Go Back   Cinemagia Forum > De toate pentru toti > Cafenea

Reply
 
Thread Tools Search this Thread
Old 09 Mar 2011, 14:04   #21
snowalker
Senior
 
snowalker
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 110
Originally Posted by danonino:
Zisera cei care nu au sarit coarda de 20 de ani.

Fi fara grija ca am facut de toate in copilarie,printre care si caterinca de grasi asemenea tie.Iar la capitolul fizic,chiar ti-ai gresit omu.
snowalker is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2011, 14:06   #22
iiii
cu 4 de i
 
iiii
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2,886
Ce se ataca mujicul asta )

lte informatii
Interese: sexul pe balcon, perversa ca pe targu' ocna, viermii de matase si porumbul fiert.
Ocupatia: liber profesionist.


astea sunt interesele lui danonino, culese de pe profilul lui

Sa il intelegem ca atata poate.
__________________
Când pescărușii îl urmăresc pe năvodar, este pentru că își închipuie că vor fi aruncate sardine în mare.” Eric Cantona
iiii is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2011, 18:58   #23
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
freakdoll, snowalker, iiii, nu credeti ca intindeti cam mult coarda? ca tot se vorbea de sarit coarda...
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2011, 19:03   #24
chuckyfan
Guru
 
chuckyfan
 
Join Date: Mar 2010
Location: Kiribati
Posts: 1,652
Ma scuzati ca ma bag unde nu trebe' da Freakdoll deja intrece masura. Tot ce nu e oltean si nu-i plac javrele de la coltul strazii e un rebut al societatii.
chuckyfan is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2011, 19:17   #25
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
)
@Liviu-
Nu cred ca intind cam mult coarda.Cand ma ataca danonet de ce nu ai aceeasi impresie??Nu e nevoie sa raspunzi.E o intrebare retorica.Mai multa impartialitate n'ar strica.

@chuckyson
Stiu ca esti suparat pe mine de cand te'am facut analfabet, dar n'o mai lua atat de personal.A trecut.Ok, beibi?
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2011, 19:35   #26
Liviu-
Film Dissection
 
Liviu-
 
Join Date: Dec 2008
Location: Vaslui / Bucuresti
Posts: 3,106
Eu nu prea citesc topicurile de la cafenea, asa ca n-am de unde sa stiu cand si cum te ataca danonino pe tine, nici nu e treaba mea sa stiu. S-a intamplat sa nimeresc aici si indiferent de ce se intampla in alta parte tot n-ai dreptul sa ataci aiurea pe altcineva. Nu e un concurs de luat peste picior
Liviu- is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 09 Mar 2011, 19:43   #27
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Uite, moft.Te trezisi exact azi sa faci dreptate.Lumea se ia peste picior pe forumul asta de cand m'am inscris eu.Tocmai azi realizasi lucrul acesta.Dubios, foarte dubios.Nu ma asteptam la asta din partea ta.
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2011, 09:37   #28
copila_satanista
darkest music addict
 
copila_satanista
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 1,697
Hai pe bune chill papusa (pe tot forumul), fara suparare ... stim ca pentru tine cearta e combustibil, dar ar fi numai bine sa schimbi din atitudine. Danonino parca a evoluat ceva de la inceputurile lui glorioase incoace
Si ce ziceati de amintirile alea?
__________________
--- Cand te uiti in oglinda si vezi o pata, sterge-o de pe tine, nu de pe oglinda. ---
copila_satanista is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2011, 10:02   #29
marius_em
Guru
 
marius_em
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 1,211
Eu tin minte ca stalceam cuvintele cand aveam 3-4 ani.

Nu-mi puteam spune numele, Marius, is spuneam Zazu, de si acum imi spun verisoarele asa.
In loc de lustra, spuneam strula, si in loc de fluture, futili.
Asta a ramas asa ca o amintire de familie, pentru ca eram la bunic, si am vazut o molie in casa, si am inceput sa strig "Futili, tataie! Futili pe strula." Si azi, dupa 25 de ani, cand ne mai reunim aud povestea asta. Din cilcul "copiii sunt cam prostuti".
__________________
Always look on the bright side of life!
marius_em is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 10 Mar 2011, 11:40   #30
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
@copila_satanista
Cred ca ti se pare.

LE: Ok.Deci: eu pe tot forumul asta nu m'am certat decat cu 4 persoane.Nu m'am certat cu ele fiindca pentru mine cearta ar fi combustibil, cum li se pare unora, ci pentru ca nu inghit orice de la niste inadaptati social care'si manifesta frustrarile in acest mod pe internet.Si, mai ales, fiindca eu nu critic si nu fac misto pe la spate, ci spun omului in fata.In orice caz, intotdeauna am dat doar replica, nu am inceput eu disputa.Ca am continuat'o, da.Mi se pare normal sa fac asta
Asta ca nu sa mai induci lumea in eroare.


Si, ca sa fiu si on'topic, mmm Da, ziceam "steraurant" la "restaurant".Ce dragut, nu?
__________________
Why so serious?

Last edited by FreakDoll : 10 Mar 2011 at 11:54.
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 01:22   #31
aliku23
Novice
 
aliku23
 
Join Date: Jul 2010
Posts: 17
Originally Posted by FreakDoll:
@copila_satanista
Cred ca ti se pare.

LE: Ok.Deci: eu pe tot forumul asta nu m'am certat decat cu 4 persoane.Nu m'am certat cu ele fiindca pentru mine cearta ar fi combustibil, cum li se pare unora, ci pentru ca nu inghit orice de la niste inadaptati social care'si manifesta frustrarile in acest mod pe internet.Si, mai ales, fiindca eu nu critic si nu fac misto pe la spate, ci spun omului in fata.In orice caz, intotdeauna am dat doar replica, nu am inceput eu disputa.Ca am continuat'o, da.Mi se pare normal sa fac asta
Asta ca nu sa mai induci lumea in eroare.


Si, ca sa fiu si on'topic, mmm Da, ziceam "steraurant" la "restaurant".Ce dragut, nu?
Cum sa te certi pe net ?
Asta vine de la o persoana care nu se cearta cu nimeni niciodata . Totusi , pe net ?!
aliku23 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 18 Mar 2011, 01:25   #32
FreakDoll
Guru
 
FreakDoll
 
Join Date: Jun 2009
Location: Craiova
Posts: 1,059
Uite moft.Ce nelamurire si pe capul tau.Discutii in contradictoriu.Vorba vine.Ai inteles acum, sau..?
__________________
Why so serious?
FreakDoll is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2017, 13:10   #33
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Sa povestesc si eu o nebunie de-a mea Rad de fiecare data cu/de mine cand imi amintesc

Este vara. Sunt la tara, in curte. Bunicii, parintii si alti straini frematau de colo-colo sa pregateasca d'ale lor. Bucate d'ale lor. Trebusoare de oameni mari!
Eu, o papusa uitata pe acolo, prin curte. Aveam 2 anisori. Imbracata intr-un costumas galben, de bumbac 100%. Import. Fustita si camasuta, par ondulat-cret si ochii mari. Sa ma fi vazut! Ma mancai din ochi! Nu, nu eram un personaj din anime, eram eu, o geto-daca get-beget.
Cum eram lasata-n pace sa hoinaresc-n voie, ma apucai si explorai. La poarta, era o masina monumentala. Sedea acolo solemn. Ma ispitea rau-de-tot! Ma urcai. Greu. O dacie 1310 bej si canapele maro. Stai eu acolo, in mijloc, mult-mult-mult timp... La un moment dat, ce-mi vine sa fac ? Ce credeti ca facui ? Ce ?!
Daca va intereseaza, spuneti!
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2017, 18:00   #34
into_the_labyrinth
Senior
 
into_the_labyrinth
 
Join Date: Dec 2009
Posts: 131
Ai cerut să ţi se dea permis de conducere şi, fiind în România, ţi s-a şi dat...
__________________
Citate: Citim lumea pe dos şi pretindem că ne înşală (Rabindranath Tagore) - unul dintre cele mai profunde

Se iubea pe sine cu o dragoste pătimaşă şi absolut reciprocă (Vladimir Nabokov) - unul dintre cele mai amuzante.

Un bilet de film ar putea echivala cu taxa către Paradis...
into_the_labyrinth is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 29 Jun 2017, 18:56   #35
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Originally Posted by into_the_labyrinth:
Ai cerut să ţi se dea permis de conducere şi, fiind în România, ţi s-a şi dat...

Aia s-a intamplat 16 ani mai tarziu
Vezi ca inca astept dupa replica aia care sa ma faca sa dezvalui mai multe
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2017, 09:38   #36
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
(there is no need to be mean, there is no need to be mean, there is no need to be....)
N...e intereseaza.
__________________
"Miserableness is like a small germ I’ve had inside me as long as I can remember. And sometimes it starts wriggling."
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2017, 10:04   #37
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by White1:
(there is no need to be mean, there is no need to be mean, there is no need to be....)
I know how you feel. So tempting!

Cretzulynne, nu vezi ca suspansul ne omoara? Ai mila de noi, dezvaluie continuarea.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2017, 10:53   #38
Cretzulynne
Guru
 
Cretzulynne
 
Join Date: Sep 2009
Location: În Universul nr.1
Posts: 1,880
Curtea era mare, foarte lunga. Masina sedea la umbra, sub vita-de-vie. Inauntru eram eu. Canapeaua nu avea intrerupere ca la masinile de astazi. Sedeai io asa linistita in mijloc. Parbrizul putin insorit. Ii vedeam pe oamenii mari in departare. Devenise un ecran caruia nu-i mai dadeam importanta. Era altceva mai important! Cheita! Nu, nu cheia de la usa, ci aia de acolo...din contact! Ma chema. Eram sub vraja ei. Ma aplecai si... o misc!
Instantaneu experimentez secventa miscarii: inapoi-inainte-inapoi-stat pe loc. Prima senzatie de thrill !!!!
Pot jura cu ambele maini pe inima ca nici toate montagne-russe-urile de 45 de grade de mai tarziu, nici parasutismul, nici calaritul de orice fel, nici nimic altceva, nu a mai depasit aceea senzatie. EXPERIENTA UNICAT! la fel de unicat ca si taierea cordonului ombilical al propriului copil. A fost prima si ultima data.
Aveti tot dreptul sa fiti invidiosi pe copilul ala, fiindca si eu mi-s invidioasa pe mine ca am reusit sa descopar frumusetea sofatului fara instructor in dreapta! Unde-i rasul aici, va intrebati ? Amu va zic: din nefericire, a durat prea putin fiindca oamenii mari mi-au auzit masina vie si s-au napustit asupra noastra... Mai departe nu-mi amintesc decat bucuria mea si ingrijorarea altora.
Iaca si-am incalecat pe-o sa, si v-am zis istoria asa.

Mai vreti ? Mai scot din traista ?
__________________
Cinematografia însăși e doar un roman gigantic scris din foarte multe unghiuri și citirea lui durează doar o secundă în viața Universului.

Intensitatea universului în care trăiesc se traduce prin viața cu specia mea și-mi recunosc limitele când conștientizez granițele Universului.

Viață = timp = distanță = viteză = Univers = Poveste = cinematografie.
Cretzulynne is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2017, 12:11   #39
Twinsen
 
Twinsen
 
Posts: n/a
Originally Posted by Cretzulynne:
Instantaneu experimentez secventa miscarii: inapoi-inainte-inapoi-stat pe loc. Prima senzatie de thrill !!!!
Pot jura cu ambele maini pe inima ca nici toate montagne-russe-urile de 45 de grade de mai tarziu, nici parasutismul, nici calaritul de orice fel, nici nimic altceva, nu a mai depasit aceea senzatie.
(there is no need to be mean, there is no need to be mean, there is no need to be....)

Frumoasa poveste, eu nu am nicio amintire mai devreme de 5 ani, tu ai fost mai precoce se pare.
  Reply With Quote sendpm.gif
Old 30 Jun 2017, 12:15   #40
White1
Guru
 
White1
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 1,621
Avea 2 ani!! You're going to jail (&then hell) too
__________________
"Miserableness is like a small germ I’ve had inside me as long as I can remember. And sometimes it starts wriggling."
White1 is offline   Reply With Quote sendpm.gif
Reply


Thread Tools Search this Thread
Search this Thread:

Advanced Search

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

vB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off
Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 23:23.


Powered by vBulletin - Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
jinglebells