Păreri The Strangers

(2008)

Necunoscuții

mike1923 pe 31 Mai 2009 20:31
e bunicel
mie mi-a placut filmul...este un horror decent...si este suspans...e adevarat ca daca avea un final mai bun...era un film deosebit...dar per total eu i as da un 6..spre 7:d
shadowofnight pe 24 Iunie 2009 18:26
lol poate ii ceva in neregula cu mine da mie mio placut fix suspansu si faptu ca nu so intalmplat chiar nimic ...:D, lol. adica noh...eu zic ca merita vazut, no matter what.
knoxuletz pe 10 septembrie 2009 18:20
daca tu unui film ca acesta ii dai nota maxima inseamna ca nu stii aprecia adevarata valoare a unui film extraordinar ;)
loveislife pe 15 septembrie 2009 21:54
cum adica nu s-a intamplat chiar nimic?
R_A pe 20 Martie 2009 14:12
good:P
eu am inteles tot.la inceput e ,sa zicem, plictisitor, dar apoi e ok.imi place,si desi in fiecare seara ma uit la cate un horrror,asta chiar nu m a plictisit.pareri impartite,normal:P, eu ii dau o nota buna.nu e sf..e doar suspans dozat bine in scene..:)
Camelein696 pe 21 Octombrie 2009 17:59
Un film atipic, dar faptul ca suspansul te cam domina....ma face sa ii dau o nota buna! Shi mai joaca shi Liv Tyler care a avut cateva filme demne de mentzionat!
dirtydiana pe 27 Septembrie 2009 21:41
mi s-a parut bun filmul....caz real cica..ma rog...final revoltator(dar ok)...si suspans...da...si faza cu tipa in bucatarie.....god!!!
Bloo pe 08 Septembrie 2009 19:54
De acord cu mike1923. E un horror decent, adica am vazut altele si mai rele :)) Nu, pe bune. E cat de cat bun de pierdut vremea, asta daca chiar nu ai altceva mai bun de facut. Nu-i cine stie ce de infricosator, adica cel putin mie nu mi s-a parut. (SPOILER) Singura faza care a fost asa mai "scary" a fost cand tipa era in bucatarie si tipu'-cu-masca-ciudata se apropia incet, si vreau sa spun FOARTE incet, de ea dar cred ca mai mult suspansul m-a omorat la faza aia decat altceva :)) (/SPOILER)
sweetdream pe 25 August 2009 21:38
mai mie chiar mi`a placut adik nu a fost foarte horror dar m`a socat faptul ca lucrul asta chiar s`a intamplat si in realitate(scrie la film ca e bazat pe fapte reale) nuj cum cineva ar putea sa faca asa ceva unor oameni...:-s
di_ana pe 08 Iulie 2010 17:32
:))
mama m-a injurat in seara aia cand a vazut filmul...a zis ca i-am stricat seara cu porcariile mele:))...
nikkolle pe 15 decembrie 2011 23:47
Sincer cred ca avea dreptate ! ;) Mai ales sfarsitul a fost chiar naspa :( .
boyzone pe 01 Ianuarie 2009 01:49
slab, slab, extrem de slab....fara noima...nu va pierdeti timpul aiurea.Nu veti intelege absolut nimic.
Petra pe 29 decembrie 2011 20:05
Asta e si scopul.
sophie pe 14 August 2009 19:59
la cate filme horror am vazut....
e ok...te tine in susupans

SilviC pe 22 august 2009 03:47
SA MA KC PE FILMU VOSTRU DE RATATZI .......ASTA E FILMU IN PLM .....SI FUNNY GAMES E MAI TARE
Guess_who pe 12 August 2009 21:24
bunicel
Filmul e bunicel, are cate putin din toate ce alcatuiesc un film horror. Vizionat noaptea, singur acasa, merge perfect !
loveislife pe 06 August 2009 10:32
I like it
A fost ceva de capu lui.Nu prea scary dar eu zic ca merita oleaca vazut
ren22 pe 18 Septembrie 2011 15:01
Sincer,nu m-am speriat niciodata (poate m-au trecut niste fiori doar atunci cand a intrebat bolnda:"IS TAMARA HERE?"),iar de la un timp am inceput chiar sa rad de cat de penibil era.Hai ca mastile alea sunt chiar teribile,plus ca scenariul lasa de dorit.
Movie pe 01 August 2009 17:43
pare interesant
Hmm....pare destul de interesant si plin de suspans....nu l'am vazut inca...dar traileru m'a facut sa imi doresc sa il vizionez....
1997orton pe 29 decembrie 2012 21:44
pai si de ce i-ai dat nota daca nu l-ai vazut?
annieinlovegirl pe 20 Mai 2009 15:05
Clar o spun:Nu mi-a placut deloc!E o prostie de film
Kristen_14 pe 28 Iulie 2009 12:09
bunicel....
nu am mai vazut un film ca asta.....adica o fost....dragut.....cum sa zic....o fost bunicel...
amos1981 pe 18 Mai 2009 11:51
foarte prost filmul The Strangers
E un film nu prost foarte prost, de mult nu am mai vazut asa o tampenia in schimb The Haunting in Connecticut 2009 e super tare
claudiu-daniel-lugoj pe 19 mai 2009 23:59
intradevar e un film bun acela ce lai recomandat mersi mult.
coldone pe 05 Iunie 2009 13:45
In loc de plictiseala
Nota buna pentru suspansul in care esti tinut, dar atat, in rest nu merita mai mult de o stea. Orice film trebuie sa plece de la ceva, sa ajunga la ceva. Acesta nu are o poveste, un motiv, o morala etc
Nerwen pe 07 Iulie 2014 00:30
Nu va pierdeti timpul!
Dupa cum spune si nota pe care am dat-o, filmul este un "monument de prostie".
1- Nu e deloc horror (mastile alea mai mult ma amuzau); 2- Nu are sens: filmul n-are sens, finalul n-are sens, dar totusi filmul este previzibil. 3- Cadre mult prea lungi, pentru oameni inceti la minte. Chiar nu am nevoie sa vad fata tipei aleia de exemplu in timp ce se sperie timp de juma` de ora. :))

pissykutta pe 22 Februarie 2013 16:21
Sincer e cel mai prost film pe care l-am vazut vreodata!Tot filmul ii alearga aia pe protagonisti,iar la final nu se ofera absolut nici o explicatie pentru tot ce s-a intamplat!nu il recomand nimanui,o pierdere de timp!
Ella98 pe 10 Decembrie 2011 11:49
Cum s-a termianat acest film numit The Strangers? aaaaa
kakapiciu pe 25 Noiembrie 2011 18:19
Desi este o adaptare a unei intamplari reale filmul nu straluceste dar este destul de bun.
robywolf19 pe 02 Noiembrie 2011 16:57
Unul din cele mai proaste filme horror care le-am vazut vreodata! Nu m-a surprins cu nimic! Nota 3 sa nu fiu prea rautacios!
Cristake pe 23 August 2011 22:52
Ce cine unde cand si de ce? atat pot sa spun despre film. De ce erau suparati cei doi ? cine erau strainii ? care e treaba cu cei doi pusti de la sf? de ce erau injunghiati astfel? etc etc etc am impresia ca am vazut episodul 10 dintr`un serial, nu am inteles nimic pentru ca nu a fost explicat nimic wtf de ce s`a facut acest film ? Prea mult mister.Nu stiu ce v`a placut la prestatia actorilor, mie mi s`au parut la nivelul filmului. Liv Tyler nu mi`a placut deloc, iar de la Speedman nici nu aveam pretentii, l`am vazut in Underworld si imi este de ajuns.
gaahl pe 30 Iulie 2011 12:26
ar trebui sa fie un gen de filme suspans. cand cauti horror sa dai de horror nu peste adormirea maicii domnului.
kwynn pe 25 Iulie 2011 21:41
Slab si plictisitor, scenariu facut parca de un elev in clasa a III-a. Nu stiu cum ajung aceste filmulete gen you tube sa fie considerate filme.
litone pe 05 Decembrie 2009 10:27
frumos
foarte reusit filmul, te tine in susupans . Am o nedumerire , chiar a fost inspirat din fapte reale?
par4zi7u pe 02 Septembrie 2009 20:07
hmmm apare 2 -ul
abia astept :X:X:X :X
prima parte a fost buna a 2-a sper sa fie si mai buna

margott pe 11 Iunie 2012 22:37
Spoiler alert !
M-am crucit cand am vazut ce nota mare are filmul pe imdb (nu mai comentez de nota de pe cinemagia, ca n-are rost). In primul rand, sinopsis-ul induce in eroare referitor la evenimentele din care e inspirat filmul, e de ajuns sa cititi pe wikipedia sa vedeti ce spune regizorul/scenaristul despre film : e inspirat chiar dintr-un eveniment petrecut in copilaria lui. Mai mult nu detaliez, cititi acolo si veti afla. In al doilea rand, scenariul e plin de gafe penibile : de pilda, prietenul acela, Mike, primeste un glonte in parbriz si in loc sa o ia la sanatoasa cu masina, eventual spre prima sectie de politie, se da jos si incepe sa se plimbe ca un cocos pe langa masina si sa-l caute pe expeditorul glontelui. Ok, sa ridice doua degetele acela dintre voi care ar proceda la fel intr-un caz similar (totusi Doamne-fereste de asa ceva). Sa nu mai vorbim de cliseele gen… citeşte

herleaflorin pe 11 Septembrie 2011 11:57
final nasol
ce nsol e finalul puteau face mai mult de atat stiu io un final mai fericit nu inteleg erau oameni sau ceva fantome iar fata aia la final a murit sau nu ?
Daylak pe 28 Mai 2009 21:16
Pe mine m-a enervat modul in care s-a terminat..nu stiu,ma asteptam la un cu totul alt final.
razi2121 pe 06 Iunie 2009 23:05
Am inteles ceva din film...tot ce mi s-a parut super bun in filmul asta a fost suspansul..in rest nimik..sfarsitul a fost chiar nasol..ce sa zic...merita sa te uiti la el cand nai altceva mai bun sa vezi..ii dau un 5
ooo333 pe 04 Iunie 2009 16:17
bunicel...
na fost mare lucru poveste interesanta dar nu e o mare capodopera . cam slab filmul !
Andreea_E_D pe 30 Martie 2021 23:14
Filmul părea promițător la început, mi-a captat atenția și m-a ținut în suspans... pentru un timp, până când a devenit monoton. Asta pentru că s-a prelungit în mod exagerat așteptarea unui punct culminant, a unui moment care să mă recaptiveze. Cât despre final, cred că se putea mai mult. Deși era vorba despre un eveniment preluat din viața reală, iar setea de un deznodământ real era prezentă, sfârșitul este interpretabil, ceea ce pe mine personal m-a dezamăgit.
Horatiucrisan pe 15 Aprilie 2020 13:03
O mizerie americană care la început ne prezintă filmul cum ca ar fi inspirat dintr-un caz real, mai mult ni se spune ca autoritatile nu au reușit să desluseasca ce s-a întâmplat în acea noapte. Fals, fals, fals, de 3 ori fals, filmul e o mare minciună de la cap la coada. De fapt, regizorului acestei mari porcării compuse din sunete, zgomote si asa zise scene de suspans, s-a inspirat dintr-o întâmplare auzită de el în copilărie. Si eu am auzit multe basme în copilărie dar nu am avut pretenția de fapte reale asa cum mint producătorii, nici nu am avut pretenția să văd un film facut dupa basme prezentat ca si caz real. Nota 3.
Sorin87 pe 17 Decembrie 2019 18:35
Un film foarte infricosator pe anumite faze, merita vazut pentru iubitorii de horror
stochitamarius pe 25 Aprilie 2019 22:34
Ce comentarii urate...filmul este ok pt genul lui..chiar ceva aparte.la ce note se dau pe aici inteleg dc nu place nimanui...dar sunt filme varza cu note de 8-9..romanul prefera titanic si robert pacino..aaa..al era?
DenZyls pe 21 Iulie 2018 03:49
De departe cea mai mare porcarie de film vazut vreodata.
Nu credeam ca poate cineva sa faca o idiotenie de film ca asta

mitza2003ro pe 28 Iunie 2018 22:34
Mult suspans
Mi-a placut mai ales ca a fost facut dupa un caz real.Dar ma intreb asa oare personajul real o fi mers doar in patru labe ca Liv nu putea sa fuga in doua picioare?
nathalie_dinu pe 22 Aprilie 2018 02:29
Suspans si atat
Mult suspans, putin realism, foarte putina logica.
lavara_laiarna pe 17 Martie 2018 18:28
Filmele inspirate după fapte reale nu pot fi bune sau rele. Sunt simple povești.
bainca pe 09 Februarie 2018 19:31
nota 6 bunicel dar nu prea
un film destul de aiurea adica niste straini care vrea sa le faca rau nou venitilor in casa , dar nu am inteles de ce au facut asta pana la urma , oricum a avut o actiune destul de alerta si invaluita in mister , numai pentru mister si actiune ii dau un 6 , in rest nu a fost cine stie ce .
BRUMA pe 03 Ianuarie 2016 21:37
La inceput a fost ceva suspans, dar pe parcus devine foarte plictisitor ...
un thriller slab spre foarte slab, nu merita sa ii acordati atentie.

Mr.Halloween pe 01 Iunie 2015 19:57
Un film de la care aveam asteptari destul de mari dar la care nu s-a ajuns.
FireSalamander95 pe 02 Ianuarie 2015 21:05
Mult zgomot pentru nimic, un film cu suspans de 2 bani si niste faze care n-au niciun rost. Regizoru asta e cu imaginatia la pamant, mai bine ma uit la "revelion la oache"(e pe youtube)
tatucu_alin pe 24 Decembrie 2014 18:56
un film destul de bun dar un pic plictisitor(prea putin dialog si actiune),insa are suspans.
si actorii au jucat bine.

CINEFILUL DE SERVICIU pe 21 Martie 2014 03:31
The Strangers (2008) | CINEFILUL DE SERVICIU
[...] IMDb  Rotten Tomatoes  Metacritic  CinemaRX  Cinemagia 2013-10-11 cameleonii window.___gcfg = {lang: 'en-US'}; (function(w, d, s) { function go(){ var [...] citeşte
MadalinaTrenchea pe 26 Iunie 2013 14:22
m=a tinut in suspans pe tot parcursul lui. chiar mi-a placut.
alinusu_009 pe 07 Martie 2013 22:05
Dislike
Suspans este in film, tot timpul astepti sa se intample ceva dar surpriza ca astepti cam mult. deabia spre sfarsitul filmului le infige 2-3 lame-n burta si gata filmul . M-am speriat de cateva ori dar nu am ce sa apreciez la film. :) ( parerea mea )
vladalmond pe 20 Octombrie 2012 15:44
A fost ok , dar putea sa fie mult mai bun daca avea un final mai interesant.