Păreri Born to Be Wild

(2011)

Născuți pentru a fi liberi

margott pe 30 Octombrie 2012 12:20
Documentarul din pacate e prea scurt, dar chiar si asa, transmite mesajul care trebuie : animalele au nevoie de noi la fel de mult cum si noi avem nevoie de ele.
cezarika21 pe 28 August 2013 12:22
Eforturi pentru salvarea vieţii
Distrugerea pădurilor şi braconajul a determinat restrângerea habitatului natural al unor specii de animale. Aceste specii ar fi fost sortite dispariţiei de nu ar fi fost unii oameni cu suflet care şi-au dedicat viaţa salvării acestor specii, creşterii puilor rămaşi orfani şi eliberării acestora în sălbăticie după ce au devenit capabili să se descurce singuri. Documentarul de faţă realizat cu tehnologie IMAX prezintă eforturile depuse pentru salvarea elefanţilor din Kenya şi a urangutanilor din Borneo. Foarte educativ.
diMatteo pe 02 Septembrie 2012 22:09
Ar trebui sa avem mai mare grija de animale si de planeta noastra.
.fleer pe 13 Mai 2012 11:28
Felicitarii acelor oameni care au grija de aceste animale !
cosmin_kedii pe 02 Ianuarie 2013 13:39
Acest film a fost foarte educativ. Acesta a subliniat cât de mult aceste animale au nevoie de noi pentru a asigura supraviețuirea lor.
iulian94 pe 07 Martie 2014 13:50
Documentarul este foarte emotionant si educativ. Merita vazut mai ales ca este narat de Morgan Freeman