Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Horror

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Mar 2004, 12:56   #41
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
da' ati prins parodia la Airplane? cand zice Leslie Nielsen : "we're counting on you" ?
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2004, 22:38   #42
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Imi place la nebunie Airplane!... Este o parodie antologica...
Iubesc cel mai mult partea cand zice Neilson:"We have to get these people to a hospital quick!'', stewardesa raspunde: "What is it?" si Nielson raspunde: "It's a big bulding with patience, but that's not important now..."
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2004, 15:25   #43
Mircius
Veteran
 
Mircius
 
Join Date: Feb 2003
Location: Bucuresti
Posts: 203
Send a message via MSN to Mircius Send a message via Yahoo to Mircius
Salve.... Inca n-am vazut SC3, si sunt un mare fan al primului SC. @-ul nu mi-a placut de loc, dar pe primul l-am vazut de vreo 20 de ori... Anyway, vad ca va cam tot "certati" in privinta acestui film. Sigur am sa ma duc in acest uikend sa-l vad... si sper sa-mi placa. Am vazut trailer-ul acu vreo 4 luni, si mi-a placut tare mult. Sper sa nu fie dezamagitor ca SC2.
Inca ceva. VAd ca spuneti ca este o parodie mai buna decat Airplane!. Dar ce inseamna parodie? Dupa cate stiu eu, (sper sa nu ma insel), Avion nu e luat dupa nici un film. Pe cand Scary movie-urile sunt. Deci, nu cred ca s-ar compara nici cu Airplane! (poate Naked Gun 3- ma refer la cel cu Nilsen cand face parodie la True Lies - nu mai stiu daca e Naked Gun sau nu ) si in nici un caz cu Torque.
Mircius is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 11 Mar 2004, 12:36   #44
Gaandalf
The White Rider
 
Gaandalf
 
Join Date: Dec 2002
Location: with charlotte
Posts: 4,253
faza ku Leslie cu indienii : "How are youuu?" "How are youuu?" "How are youuu?" "How are youuu?" "How are youuu?" a fost criminala...

This is a crisis : "Get Me The President!" shi Hugley : "Sir ... You are The President!" :lol: :lol: :lol:

Resuscitarea de la inmormantare iar a fost criminala... am ras de m-am rupt...

Faza din 8 Mile cu Ku Klux Klan... am observat k nu prea multzi s-au prins de faza ... dar a fost geniala...

Mexican NEGRO Standoff - iar a fost plina de mesaje ...
__________________
"Hollywood is like a 10 story cock f.ucking everything in it's path ... just like Madonna!"
Gaandalf is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2004, 21:16   #45
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Buna intrebarea lui gandalf, unde este discutia din trailere dintre eddie si negresa (na ca-mi scapa numele pe moment...) - faza cu matrix lipseste din film? Ciudat...

In rest cel mai mult am ras la faza cu resuscitarea, la faza cu parodia la 8 mile, si in general fazele cu nepotulu Cindy-ei...
P.S: Final cam siropos... si nu in ultimul rand se aude ceva de Scary movie 4? ca anul trecut se anuntau 2 scaryuri sa apara, cu legatura intre ele...
P.S.2: Tare si faza cu charlie sheen cand se duce la sotioara moarta la camion, faza cu no sex...
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2004, 21:34   #46
Nightwane
SadoMasoChrist
 
Nightwane
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 2,772
Originally Posted by TLD:
Buna intrebarea lui gandalf, unde este discutia din trailere dintre eddie si negresa (na ca-mi scapa numele pe moment...) - faza cu matrix lipseste din film? Ciudat...


mah sa inteleg ca la cinema la noi au scos faza aia? weird...ca eu am vazut-o cand vazui filmu' pe comp...
__________________
Switched On Lotus
Nightwane is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 14 Mar 2004, 21:44   #47
TLD
Spirit of the System
 
TLD
 
Join Date: May 2003
Location: bucuresti
Posts: 2,200
Originally Posted by Nightwane:
Originally Posted by TLD:
Buna intrebarea lui gandalf, unde este discutia din trailere dintre eddie si negresa (na ca-mi scapa numele pe moment...) - faza cu matrix lipseste din film? Ciudat...


mah sa inteleg ca la cinema la noi au scos faza aia? weird...ca eu am vazut-o cand vazui filmu' pe comp...
Mah deci discutie exista! Dar nu cea din trailer! Acuma pricep ce zicea gandalfu'. Spre ex in trailer vb morpheus cu cindy, in film vb negresa, si mai intervine ocazional si eddie... Dar total diferit de ce am vazut in trailer! :roll:
TLD is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2004, 00:20   #48
ricutza
Babyface Killer
 
ricutza
 
Join Date: Feb 2002
Posts: 2,221
Send a message via ICQ to ricutza Send a message via MSN to ricutza Send a message via Yahoo to ricutza
am vazut azi filmul...in mod normal nu prea-mi plac parodiile dar chiar mi s-a parut amuzant filmul...clar nu e cine stie ce, si e foarte departe de ceea ce eu as considera film bun...pana la urma, oricat de stupide ar fi fost unele faze mi se pare ca filmul si-a atuns scopul pt ca m-a binedispus...nci nu speram mai mult de la el!
__________________
"Nobody puts Baby in the corner"
ricutza is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 15 Mar 2004, 22:31   #49
ogto
Gandhi's Big Gun
 
ogto
 
Join Date: Feb 2004
Location: oslo?
Posts: 1,371
Ricutza, ai vazut primele doua? Daca da, cum ti s-a parut fata de ele?
__________________
wack your head against the keyboard NOW for tomorrow's winning lottery numbers
ogto is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 22:33.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells