Păreri 8 Mile

(2002)

8 Mile

kokos pe 18 Aprilie 2003 01:48
Omu ala de la libertatea care a incercat sa-ai apuna parerea despre un film pe care presupun CA nicI MACAR NU L-A VAZUT(8 mile) iar daca l-a vazut nu pot sa trag decat o concluzie HQ mult sub mediocritate (prost)
sa vb despre oameni . EMINEM este poate omul care a reusit sa faca ceva cu viata lui si sa-i iasa chiar bine!! plecand de la 0(zero) am vazut filmul si este super ( a castigat un oscar) sa ne traiasca EMINEM si toti fani lui si sa speram ca o sa avem parte de un concert la buc(de-al lui)
P.S. parantezele sunt pt tipul de la libertateA

radu costescu pe 17 Aprilie 2003 20:19
Eminem este...idiotul meu preferat,care cinta injurind(inclusiv propria-i mama) si injura cintind,se lauda la scena deschisa ca face porno.Il mai apreciez si pentru ca arata ca un drogat la gura metroului,cu faciesul lui de adolescent handicapat.
"Felicitari"tuturor adoratorilor acestui macabru individ aparut din noroiul inceputului de mileniu,care va incheia istoria rasei umane.
Orice comentariu este de prisos,generatia actuala va merge in rind cu eminem spre autodistrugere.Non valorile ajung stele de infern,pentru ca propaga excitarea diabolica a tuturor simturilor,libertatea animalica a relatiilor intre sexe,pervertirea ratiunii.
Goana in turma dupa haos va sfirsi cit de curind in haos.

S. Laura pe 14 Aprilie 2003 11:41
Filmul n-a fost chiar extraordinar dar tinand cont ca Eminem in general canta si nu e 100% actor,"8 Mile" e BUN..multi dintre actorii hollywood-ieni ar trebui sa-i ia exemplul..in fine..muzica e super cool si nu degeaba a cashtigat shi un Oscar pt asta..concluzia:destul de simpla..FILMUL MERITA VAZUT...!
catalin roscan pe 13 Aprilie 2003 11:47
E super tare filmu' omule.
FreaKa(ma) da Pen!s pe 11 Aprilie 2003 19:18
RE ALL...
Parerea mea despre film e "buna".Dar se putea si mai bine.
Din tot filmul cel mai interesant a fost concursul.Asta e adevarul.Oricum a iesit mai tare ca betonu'.E primul lui film,deci il iertam.Al doilea sper sa iasa mai misto.Daca o iesi......
Hai ca v-am plictisit cu prostia mea....aveti cuvantul domnilor !

ellys pe 11 Aprilie 2003 14:30
Am vazut si eu printre multi altii filmul si am si eu o parere aceea ca filmul nu este chiar asa de bun pe cat credeam in primul rand nu are nici un conflict principal totul se invarte pe ideea saraciei si a devenirii unui mare rapper in viata. Sfarsitul este sa zicem original dar nu e ceva care sa te socheze sau ceva care sa iti ramana in minte si in ultimul rand cred ca lui Eminem ii sta mai bine in postura de cantaret decat de actor
atat. Pa.

Bogdan M. pe 10 Aprilie 2003 20:57
Observ ca nu mi ati publicat mesajul. De ce? Vi se pare obscen? Luciei nu.
Iulia Manduteanu pe 09 Aprilie 2003 15:37
Referitor la o afirmatie aparuta in Show Time : "va amintiti videoclipul 'Stan',in care in numai 4 min Eminem interpreteaza doua roluri,al cantaretului si al fanului..." :( ?! come on , oricine a vazut videoclipul stie ca fanul nu este tot Eminem (by the way numele actorului care-l interpreteaza pe Stan este Devon Sawa,a jucat si in originalul 'Final Destination',any reviews 4 'Final Destination 2'? ). Numeroasele variante false ale filmului '8 Mile' aparute pe internet -dupa cum ne-am obisnuit deja- inaintea lansarii lui in State ne-au cam pus la incercare nervii (si pc-ul ;)...),dar a meritat asteptarea. Eminem nu-si dezamageste cu nimic fanii,he can really act; a adunat laude meritate si nu nascute dintr-o indulgenta de genul 'it's an Eminem movie,so we should like it'. Schimburile de replici sub forma rimei improvizate sunt geniale si comice,dar subiectul pe care-l intregesc este… citeşte
Andra pe 07 Aprilie 2003 17:37
Cine n-a vazut inca filmul si nici nu vrea sa-l vada nu stie ce pierde.... Va asigur ca este un film de neuitat, eu l-am vazut de 10 ori pana acum si inca nu m-am plictisit... Merita vazut: e super misto!!!!
Ionita Veronica pe 06 Aprilie 2003 23:21
Il iubesc pe Eminem e cel mai TARE
cata pe 04 Aprilie 2003 07:41
filmul este tare misto
Roscan catalin pe 04 Aprilie 2003 07:37
Filmul este unul foarte bun,mai ales pt. adolescenti care au ce invata din el.Adica viata unor gasti de cartier care nu prea se inteleg intre ei.Muzica este foarte buna,dar cand vizionati filmul nu ar trebui sa fiti nervosi sau suparati.Este genul de film care trebuie sa fiti calmi. Asta e tot.
Stanoiu Catalin-Stefanita pe 03 Aprilie 2003 15:54
Super film, super coloana sonora, super actori si super scenariu. Nota 10 de la mine. In general m-a pasionat cultura afro-americana si am vazut destule filme despre ghetto, dar asta-i cel mai bun!
Rozsnai Adrian pe 02 Aprilie 2003 00:05
Salut.Vreau sa spun ca este foarte frumos acest film.Imi place pentru ca Eminem spune lucrurilor pe fata si dovedeste ca si albii stiu sa cante la fel de bine ca negrii acest gen de muzica desi cred ca negrii au fost primii care l-au cantat.Totodata acest film este imaginea perfecta a vietii pe care o ducem noi zi cu zi.
In concluzie:cool

Roxana Pop pe 01 Aprilie 2003 12:08
Eminem e cel mai tare.Abia astept sa vad filmul.
emanuel pe 28 Martie 2003 18:47
Cum nu l-a pomenit nimeni la Oscar????
A fost marele castigator (in opinia mea) "Cea mai buna melodie originala" in defavoarea celor de la U2...

Ionutz Popa pe 22 Martie 2003 01:13
am vazut filmul acum 2 luni si pot sa spun ca am revazut ultimele 20 min ale lui de 20 ori...minim!pe langa faptul ca sunt un MARE admirator Emin3m, ceea ce m-a facut sa-mi placa scenele de rap din film, a fost super si
"acting-ul" actorilor!
super-film,sa nu-l ratati ca merita vazut...da' te cam lasa in aer la sfarsit!

doaga ion pe 23 Februarie 2003 22:43
Sa va spun! Eu nu eram un mare fan al lui Eminem, dar l-am respectat mereu, si o voi face in continuare. Dupa ce am privit acest film am ramas frapat de puterea pe care o are. Mi-a placut ca poate sa lupte cu oricine pina la urma. Mi-a placut filmul foarte tare. Respect for ya\'ll people.
Mess: If i had one wish, i would ask for a big enough ass, for the whole world to kiss!

Adriana Constantin pe 19 Ianuarie 2003 00:00
Salut!Am revenit cu veshti.Am vazut shi eu filmul si E CEL MAI MARFA FILM PE CARE L-AM VAZUT!!!!!!!!E super ce sa mai zic- merita vazut!!!-de fapt doar e filmul lui Eminem
Constantin Ionutz (Bebeto pe 19 Ianuarie 2003 00:00
Heeei v-am spus ca am sa ma intorc imediat dupa ce vad filmul.L-am vazut ,ce pot sa va spun ,e SUPER-MARFA ,pt. cine vrea sa il vada nu ezitati fratilor cumparati-va bilete si sa va duceti ca nu aveti ce pierde ,eu desigur ca am sa ma duc caaaaa pe ecrane nu e ca pe monitor.Va salut si cumparati-va car mai devreme bilete.
Adriana Constantin pe 04 Ianuarie 2003 00:00
Eminem e cel mai tare si sunt sigura ca va avea un succes foarte mare asa cum a avut si pana acum!
Sper ca acest film sa nu fie ultimul.

Constantin Ionutz (Bebeto pe 02 Ianuarie 2003 00:00
Ma.. eu n-am vazut filmul dar sunt 100% ca o sa aiba un mare succes, pt ca Em ne lasa mereu masca cu hit-urile lor, dar imaginati-va ce film ORGINAL o sa scoata(am spus "original" pt ca un om ORIGINAL n-are cum sa scoata ceva nasol)
Sunt sigur ca am sa vad filmul inainte de difuzarea acestuia pe ecrane si am sa revin imediat sa va spun cum este(aveti incredere in mine ca o sa fie ceva COOL).
De la Bucuresti transmite
un foarte mare iubitor de
muzica BAD-BOY-ului nr.1
din lume.

Nardy pe 18 Decembrie 2002 00:00
am vazut filmul si vreau sa spun ca este un fim ce isi merita banii, imagini adevarate din viata lui eminem, iar soundtrakul e beton.tineti minte filmul e tare, merita vazut.
Suciu Marian pe 02 Decembrie 2002 00:00
era de asteptat ca acest "rege" al rapului sa exploateze si acest domeniu. poate ca este un film bun, poate ca nu dar ceea ce ma intreb eu este daca "biografia" prezentata este adevarata. e un film sf sau un real story? SF!!!!!
Silver[xp] pe 08 Octombrie 2002 00:00
imi place muzica rap,mai ales cea pe care o canta eminem si sper ca acest film sa iasa pana la urma ,bine!
din totdeauna am vrut sa-l vad pe eminem intr-un film si uite ca acuma asa e ...imi place cum sunt titlu,pare promitator..sunt curios cum o sa fie!!!

Bandalac Stefan` pe 28 Septembrie 2002 00:00
Dupa megahitul "How High" cu Methodman si Redman toata lumea se ashtepta la o productie noua hip hop... sa speram ca asteptarile noastre nu ne vor fi inshelate. Em ne-a promis-o....
vicky pe 22 Septembrie 2002 00:00
Salut. E super beton Eminem. Abia astept sa-i vad filmul.
gavanescu andrei pe 22 Septembrie 2002 00:00
Ce sa zic, e misto filmul dar nu joaca prea bine EMINEM.
biba pe 22 Septembrie 2002 00:00
hello!
Eu cred ca Eminem face legea din toate punctele de vedere. Filmul este absolut extraordinar dar fac si eu ca unul dintre voi - sfarsitul vine prea repede, dar oricum este cool si pentru cei care nu stiu Eminem a luat Oscarul pentru cea mai buna coloana sonora! Cam atat. Bye bye.

Sorin alias bebel pe 22 Septembrie 2002 00:00
Cel mai tare film care in sfarsit apare si la noi la romanii dupa vreo juma de an de la aparitia lui in state.
Sigur o sa fie si la noi primul in chartbox pentru ceva timp.
Un adevarat blockbuster. Ma mir ca nu s-a pomenit de el la Oscar.

quasi pe 22 Septembrie 2002 00:00
Mah...filmul e mediocru...ca si Eminem dealtfel.
..si pt toti care se cred rapperi... sau cred ca au vreo idee despre ceea ce e hiphop-ul defapt...va dedic un zambet acompaniat de un boom!!!
sunteti indignatzi?...

Lannna^ pe 22 Septembrie 2002 00:00
Salve!
Auziti: eu tocmai ma uit la el si pana acum e marfa. Mie imi place Eminem si cred ca este potrivit in acest rol (parca e biografia lui).
Imi place coloana sonora a filmului...
Ce sa mai zic...filmul merita vazut... asta am avut de zis. Pa.

trita amalia pe 22 Septembrie 2002 00:00
Vreau sa va spun ca Eminem este idolul meu si ca seamana cu mine in multe privinte, mai putin partea copilariei triste pe care o avut-o. Este zodia mea, Balanta si il ador. Imi doresc din suflet ca filmul lui sa fie apreciat la adevarata sa valoare pentru ca Eminem o merita. Are toate sansele sa aiba succes, nu credeti?
}{pt toti fanii lui Eminem,
AMALIA

V.Rossi pe 15 Ianuarie 2013 23:06
Un film despre viata celui mai bun raper din istoria omenirii(mai bun decat 2pac),un film pur si simplu genial
pisicuta1 pe 15 Ianuarie 2013 22:04
un film bun ,merita vazut atit de fanii
,actorului principal dar si pentru film!

alyn.alyn pe 06 Octombrie 2012 14:32
Foarte bun filmul
Pt vremea la care a fost facut pot spune ca este destul de reusit, mie unu mi-a placut:P
dudimicut pe 29 Iunie 2012 01:18
Everyone from the 313! Put your motherfuckin' hands and Follow me
costyfuck pe 27 Februarie 2012 18:42
eminem
eminem este cel mai bun rapper.este perfect pt rolul din acest film..imi place cum ii face paia de cacat:X
Krystyne pe 20 Noiembrie 2011 18:04
8 MILE-VIATA
pentru mine unul dintre filmele mele preferate,un film realist,ce prezinta o realitate cruda,dar care in sfarsit se dovedeste ca merita sa faci eforturi,sa te sacrifici si sa suferi,un film cu multe lectii de viata,iar Eminem nemaipomenit pentru rolul asta:X:X:X:X:X
catha_l_ina pe 05 August 2011 16:00
Eminem e printre preferatii mei la fel si filmul in care joaca. Trebuie recunoscut totusi ca nu este o capodopera, ci un film bun.
natty96 pe 06 Iulie 2011 16:36
....
am inteles ca e bazat pe viaat lui eminem acest film....
radu0594 pe 25 Iunie 2011 00:11
Filmul este destul de bun si merita vazut mai ales daca esti fan eminem,prin stilul lui si prezenta sa scenica se deosebeste absolut de orice rapper din industria muzicala fiind un om care intradevar a creat nu a copiat.
sarrpe pe 15 Februarie 2011 23:04
Regele muzicii rap merita un film ca asta, bravo !
Federer pe 12 Februarie 2011 20:54
Un film excelent pe care nu trebuie sa l ratati.Condoleante inca odata pentru Brittany Murphy
lol.brb pe 09 Ianuarie 2011 11:23
GO EM GO!!:)Eminem si-a jucat propriul rol,acesta fiind asa cum este in fil si in viata cu zi de zi.Certurile cu mama si cu prietena,bataile,rivalitatite,toate fac parte din viata lui Em.Per total un film bun.Recomand
_qwart pe 31 August 2010 16:57
Still the king !
Pentru mine tipul asta ramane cel mai controversat artist al tuturor timpurilor...
Awp3Lory pe 20 August 2010 22:14
Fuck you and have a nice day.........:))....l-am vazut prima oara la cinema dar dupa m-am uitat de 10 ori la el! eminem rullez
yo_lory pe 21 august 2010 16:48
asa e mitsic :*
_qwart pe 31 august 2010 15:38
Get a room! :))
Kappacelu` - The Blog » vince vaughn pe 20 August 2010 15:04
[Filme] 8 Mile | Kappacelu` - The Blog
[...] Link Cinemagia [...] citeşte
someone_who_dares pe 22 Iulie 2010 22:54
Eminem e multifunctional. Cantaret de succes si actor cu Oscar! Filmul e foarte bun si merita 10 !!
SPIDERRR pe 15 Iulie 2010 14:41
I adore Eminem's songs. It was a good film. I think Eminem fuckin' rules. ahaha.
Go 1 2 3