Go Back   Cinemagia Forum > Totul despre filme > Acum pe ecrane

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 02 Oct 2009, 23:11   #1
marcusARCUS
Guru
 
marcusARCUS
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 948
"Funny People"

1).Nu s-a facut topic nu-i asa?Bineee.Pai e o comedie cu stand-up comedians care fac glume cu (organul genital al masculului si a femelei)si parturi.Glumele sunt pe atat de porcoase cam cat pe atat de haioase.Adica razi in hohote.
2).Mie-mi plac dramele cu oamenii care,defapt,joaca in comedii.Adam Sandler a mai avut aceasta experienta acum 2 ani in Reign Over Me film la care nu razi.Dar deloc.Si Seth Rogen in Knocked Up(2007)care mai are niste glumite.
3).Toti actorii sunt foarte tari si partile din filmele in care a jucat George Simmons(Adam Sandler)sunt misto.Altfel ii dau 4 stele jumatate si nota 9 jumatate.Voi ce ziceti?
__________________
In the event that you find some certain sequences or ideas confusing,please bare in mind,that this is your fault,not ours.You will need to see the picture again and again,until you understand everything.Turn.
marcusARCUS is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 21 Jan 2010, 22:49   #2
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Uau, un film cu Adam Sandler care e chiar bun. Am ramas placut surprins. Seth a jucat cum il stim, rolul adorabilului cool, dar Sandler chiar m-a surprins. Apoi filmul chiar a fost bun, a prezentat lumea inedita a stand-up comedy, si motivul clovnului trist chiar a functionat ok. Nu prea am vazut clisee, ceea ce iar m-a bucurat, mai ales ca e vorba de Sandler. Mai tot timpul ma asteptam sa devina cheesey, dar timp de 2 ore jumatate nu s-a intamplat asa ceva, ci a curs frumos, ca o felie de viata. Chiar am avut asa un sentiment ca Sandler se cam dezice de filmele sale anterioare, si incearca acum sa ne arate ce poate. In orice caz, face o treaba buna.
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 22 Jan 2010, 08:22   #3
Chambord
x
 
Chambord
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 3,717
Originally Posted by marius_em:
Uau, un film cu Adam Sandler care e chiar bun.

Sa inteleg ca n-ai vazut inca "Punch Drunk Love", care nu e bun, e downright extraordinary.
Chambord is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 17:58.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells