Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 05 Jul 2009, 20:52   #121
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Ba da, K, un pricipiu m-a scos afara, nu din casa, de pe forum: Life-'s too short to waste on You.
Atat.
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 05 Jul 2009, 23:31   #122
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
@halebardu si pauline,

bineinteles, se pot face cate forumuri vreti, in cinci sau in sapte useri, nu e o problema.
ideea era ca halebardu parea profund dedicat acestui forum, acestui site, acestei comunitati, etc., etc.
fiind in situatia de a suporta o pedeapsa conforma cu regulile forumului proslavit, brusc, a dezertat de la spiritul de fair-play la care facea atatea referiri.
initial venit aici ca umil discipol, a devenit tot mai imperativ-santajist.
nu e nici primul, nici ultimul, cum probabil ca isi inchipuie.
doar ca totul e teatru ieftin.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 05 Jul 2009, 23:37   #123
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Sä nu punem la inimä.
Transnistrii d-astea se tot fac - si-n spatiul geopolitic, si-n cel virtual. They never work - poor stillborn babies... Sooner or later, the people grow bored of their new toys and they come back. Always.
...Iar noi îi vom primi cu drag.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 00:12   #124
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Originally Posted by Pitbull:
Sä nu punem la inimä.
Transnistrii d-astea se tot fac - si-n spatiul geopolitic, si-n cel virtual. They never work - poor stillborn babies... Sooner or later, the people grow bored of their new toys and they come back. Always.
...Iar noi îi vom primi cu drag.

corect.
ce mai e din pnl - aripa tanara, de exemplu?

m-am uitat un pic pe forumul halebardului.
toti sunt moderatori si administratori.
deocamdata, e atmosfera aia, ca intr-un pliant iehovist, in care toata lumea se pupa cu toata lumea...bine ai venit! uau, ce desteapta esti! mmm, ce bine le zici, monser! etc., etc.
pana incep crizele hormonale si vanitatile de doi bani.
vad ca klein (cu titlul de "superamoderator") si-a si pus la avatar "moderatrice"
eh, stefan, gloria, pitbull...habar n-aveati ce orgolii zaceau pe aici...

Last edited by Pitbull : 06 Jul 2009 at 00:53.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 07:38   #125
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Nu vad nici o problema in a-ti face propriul forum. Fiind la inceput e si normal sa nu aiba useri si sa fie numai moderatorii. Asa incep toate forumurile, dar nu trebuie sa-l iei peste picior acum, nici pe el si nici pe ceilalti de pe acolo, mai cu seama pe klein. Esti om serios doar, lasa-i in treaba lor...
Liviu- is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 08:14   #126
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
O parte din moderatorii de acolo sunt pusi probabil onorific. Eu am intrat sa vad care-i treaba, ocazie cu care m-am inregistrat. Dupa aceea am fost anuntata printr-un mesaj ca sunt moderator. Si cica moderez vreo cinci sectiuni! S-ar putea sa nu fiu singurul moderator pasiv.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 09:41   #127
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Keepwalking, esti f rautacios si atat am sa-ti spun.Pacat ca in unele situatii a trebuit sa lasi masca de baiat bun jos.
Mult mai echilibrati sunt Liviu si Pitbull. Ne mai vedem pe aici ,guys.


Corinka, nu mai esti moderatoare. Intotdeauna am crezut ca esti cu doua fetze, sincer, si am ezitat sa te invit Masca asta de neutralitate e precara, esti genul care barfeste pe mess din sport. Acum cu unul,pe urma cu celalalt si tot asa.
.Esti rautacioasa la faza cu "moderatorii pasivi" ,etc)Ti-am scris prin PM (tie si lui Buticut) ca sunteti libere sa scrieti pe cate forumuri vreti, nu va impiedica nimeni sa intrati unde vreti. Eu de exemplu intru pe vreo 4.
De tine stiam ca ai o coasta de dracshor,iar de Buticut ca e fidela lui Pitbull.
Ai intrat pe nou forum,Cori,ca sa ai cu ce te lauda aici ,sau sa razi de noi. Puteai sa ne urezi succes si sa ne vedem si aici si acolo.ca sa nu mai zic ca ai aruncat in scarba o vorba,cum ca sunt prea multe sectiuni,si azi am stat doua ore sa aranjez totul.Anyway,daca vei face vreun forum vreodata,nu voi veni pe el.

Last edited by Pauline Kael : 06 Jul 2009 at 09:48.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 09:47   #128
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Pauline Kael:
Buticut (...) e fidela lui Pitbull.
Si reciproc.
Actiune si reactiune.
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 09:50   #129
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Da, she's a doll( sometimes very harsh)
Pitbull, stiu ca din loialitate n-o sa vii,dar poate vreodata arunci un ochisor pe acolo.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 10:06   #130
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
N-am timp sä arunc o geanä de ochisor nici pe nenumärate sectiuni si topicuri de ACASA (Clasic, Iconoclast, Animatie, etc., etc...)
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 10:19   #131
corinka
Dancer in the Dark
 
corinka
 
Join Date: Jun 2004
Location: Phántasien
Posts: 3,135
@Pauline
Daca as fi fost cu doua fete, nu as fi comentat nimic pe forum, unde poate citi oricine ce scriu.
In privinta numarului prea mare de sectiuni, a fost o parere sincera, pe care, de altfel, mi-o impartasesc si altii. A fost chiar o remarca bine intentionata, o parere sincera, nicidecum in scarba.
In niciun caz nu am avut niciodata intentia sa rad de tine. Poate de altii, dar nu de tine. Cand este vorba despre tine, rad cu tine, nu de tine, pentru ca te consider o persoana inteligenta si simpatica.
O sa te regret sincer, daca vei pleca de pe cinemagia, deoarece compania ta imi face placere, acesta fiind si motivul pentru care am facut lobby pentru debannarea ta.
Recunosc ca uneori mai deschid acel forum, in masura in care am timp, dar nu am timp sa fiu permanent pe doua forumuri.
Succes! Totusi, sper sa te mai vad si pe aici.
__________________
They say it's the last song.
They don't know us, you see.
It's only the last song if we let it be.
corinka is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 10:29   #132
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Eu v-am invitat. Eu va mai vizitez, asa ca asteptam contravizita, cand aveti chef, nu va pune nimeni pistolul la tampla.Succesuri tuturor.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 10:29   #133
halebardul
Guru
 
halebardul
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 1,916
Send a message via Yahoo to halebardul
Originally Posted by keepwalking:
ideea era ca halebardu parea profund dedicat acestui forum, acestui site, acestei comunitati, etc., etc.
fiind in situatia de a suporta o pedeapsa conforma cu regulile forumului proslavit, brusc, a dezertat de la spiritul de fair-play la care facea atatea referiri.
initial venit aici ca umil discipol, a devenit tot mai imperativ-santajist.
nu e nici primul, nici ultimul, cum probabil ca isi inchipuie.
doar ca totul e teatru ieftin.

Tu inca mai vorbesti?
Am plecat de scarba ta si de suparare ca adminiii nu-s in stare sa discearna corect unde e buba. Nu vreau sa comparam cate am facut eu pentru forum si cate tu, cel alintat si "care a renuntat pentru o clipa sa mai fie un domn".

Despre proslavire, ai ramas cu o fixatie in cap, ca un cui: am observat odata ca pe trafic.ro cinemagia e pe locul 1 la categoria forumuri de cultura, i-am zis felicitari si la mai mare si tu ai sarit ca-s pupincurist. Tu nu te bucuri cand acest forum are succes? Atunci de ce mai stai pe el, de ce-i mai iei apararea?

Forumul meu merge foarte bine: are 23 de useri, 842 de postari, in numai 3 zile de activitate. Calculeaza tu cate clickuri inseamna asta si vezi ce bine i-ai facut tu cinemagiei.
E fara reclame, cu multe optiuni in plus, nu scoate nimeni bani de pe urma lui, e doar din pasiune.

A, si sa nu uit: se numeste cinematograf.myforum.ro.

Gata, nu-ti mai raspund, chiraie cat vrei.
halebardul is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 10:43   #134
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Originally Posted by halebardul:
Originally Posted by keepwalking:
ideea era ca halebardu parea profund dedicat acestui forum, acestui site, acestei comunitati, etc., etc.
fiind in situatia de a suporta o pedeapsa conforma cu regulile forumului proslavit, brusc, a dezertat de la spiritul de fair-play la care facea atatea referiri.
initial venit aici ca umil discipol, a devenit tot mai imperativ-santajist.
nu e nici primul, nici ultimul, cum probabil ca isi inchipuie.
doar ca totul e teatru ieftin.

Tu inca mai vorbesti?
Am plecat de scarba ta si de suparare ca adminiii nu-s in stare sa discearna corect unde e buba. Nu vreau sa comparam cate am facut eu pentru forum si cate tu, cel alintat si "care a renuntat pentru o clipa sa mai fie un domn".

Despre proslavire, ai ramas cu o fixatie in cap, ca un cui: am observat odata ca pe trafic.ro cinemagia e pe locul 1 la categoria forumuri de cultura, i-am zis felicitari si la mai mare si tu ai sarit ca-s pupincurist. Tu nu te bucuri cand acest forum are succes? Atunci de ce mai stai pe el, de ce-i mai iei apararea?

Forumul meu merge foarte bine: are 23 de useri, 842 de postari, in numai 3 zile de activitate. Calculeaza tu cate clickuri inseamna asta si vezi ce bine i-ai facut tu cinemagiei.
E fara reclame, cu multe optiuni in plus, nu scoate nimeni bani de pe urma lui, e doar din pasiune.

A, si sa nu uit: se numeste cinematograf.myforum.ro.

Gata, nu-ti mai raspund, chiraie cat vrei.

bai, gandesti foarte ciudat.
ce inseamna "cate am facut eu pt forum, si cate tu?".
exista vreo norma de lucru, un pontaj, ceva?
contabilizam cat de mult papagaliceste cineva pe forum?
aici, da, recunosc, ai fost mult mai productiv decat mine, in sensul ca ai deschis tot felul de subiecte de larga respiratie intelectuala.
in rest, esti stupid si tendentios cand afirmi ca, vezi Doamne, din cauza mea cinemagia pierde cativa useri care intra pe forumul tau.
ai un stil santajist care-mi displace profund.
si mai ai tupeul sa intri aici si sa iti faci reclama la forumul tau, in fata unor oameni care te-au gazduit, te-au incurajat si te-au "alintat" la fel de mult ca si pe mine.
dar tu nu cunosti notiunile de recunostinta si loialitate.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 10:46   #135
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Keep,meriti o poezie a la tovarasu nicolae cel mai iubit, paunescu& beniuc etc .Asa vezi tu lucrurile. Zi ca te oftici si gata. Degeaba pozezi acum in marele aparator al Cinemagiei ,n-are nevoie sa fie aparata,si nu de tine
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 10:48   #136
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
hai sa nu incepem un nou conflict pe care nimic nu l-ar putea rezolva in afara de, eventual, niste pumni impart(as)iti intr-un parc

nimeni nu-i cere nimanui loialitate, halebardul si pauline sunt liberi sa-si faca orice forum vor

ii rog, totusi, sa nu-i faca reclama pe cinemagia. n-am sa editez ultima postare a halebardului, dar aceasta sa fie ultima aparitie pe forum a acelei adrese

intr-o ora o sa inchid acest topic, cred ca nu mai e nimic de zis
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 10:48   #137
keepwalking
Guru
 
keepwalking
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 2,598
Originally Posted by Pauline Kael:
Keep,meriti o poezie a la tovarasu nicolae cel mai iubit, paunescu& beniuc etc .Asa vezi tu lucrurile. Zi ca te oftici si gata. Degeaba pozezi acum in marele aparator al Cinemagiei ,n-are nevoie sa fie aparata,si nu de tine

gaseste tu un motiv pentru care sa ma oftic
eu nu vad nici unul.
nu apar cinemagia, apar niste principii morale.
keepwalking is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 16:02   #138
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by halebardul:
Tu inca mai vorbesti? Am plecat de scarba ta si de suparare ca adminiii nu-s in stare sa discearna corect unde e buba.
Intervin cu o doza de discernamant sanatoasa! Sper sa nu fie nevoie sa revin!
Tin sa-i dau dreptate lui keepwalking in acest conflict, de fapt, cred ca toata treaba asta se vede de la o posta iar "discretia" moderatorilor e doar un bun-simt exagerat condimentat cu o oarecare amprenta de compasiune vis-a-vis de omul din spatele nick-name-ului "halebardul".
Intr-un raport de comportament fair-play as da urmatorul scor (cifrele fiind si note): 8 - 2 for Keep.
Nu am nimic cu Halebardul, imi parea un forumist amuzant, cam cronofag si ineficient dar angrenat binisor in ce se intampla pe-aici. Faptul ca mi-a laudat story-ul castigator la Dragobetice, "punandu-se bine" cu mine, nu m-a influentat in a-l judeca justitiar, echitabil, corect; story-ul meu avand valoarea pe care o are ce nu scade sau creste sub comentariile altora.

Originally Posted by halebardul:
Nu vreau sa comparam cate am facut eu pentru forum si cate tu, cel alintat si "care a renuntat pentru o clipa sa mai fie un domn".
Citind o astfel de afirmatie, tind sa cred ca:
- ori astia doi (keep si hale) insceneaza un razboi ca sa mai anime forumul;
- ori Halebardul da dovada de un umor subtilo-zdravan.
Daca, chiar, "e pe bune", atunci tin sa-i mentionez halebardului ca acest "unknown-nobody": keepwalking, m-a incurajat si m-a sfatuit folositor de multe ori in incercarile mele esuate de a dospi ceva palpabil prin atelierul de scenaristica si cum eu unul voi vinde un scenariu la Hollywood pe viitor, practic keepwalking a contribuit la ridicarea cinematografiei romanesti (in sus). Ca sa nu mai spun ca fostul proletar a contribuit si dincolo de acest forum, ajutand cu "donatii" si unii useri de pe cinemagia. Un act demn de toata omenia posibila intr-o lume lipsita de omenie care se sfasie si pt un loc intr-un tramvai.

Originally Posted by Mistah J:
Hai, man, mai lasă-l... De ce să-l închizi? Nu se ceartă nimeni, nu se înjură, e doar un schimb de idei în contradictoriu.
Ii multumesc lui Mistah J pt curajul de care a dat dovada, fara de care mesajul meu nu ar mai fi putut exista!

Last edited by Neuptolem : 06 Jul 2009 at 16:05.
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 16:04   #139
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Neuptolem,de ce nu faci si tu un seral, ceva? Te-ar duce capul la atat.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 06 Jul 2009, 16:11   #140
StefanDo
Super Moderator
 
StefanDo
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 3,571
vedeti de ce acest topic trebuie inchis?
__________________
This is not THE END...
StefanDo is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 14:25.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells