Păreri The Impossible

(2012)

Paradisul spulberat

Marcus12 pe 07 Aprilie 2013 20:20
Toata lumea spune tragic ,dar totusi bun . Nimic mai mult decat o drama reusita , si totusi , am avut neplacerea la acest film, ca eu sa fiu nevoit sa-l inchid imediat ca de nu altfel vomitam in fata plasmei ; eu ma consider un cinefil inrait ,dar totusi asa ceva nu mi s-a intamplat niciodata. Nu zic ca nu este un film bun ,poate ca este , dar nu imi face placere sa-l vad (mai ales scenele cand maica-sa are hemoragie interna si isi scoate matele pe acolo) . Parerea mea mai bine nu .
leo26 pe 5 septembrie 2013 21:12
Cum sa dai ba 3 stele, Doamne multi retarzi pe acest site.
lili22 pe 12 Mai 2014 07:37
dar thailandezii?
Inteleg ca thailandezii nu au patit nimic ,de vreme ce ni se prezinta numai necazurile turistilor straini, de doua ori este aratat un calugar in roba portocalie care se plimba imperturbabil printre straini, ce greseala.
Thailandezii care lucreaza in turism au niste lefuri de mizerie, conteaza mult pe bacsisuri, au ramas fara locuri de munca , dar ce conteaza...necazurile celor bogati sunt pe prim plan.
Am fost in Thailanda de mai multe ori asa ca stiu ce vorbesc.

VIBERS pe 24 septembrie 2018 14:18
Ai dreptate in ceea ce zici dintr-un anumit punct de vedere dar acest film are la baza niste evenimente reale, chiar a existat o familie cu 3 copii si din fotografie nu par sa fie thailandezi sau bogati dar totusi o vacanta intr-un paradis tropical nu este la indemana oricui.Deci nu putea sa ne prezinte o familie de thailandezi ca ei nu pot fi turisti la ei in tara.
Go 1 2 3