Păreri Bright

(2017)

Bright

boghiu_andrei pe 23 Decembrie 2017 20:29
David Ayer e fumat..
Un film ciudat si fara rost..David Ayer e in lumea lui.Dupa bataia de joc Suicide Squad,face acelasi lucru cu Bright.Si are doar idei proaste.Un film de 6,sau chiar mai putin. ❌ 6 !
mituionutsorin19 pe 19 ianuarie 2018 16:35
Nu degeaba este cel mai slab film din 2017 ,,eu dat nota 3 la acest film .
spartacus pe 29 Iulie 2017 21:12
Filmul este o nouă readaptare a unei pelicule reușite mai vechi din 1988 - ”Alien Nation”, cu James Caan. Trailerul promite, să vedem rezultatul final in cinema.
Cocosh15 pe 14 Ianuarie 2018 20:19
Prea multa reclama pentru putin
Un actor genial, Will Smith, dar din punctul meu de vedere acestui film i s-a facut prea multa reclama, pentru ce a oferit.
mihnea_aspru95 pe 14 ianuarie 2018 22:31
Cam asta a fost filmul, o băşcălie "fantastică"...:). Trailerele te fac să zici că o să fie entertainment de calitate (n-a prea fost, bine, doar într-un moment să spun). Credeam că va fi Men in Black + Bad Boys, dar a fost un Die Hard + Harry Potter (Bruce Willis (McClane) fiind Will Smith aici).
MediaSimpaty pe 06 Ianuarie 2018 18:38
FOARTE BUN FILMUL
FILMUL ESTE EXCEPTIONAL, ESTE REALIZAT FOARTE BINE. Pt. cei care critica acest film, chiar nu vad rostul acestor critici...uitati-va la acest film si nu veti regreta...oricum eu personal,nu ma iau niciodata dupa review-ul „specialistilor” important e sa va uitati voi la film si sigur nu veti regreta
Gabby321 pe 23 Decembrie 2017 21:03
realizat foarte bine
Te capteaza in mai toate scenele insa sunt niste dialoguri care te plictisesc oribil.Ideea filmului nu e complicata avand multe momente cu actiune. E un film interesant ce trebuie vazut.
renegatul pe 23 Decembrie 2017 00:15
film
Filmul este bunicel nu pot sa il lauzi nustiu dece totusi un actor mare ca Will Smith alege sa revina intr-un film facut de Netflix nu ceva puternic pentru o lansare in cinema .
FillerCristi pe 30 Decembrie 2017 16:33
Luminos/Stralucitor de Prost
Foarte slab. L-am mai vazut si in 4K si am adormit nu se merita efortul, pacat de Will Smith... unul dintre cele mai proaste Filme care le-am vazut. Nu se poate suporta! Inchis in Minutul 30. Imi plac Filmele Sci-Fi dar la Filmul asta nu gasesc logica... bun daca fumezi iarba.
margochirila24_69 pe 31 Decembrie 2017 10:09
Plictisitor!!! In general vorbind, nu prea ai ce vedea pe Netflix, asa ca nu trec de luna de proba fiindca nu am pentru ce!!!
xerses pe 23 Decembrie 2017 17:38
Dezasmagitor de plicrisitor; ma asteptam la ceva mai dinamic.....
emy_sinaia pe 22 Ianuarie 2018 19:03
Un film modest atat prin personaje cat mai ales pentru povestea in sine parca scoasa dintr-o carte pentru copii unde un orc si un om incearca disperati sa salveze un elf.
Manusa pe 27 Decembrie 2017 23:43
Elfi, orci, gnomi, oameni si alte cele, parca ar fi din lumea lui Tolkien, exceptie fiind zanele. Oricum, in ultima vreme nu am mai vazut un film bun, exceptand noul Star Wars. Mi-a lipsit un astfel de sf, acesta nu este cel mai bun, dar nici cel mai prost. Un film care m-a binedispus si pe care il recomand.
lavara_laiarna pe 05 Februarie 2018 21:36
Un film groaznic în care ușile de ieșire din sală se vor auzi repede și des.
6Patronul9 pe 29 Decembrie 2017 00:28
Dezamagitor
Ideea de baza a fost una foarte interesanta insa executia a lasat mult de dorit.Daca filmul asta ar fi fost regizat de cineva mai talentat si ar fi dispus de un buget mai mare,ar fi putut sa fie ceva cu adevarat special.Asa,ne ramane un filmulet ambitios,insa slab.Will Smith face tot ce-i sta in putere sa ofere o interpretare buna insa materialul cu care trebuie sa lucreze nu-l ajuta cu nimic.Regia este in haoticul stil David Ayer,scenariul este jenant pentru o productie Netflix,iar efectele sunt pe masura bugetului redus.Joel Edgerton face un rol bun iar personajul sau a reusit sa mai resusciteze putin filmul,dar nu cu mult.Per total este unul dintre cele mai slabe filme din 2017,si o mare dezamagire.Pacat de idee !
mihai_chindris pe 28 Decembrie 2017 23:04
vrednicus
Bunicel... ce sa zic. Impuscaturi, bliz-blizuri, poante slabe si cam atat. Will Smith ce a mai tras de el in sus, in rest nu pot sa zic ca e foarte reusit.
Mihai2508 pe 03 Ianuarie 2018 17:42
Slabut pentru cate reclama i se face
Un film cu un subiect interesant, dar e mai slab decat ma asteptam. Imediat dupa ce l-am vazut nu am avut o parere foarte buna, dar dupa ceva timp l-am apreciat. Este un film care la baza are ca subiect aceleasi idee (politisti corupti, mafioti, etc) dar la care se aduga elemente din fantastic.
serban_ionescu pe 24 Decembrie 2017 09:41
Desigur ca este un film "realizat" spre a fi vizionat exclusiv de catre... ORCII (poate si (P)ORCII) de pretutindeni !!!
user-5a8cac6589d12 pe 09 Mai 2020 17:12
Pt șerban ionescu , hai ca îl vizionez si eu si o sa îmi dau si eu cu parerea : ori esti prost ori ai dreptate
mirceathekid pe 20 Aprilie 2020 00:07
Minunat 10 clase peste MIB acțiune și comedie tot odată, o idee puțin mai altfel, recomand merita un 8 din partea mea.
andystarx pe 09 Aprilie 2020 19:23
Inca un esec total in care Will Smith a luat parte ! NU urmaream filmul pana la final,daca nu era Will,si mai urmeaza si o continuare,inca o mare mare porcarie !
adriana.pita pe 04 Ianuarie 2018 23:01
oameni, orici, elfi si zane
Nu stiu de ce nu a placut ..e in fond e un film fantastic o poveste cu oameni, orci si elfi in loc de oameni extraterestri sau eroi fantastici de exemplu. E adevarat efectele lasa de dorit dar chiar daca e low budget intriga e destul de buna, conceptui interesant (o lume in care convietuiesc orci elfi si oameni) iar jocul lui Will Smith personal nu m-a dezamagit. In ciuda criticilor mie mi-a placut...nu e vreo capodopera ci doar un film placut relaxant si atat fara prea mari pretentii ca sa fie atat de analizat.Poate fi un pilot pentru un nou serial Netflix.
SYNDJ pe 20 Martie 2018 01:36
Cred ca daca nu era Will nici nu ma uitam. Nu am avut mari asteptari. Destul de slab si plictisitor. Genul de film pe care-l uiti dupa 2 saptamani sau mai repede,
Dragos.87 pe 13 Februarie 2018 20:33
Mie mi-a placut filmul chiar daca se putea mai bine.Are un scenariu care m-a atras plus actiunea si bataile care sunt echilibrate.Prestatia lui Will Smith chiar mi-a placut.Merita vazut.
zgrv pe 23 Decembrie 2017 23:02
Will Smith e magistral
Aparut pe Netflix in 22.12, vazut acasa Full-HD in 23.12... Ce vremuri am ajuns! :)
Filmul in sine e un weird-sf, in care Will Smith duce tot filmul in spate!
Povestea mi s-a parut foarte aiurea... si daca nu era Will Smith, probabil nu ma uitam la el. Credeam ca e un fel de continuare la "I am legend"... dar subiectul e altul.

In fine, pt Will Smith merita vazut filmul.... dar orci, elfi, si alte asemenea, pe mine ma lasa rece!

boghiu_andrei pe 24 decembrie 2017 19:30
Will Smith e Will Smith si atat.Foarte bun,sau cum zici tu ,magistral, a fost in The Pursuit of Happyness,Seven Pounds.
tuiila pe 21 Iulie 2017 15:50
NETFLIX
Nasol,asta e filmul lui Netflix.Nu o sa il vedem in cinematografe,il vedem doar pe tv.
mihnea_aspru95 pe 22 iulie 2017 01:43
Fain! Mi-a plăcut trailerul de la Comic-Con San Diego. Că tot n-avem o continuare pentru Men in Black III, asta-i alternativa perfectă. Din păcate va fi şi mai rău dacă te-ai referit la TV-ul standard/digital, nu va apărea nici la doi-trei ani după 22 decembrie (lansarea oficială pe tehnologia multimedia, Netflix) prin intermediul canalelor Pro TV, Antena 1, HBO, CineMAX ş. a. m. d. Doar descărcat de pe Netflix va merge and that sucks-ass.
crazykiller pe 29 decembrie 2017 22:35
acum cel mai ieftin abonament Netflix e 8 E ( 1 ecran). Cu 12 E ai 4 ecrane conectate simultan, HD si ultra HD. eu zic ca nu e chiar asa de mult