Păreri Grimm

(2011)

Grimm

Stiffmeistergeani pe 22 August 2012 13:49
Impresionant
E un serial gandit extraordinar de bine pentru genul in care se incadrează.Nu credeam că or să facă şi sezonul 2 pentru că citisem că nu a fost prea bine primit.La începutul fiecărui episod apare câte un citat din poveştile fraţilor Grimm din care "se inspira" episodul.Şi sunt foarte fericit că am şansa să-l văd,din nou într-un serial bun,dupa Prison Break pe Silas Weir Mitchell (cunoscut in Prison Break ca şi Haywire).Îl recomand cu plăcere pentru cei care apreciază misterul. :)
bandila_coryna pe 28 Ianuarie 2012 19:57
Enjoy
Foarte tare filmul. Merita vazut. M-am uitat la un episod si mi-a placut enorm. Abia astept sa apara si restul de episoade.
mistgun pe 1 noiembrie 2015 23:09
serialul, e serial omule. . .
anonim1983 pe 28 Decembrie 2013 22:46
monroe o fi lupul din scufita rosie? :)))))))))) ador serialul asta. este bine gandit
raulk pe 09 Iunie 2013 22:20
Prmele 2 sezoane au fost foarte bune,acum am inteles k se filmeaza la sezonul 3 asa ca abia astept sa vad si alti monstri. :))
oanna20 pe 06 Septembrie 2012 00:27
inovator
imi place foarte mult serialul o combinatie de csi cu fantastic..... monroe e sooper tare mia atras cel mai mult atentia dintrea actori e foarte amuzant
StoneLiviu pe 27 Noiembrie 2014 00:41
Un serial care ma 'atins' grav pot spune.Inceputul serialului e destul de 'vag' si plin de mister,apoi usor usor se contureaza foarte frumos. il recomand sincer,mai ales celor care adora S.F-urile.
Gabbella pe 14 Martie 2013 16:01
Excelent
Un serial excelent. Primele episoade au fost putin mai "horror" dar apoi serialul a devenit din ce in ce mai interesant. M-am bucurat mult sa vad ca il continua si a aparut deja episodul 13 din sezonul 2.
diana7 pe 31 Octombrie 2012 13:32
Grimm
foarte frumos serialul si chiar merita vazut, cel mai mult imi place ca fiecare episod e diferit in felul lui
xerses pe 19 Martie 2012 00:03
Am zis sa-i dau o sansa si acestui serial;ceea ce am vazut pana acum mi s-a parut destul de incitant asa ca voi urmari toate episoadele.
edy_nicolaie2011 pe 26 Februarie 2012 04:43
Este cel mai bun serial politist facut dupa niste povesti daca il ratezi te poti socoti ignorant nu cinefil !
mistgun pe 1 noiembrie 2015 23:18
La inceput nu mia placut ca e "serial politist" dar dupa cateva ep mi-am dat seama ca faptul ca ps principal e politist il ajuta in cealalta slujba a lui si in acelasi timp, da culoare povesti.
iri_gh86 pe 31 Ianuarie 2012 18:13
am vazut toate episoadele aparute pana acum si mi-a placut, il recomand
cosmin_kedii pe 09 Martie 2013 18:54
Sunt total fan al acestei serii. Actorii joacă foarte bine și vom descoperi tot timpul un teren nou, care dă farmec pentru acest serial
user-63b02ad8a0ee8 pe 14 Ianuarie 2024 00:28
Meeshtow de toth ☝️ . Fiecare episod e interesant....nu te plictisește..... scenariștii nu intră în BLAZAJJJJJJJ
Daanuutzaa75 pe 25 Februarie 2021 23:39
Extraordinar de interesant plin de aventura captivant etc e a 2-a oara cand revad toate seriile cu mare drag. Felicitari
user-5febdef0dbcf5 pe 31 Decembrie 2020 10:46
Super tare dar de ce nu îl mai baga ???? Cineva sa îmi răspundă va rog frumos pentru ajutorul dat!!!
user-5ec28fe4e7043 pe 27 Iulie 2020 14:17
E GENIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAAAAAAAAAAALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL
user-5a6db6d5c0664 pe 10 Aprilie 2020 02:15
Un serial care merita intr-adevar văzut.Merita fiecare secundă.Personaje fascinante si actori foarte buni.Este primul serial a cărui final mi-a provocat un sentiment de tristețe chiar daca finalul era unul fericit.Eram tristă ca l-am terminat.
MihaiN1998 pe 04 Septembrie 2019 12:44
Foarte tare serialul pot sa spun ca mi-a întrecut așteptările, nu ma asteptam sa fie asa de bun după trailer dar a ajuns să fie preferatul meu .
cezarica98 pe 25 Iulie 2019 16:23
Serial de televiziune, plin de mister, polițist și dramatic, are la bază o lume întunecată și fantastică inspirată din poveștile scrise de Fratii Grimm, te acaparează, nu te plictisești. Pe măsură ce serialul înaintează povestea devine din ce în ce mai fascinantă, mai captivantă, idei extraordinare cu personaje care pot fi transpuse în realitate, lupta unui om cu personalitatea dublă. De-a lungul celor 6 sezoane, serialul prezintă cazuri diferite, complexe, dar si o enigmă de rezolvat, si anume, siguranta umanități de creaturiile supranaturale care se infiltrează în lumea reală, sarcină ce îi revine lui Nick atât ca politist , dar în primul rând ca Grimm. De văzut, merită!
Mariana_10.2009 pe 07 Decembrie 2018 20:00
Imi place foarte mult acest serial, dar, din pacate, trebuie sa ne luam ramas bun de la continuarea seriei 5, pentru ca RDS-RCS au binevoit sa scoata din grila de programe AXN, singurul canal tv care ma interesa. Imi pare tare rau, voi cauta alt operator de cablu tv si internet, desi pana acum am fost multumita de ei. Dau nota maxima serialului.
user-5b321d136b755 pe 26 Iunie 2018 14:30
Sincer episodul meu preferat din Grimm este episodul 13 din sezonul 4 deoarece Adalind vrea să se răzbune pe Juliette, dar Adalind are o mică surpriză: Juliette este și ea Hexenbiest. Juliette este extrem de furioasă pe Adalind și o bate de îi sună apa în cap: aruncă o vază în ea, o aruncă în perete apoi în tavan, aruncă o lampă în Adalind, Juliette o aruncă pe masă dar Adalind se rotește pe acea masă și cade, Juliette aruncă masa într-o altă direcție, aruncă conținutul unui dulap în acea urâtă, îi dă câțiva pumni, o împinge într-o oglindă și aruncă toate cuțitele dar acea nebună fuge din calea cuțitelor, Juliette o aruncă din nou în perete apoi Adalind fuge „mâncând pământul“ din acea casă, se duce la mașină unde urlă și își ia tălpășița.
user-5ab618455b1f2 pe 24 Martie 2018 11:21
Ce sa întâmplat cu serialul aștept de 2saptamani si nu îl mai Da??
user-5ab51de8b0472 pe 23 Martie 2018 17:33
Ce se intampla au trecut doua vineri in care pe AXN apare alt serial in loc de GRIMM?!!
Ce se intampla ?!!

Grimm1 pe 04 Martie 2018 18:56
Dupa parerea mea e cel mai bun serial!!pacat ca are doar 6 sezoane!!
Angie17252 pe 03 Decembrie 2017 16:09
Un serial metaforic
Grimm este un serial de televiziune fantasy/mister/polițist dramă care a avut premiera la NBC pe 28 octombrie 2011[1] și finalul pe 31 martie 2017. Serialul este descris ca o „dramă polițistă într-o lume întunecată și fantastică inspirată din poveștile scrise de Frații Grimm”. Este un serial metaforic exceptional, de 6 sezoane , in care este reprezentat raul si binele, iar chipurile fantastice sunt metafore ale caracterului oamenilor, care pot fi lupi, pot fi porci, pot fi vrajitoare rele si vrajitoare bune, ticalosi si fiinte cu suflet bun, persoane care lupta cu minciuna, crima, inselatoria si legile strambe, care apara oamenii nevinovati de cei rai si falsi, care rezolva crime si se lupta chiar cu puterile raului...Merita vazut. Nu exista nici macar o clipa de plictiseala.Dupa ce vezi acest film...incepi sa vezi si caracterul celor care ne inconjoara.
cilibiu_flavian pe 20 Noiembrie 2017 22:10
Genial
Serialul este genial am vazut toate sezoanele este incredibil de bun si de bine facut dar finalul este unul putin cam trist o sa intelegeti dupa ce o sa vizionati!
serban_ionescu pe 15 Martie 2017 01:25
O avalansa incredibila de seriale, marea lor majoritate fara sa aiba sanse de a ajunge la final dupa nenumarate sezoane care se intind pe parcursul a numerosi ani, in conditiile in care multe dintre ele raman practic abandonate de catre producatori probabil din motivele multor actori initial racolati, dar care pe parcursul prea multor sezoane si prea multor ani de fillmari pentru acelasi serial, se plictisesc, le abandoneaza, cu dorinta fireasca de a nu trece prea multi ani peste viata lor, fara a evolua si in alte productii cinematografice. Desigur ca si insusi spectatorul devine intre timp profund derutat avand in aceste conditii tendinta fireasca de a abandona vizionarea pe parcursul mult prea multor sezoane intinse chiar pe perioada mai multor ani de zile a aceluiasi serial, care la un moment dat nici nu… citeşte
metalist12 pe 03 Aprilie 2014 13:29
Misto, merita vazut ! Asteptam terminarea sezonului 3
bellisima_2010 pe 18 Februarie 2012 23:41
Cele mai frumoase povesti ale lumii vor inspira tot timpul filme de succes asa cu este si acest serial .
WhYskY pe 16 Februarie 2012 18:05
intradevar. m-am uitat si eu la primele 11 episoade, astept sa apara urmatorul , si mi se pare foarte intereant. e un fel de supernatural politist :))

merita vazut ;)

truesensation pe 15 Octombrie 2012 16:02
O poveste superba ...
Actiunea filmului este foarte interesanta si te tine mereu in suspans. Povestile sunt rescrise intr-un mod placut .
Imi place foarte mult.

mistgun pe 1 noiembrie 2015 23:14
e serial draga, serial, nu film.
trusk_urg pe 20 Mai 2012 21:41
Este cea mai frumoasa rescriere a povestilor si ar trebui vazut de toti copii.
Stiffmeistergeani pe 22 august 2012 13:41
Tu te auzi ce spui ?!Serialul asta nu e PG,are scene de violenta si e foarte mult sange.E un serial pentru cei de peste 15 ani.Doamne fereşte să vadă copiii aşa ceva !
mistgun pe 1 noiembrie 2015 23:11
=))) sa nu devi tata cel putin NU inca . . .