Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

View Poll Results: Echipa De Forbal Favorita ?
Steaua 74 38.34%
Dinamo 31 16.06%
Rapid 13 6.74%
Cfr Cluj 9 4.66%
Unirea Urziceni 1 0.52%
Fc Vaslui 4 2.07%
Poli Timisoara 9 4.66%
Universitatea Craiova 12 6.22%
I Don't Love Footbal ! 32 16.58%
Doar din strainatate ( Barca , Real , Manchester etc ) 39 20.21%
Multiple Choice Poll. Voters: 193. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 17 Jun 2009, 10:26   #1721
Bogie
Guru
 
Bogie
 
Join Date: Dec 2002
Posts: 630
Bah, am uitat sa ma laud: in mai am fost la 2 meciuri din campionate adevarate. Mai intai, la Karlsruhe - Hannover 2-3; meci bun, desi erau codasele din Bundesliga.

Dar cireasa, crema, deliciul, orgasmul a fost Milan-Roma (tot 2-3), ultimul meci al lui Maldini pe San Siro, cu 80.000 de oameni si o caldura sufocanta. Ce se vede din tribuna: Kaka este probabil cel mai bun jucator din lume, Seedorf are o tehnica ametitoare, Beckham alearga mult mai mult decat credeam, Pato are explozie letala, Totti stie sa dea pase de 40 de m la firul ierbii cu exteriorul si stie sa traga la poarta, Inzaghi este o cutra batrana (a cazut de vreo 5 ori in prima repriza si de fiecare data se ridica extrem de indignat, gesticuland la arbitru; spre final, avea o infatisare de parca era dezamagit de tot neamul omenesc..saracul de el, era atat de resemnat cu rautatea arbitrului incat nici macar nu mai protesta ).

Dar mai presus de toate, am observat ca fotbalul este un joc simplu: aduci mingea in terenul advers si tragi; cu cat mingea e mai aproape de poarta, cu atat sunt mai mari sansele de a da gol. Profund, nu?

Am si poze dar pana nu gasesc un cablu micro USB nu le pun.
__________________
My, my, my. Such a lot of guns around town and so few brains!
Bogie is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 17 Jun 2009, 10:37   #1722
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Bogie:
Dar cireasa, crema, deliciul, orgasmul a fost Milan-Roma (tot 2-3), ultimul meci al lui Maldini pe San Siro, cu 80.000 de oameni si o caldura sufocanta.

asta e meciul la care s-au trezit unii sa-l huiduie pe Maldini ?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2009, 09:00   #1723
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Viata bate Filmul ... dar si-o ia pe coaja de la Americani. S-a intamplat aseara la Cupa Confederatiilor. Incepusera dezastruos cu 2 infrangeri clare: 1-3 cu italia si 0-3 cu Brazilia iar in ultimul meci nu aveau altceva de facut decat sa-si dea naibii seama ca nu mai au nici o sansa si sa mai ia un bobarnac in freza si de la Egipt (revelatia turneului pana atunci). Defectul americanilor e doua: 1. nu sunt romani 2. nici n-au auzit de Mioritza. In aste conditii s-au apucat sa bata zdravan Egiptul si in colaborare cu jocul rezultatelor s-au dus mai departe devenind singura echipa (din memoria recenta) care trece de grupele unui turneu final dupa ce debuteaza cu 2 infrangeri. Gata.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2009, 09:09   #1724
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
asta si pt ca Brazilia nu e Italia
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2009, 16:01   #1725
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Frati stelisti, cica jucam in Eusopa League cu Ujpest.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2009, 16:06   #1726
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
ii batem de le suna apa-n kap
faza naspa ca jucam returul in deplasare
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jun 2009, 16:15   #1727
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
AAr trebui sa-i linistim marcand o caruta de goluri aici. Am inteles ca fanii lor sunt destul de agresivi, mai ales pe teren propriu, asa ca sa nu le dam motiv sa spere ceva.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 07:54   #1728
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
UEFA Cup (2006-07)

1st Qualifying Round: Újpest FC 0 - 4 Vaduz

returul nu a mai contat

"Dacă ne elimină şi Ujpest, atunci să fugim dracului de aici!"...vorba unui Corleone in viatza
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 07:54   #1729
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Judex:
AAr trebui sa-i linistim marcand o caruta de goluri aici. Am inteles ca fanii lor sunt destul de agresivi, mai ales pe teren propriu, asa ca sa nu le dam motiv sa spere ceva.

foarte posibil vom castiga la masa verde din cauza lui Banel
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 09:45   #1730
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
true fact (sursa ProTV): Egiptul a jucat atat de prost meciul cu SUA pt ca au sarbatorit victoria cu Italia cu prostituatele care le-au furat apoi banii din camerele de hotel. Aint life funny ?
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 15:41   #1731
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Eu nu inteleg cum Egiptul a putut sa piarda exact cu scorul care i-ar fi scos din competitie, cand au vazut ca se face 2-0 nu puteau si ei sa ramana cu toata echipa in poarta? La ce dzeu se gandeau!?
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 18:49   #1732
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by miercuri:
Eu nu inteleg cum Egiptul a putut sa piarda exact cu scorul care i-ar fi scos din competitie, cand au vazut ca se face 2-0 nu puteau si ei sa ramana cu toata echipa in poarta? La ce dzeu se gandeau!?

sigur nu la autobaza lui Cîrţu
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Jun 2009, 19:54   #1733
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
se gandeau ca au ramas fara banii cu care sa mai fuck ceva si dupa meciul cu SUA
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 24 Jun 2009, 20:10   #1734
Judex
Banned
 
Judex
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 5,986
Diseara, de la 9 jumate, SUA-Spania.
Judex is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2009, 07:36   #1735
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Spania-SUA 0-2 Ce blat ordinar ! Spania n-ar putea juca atat de penal cu o echipa de puscarie ca SUA decat daca ii doare in pix. Mai erau cateva minute si cativa jucatori iberici zambeau cu gura pana la urechi. Nu mai vb de cum s-au luat golurile. Mi-am adus aminte si de Italia, ranjetul lui Buffon si cat s-au chinuit si ei sa nu cumva sa dea gol Braziliei.

so fuckin embarrasing
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2009, 07:39   #1736
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
deci tot Brazilia
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2009, 07:45   #1737
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by Cinemania:
deci tot Brazilia

Nu zi hop inca. Parca-i vad si pe ei cum se tavalesc pe jos si chicotesc si fac ce pot sa ia baetzii lu Obama Cupa.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2009, 07:47   #1738
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
atat le trebe...daca o sa fie panarame o sa ma rog sa nu mai ajunga la mondiale
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2009, 09:44   #1739
tzeapa
Novice
 
tzeapa
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 5
Originally Posted by Chambord:
Spania-SUA 0-2 Ce blat ordinar ! Spania n-ar putea juca atat de penal cu o echipa de puscarie ca SUA decat daca ii doare in pix. Mai erau cateva minute si cativa jucatori iberici zambeau cu gura pana la urechi. Nu mai vb de cum s-au luat golurile. Mi-am adus aminte si de Italia, ranjetul lui Buffon si cat s-au chinuit si ei sa nu cumva sa dea gol Braziliei.

so fuckin embarrasing

Lol. Asta e tare... a fost blat. Ave, ca suferim de sindromul ligii lu' mitica ... SUA joaca ceva fotbal, nu suficient cat sa crezi ca pot bate o echipa gen Spania (desi imi aduc aminte meciul de la mondiale impotriva Italiei, cand i-au scos macaronarii foarte greu si cu destul de mult noroc...), dar arhisuficient sa faca o instructie de zile mari cu noi.

Parerea mea...
tzeapa is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 25 Jun 2009, 12:40   #1740
miercuri
Guru
 
miercuri
 
Join Date: Jan 2008
Location: internetz
Posts: 2,063
Oh common, n-are cum sa fie blat. Am vazut ultmele 5 minute si Torres saracutul mai ca plangea si in cazul asta sa moara si capra vecinului, adica sa nu se califice nici Brazilia.
miercuri is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:17.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells