Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Fanatic

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 21 Oct 2006, 14:24   #1
alakazam
Banned
 
alakazam
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 105
Cui ii place "How the Grinch stole Christmas"?

Sa scrie aici... :o
alakazam is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2006, 14:54   #2
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
care, ala vechi?
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2006, 15:54   #3
alakazam
Banned
 
alakazam
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 105
Nu, acela mai nou - cu Jim Carey, domnule Guru! (p.s.: necrovile e mail-ul tau, man...) :w00t: :huh:
P.S.: What the fluck is your problem with Pokemon? :huh: :shock:
alakazam is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2006, 18:25   #4
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by alakazam:
Nu, acela mai nou - cu Jim Carey, domnule Guru! (p.s.: necrovile e mail-ul tau, man...) :w00t: :huh:
P.S.: What the fluck is your problem with Pokemon? :huh: :shock:

parca ziceam "ce ai cu Pokemon?" nu altceva...nu inteleg de ce te ataci...dar care e problema ta cu mailul meu, btw?

si vezi ca statutul de Guru e dat de numarul de mesaje de pe forum, in caz ca nu stiai...nu e alegerea mea, asa ca...

in alta ordine de idei, Grinch-ul asta nou e destul de OK...nu cred ca ecranizarea ar fi fost la fel de reusita daca nu juca Jim[/i]
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2006, 22:37   #5
Cazeemeer
Guru
 
Cazeemeer
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 588
Grinch-ul animat al lui Chuck Jones e genial. Asta cu Jim Carrey am vrut sa-l vad si, desi era de Craciun, cand dau sanse in plus chiar si filmelor proaste, dar festive, m-a enervat intr-atat incat am renuntat dupa primul sfert de ora. Si meritul pentru asta il au in egala masura Jim Carrey (care in general nu mi se pare extraordinar de funny) si Ron Howard. Dar pana la urma, cred ca factorul decisiv a fost regia lui Ron Howard.
Cazeemeer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2006, 22:49   #6
Cinemania
Cinemaniac
 
Cinemania
 
Join Date: Oct 2003
Posts: 4,194
Originally Posted by Cazeemeer:
Dar pana la urma, cred ca factorul decisiv a fost regia lui Ron Howard.

ai pus punctul pe i
__________________
It's funny how the colors of the real world only seem really real when you viddy them on the screen.
Cinemania is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2006, 23:11   #7
alakazam
Banned
 
alakazam
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 105
:w00t: Tre' sa fii putin cu capul ca sa te plictisesti dupa numai un sfert de ora la un film gen "HTGSC"... Parerea mea... Macar pentru efectele alea handicapate speciale ale bugetului de n-spe milioane de $... si tot ar fi trebuit sa te uiti...
alakazam is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Oct 2006, 23:19   #8
Cazeemeer
Guru
 
Cazeemeer
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 588
Cine a zis ceva de plictiseala? Eu am zis ca m-a enervat atat de tare ca nu m-am mai putut uita. Grinch-ul lui Chuck Jones parea sa vina dintr-un spirit al Craciunului veritabil. Grinch-ul lui Ron Howard inlocuieste asta cu efecte speciale de milioane de dolari (cuplate cu camerawork "original" la nivel de show tv de mana a saptea), elemente de mockumentary total inutile si unul din cele mai ipocrite mesaje anti-consumeriste posibile.
Poate sunt eu "putin cu capul" de nu imi plac chestiile astea.
Cazeemeer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2006, 22:31   #9
alakazam
Banned
 
alakazam
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 105
Originally Posted by Cazeemeer:
unul din cele mai ipocrite mesaje anti-consumeriste posibile.
La ce anume te referi? La faptul ca...? :shock:
alakazam is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 23 Oct 2006, 22:49   #10
Cazeemeer
Guru
 
Cazeemeer
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 588
Pai, spre deosebire de varianta lui Chuck Jones, unde the Hoos ("Whoos"?) erau niste creaturi pasnice si pure care intelegeau Craciunul, la Ron Howard ei sunt o satira a poporului american si a hiper-comercializarii Craciunului. Si asta e o ipocrizie, fiindca acest film in sine, cu milioanele alea de dolari bagate in efecte speciale si salariul lui Jim Carrey, este un exemplu de hiper-comercializare a Craciunului. Daca bagi zeci de milioane de dolari intr-un film anti-consumerist, ar face bine sa-ti iasa un Fight Club, fiindca altfel nu prea poate sa para sincer.
Cazeemeer is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 16 Nov 2006, 20:16   #11
alakazam
Banned
 
alakazam
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 105
THE EBENEZER SCROOGE STUFF

Originally Posted by Cazeemeer:
Pai, spre deosebire de varianta lui Chuck Jones, unde the Hoos ("Whoos"?) erau niste creaturi pasnice si pure care intelegeau Craciunul, la Ron Howard ei sunt o satira a poporului american si a hiper-comercializarii Craciunului. Si asta e o ipocrizie, fiindca acest film in sine, cu milioanele alea de dolari bagate in efecte speciale si salariul lui Jim Carrey, este un exemplu de hiper-comercializare a Craciunului. Daca bagi zeci de milioane de dolari intr-un film anti-consumerist, ar face bine sa-ti iasa un Fight Club, fiindca altfel nu prea poate sa para sincer.

Adevarat... Mai putin partea cu milioanele bagate in buzunarul lui Carrey...
alakazam is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 19:34.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells