarul, iar Woody Allen nu a venit sa-l primeasca.
Vezi www.tcmonline.co.uk, e interesant.
__________________
My, my, my. Such a lot of guns around town and so few brains!
Bogie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Mar 2003, 20:14   #5
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Sincer, mi-ar placea sa se scurteze ceremonia OSCARUILOR.

Apropo, pe langa trupele anti-tero vor fi probabil si niste poliisti in asteptarea lui Polanski (in speranta ca acesta va aparea, pentru un eventual premiu si o arestare). Din cate stiu eu - tot legat de barfe - doar un singur nominalizat a fost asteptat de Politie si apoi arestat: scenaristul de la "Full Metal Jacket" (nu Kubrick, ce caruia i-am uitat numele!).
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2003, 01:26   #6
iadrianik
Senior
 
iadrianik
 
Join Date: Oct 2002
Posts: 75
Will Smith a anuntat oficial ca nu va participa la decernarea premiilor Oscar.(asta apropo de cum afecteaza razboiul din Irak ceremonia Oscarurilor)
iadrianik is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2003, 14:38   #7
MinRep
Legend
 
MinRep
 
Join Date: Jan 2003
Location: Transilvania
Posts: 2,904
Send a message via Yahoo to MinRep
Si o groaza de actori vor purta ecusoane pentru pace facute special pentru aceasta ocazie (probabild de dinaitne de a incepe razboiul).

Sunt curios daca ACADEMIA sprijina statul in eforturile militare sau e impotriva.

De-abia astept sa vad un film irakian nominalizat la "Best Foreign Language Film", desi asta o sa se intampla cam atunci cand un film romanesc va fi nominalizat! :lol: (ca n-am mai folosit de mult emoticonsurile)
__________________
"And in case I don't see ya: good afternoon, good evening and good night!"
(Jim Carrey - "Truman Show")
http://poisonwhiskey.blogspot.com/
MinRep is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Mar 2003, 21:33   #8
Flavius
Senior
 
Flavius
 
Join Date: Jan 2002
Posts: 75
Am auzit si eu ca ceremonia de anul acesta va fi “amputata” de traditionala defilare a vedetelor pe covorul rosu, dat fiind faptul ca americanii au intrat in razboi cu Irak; dar parca mie tot nu-mi sa cred. Eu il consider vinovat de situatia asta pe Bush, pe care il ardeau talpile sa inceapa razboiul. Nu putea sa-si tempereze un pic spiritul lui de texan razboinc si sa astepte cateva zile, ca sa treaca festivitatea de decernare a Oscarurilor. In orice caz, vizitati www.oscars.org/academyawards/index.html si consolati-va cu imaginea de acolo. Si ca si cand asta n-ar fi fost de ajuns, nu vom mai apuca sa o vedem pe Geri Halliwell cum se fataie pe covorul rosu incercand sa comenteze vestimentatia vedetelor.
Flavius is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:27.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells