Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 May 2012, 11:17   #4301
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
LOL, acum nu merg pe stadion. Doar bere.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 11:24   #4302
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
eu tot pe la o terasa cred... mai mult ca sigur.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 11:43   #4303
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
De aia urmăresc eu Snooker și F1.

Când am fost anul trecut la F1, care cu cine ținea, nimeni nu avea treabă cu celălalt. Absolut nimeni!
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 11:52   #4304
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by iiii:
libe... de parca la cfr nu sunt oameni violenti. sa fim seriosi ce naiba? dar ai impresia ca la steaua nu sunt ? sau la dinamo? sau la rapid?
imi place ca vezi numai in exterior, dar in interior nu vezi. tu vi sa imi zici ca la CFR sunt numai ingerasi care stau pe norisori nu?

ba da, sunt. cu singura diferenţă că atunci când cineva începe să înjure, alţi 5 îl acoperă cu cântece. avem şi noi scursuri. dar mai avem norocul ca liderii de galerie să ştie să îi oprească la timp atunci când încep să devină violenţi. în schimb, la U e cu totul altă poveste. acolo însăşi liderii de galerie dau tonul la înjurături.
plus că uită-te ce galerie are U şi uită-te la restul galeriilor din românia. nici nu se compară nivelul de violenţă. dacă umblii în cluj cu fular de ceferist la gât, rişti să fi linşat. ieri era plin clujul de u-işti cu fulare la gât după meci. nu s-a legat nimeni de ei. dacă aveam în schimb, noi fularele, cu siguranţă o păţeam. ţi se pare normal? mie nu, sincer. când a fost meciul cu dinamo aşteptau ăştia de la u în colţul pub-ului să ieşim afară. de ce? ca să ne bată, desigur. deci, hai să fim serioşi. ăsta nu e comportament de oameni cu toţi neuronii acasă.

Quote:
cand am zis de traditie , ma refeream strict la simplul fapt ca U a fost de mai multe ori in primul esalon, in romania, clujul era cunoscut prin U , nu prin CFR.

şi acum clujul e cunoscut prin CFR nu prin U. că momentan, noi suntem în fruntea clasamentului. deci shhht, că ei nu sunt în stare să treacă de jumătate. şi te rog să nu îmi bagi acum pe gât discuţii gen că CFR vrea să fure cupa că deja mi scârbă de afirmaţiile astea. Pentru că asta e arma pe care o folosesc toţi cei care nu sunt pe primul loc.

Quote:
si sa sti ca fix de asta nu mai vin "fanii" CFR la meci, ca sunt alte persoane care se bat... dar in buc nu e asa? dar in ploiesti? astea sunt orase cu mai multe echipe in prima liga! in ploiesti nu am auzit faze de genu.... nu mergem la meci ca e legea pumnului asta e buna.

păi, dacă vouă vă place să vă bateţi şi să vă înjuraţi ca la uşa cortului, e treaba voastră. nouă ne place să fim civilizaţi, sorry.


Quote:
stai sa vina frate ghost sa zica si el ce are de zis, pe el in vad un suporter clujean adevarat.

sunt absolut convinsă că printre afirmaţiile sale se va strecura din când în când şi câte un "muie CFR!", deci, nu merci.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.

Last edited by dragonfly_drk : 09 May 2012 at 11:55.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 12:04   #4305
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
libe , "CFR vrea să fure cupa" , vezi ca habar nu ai ce vorbesti? voi nu mai sunteti in CUPA de mult timp! finala cupei se da intre rapid-dinamo!

hai ca ma amuzi pe bune, de ce te bagi tu in ceva ce nu sti si nu ai habar? auzi tu, cupa! ))))

mor de ras! bv libe....
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 12:24   #4306
Presedintele
Banned
 
Presedintele
 
Join Date: Nov 2011
Posts: 495
Dupa cate manarii a facut CFR Cluj (si) in campionatul asta, au ajuns pana si timisorenii sa spuna ca si-ar dori sa ia mai degraba Dinamo decat aia ai lui Paskany! Cine stie, cunoaste despre ce e vorba.
Mai mult, Vaslui chiar joaca fotbal - astia cred c-ar merita sa castige titlul mai mult decat oricare dintre celelalte 4 cu sanse teoretice.
Presedintele is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 12:48   #4307
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
sincer sa fiu, si eu mi-as dori sa ia Vasluiu... pt ca : raul bozgoresc trebuie stirpit!
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 16:42   #4308
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Originally Posted by dragonfly_drk:
ei, în cazul ăsta, am un singur gest pentru tine... acelaşi pe care l-am făcut aseară în galeria cfr-istă atunci când voi ne înjuraţi de mama focului

Poate ai uitat de prietenii tai din brigada Kolozsvari Vasutas Sport Club,au afisat anul trecut la meciul din Gruia un banner inspirational,plin de cojones:"Micuta galerie cfr-ista v-o da la m..e.Aveti batista?".Irelevant sa spun ca NIMENI nu da din papagal mai bine ca cefereii.Foarte sugestiv banner-ul din peluza noastra de aseara:"Dupa garduri faceti bravada/Iar pe strazi va antrenati pentru Olimpiada".

Originally Posted by dragonfly_drk:
Cfr-ul e mai vechi decât U. chiar dacă iniţial avea un alt nume, a fost înfiinţat în 1907 pe când U a luat fiinţă abia în 1919.

Toata istoria cefereului de pana acum 2-3 ani incape pe o discheta.Nu cred ca mai are rost sa-ti amintesc istoria lor din al doilea razboi mondial.


Originally Posted by dragonfly_drk:
chiar dacă u-iştii sunt mai mulţi, habar nu au de fotbal. vezi organizarea proastă a meciului de ieri. am stat mai mult de o oră în faţa stadionului aşteptând să întrăm. pe când să o facem, altă bombă... la percheziţie erau doar două persoane. pentru 700 de oameni

Zi-mi te rog in cate deplasari ai fost pana acum.


Originally Posted by dragonfly_drk:
iar rivalitatea asta mi se pare o porcărie cât China pentru că toţi suntem clujeni indiferent cu ce echipă ţinem. dar voi asta aţi uitat.

Serios?Pe bune?Cate exemple de orase cu rivalitate fanatica vrei sa-ti spun?Pentru ca asa-i prin orice tara din lumea asta.

Originally Posted by dragonfly_drk:
păi, dacă e până acolo, hai să ne uităm şi în curtea vecinului. că eu am dat ieri 30 de lei pentru un meci care nu a existat. chiar glumeau suporterii la sfârşit că poate dacă am fi dat 90 de lei, vedeam tot meciul. aşa, nu am văzut decât 30 de minute

Sincer,sincer eu daca as fi in locul vostru mi-ar crapa obrazul de rusine sa vorbesc de pretul biletelor dupa ce s-a intamplat in tur.Si apropo,cine-s vitejii care au iesit ieri de pe teren?

Originally Posted by dragonfly_drk:
şi acum clujul e cunoscut prin CFR nu prin U. că momentan, noi suntem în fruntea clasamentului. deci shhht, că ei nu sunt în stare să treacă de jumătate. şi te rog să nu îmi bagi acum pe gât discuţii gen că CFR vrea să fure cupa că deja mi scârbă de afirmaţiile astea. Pentru că asta e arma pe care o folosesc toţi cei care nu sunt pe primul loc.

Care cupa?ca aia de la finala EL e pazita foarte bine,o sa le fie greu.Si intelegeti toti naibii odata ca imi vine ma sinucid in plm!Intelegeti ca daca iei 2 campionate in mod mizerabil,aia nu te face un club mare si iubit.Ceea ce a insemnat clubul asta in inimile clujenilor de-a lungul istoriei lui face sa fie atat de iubit.Poate stii cate ceva de niste simboluri pentru Cluj-Napoca precum:dr. Mircea Luca,Dan Anca, Ion Moina,Horia Demian,Ghita Muresan si sustinatori infocati precum Emil Hossu,Florin Piersic,Gheorghe Bodea.But fuck it,voi il aveti pe Arpy si pe Muri si 2 tittluri .

Originally Posted by dragonfly_drk:
plus că uită-te ce galerie are U şi uită-te la restul galeriilor din românia. nici nu se compară nivelul de violenţă. dacă umblii în cluj cu fular de ceferist la gât, rişti să fi linşat. ieri era plin clujul de u-işti cu fulare la gât după meci. nu s-a legat nimeni de ei. dacă aveam în schimb, noi fularele, cu siguranţă o păţeam. ţi se pare normal?

Hai incercam o chestie.Ia-ti un fular cu Chelsea si du-te plimba-te prin cartierele lui West Ham,Millwall,Tottenham,Arsenal etc.Sau un fular cu Partizan Belgrad si mergi in partea Stelei Rosii;sau unul cu Olympiakos si mergi la Panathinaikos;sau cu Aris si mergi la PAOK;sau cu Milan si mergi la Inter;sau cu Everton si mergi la Liverpool.Got it?

Last edited by ghost90 : 10 May 2012 at 08:20.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 16:53   #4309
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
ghost, te asteptam sa clarifici situatia....

eu inca nu inteleg de care cupa vorbeste libe... ca cfr a iesit din cupa dupa meciul cu astra... deci?

poate vroia sa zica campionat... dar na, vorbim fara sa stim. asta e.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 17:31   #4310
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Stiu ca la campionat s-a referit.Pai ce sa mai clarific frate?Reprezentantul PERFECT al franarilor in teren s-a comportat asemenea lor: pizdos,cu gura mare si cu cacat la cur in fata faptului.Dupa ce s-o sters,o plecat spre vestiar unde a fost "rupt in bataie" de un masseur de-al Universitatii,dar ceea ce nu vede nimeni,e ca acest Leonidas din Gruia i-a aplicat un crampon inainte.Dupa care Bred Pit Tudor,acest Benny Hill al gazonului,opreste meciul dupa o discutie cu Ando .Bineintels ca am luat si niste gaz lacrimogen in mufa ca am fost niste animale salbatice.Jenant.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 17:34   #4311
dragonfly_drk
Guru
 
dragonfly_drk
 
Join Date: Aug 2010
Location: Cemetery
Posts: 2,940
Originally Posted by ghost90:
Foarte sugestiv banner-ul din peluza noastra de aseara:"Dupa garduri faceti bravada/Iar pe strazi va antrenati pentru Olimpiada".

îmi pare rău ghost, cu tot respectul pentru tine, dar pe Cluj Arena nu se vede nimic. Abia se vedea poarta Universităţii, ce să mai spun de bannere. dar poate ai dreptate. oricum, aţi avut o coregrafie frumoasă. excluzând înjurăturile.

[quote]Sincer,sincer eu daca as fi in locul vostru mi-ar crapa obrazul de rusine sa vorbesc de pretul biletelor dupa ce s-a intamplat in tur.Si apropo,cine-s vitejii care au iesit ieri de pe teren?

măcar în tur spectatorii au avut parte de un meci de 90 de minute, nu de 30. iar vitejii au ieşit de pe teren pentru că Tudor i-a trimis la vestiare şi nu pentru că ar fi vrut ei. uită-te pe înregistrări dacă eşti în necunoştinţă de cauză...

Quote:
Poate stii cate ceva de niste simboluri pentru Cluj-Napoca precum:dr. Mircea Luca,Dan Anca, Ion Moina,Horia Demian,Ghita Muresan si sustinatori infocati precum Emil Hossu,Florin Piersic,Gheorghe Bodea.But fuck it,voi il aveti pe Arpy si pe Muri si 2 tittluri .

şi voi ce simbol sunteţi? dacă e până acolo, nicio echipă nu reprezintă aceste simboluri.
__________________
music is created by the space between the notes not the notes themselves.
dragonfly_drk is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 17:54   #4312
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Si tot noi,suporterii suntem de vina ca s-a intrerupt ma gandesc.Imi place cum scoti o echipa de pe teren si la ceilalti nu le zici nimic.Oricum vom pierde cu 3-0,n-am nicio indoiala,chiar daca nu va fi niciun temei legal .

Originally Posted by dragonfly_drk:
şi voi ce simbol sunteţi?

Tineretii si al iubirii pe pamant.


Originally Posted by dragonfly_drk:
dacă e până acolo, nicio echipă nu reprezintă aceste simboluri.

Nu,dar aceste simboluri reprezinta o echipa.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 18:21   #4313
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Originally Posted by ghost90:
Originally Posted by dragonfly_drk:
şi voi ce simbol sunteţi?

Tineretii si al iubirii pe pamant.

Good one.

Oricum ce nu înțeleg eu este cum de la revolta din iarnă s-au putut înțelege cele două galerii. Era alta miza sau ce?
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 18:38   #4314
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Suntem romani inainte de toate.
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 18:41   #4315
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Dar nu și când intrăm pe un teren de fotbal. Fair enough!
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 18:50   #4316
Kriss_Kringle
Guru
 
Kriss_Kringle
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,664
Nu se spune degeaba ca fotbalul e un sport de gentlemeni practicat de golani.
__________________
I adore simple pleasures. They are the last refuge of the complex.
Kriss_Kringle is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 18:54   #4317
vave
cu v mic
 
vave
 
Join Date: Oct 2008
Location: Claudiopolis
Posts: 2,435
Mai bine s-ar înscrie toți într-un Fight Club. Adevărul este că avem nevoie de un loc unde putem să scăpăm de orice fel de frustrări, ură și tot negativismul. Mai bine să fie organizat, zic.
__________________
E prea clişeic să spui că e clişeic.
vave is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 19:00   #4318
ghost90
Guru
 
ghost90
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 1,190
Originally Posted by vave:
Dar nu și când intrăm pe un teren de fotbal. Fair enough!


Ba da.Cand joaca nationala Romaniei nu mai conteaza clubul pe care-l sustii.Desi atunci cand joaca nationala o foarte mica parte din fanii cefereului o sustin.Know what I'm sayin'?
ghost90 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 19:06   #4319
xerses
Veteran
 
xerses
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 176
Si Bucuresti-ul a devenit zilele acestea oras spaniol...
xerses is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 May 2012, 23:16   #4320
catasmile17
Guru
 
catasmile17
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 417
Atletico Madrid castigatoare cupei
catasmile17 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:28.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells