Păreri Ferdinand

(2017)

Ferdinand

sorin86 pe 24 Decembrie 2017 01:06
Iar un film distrus!
O stea pentru "Monument de prostie". Iar au stricat un film frumos imbecilii ăștia care fac dublaj în românește. Te apucă toate grețurile și toți nervii și așetpți să apară pe net versiunea originală în engleză :( :(
JOS DUBLAJUL!
(eii, e deja destul de jos)

gabonew pe 27 decembrie 2017 20:58
ce treaba are una cu alta?
Dudesteanu pe 26 Noiembrie 2017 02:12
Speranta
Inspirat de iubita carte „The story of Ferdinand”, filmul este o comedie animată emoționantă care urmărește aventurile lui Ferdinand, un taur uriaș cu o inimă mare. Ferdinand este un taur diferit, care preferă să stea liniștit sub un copac, doar mirosind florile, în locul săriturilor, horcăielilor, și împunsului cu alți tauri. La maturitate, Ferdinand ajunge mare și puternic, însă temperamentul său rămâne moale. Lucrurile iau o turnură neașteptată atunci când acesta este confundat cu un animal periculos, fiind capturat și separat de familia lui. O victimă a aspectului său impunător, Ferdinand se trezește prins accidental de cinci oameni care vin să aleagă „cel mai mare, cel mai rapid și mai dur taur” pentru luptele cu tauri din Madrid, iar el este ales din greșeală. Hotărât să-și găsească familia și rădăcinile sale, el pornește… citeşte
adriana.pita pe 20 Ianuarie 2018 12:14
un motiv sa nu vezi filmul la cinema
Vrei sa vezi un film de animatie bun ??? vrei dar stai acasa ca nu gasesti nici un cinema care sa il difuzeze in versiune originala doar dublat. Acum nu zic pentru parintii cu copii de 3-4 ani o fi mai comod dar ce pierdere pentru ceilalti ...nu se mai formeaza exercitiul de a asculta o limba straina ...nu ne mai chinuim sa citim .. basca se strica toata placerea de a asculta interpretarea originala care da atat de multa savoare unui film ...
VeroD pe 13 Ianuarie 2018 15:02
Recomand
Un film de animatie tare dragut, cu sala plina si cu copii de toate varstele super-incantati. Un film care trezeste emotii si copiilor si adultilor in egala masura, un film care "te prinde" si la care nu te plictisesti. La sfarsit, copiii sunt veseli si il adora pe Ferdinand!
Roxxanne08 pe 08 Ianuarie 2018 16:49
Mi sa părut interesant și educativ copiilor mei le-a plăcut mult. !
nico_nicolle pe 05 Ianuarie 2018 23:33
dulce
cu momente realiste dar si scene f multe comice ..un film as spune educativ care te pune in situatia in care vrei sa empatizezi cu personajul principal ce trece printr-o serie de intamplari mai mult sau mai putin hazlii
FunnyX pe 30 Decembrie 2017 00:37
Recomand
Acest film transmite o multime de mesaje: nu judecati dupa aparente (un taur nu e bun numai pentru coride), prietenie, sacrificiu, etc. Foarte simpatic Ferdinand, atat ca tauras micutz si dragalash cat si ca taur-adult ca statura, dar copilaros si cu alte preocupari decat s-ar presupune ca ar trebui sa aiba un taur respectabil. El iubeste natura, florile, uraste violenta si este un pacifist convins! Am vazut filmul intr-o sala de cinema aproape plina, copiii au ras mult, le-a placut filmul, iar dupa comentau intre ei! Si mie mi-a placut, ca si adult. In concluzie, recomand acest film, mergeti sa-l vedeti in familie!
Florina1976 pe 29 Decembrie 2017 13:17
Dragut filmul, nu stiu de ce ma asteptam sa fie altfel, este destul de trist per anasmblu desi are intamplari amuzante. Finalul este fericit.