Păreri Tres metros sobre el cielo

Trei metri deasupra cerului

IntegerMD pe 10 Iunie 2011 20:14
Extraordinar film , absolut extraordinar .. te lasa fara cuvinte. La sigur este unul dintre ce le mai bune filme vazut in ultimul timp , si sigur il adaug in colectia filmelor preferate. Este aproape bun din toata punctele de vedere . Tehnica de filmare una de nota 10 , nu stiam ca filmele spaniole sunt asa de bune.. poate ca si ma uit la foarte putine filme filmate in studiouri spaniole.. In ceea ce priveste scenariul este de nota 10 , nu este plagiat nimic absolut , cel putin nu am mai vazut un film asemanator niciodata si nu prea cred ca o sa vad , poate va fi cu acelasi scenariu dar nu la fel de bun , p-u ca acesta chiar merita nota 10+. Coloana sonora la fel merita laude , sunt alese foarte bune piese ceea ce fac filmul mult mai interesant si mai bun . In ceea ce priveste actorii nu am obiectii , ei au intrat in pielea personajului si sau comportat de parca chiar erau in situatia… citeşte
ColtzO pe 8 iulie 2011 18:05
exista varianta italiana a filmului..Tre metri sopra il cielo. m-am uitat la varianta in spaniola pentru ca eram curioasa cum e, dar cea italiana mi s-a parut mult mai buna. Recomand mai mult varianta italiana, scenariul e 95% identic, cateva scene difera, in rest ideea e aceeasi,
momo2494 pe 23 septembrie 2015 22:00
Cum se numeste cartea?
maditza_89 pe 30 Iunie 2011 20:15
tu y yo tres 3 metros sobre el cielo
Sublim....extraordinar!!!!!!!!!!!! No. 1 in topul filmelor mele preferate!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
black_shad0w pe 7 martie 2014 23:48
esti penibila tanti! ce e asa extraordinar la un bataus retardat ca convinge o virgina sa o fute apoi ii zica ahh m-am simtit ca la 3 metri deasupra cerului? hai, vino cu argumente!
alexandra_dracea pe 27 august 2014 20:14
Spune asta,doar ca i-ar placea si ei un barbat la fel de viril ca actorul,la fel de frumos-sexy si rau. Multe patachine viseaza cu ochii deschisi,sperand sa le apara in cale si lor un astfel de mascul. Hei,nu zic ca nu e bun tipul,dar nici chiar asa...Las-o naibii,n-ai valoare deloc? Am mai citit pe aici,unele au si plans la film. Ioi ce v-as bate pe toate,sa aveti motive sa plangeti.
xgeox pe 22 Noiembrie 2011 19:30
Frumos film!
Filmul intrece asteptarile! Coloana sonora e perfecta - vorbim si de orchestratie, si de piese! Actorii au intrat atat de bine in pielea personajelor incat ai senzatia ca se trage din realitate ceea ce fac acolo! Regizorul, chiar daca e la al doilea film(s-a axat mai mult pe seriale), poate da lectii la majoritatea regizorilor de la hollywood care se apuca sa faca acest gen de filme.

Recomand! E un "must see" pentru cei ce iubesc genul si diversitatea cinematografica!

sidonika_scumpika pe 30 decembrie 2013 12:46
Din toate filmele de dragoste vazute pana acum , exceptand titanicul acesta ma impresionat pana la lacrimi si ma facut sa simt ca si cum as juca eu
IGGI pe 6 decembrie 2017 22:23
Filmul acesta e bun doar ca exemplu pentru adolescente, sa stie ce s-ar putea intampla, dar atat si nimic mai mult :)
SuperGirl pe 20 Noiembrie 2011 20:56
Nu credeam ca ii voi da 10, insa m-a cucerit. Pot spune ca este cel mai bun film spaniol vazut vreodata si unul dintre preferatele mele in general! Sigur, finalul filmului il face atat de special insa si pasiunea personajelor, multitudinea de actiuni si senzatii schimbatoare il fac cu totul diferit de celelate filme cu adolescenti. Acesta nu este un film cu si pentru adolescenti, este un film pentru cei care apreciaza dragostea adevarata si pot plange la o poveste intensa!
honeygiani pe 9 iunie 2012 14:13
Am plans. Genial...fara cuvinte.
bainca pe 8 martie 2021 20:19
bai tampitilor misogini , ce vi sa urcat deja sperma la cap , habar nu aveti de filme , sincer si desenele sunt prea bune pentru voi ,,macho '' de nimic ce sunteti
aryenne pe 05 Mai 2012 20:40
Superrrbbbbbbbbbb
Superb filmul, mult mai buna varianta in spaniola, actorii interpreteaza super, mai credibila decat cea in italiana, mai reale reactiile
AndreeaMariana pe 11 septembrie 2012 16:11
Chiar este muuult mai buna varinta spaniola si cu actori mult mai buni in interpretarea rolurilor si mult mai frumosi in special Mario Casas. Am vazut doar trailerul de la varinta italieneasca si mi se pare urat filmul dar totusi il voi vedea pt a'ami putea face o parere intre cele 2 filme.
luntrasu_bianca pe 23 octombrie 2014 12:43
Cred ca Dizzy si Alexandra nu ati inteles ....... ne place povestea filmului nu ca am vrea sa traim aceeasi poveste ..... in viata de zi cu zi se traiesc drame mult mai urate. Aceasta este doar o poveste de dragoste intre doi tineri rebeli expusa intr-un film. Asa ca nu mai fiti asa porcosi ca e urat ....
liviutza134 pe 30 Octombrie 2011 21:51
Три метра над небом
daca filmul ar fi avut un alt final, ar fi fost doar ''unul din filmele tipic patetice'' pe care le am vazut din lipsa de altceva si pe care cu siguranta n o sa le mai tin minte saptamana viitoare .. un subiect bun, o poveste de dragoste diferita ..multumirii geniului care a scris scenariul :) definitely is the best movie i've ever seen :)
anyyx pe 06 Iulie 2011 12:26
3msc
acesta nu e sfirsitul...o sa fie shi a 2 parte...in decembrie anul acesta....il astept cu nerabdare,mia plavut filmul E SUPER
stefanandrei95 pe 21 iunie 2012 01:07
buna boss sunt interesat de fimul in varianta spaniola l-am vazut si cand va aparea a 2 parte mai exact?
likaciaika pe 18 Iunie 2011 14:03
mario
ma bukur k a ieshit acest film sincer e unul din cele mai bune sunt de akord k tine...doar nu intzeleg dc anume asha sa terminat kind trebuiau impreuna sa fie...am plins sh am revazut multe momente din film de mii de ori..sh dak sincer miar da okazia sa skimb finalu iash aduce sa fie impreuna..pai iaka kind sau despartzit am plins..el nu a inshelato...shtii e ca un serial miash dori sa vad kum va fi peste un timp kind el va reveni de la londra...ieri imi dadeau lakrimile nu pot krede k asha sa terminat...dar frumos sa auzi de la persoana iubita ca se simte fericit sau fericita k 3 msc....super film rekomand sal vedetzi...polo a ramas in sufletu katinei iar ea la tradat lasindul singur in ploaie..singur in viatza...pakat..
maditza_89 pe 30 iunie 2011 20:17
s-a terminat asa...pt ca este reprezentat dupa o carte a unui autor italian si acesta era finalul in carte.....exista si varianta in italiana a filmului "Tre metri sopra il cielo"
bubu1919 pe 16 Decembrie 2012 19:40
superb film. mi-a placut mult mai mult prima parte..iubirea adolescentra dintre Babi si Hache nu se compara cu dragostea adulta care o simte pentru Gin. Preferam sa ramana cu Babi sa lupte pentru ea.. desi gresise:x
larisa_gardan pe 24 Octombrie 2013 01:05
Nu-mi plac telenovelele, si initial cand am auzit de numele filmului credeam ca e o poveste care oricare alta, in care o fata saraca se indragosteste de un baiat bogat, o lasa insarcinata, si apoi ea devina bogata si desigur sa nu uit de happy-end. Dar acest film, m-a fascinat total. In schimb partea 2 nu a fost deloc ceea ce asteptam eu sa fie. Best story ever :-)
maximelialina pe 01 Iunie 2013 22:44
super
Super scenariu, parca inspirat din realitate; pe alocuri iti poti identifica propria poveste..
dizzy.seven pe 3 iulie 2014 23:30
a da? si tu ai fost fututa si abandonata de un drogat fara maniere?
luntrasu_bianca pe 23 octombrie 2014 12:50
Dizzy eu cred ca vorbesti de alt film..... deci: 1. Hugo nu era drogat 2. Nu a f..... si a lasat-o, din potriva a suferit maxim dupa ea.
Turi pe 27 Decembrie 2012 21:31
Este un film de dragoste bun, cu un subiect interesant si destul de realist. Nu am citit cartea dar, daca filmul respecta tema, autorul a stiut sa patrunda in mintea si sufletul adolescentilor. Obisnuita sa incerc sa prevad finalul, am fost incantata ca m-am inselat,deci un film original.
missaiwi pe 19 Aprilie 2012 01:30
SURPRIZA
Chiar de proportii !!!
Recunosc ca,de prea multe telenovele,sunt alergica si subiectiva la productii "made in Spania"...nici nu m-a interesat filmografia acestei tari (sa-mi fie rusine! ).
Dar sa revenim la subiect : O poveste de dragoste intensa ce se desfasoara intre doi adolescenti din 'lumi' diferite,plina de obstacole si iubire intr-o combinatie plina de scantei, combinatie care te cucereste inca de la inceputul filmului.
Finalul filmului il urca in top si ma bucur enorm pentru 'morala',motiv pentru care dau nota mare la vot.
Am inteles ca povestea va avea continuare...Abia astept !
Pana atunci, recomand acest film spre vizionare,film care, chiar daca este cu si despre adolescenti...ne 'aduna' pe toti.

stefanandrei95 pe 21 iunie 2012 01:14
buna contiunarea filmului cand va vi?
missaiwi pe 16 august 2012 10:15
Eu l-am gasit ,dar nu am subtitrarea...o astept pe cea in engleza.
Gennaio pe 25 Martie 2013 22:33
8/10
Un film imprevizibil, doua caractere opuse, gen: 'Good girls like bad boys', nu ma asteptam. Defapt, obisnuita cu happyend-urile, ma asteptam sa ramana impreuna, dar in acest film, dragostea nu invinge tot, orgoliul e mai presus, si ranile cauzate, dor... e nevoie de timp sa treaca, asta... daca trece.
Primul film vazut in care joaca Mario, il prinde bine acest personaj 'bad boy', cu un caracter arogant, care cade in patimile iubirii.
Si ea, 'Babi', o fata cuminte, care desi isi urmeaza cu capul plecat parintii in orice ar spune ei, avand o viata monotoma.
Totul se schimba cand cei doi se intalnesc, se spune ca... caracterele opuse se atrag, ei bine, da, asa e... Dar pot,, oare, sa convietuiasca impreuna? E greu, prea la stanga, prea la dreapta...
In acest film te poti regasi usor, fata sau baiat, prin diverse scenarii.
Mi-a placut mult filmul,… citeşte

pisicuta1 pe 14 Aprilie 2012 21:25
da
e un film extraordinar ,bine jucat!,emotionant!.....................
Alyssa014 pe 16 Septembrie 2014 00:28
Avand in vedere ca toata lumea vorbea despre acest film si il recomanda, m-am hotarat sa-l vad si eu. Ce sa zic... este un film destul de bun, dar nu o capodopera cum afirma majoritatea tinerilor care l-au vizionat. 3MSC are un sfarsit care sporeste tristetea povestii de dragoste, in opinia mea daca tot e film sa fie cu happy end, totusi... Am inteles ca exista si cea de-a doua parte, insa nu cred ca il voi vedea. In concluzie, un film dragut pe care il poti vedea intr-o seara de plictiseala( sau de curiozitate in cazul meu), intr-adevar este putin diferit comparativ cu tiparul clasic ceea ce ii aduce un plus, dar multe dintre scene sunt previzibile.
pst35 pe 30 Iunie 2013 15:52
Un film cu pustani, pentru pustani (la prima vedere), dar cu foarte multe emotii...
ildikati pe 15 Aprilie 2012 14:35
Foarte frumos film cu actori care joaca exceptional! nota 10 de la mine
vladimir_serban pe 22 decembrie 2015 13:17
slut de unde incepe filmul cum dau sal vad??
Nicole0104 pe 02 Decembrie 2014 00:22
Parere
Unul dintre cele mai proaste filme vazute vreodata! O mediocritate absoluta, cu actori mediocri!
missaiwi pe 5 iunie 2015 21:15
Cine te-a dezamagit atat de tare ?!! Ma intreb cat de mult ai iubit sau iubesti ?!! Despre acest film poti spune orice altceva, numa mediocru NU este.
lili22 pe 20 martie 2018 21:57
Ai dreptate.
lili22 pe 20 Martie 2018 14:11
Incredibil de prost
Bun pentru adolescentii sub 16 ani Nu pierdeti vremea cu asa ceva.Cum am pierdut vremea cu asa ceva?

pavelush pe 10 Aprilie 2013 20:14
pavel
O tampenie de film !!!! Totul e ABSURD la acest film ! Imi pare rau c-am pierdut 2 ore vizionandu-l ! Dupa atatea laude zic hai sa-l vad , dar am ramas total dezamagit !!!
Mai aud pe unii ca : nu se poate sa nu plangi la acest film ! :)))
La ce sa plangi ca a murit ala ... pai si-a cautat moartea cu lumanarea , si a mai pus in pericol si alte persoane , in schimb nu era o persoana asa de rea fata de dementul acela de prieten al lui care se credea mai mare decat toti ... Iar de ala sa-ti fie mila ??? Bine ca si-a dat seama Baby ce dement este si s-a despartit de el !!!! E singurul lucru care mi-a placut la acest film !!!! Mai vad si pe aici la comm-uri : de ce nu au ramas impreuna ? Ma eu nu inteleg nimic voi nu vedeti ce persoana era? pur si simplu golan de golan sa nu mai amintesc cat de dement mai era cu nervii lui ... tocmai din cauza asta s-au despartit... si ca sa… citeşte

gabriel_dumitrascu pe 12 septembrie 2014 23:27
Prietene,observ ca tu nu ai vizionat filmul cum trebuie,tu te-ai uitat doar sa vezi ce se petrece,daca nu il auzeai de la prieteni tai,si il descopereai singur si te uitai,pun pariu ca erai masca,ori nu ai iubit vreodata o persoana mult,si sa o pierzi,oricum invata sa numai judeci filmele,daca nu le intelegi!!
marly_golden_ritriver pe 25 decembrie 2017 22:00
nu ai inima. chiar nu sti ce filme sunt bune
gabriel_dumitrascu pe 12 Septembrie 2014 23:11
Remarcabil!
Este un film foarte bun,nu imi prea place finalul,dar intr-adevar te face sa te simti la trei metri deasupra cerului!
larisamaria24 pe 01 Septembrie 2014 22:24
mi-a placut foarte mult acest film, povestea este foarte interesanta si captivanta, nici nu simiti cand trec cele 2 ore. este si o continuare a filmului "tengo ganas de ti" sunt foarte curioasa sa vad continua povestea. oblogatoriu de vazut acest film....
pimpa pe 26 Mai 2014 03:42
Fara cuvinte
Foarte frumoasa povestea...si parte 1 si partea 2.
DiCaprio21 pe 12 Mai 2014 16:39
foarte frumos filmul. un film cu o incarcatura emotionala foarte puternica. merita pe deplin vazut!
andacd24 pe 17 Martie 2014 01:53
Emotionant!
Desi poate s-au mai intalnit povesti asemanatoare si in alte filme, merita vazut! Continuarea lui, Tengo ganas de ti, il competeaza intr-un mod realist, poate asta il face de altfel un film superb, faptul ca regasesti momente pe care tu le-ai trait odata in viata ta!
Dana04 pe 05 Februarie 2014 23:40
Frumos filmul si ma impresionat faptul ca a fost asa cunoscut pe plan internatinal, avand in vedere ca nu este produs in US. Merita vazut!
MrOneTwo pe 02 Noiembrie 2013 18:24
Sincer la inceput auzeam de la lume de acest film,am zis sa ii dau o sansa si nu regret nicio secunda asta.foarte realist ,dureros de realist ,mai ales daca ai trait o asemenea poveste de dragoste.Parerea mea ca la sfarsit melodia Bon jovi-Always ar fi fost cireasa de pe tort.
skumpici pe 09 Octombrie 2013 06:47
Nota 9
Un film foarte frumos! M-a surprins in mod fff placut si cu siguranta voi fi interesata de filme spaniole!
Amy235 pe 19 Septembrie 2013 01:09
Foarte frumos acest film.Captivant, emotionant, romantic, jucaus si cu o poveste dura. Merita vazut!
LarissaE pe 02 Septembrie 2013 21:12
Cel mai frumos film pe care l-am vazut!E superb!:x
Anaaid pe 03 August 2013 12:41
Doamne!Deci ador acest film!!Regret finalul care nu este pe masura filmului,as fi de parere ca ar fi meritat protagonistii un final fericit,dar na..nu sunt eu regizorul.Este o poveste de iubire superba,ce lasa loc imaginatiei tuturor fetelor care pun pariu ca la un moment dat au visat la o dragoste plina de aventuri,alaturi de un bad boy.Si sa nu vorbesc despre interpretarea celor doi,Mario Casas si Maria Valverde,care este fara cuvinte si se vede ca exista o chimie intre ei.Un filme de nota 10++
Tim3a12 pe 01 August 2013 02:31
Sincer..chiar nu ma asteptam la cine stie,am crezut ca este doar un alt film adolescentin tampit..sau o telenovela,avand in vedere originea filmului.Am ramas efectiv fara cuvinte la terminarea filmului,discursul lui H de la final e genial.Ce imi place norm,pe langa aspectul fizic al actorului Mario Casa,recunosc,e felul lui H de a o cuceri pe Babi,atat de sigur pe el,asa de smecherste,si totusi cu atata sinceritate in privirea aia prea inundata de furie cauzata de o drama familiala.E genul de film care te tine lipit de monitorul calculatorului si care la prima vizionare ta baga usor in ceata.Ce a patit el cu mama sa?Ce cauta catelusul acela la ei?Vrea oare H doar sa o bage pe Babi in patul lui? Foarte bine conturate etapele prin care trece cuplul,si punctul culminant,moartea lui Pollo mi se pare de o intesitate supra omeneasca.Te face imediat sa te gandesti cum e sa-ti pierzi cel mai bun… citeşte
missaiwi pe 5 iunie 2015 20:59
Excelent comment-ul ! Sincer, la obiect si cu suflet. Este un film de esenta tare si chiar are o forma de unicitate. Sunt persoane care se insala asupra lui sau, nu au avut dispozitia necesara pentru a-i acorda atentia cuvenita.
3MSCFan pe 31 Iulie 2013 19:59
Tres metros sobre el cielo! :3
Din cate se vede si din numele meu, acest film intradevar m-a cucerit! Nu mi-a venit sa cred...e unul dintre cele mai minunate filme vazute de mine vreodata, daca nu chiar cel mai minunat! Povestea m-a captivat...am trait povestea clipa cu clipa...a fost o traire atat de intensa incat ma simteam de parca eram eu in pielea personajelor! Jos palaria pentru actori, cand a murit Pollo, totul era atat de induiosator incat ma sufocau lacrimile! M-am gandit cum ar fi sa pierd si eu cel mai bun prieten si nu m-am putut stapani! Jos palaria si pentru scenarist, pentru regizor, pentru coloana sonora extraordinara, pentru TOT! Filmul asta m-a uns pe suflet..m-a facut sa reflectez la multe lucruri si mi-se pare genial, superb! La inceput am crezut ca va fi un fel de copie dupa ''A walk to remember'', dar mi-am dat seama ca filmul asta e unic, nemaivazut! I
arualanele pe 06 Ianuarie 2013 23:22
Cel mai frumos film pe care l-am vazut pana acum. Moartea lui Pollo m-a facut sa plang, dar si cand Hache plangea in bratele fratelui. Imi place enorm filmul si nu ma satur sa il revad. Plus ca ma regasesc in personajul Babi. Iar prietenia dintre Pollo si Hache si dintre Hache si Katina e magnifica. Rar asa prieteni....
Filmul e o lectie de viata pentru toti. Nota 10+

anamariandreea pe 04 Mai 2012 17:00
imi doresc foarte mult sa il vad insa nu il gasesc pe niciunde.. va rog daca puteti sa ma ajutati cu un torrent sau ceva..
gabi_999 pe 25 noiembrie 2012 02:03
pe filelist.ro e in varianta bluray
remus_escape pe 14 Noiembrie 2014 20:04
In general cam toate femeile sunt asa te iubeste dar te desparti dintr-un motiv auirea t
is gaseste o alta. p.... si se f.. cu gandul la tine :))))
Akuma sa vb de film e bun de tot e rupt din realitate cam asa se intmpla in toate relatie de iubire

alexandra_dracea pe 27 August 2014 20:23
Doar bunicel.
L-am vazut din lipsa de altceva,in timp ce calcam niste haine,sa nu ma plictisesc. A fost oarecum previzibil,tinand cont ca am vazut filme mult mai bune,cu subiect asemanator. Nimic special,nimic iesit din comun. De vazut doar cand te plictisesti si deja ai epuizat tot ce era bun si merita vizionat.
oana.andreea pe 13 Februarie 2014 01:30
Doamne ce film :X:X:X
Prea frumosss , nu ai cum sa nu iti placa

black_shad0w pe 7 martie 2014 23:50
ce e asa frumos la un film in care un bataus retardat care NU stie sa se poarte prosteste o virgina sa faca sex xu el apoi ii zice ca s-a simtit ca la 3 metri deasupra cerului? nu e film de dragoste, e un film care arata dramele prin care trec pizdele proaste cacarora le plac baietii rai care de fapt sunt niste handicapati mintal.
luntrasu_bianca pe 23 octombrie 2014 12:59
Corect Oana Andreea, sunt de aceeasi parere :)
simona444 pe 14 Octombrie 2012 23:33
Remake nereusit fata de original
Nu mi-a placut versiunea spaniola.Actrita principala e cam stearsa.Mai bun e originalul italian Tre metri sopra il cielo (2004 ) si cu actori mai frumosi.
arualanele pe 6 ianuarie 2013 23:24
Mie mi s-au parut mai frumosi actorii din acest film spaniol. Prima noapte dintre cei doi in varianta italiana e aiurea rau. Aici e totul mult mai pasional si parca traiesti si tu momentele. Parerea mea:)
ale1 pe 17 Aprilie 2012 17:27
imi puteti cum se numeste partea a 2-a in spaniola,am gasit-o, dar au uitat unde am scris cum se numea
romioramirez pe 27 aprilie 2012 15:58
i want you(tengo ganas de ti) si apare in iunie!sper sa fie la fel de bun ca acesta!!!
ale1 pe 22 septembrie 2012 17:12
a aparut deja
adelina28 pe 07 Ianuarie 2013 18:45
O copie nereusita a " Tre metri copra il cielo " , uitati-va la ''tre metri copra il cielo'' prima data si apoi o sa vedeti ca '' tres metros sobre el cielo '' e acelasi lucru , cu acelasi replici, numai personajele si limba difera . Copy-paste..
gabriel_dumitrascu pe 23 noiembrie 2014 20:08
Este o diferenta foarte mare intre cele doua filme.Varianta spaniola este mult mai reusita decat cea italiana,chair daca s-au luat dupa varianta italiana,Tres metros sobre el cielo este cu mult peste cealalta varianta,si nu o spun numai eu asta,si restul persoanelor ce l-am vazut...
stefanialsj pe 04 Ianuarie 2012 23:21
hmm. un film care este clar inferior variantei italiene. daca nu as fi vazut filmul original cu siguranta as fi crezut ca hugo ar fi incercat sa o cucereasca pe babi numai pentru a scapa de puscarie, deci actorul care l-a interpretat pe protagonist nu a fost prea stralucit. a fost insa excelent din alte puncte de vedere:))
Caktus pe 05 Iulie 2020 14:16
O drama interesanta, dar cam nerealista pe alocuri.

Scenariu: 8/10
Interpretare: 8/10
Coloana sonora: 8/10
Dialog: 8/10
Final: 10/10

8/10

user-5e01b6a433f02 pe 16 Ianuarie 2020 20:27
Cel mai bun film drama/dragoste vazut vreodata de mine. L-am revazut de cateva ori si tot nu ma pot abține sa nu-l revăd cu sufletul la gura! Merita vazut de oricine!
Smrs pe 09 August 2019 01:09
Este unul dintre filmele romantice cele mai impresionante. a prins la publicul de orice varsta, de orice sex, la oricine, si pe buna dreptate. Cred ca a devenit un clasic.
AmphitriteMermaid pe 07 Iulie 2019 01:42
Filmul este o drama romantica interesanta. Cu toate ca nu e chiar pe gustul meu, sunt sigura ca altora le va placea povestea si caracterul personajelor.
carmen_angelus_romila pe 16 Noiembrie 2018 11:18
Cinematografia spaniola ne prezinta, o foarte buna realizare a redutabilului regizor Fernando González Molina, constituita intr-o drama adolescentina, in care dragostea romantica se suprapune unor mari suferinte interioare si al unei realitati crunte...!
NuGaseamNumeLiber pe 28 Mai 2018 20:05
Unul dintre cele mai proaste filme făcute vreodată.
catacris2003 pe 08 Aprilie 2018 21:30
Voturi subiective
Am remarcat ca majoritatea votantilor sunt femei.
Daca la un utlizator in place de un actor din film gata sare cu nota mare, fara sa ia in considerare valoarea filmului.