Go Back   Cinemagia Forum > Cinemagia Forum > Condica de sugestii si reclamatii

Closed Thread
 
Thread Tools Search this Thread
Old 25 Apr 2009, 18:28   #21
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
La cine o mai cerut bannarea?
Suspect de bizar is offline   sendpm.gif
Old 25 Apr 2009, 18:33   #22
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
P-a mea definitiva,irevocabila,de iure,de facto,de drept penal.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 25 Apr 2009, 18:34   #23
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
N-avea motiv?Chiar şi tu ai cerut prropia-ţi bannare.
Suspect de bizar is offline   sendpm.gif
Old 29 Apr 2009, 20:10   #24
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
S-a ales praful de forumul asta!
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 29 Apr 2009, 20:29   #25
Suspect de bizar
Guru
 
Suspect de bizar
 
Join Date: Feb 2008
Location: În stânga ta.
Posts: 1,177
Originally Posted by Neuptolem:
S-a ales praful de forumul asta!
De acord.
Suspect de bizar is offline   sendpm.gif
Old 29 Apr 2009, 20:32   #26
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
CE am zis??? Oh, vai, nuuu!... Forumul este extraordinar! E in perioada lui de glorie! Ce..dr...naiba, am avut?... Nu stiu ce-am avut! Doream sa spun ca forumul are un mare castig prin noul moderator din Cafenea! Asta doream sa spun, sincer, da. Chiar asta! It's that cool! Judex e noul moderator! Simt cum linistea se va asterne peste tot in Cafenea, voi nu simtiti?
Oooh, God!...
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 29 Apr 2009, 21:45   #27
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
No, no, no, no, no, NO!
Voi n-ati inteles nimic si nu intelegeti nimic...
Well.
Nemultumirea mea e urmatoarea:
Toti cochilandrii s-au gasit sa modereze Noul forum.
Incepem cu "Inocenta" si terminam cu cel care ma exaspereaza cel mai mult.

EgOisM - vad ca inca nu e moderator dar la cum evolueaza lucrurile o vad cat de curand moderator. Acolo unde-i sade bine unei fete sexy-arogante: la Horror!
Calitati: e frumoasa, se preocupa de moda, e in curs de inteligentizare (inteligentilizare), e cinefila.
Defecte: a vazut cateva horror-uri si se crede culta in gen; nu are varsta necesara si discernamantul sa modereze CORECT; cat mai ales: e egoista = nick-name-ul ei este misogin, cu accente de a deteriora o relatie virtuala din start sub impulsul nesociabilitatii, indiferentei, nematurizarii. (Va amintiti episoadele cu "fragedul" films4all, total infantil si pe dinafara cu indeletnicirea asta a moderarii).
NOTA: 3!

Keepwalking - probabil cea mai buna achizitie a CineMagiei de cand m-am inregistrat eu pe forum.
Calitati: calm, echilibrat, capabil sa impace doua tabere intrate in altercatii. Pe deasupra a demonstrat ceva in cinematografie iar prezenta lui aici nu ar putea decat sa ne onoreze. Nu mai e nevoie sa spun ca stapaneste la perfectie dialogurile scenariilor, are cultura cinematografica, e un bun pedagog, te determina sa actionezi in spiritul constructivitatii, samd.
Defecte: In afara de faptul ca nu e prea charismatic in conflicte, nu vad altele mai elocvente. Pana la urma asta ar putea fi si un atu.
ADMIS CU NOTA: 9!

Illotempore2002 - simpatia mea dar asta nu-mi deterioreaza dreptul de a o judeca obiectiv si rational. In mod normal as putea-o considera pila mea pe forum, dar nu vreau sa profit de aceasta "bresa" a sistemului.
Defecte:
- recurge uneori la jigniri percutante, dureroase la adresa interlocutorului chiar neavand nevoie de cuvinte obscene. Si cel mai grav: reuseste! Are o putere mare de convingere, e malefica, pur si simplu te convinge ca esti cum vrea ea sa te faca. Ceva mai inspaimantator n-am vazut pe Internet, mai ales ca vine si din partea unei prezente feminine.
- e nervoasa uneori, nu se poate stapani atunci cand vine vorba de atacuri pe masura la adresa sa;
- e instabila;
- e prefacuta uneori - adica dupa "razboi" ea da "pupici". Eu nu cred in "pupicii ei de dupa razboi";
- se entuziasmeaza prea usor si ca sa n-o dezamagesti - pt ca stii ce-i poate pielea! - esti nevoit sa adopti un comportament compatibil cu ea, chiar daca nu-i pe placul tau;
- e amica cu marx - o maladie evidenta la adresa forumului CineMagia;
- e laudaroasa si parca, prea bucuresteanca, incat distorsioneaza discutiile cu useri provinciali;
- e prea agresiva.
Calitati:
- nici o fatuca de pe forum nu-i poate da lectii de scenaristica si cinematografie;
- e cea mai cea cand vine vorba de energie, entuziasm si atmosfera ant-plictiseala;
- e constructiva;
- muncitoare;
- anima foarte bine discutiile de calitate;
- e categorica cu psihointernautii, e precum o catea rasa pitbull;
- e culta cinematografic, e citita, isteata, prompta si operativa;
- are simtul umorului;
- e competenta;
- are limite, cam indepartate dar e bine ca totusi exista;
- e f sociabila si amabila, joviala atunci cand vrea.
ADMISA CU NOTA: 6!

Judex - o prezenta enervanta pt un forumist ca mine. Voi si argumenta.
Defecte:
- e copy-paste mai multi forumisti, ma copiaza chiar si pe mine atunci cand vine vorba de filtrari cu fete si entuziasm, insa e palid, nu atat de potent ca mine la aceste capitole.
- nu are nimic original, e un simplu forumist banal si plicticos, plictisitor, cu impregnari din personalitatile altor forumisti, insa cu un aluat total nepiperat, netrezind interesul;
- scrie aiureli in exces pe forum incat se plimba pe marginea bannarii prin off-topic-ismele sale si prin glumele rasuflate;
- e necopt; expresii ca "pula mea ma", "le-ai facut boarfe pe forum"; asta le-am retinut ca le-am primit eu, insa e la fel cu intreaga comunitate;
- nu are o contributie laudabila site-ului si nu are nici macar un motiv fundamental de a poposi pe aici (paranteza: nu as avea nimic cu un astfel de forumist ca mai sunt cu gramada dar el a devenit moderator si trebuie luat ca atare);
- nu e charismatic iar cand o face e idiot si se face de ras;
- coboara nivelul cultural al forumului;
- e limitat, conformist, inchistat in reguli invechite, azi, cretine;
- e deranjant, strica conversatiile chiar si cand acestea promit rating;
- are avatar de fotbalist;
- nu-si dezvaluie identitatea ca ar fi "Cineva".
Enough! Nu am chef sa-l insult caci nu merita desi as fi putut continua pe inca 2-3 pagini.
Calitati:
- are bun-simt;
- e jovial, operativ;
- nu e daunator forumului in sensul strict;
- cica, e o persoana importanta in real-life;
- util in Cafenea.
RESPINS! NOTA: 2!

Precizari / Atentionari:
1. Nu voi mai calca vreodata in Cafenea atata timp cat el e moderator acolo.
2. Daca ii mai dai pupici lui Illo iti rezerv un loc intr-un scenariu "surpriza".
3. Daca vei calca prin Atelier, imi voi lua masuri de a mai face excursii ex-forum, binevenite, de altfel.
Rugaminte: daca cu un StefanDo nu se poate ajunge la nici un rezultat al unei negocieri, o rog pe redactorul sef al CienMagia: Gloria, sa-i supuna pe noii moderatori unui test psihologic (exceptandu-l pe Keep, caci cu omul asta nu am reusit sa ma cert nici cand mi-am dorit, e un izvor de slow down conflictual atat de necesar forumului).

Fata de restul noilor moderatori imi asum dreptul de a-mi mentine o imagine neutra, cu cea mai mare exigenta, ei nici nu exceleaza dar nu vad un pericol pe forum avandu-i moderatori. Se incadreaza cu note de 7.
Am stat ceva pe ganduri cand am acordat notele si consider ca sunt pe merit, ca moderatori.
Dedic primele 3 randuri lui Pitbull si Pauline, restul pot citi intregul meu mesaj. Sper sa nu mai fie nevoie sa intervin atat de panoramic altadata pe acest forum. Probabil, ultimul meu mesaj de peste 3 randuri. I'm done.
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 29 Apr 2009, 22:01   #28
Pitbull
Unlikely Messiah
 
Pitbull
 
Join Date: Dec 2004
Location: Bucharest
Posts: 16,822
Originally Posted by Neuptolem:
No, no, no, no, no, NO!
Voi n-ati inteles nimic si nu intelegeti nimic...
Well.
Nemultumirea mea e urmatoarea:
Toti cochilandrii s-au gasit sa modereze Noul forum.
Incepem cu "Inocenta" si terminam cu cel care ma exaspereaza cel mai mult.
Atât am citit.
Mai departe ce-ai scris?
(Zi în cel mult trei rânduri, te rog.)
Pitbull is offline   sendpm.gif
Old 29 Apr 2009, 22:11   #29
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Pitbull:
Zi în cel mult trei rânduri, te rog.
N-am scris pt tine, nu-mi doresc neaparat ca tu sa citesti.
Ideea e ca eu nu voi mai calca in Cafenea atata timp cat Judex e moderator acolo si nu caut sa fiu multumit cumva, stiu ca nu se poate si sunt constient de imaginea mea pe forum.
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 29 Apr 2009, 22:45   #30
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
suspy +pitbull =love.

Silver-boy,esti f f f tare,te admir.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 30 Apr 2009, 08:21   #31
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by illotempore2002:
Originally Posted by Pitbull:
Originally Posted by corinka:
Unde e moderator Egoism?
Deocamdatä, nicäieri - desi fusese si ea propusä, initial, si cred cä ar fi bunä.
As vedea-o la Video sau la Clasic... Ce zici, EgO?

la video, ce sa caute la clasic?
Dap,la clasic pe Alex Leo Serban.Herbert nu prea intra.La video ...Bogie.EgOism...,ziceati ca e pe la horror.
Iar ma injura Pitbull,ce-mi place.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 30 Apr 2009, 08:30   #32
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Deci,mie imi place cum scrie Neuptolem! Ma distrez de mor.Pe EgOism a zis ca o vede la un curs de "Inteligentizare(inteligentilizare), si e ...misogina(misandrica se spune)"Pe Illotempore a facut-o catea rasa pitbull
In afara de subiectivismul debordant si haotic,Neuptolem are si dreptate,nu poate fi toata lumea la intamplare moderatoare!
Acum astept sa ceara banarea mea iar.El si cu cel de mai jos:

Originally Posted by Pitbull:
@Suspy:
Silver_boy n-a fost niciodatä moderator nicäieri. Prezenta lui în functia asta, la Atelier, a fost un accident. E distrat, împrästiat, neatent, visätor, incapabil sä modereze. Pe forum inträ din An în Pasti, când îsi aminteste întâmplätor de existenta noasträ. A-l pune moderator undeva e ca si cum ai vrea sä proptesti un balcon subrezit la cutremur cu un pai de bäut Cola.
Interesant, cum unele chestii care atârnä de un fir de pär deasupra präpastiei bannärii, de unde le-a salvat mila administratiei, îsi închipuie cä au resurse sä ne facä numirile de moderatori (nici nu e de mirare cä propun mereu pe dos - gen Cornel Palade în rolul lui Terminator V). Comedia a fost amuzantä o clipä, dar a devenit de mult plicticoasä
Silver-boy nu e incapabil,e un spirit superior celor care il barfesc intr-un mod caraghios,fiecare om pe lume,persoana trebuie sa-si faca singur impresii despre alta persoana.Silver nu e distrat,are imaginatie pt tot forumul,nu e imprastiat,nu are timp poate si nici interes,e normal,nu are orgolii statute de internaut si nici nu-i lipseste coloana vertebrala(figurativ),asta nu-l face mai slab,din contra,il face mai puternic,stabil.Visator,da,ziceam ca are imaginatie si inteligenta iesite din comun.Incapabil sa modereze? Wow ,cata bunavointa,pt un forumel destul de patinat de rutina si dezbin-teres din partea unor useri mai interesanti.Poate ca Pitbull n-are loc sa modereze inca zece ani ,dar la cum merge forumul acum...Dap,"balcon subrezit" ca bine zice Pitbull(ceva nostalgii cu nea' nicu la balcon,poate La cutremur? O fi avand probleme dupa, prin casa" Prapastia banarii"? Sa nu exageram,se confunda cu putzul gandirii cuiva...Despre partea cu mila,cine stie,cunoaste,deja vu are.

Last edited by Pauline Kael : 30 Apr 2009 at 08:42.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 30 Apr 2009, 11:03   #33
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
Originally Posted by Neuptolem:
Originally Posted by Pitbull:
Zi în cel mult trei rânduri, te rog.
N-am scris pt tine, nu-mi doresc neaparat ca tu sa citesti.
Ideea e ca eu nu voi mai calca in Cafenea atata timp cat Judex e moderator acolo si nu caut sa fiu multumit cumva, stiu ca nu se poate si sunt constient de imaginea mea pe forum.

Neuptolem,

Nu e frumos ce ai facut. Esti o persoana foarte inteligenta dar cateodata tratezi foarte superficial niste lucruri importante, care tin de umanitatea ta si a persoanei in care dai.

Judex nu e nici pe departe asa cum l-ai descris tu, tot ce e adevarat e ca foloseste expresii precum "pula mea" Nu vreau sa-i aduc elogii (esti singurul care beneficiaza de elogiile mele ) dar ai putea sa ai si tu mai multa rabdare sa vezi cum e un om, in general, si in particular, Judex.

E drept ca ar putea sa fie mai activ pe topicurile de filme si sa contribuie cu ceva mai substantial decat o face, pt ca are multe sa ne zica, dar daca decizia lui e sa se implice doar atat, pt moment, de ce trebuie sa-l agresezi? Atata timp cat nu intoxica forumul cu mii de postari tampite, e ok.

Oricum sa stii ca ne-a promis ca dupa ce-si ia vacanta, o sa se implice mai constiincios in treaba asta cu filmele.
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 30 Apr 2009, 11:40   #34
illotempore2002
Guru
 
illotempore2002
 
Join Date: Apr 2007
Location: Bucuresti
Posts: 5,244
intreaba-l pe mp.
illotempore2002 is offline   sendpm.gif
Old 30 Apr 2009, 14:58   #35
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Originally Posted by Mistah J:
M-aţi uitat. Vreau şi eu un post.

Dati-i baiatului asta un post de moderator,de cand cere...La animatie,de ex... Pe bune.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 30 Apr 2009, 18:41   #36
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
Offtopic

Aici se vor transfera toate mesajele off-topic care nu sunt atât de ofensive pentru a fi complet sterse, dar nici atât de lucide încât sä fie incluse în alte topicuri,va
[zic eu,Pitbull,care ma iubesc doar pe mine,si pe cainii mei ,care nu ma musca never
StefanDo,spune-i lui Pitbull sa nu mai jigneasca userii,in definitiv marile idei si inventii s-au lovit intotdeauna de obstacolele mintilor retrograde(Einstein a zis),chiar daca cei cu idei sunt mai recalcitranti.Daca cineva a fost banat in trecut nu inseamna nimic,asa cum o persoana a fost buna in trecut,respectata ,dar in timp si-a pierdut credibilitatea ,poleiala a disparut.
Si mi-a sters o postare,mai multe,f decente si argumentate,una era despre SilverBoy,sper ca Silver s-o fi citit-o daca nu o scriu din nou,intr-o sectiune unde Pitbull nu e moderator,desi vad ca pune pe cine vrea muschii lui pe forum,sa-l poate conduce,prin oamenii lui.Profita ca Stefan si Gloria n-au timp sa intre p-aici.
Sper si acum ca Halebardul sa nu fie totuna cu Pitbull,si ar fi bun la cafenea moderator,sau unde vrea el.
StefanDo,tu mi-ai sters postarile???

Last edited by Pauline Kael : 30 Apr 2009 at 19:51.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 30 Apr 2009, 18:49   #37
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Mistah J:
@ StefanDo, dacă tăceai filozof rămâneai...
Mistah Jay, esti ca o grenada! Nu poate omu' sa te lase slobod cateva minute ca tu...Stai in banca ta cuminte! Mai am nevoie de tine pe forumul asta!
Steffy, trust-me, omul s-a maturizat, o sa-i mai acopar spatele cat pot si-o, dar cand am sa vad ca gloantele asupra lui vor incepe sa ma ciupeasca si pe mine, am sa ma car la modul cel mai las posibil: la pas mare alergator!

Mistah J, te invit in Atelier la tema de ruleaza acum, vin si eu maine cu povestirea dupa cele 3 cuvinte..intre timp tre sa consult cateva manuale de istorie, stii, eu am o obsesie cu documentatul, asta ca acoperire a unei lacune cum ar fi lipsa unei culturi solide, in aceasta seara o sa-l deranjez pe Pitbull cu cateva date despre Al Doilea Razboi Mondial, razboirea romanilor cu nemtii, Marasesti, etc. Pitbull! Fii atent! Ce zici? Cunosti povestea din spatele scenariului "Trenul catre Bucuresti pleaca de la linia 3", cam asta ma intereseaza pe mine numai ca e mult mai tare!

Hai ca v-am spart la entuziasm! Ma simt mai fresh, nu mai am asa nervi pe Judex, probably, daca nu tace, am sa-i trimit un pumn direct in nas fara sa mai stau la discutii - referitor la cazul Illo...cam incepe sa-mi fure femeia.. Hai mah ca glumeam, asta a fost pt mine sa ma amuz singur!... Well, ignorati!

Deci! Mistah Jay, stai potol, vezi-ti de ghem, smotoceste-l cat vrei dar numai lasa draku' cablurile de inalta tensiune ca nu stii sa umbli cu ele si iar te gasesc ca ariciu' incremenit si facut scrum pe threaduri inghetate de StefanDo cu lacat de 2 kile! Slow Down!

Ei, Mistah Jay, daca vrei razbunare pe forumul asta, asta tre sa fie artistic, 'tzelegi tu, iti vand un pont (gratuit): tu tre sa ii faci pe ei sa te ceara moderator, sa fii atat de bengos incat fatucile sa te roage sa le moderezi topicele, 'tzelegi? 'kay!... Baga bine la cap!
O sa ne razbunam artistic, some day, cu un scenariu, trust-me! Il postam aici, detonam, si fugim pan' scoatem scantei cu Mobrele! mai mai sa ne prinda focu'-'n spate. Si daca se strica telecomanda ca-n Armaghedon, 'tz promit io ca ne legam cu sfoara si ne aruncam kamikaze la piloanele forumului cu geamantanul de nitroglicerina! See?!? I'm smart and I have a solution to (at?) every problem!
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 30 Apr 2009, 18:57   #38
Pauline Kael
Banned
 
Pauline Kael
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 3,687
StefanDo ,MistahJ nu e totuna cu Gengar? Are voie cu clone? Sunt amandoi concomitent pe forum.
Nu vreau sa-l banezi,desi e prea chitzait.
Pauline Kael is offline   sendpm.gif
Old 30 Apr 2009, 19:03   #39
Neuptolem
Banned
 
Neuptolem
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,800
Originally Posted by Pauline:
Are voie cu clone?
El e mai expus riscurilor si de-asta are vieti-rezerva.
Neuptolem is offline   sendpm.gif
Old 30 Apr 2009, 19:04   #40
EgOisM
Guru
 
EgOisM
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
Posts: 849
poate ego vrea in alta parte[/quote]

Unde vreti voi!
__________________
Haven't you heard ,i'm the crazy bitch around here!
http://p3rf3ctegoism.blogspot.com/
EgOisM is offline   sendpm.gif
Closed Thread


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 21:40.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells